Ma 2008. december 02. kedd, Melinda és Vivien napja van.

Friss Hírhozzászólások

Mindent a szemnek, s...
Ezek a rendszerek kifejlesztése arra is jók, hog...
Halálos kockázat egy...
Nincs miért sajnálni Őket. Felnötek és a dön...
Megtalálták Salamon ...
Azt a temérdek kincset az emberiség felszabaditn..
Soros: elkerülhetetl...
Ez bizonyítja azt a tényt, hogy a politika a pé...
"Keserű sör keserű i...
Ez az ötlet is arra nagyo jó, hogy az Öröm meg...
80 eves Mickey eger!...
Ezelőtt 20év lehetőségem volt találkoznom vel...
Meteoreső Kanadában
En lattam, eppen egy teton dolgoztam fenn Edmonton...
Az alkohol boldogít,...
HÜLYESÉG!
Barack Obama az Egye...
már amerika is változik.
Apácákat raboltak el...
nem értem az emberrablokat miért jó az nekik ha...

Hírdetés

Torontóba kéne menni PDF Nyomtatás E-mail
2008. augusztus 21.
images4Mint minden évben, idén is megindul a filmrajongók nyálelválasztása a torontói filmfesztivál végleges programja láttán. A kanadai filmszemlén ugyan nincs sok napfény és tenger, de filmekben többet kínál, mint Cannes és Velence együttvéve.

Utóbbi programjából például minden nagyágyú ott lesz a velencei zárás előtt két nappal kezdődő fesztiválon, így az új Coen-film, a Burn After Reading vagy a Darren Aronofsky-féle The Wrestler is. A független filmek világának három kedvelt egyénisége, Michael Winterbottom (Genova), Danny Boyle (Slumdog Millionaire) és Richard Linklater (Me and Orson Welles) is Torontóban mutatja be új munkáját, sőt Kevin Smith is elviszi a szigorú cenzorok vágóollóitól megmenekült Zack and Miri Make Pornó-t.

A teljesség igénye nélkül még Torontóba vágyunk a következő filmek bemutatója miatt: Gigantic (love story Paul Dano és Zooey Deschanel főszereplésével), The Burning Plain (a 21 gramm és a Bábel írójának első rendezése Charlize Theronnal), Nick & Nora's Infinite Playlist (Bujdosó Bori kolléganőm új kedvenc filmje látatlanban), What Doesn't Kill You (Ethan Hawke és Mark Ruffalo együtt) és Pride and Glory (Edward Norton és Colin Farrell együtt). Édes káröröm, hogy a torontói nézőknek is végig kell szenvedniük Steven Soderbergh végtelenül hosszú és rémes Che Guevara-filmjét (Che), bár legalább Cannes óta tudják mire számíthatnak. A cannes-i felhozatalból azonban egy rakás szuper film is Torontóban tartja észak-amerikai premierjét, így az Arany Pálmás The Class, a Gomorrah, a Waltz With Bashir, a Delta, a Synecdoche, New York, a Linha de Passe és az Un conte de Noel is Oscar-reményekkel megy a tengerentúlra.

Pride and Glory | Colin Farrell és Edward Norton


A torontói program ínyencségei közé tartozik még egy ízelítő a New York, I Love You című szkeccsfilmből, amelynek sztárparádéja egyelőre ilyen nevekből áll: Ethan Hawke, Shia LeBeouf, Kevin Bacon, Orlando Bloom, Hayden Christensen, Natalie Portman, Blake Lively, Robin Wright Penn, Rachel Bilson, Christina Ricci, Julie Christie, stb. A még ínyencebbeknek viszont egy Paris Hilton dokumentumfilmmel (Paris, Not France) kedveskednek a szervezők. 

Érdekes, hogy a hagyományosan Oscar-ugrópadnak használt fesztivál műsorából hiányoznak a következő nagy díjesélyes filmek: Milk, The Curious Case of Benjamin Button, W, The Road, Valkyrie, Australia és a Revolutionary Road. Többségük állítólag még nincs kész.

Onozo Robert

Hozzászólások (1)add comment

Noncsika0804 irta:

smilies/wink.gif
 
Jelentem
Nem értek egyet
Egyetértek
2008 -augusztus 25
Szavazat: +0

Szólj hozzá Te is!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nincs még fiókod? Regisztrálj most.

busy
 
< Előző   Következő >
Létrehozva 0.42455 másodperc alatt