Látott már ekkorát?

Minden idők második legnagyobb drágakő minőségű gyémántjára találtak Botswanában, több mint száz éve nem volt hasonló lelet. A drágakő a nagyok közé emelte a kis kanadai bányász céget.

A IIa típusú gyémántot egy kis kanadai bányászati cég, a Lucara Diamond Corp találta. Az 1111 karátos drágakő a Botswana északi részén működő Karowe bányából került elő. A fantasztikus darab a világ második legnagyobb drágakő minőségű gyémántja. A szabálytalan alakú kő mérete 65 milliméter x 56 milliméter x 40 milliméter.

A legnagyobb drágakő minőségű, 3106 karátos gyémántot 1905-ben találták egy dél-afrikai bányában. A Cullinan-gyémántot feldarabolták és több drágakövet csiszoltak belőle, a két legnagyobb darab a brit koronaékszereket díszíti.

"Ez a történelmi felfedezés a Lucarát és a Karowe bányát is a valóban kivételes gyémánttermelők közé emeli" - értékelte William Lamb, a Lucara Diamond Corp. vezetője.

A közelmúltban Hongkong egyik leggazdagabb embere, Joseph Lau világrekordnak számító 50 millió svájci frankért (14 milliárd forintért) vásárolta meg egy genfi aukción a Blue Moon gyémántot. A gyűrűbe foglalt Blue Moont a legnagyobb ismert élénkkék drágakövek között tartják számon. Azt a nyers gyémántot, amelyből a Blue Moont csiszolták, szintén abban a dél-afrikai bányában találták, ahol a Cullinant.

diamond.jpg
 
Erdekes, hogy Botswana több mind 9-szer nagyobb Mo.-nál és csak anyian élnek benne mind Budapesten. A népsürüség 3 fö/km2 a magyar 107,5-tel ellentétben. Nem is tudom, hogyan képesek megvédeni a határaikat?
-
A lakoság több mind a fele kereszténynek valja magát. Mivel a homok hökapacitása kicsi, nincs sok viz és vegetatio ezért a napi hömérsékletingadozás akár 20 °C is lehet, valoszinü többen fagynak meg mind ahányan högutat kapnak.
-
Nemcsak a gyémánt mérete figyelmet érdemlö hanem a lelöhely is.
-
finsch-mine-in-south-africa.jpg

-
A világ negyedik legnagyobb gyémántja, a dionagyságu, sárgán világito "Florentiener" a Habsburgok és igy a hozzájuk tartozo többnemzetü állam (gunyosan Kakániának nevezett) Osztrák-Magyar monarchiának a tulajdona volt 1918-ig.
-
Az Osztrák köztársaság kikiálltásával 1918-ban nemcsak a Monarchia hanem a gyémánt is szétesett.
I. Károly és a felesége Zita utánautazott a gyémántnak Schweizba ahol a többi korona-ékszerrel ellett dugva.
-
Egy ékszerész szerint az orjásgyémánt itt szétlett darabolva mert Károlynak pénzre volt szüksége, legalább Magyarországon szerette volna ujrabevezetni a monarchiát.
-
Menyivel könnyebb lenne neki a napjainkban. :)
-
Erdekes, hogy mig vannak akik állandoan "Nagy-Magyarországrol" beszélnek mások azt állitják, hogy a szülöhazánk 1918-ban nyerte el a függetlenségét? :(
 
Utoljára módosítva:

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

petrucy wrote on sizsu's profile.
Megtisztelve érzem magam a követés bejelölése miatt.-))
vorosmart wrote on bsilvi's profile.
Köszönömszépen a legújjab fordítást !
A "friss üzenetek + napok óta nem jelennek meg,hibát jelez
vorosmart wrote on DeeYoo's profile.
Köszönöm szépen a fordítást.

Statisztikák

Témák
38,094
Üzenet
4,794,828
Tagok
615,337
Legújabb tagunk
dublikaty_leKt
Oldal tetejére