Rajtol a vizes vb - Itt a részletes program!

Melitta témája a 'Hírek' fórumban , 2017 Július 14.

Melitta - 2017 Július 14, 06:59
  1. Melitta

    Melitta Adminisztrátor Fórumvezető

    Ma kezdődik a több mint két hétig tartó budapesti és balatonfüredi vizes világbajnokság. Összeállításunkban megtalálja a magyar indulók névsorát, és az összes verseny időpontját.

    VIZES VILÁGBAJNOKSÁG 2017
    Műugrás: július 14-22. (Duna Aréna – Budapest)
    Szinkronúszás: július 14-22. (Városligeti-tó – Budapest)
    Nyíltvízi úszás: július 15-21. (Balatonfüred)
    Vízilabda: július 16-29. (Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda – Budapest, Margitsziget)
    Úszás: július 23-30. (Duna Aréna – Budapest)
    Óriás toronyugrás: július 28-30. (Batthyány tér/Duna-part – Budapest)

    [​IMG]
    [​IMG]

    MŰUGRÁS


    Versenyzők: Kormos Villő; Fazekas-Gondos Flóra; Ligárt Ábel; Bóta Botond; Somhegyi Krisztián

    Szövetségi kapitány: Haász Katalin

    Versenyszámok:

    1 méter: Ligárt Ábel, Bóta Botond

    3 méter: Ligárt Ábel, Bóta Botond

    10 méteres toronyugrás: Kormos Villő, Somhegyi Krisztián

    3 méter szinkron: Kormos Villő és Fazekas-Gondos Flóra

    PROGRAM:

    14. péntek: selejtező - 1 méter (férfi 11:00-14:00, női 16:00-18:30)

    15. szombat: selejtező - 3 méter (férfi szinkron 10:00-12:00); döntő - 10 méter (vegyes szinkron toronyugrás 13:00-14:30), 1 méter (női 16:00-17:15), 3 méter szinkron (18:30-20:00)

    16. vasárnap: selejtező - 10 méter szinkron (női 10:00-12:00); döntő - 1 méter (férfi 15:45-17:15); 10 méter (női szinkron 18:30-20:00)

    17. hétfő: selejtező - 3 méter (női szinkron 10:00-12:00), 10 méter (férfi szinkron 13:00-14:45); döntő - 3 méter (női szinkron 16:00-17:15), 10 méter (férfi szinkron 18:30-20:00)

    18. kedd: 10 méter női toronyugrás (selejtező 10:00-12:30, elődöntő 15:30-17:00); 3 és 10 méter csapatverseny döntő (18:30-20:00)

    19. szerda: 3 méter férfi (selejtező 10:00-12:30, elődöntő 15:30-17:00); 10 méter női toronyugrás döntő (18:30-20:00)

    20. csütörtök: 3 méter női (selejtező 10:00-12:30, elődöntő 15:30-17:00); 3 méter férfi döntő (18:30-20:00)

    21. péntek: 10 méter férfi toronyugrás (selejtező 10:00-12:30, elődöntő 15:30-17:00); 3 méter női döntő (18:30-20:00)

    22. szombat: 3 méter vegyes szinkronugrás (döntő 14:00-15:30); 10 méter férfi toronyugrás (döntő 17:00-19:00)

    [​IMG]

    SZINKRONÚSZÁS


    Versenyzők és versenyszámaik:

    egyéni: Kiss Szofi

    páros: Kiss Szofi és Schwarcz Anett, tartalék: Dávid Janka Krisztina

    csapat: Dávid Janka Krisztina, Hungler Szabina Mercédesz, Kassai Kamilla, Kertai Lili, Kézdi Fanni, Kiss Szofi, Lukovszky Sarolta, Péntek Lili Hajnal, Rényi Luca, Riemer Alexandra Barbara, Schwarcz Anett Dóra, Thuróczy Karolina Mylan

    Szövetségi kapitány: Natalija Taraszova

    PROGRAM:

    14. péntek: selejtező - technikai gyakorlat (szóló 11:00-13:30; duett 16:00-18:00)

    15. szombat: döntő - technikai gyak. (szóló 11:00-12:30); selejtező - technikai gyak. (vegyes duett 19:00-20:00)

    16. vasárnap: döntő - technikai gyak. (duett 11:00-12:30); selejtező - technikai gyak. (csapat 19:00-21:30)

    17. hétfő: döntő - technikai gyak. (vegyes duett 11:00-12:30); selejtező - szabad gyak. (szóló 19:00-21:30)

    18. kedd: döntő - technikai gyak. (csapat 11:00-12:30); selejtező - szabad gyak. (duett 19:00-21:30)

    19. szerda: döntő - szabad gyak. (szóló 11:00-12:30); selejtező - szabad gyak. (csapat 19:00-22:00)

    20. csütörtök: döntő - szabad gyak. (duett 11:00-12:30); selejtező - szabad gyak. (szabad kombináció 19:00-20:30)

    21. péntek: döntő - szabad gyak. (csapat 11:00-12:30); selejtező - szabad gyak. (vegyes duett 19:00-20:30)

    22. szombat: döntő - szabad gyak. (szabad kombináció 11:00-12:30; vegyes duett 19:00-20:30)

    [​IMG]

    NYÍLTVÍZI ÚSZÁS


    Versenyzők és versenyszámaik:

    Novoszáth Melinda és Juhász Janka (5 km); Olasz Anna és Sömenek Onon Kata (10 és 25 km)

    Papp Márk (5 km); Székelyi Dániel (10 km); Gyurta Gergely (25 km); Rasovszky Kristóf (5, 10 és 25 km)

    A válogatott szövetségi edzője: Gellért Gábor

    PROGRAM-DÖNTŐK:

    15. szombat: 5 km férfi (10:00-11:15)

    16. vasárnap: 10 km női (10:00-12:15)

    18. kedd: 10 km férfi (10:00-12:15)

    19. szerda: 5 km női (10:00-11:15)

    20. csütörtök: 5 km csapatverseny (10:00-11:15)

    21. péntek: 25 km (női és férfi: mindkettő 08:30-15:00)

    [​IMG]

    VÍZILABDA


    A NŐI VÁLOGATOTT KERETE:

    Kapusok: Gangl Edina (UVSE), Kasó Orsolya (DUE-Maarsk Graphics)

    Mezőnyjátékosok: Antal Dóra (Berkeley Egyetem-Amerika), Bujka Barbara (Szeged), Czigány Dóra (UVSE), Csabai Dóra (UVSE), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Illés Anna (Berkeley Egyetem-Amerika), Keszthelyi Rita (UVSE), Szilágyi Dorottya (Dunaújváros), Szücs Gabriella (UVSE), Takács Orsolya (BVSC), Tóth Ildikó (UVSE)

    Szövetségi kapitány: Bíró Attila

    A FÉRFI VÁLOGATOTT KERETE:

    Kapusok: Decker Attila (Honvéd), Nagy Viktor (Szolnok)

    Mezőnyjátékosok: Decker Ádám (Eger), Erdélyi Balázs (Eger), Gór-Nagy Miklós (OSC), Hárai Balázs (Eger), Hosnyánszky Norbert (Eger), Manhercz Krisztián (Szeged), Mezei Tamás (Szolnok), Török Béla (BVSC), Varga Dénes (Szolnok), Vámos Márton (Szolnok), Zalánki Gergő (OSC)

    Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

    PROGRAM:

    16. vasárnap: Női csapatok 1. fordulója (Japán – Magyarország 20:10-21:15) csoportmérkőzés

    17. hétfő: Férfi csapatok 1. fordulója (Ausztrália – Magyarország 20:10-21:15) csoportmérkőzés

    18. kedd: Női csapatok 2. fordulója (Franciaország – Magyarország 20:10-21:15) csoportmérkőzés

    19. szerda: Férfi csapatok 2. fordulója (Olaszország – Magyarország 20:10-21:15) csoportmérkőzés

    20. csütörtök: Női csapatok 3. fordulója (Hollandia – Magyarország 20:10-21:15) csoportmérkőzés

    21. péntek: Férfi csapatok 3. fordulója (Franciaország – Magyarország 20:10-21:15) csoportmérkőzés

    22. szombat: Női csapatok selejtezője nyolc közé jutásért (1. helyezettet leszámítva)

    23. vasárnap: Férfi csapatok selejtezője nyolc közé jutásért (1. helyezettet leszámítva)

    24. hétfő: Női csapatok helyosztója, negyeddöntők: 14:50 - 15:55; 16:10 - 17:15; 20:30 - 21:35; 22:00 - 23:05

    25. kedd: Férfi csapatok helyosztója, negyeddöntők: 14:50 - 15:55; 16:10 - 17:15; 20:30 - 21:35; 22:00 - 23:05

    26. szerda: Női csapatok helyosztója, illetve elődöntő: 20:30 - 21:35; 22:00 - 23:05

    27. csütörtök: Férfi csapatok helyosztója, illetve elődöntő: 20:30 - 21:35; 22:00 - 23:05

    28. péntek: Női csapatok helyosztója, illetve döntő: 20:30

    29. szombat: Férfi csapatok helyosztója, illetve döntő: 20:30

    [​IMG]

    ÚSZÁS


    Versenyzők és versenyszámaik (a Magyar Úszó Szövetség honlapja alapján)

    NŐK:

    Egyéni:

    50 m gyors: Molnár Flóra

    100 m gyors: Verrasztó Evelyn, Gyurinovics Fanni

    200 m gyors: Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn

    400 m gyors: Kapás Boglárka, Késely Ajna

    800 m gyors: Kapás Boglárka, Késely Ajna

    1500 m gyors: Kapás Boglárka, Késely Ajna

    50 m hát: Joó Sára

    100 m hát: Hosszú Katinka

    200 m hát: Hosszú Katinka, Burián Katalin

    50 m mell: Sztankovics Anna

    100 m mell: Sztankovics Anna

    200 m mell: Sebestyén Dalma

    50 m pillangó: Molnár Flóra

    100 m pillangó: Szilágyi Liliána

    200 m pillangó: Szilágyi Liliána, Hosszú Katinka

    200 m vegyes: Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna

    400 m vegyes: Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna

    Váltók:

    4x100 m gyors: Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn, Molnár Flóra

    4x200 m gyors: Hosszú Katinka, Kapás Boglárka, Késely Ajna, Verrasztó Evelyn

    4x100 m vegyes: Hosszú Katinka, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Jakabos Zsuzsanna

    FÉRFIAK:

    Egyéni:

    50 m gyors: Takács Krisztián, Lobanovszkij Maxim

    100 m gyors: Bohus Richárd, Kozma Dominik

    200 m gyors: Kozma Dominik, Bernek Péter

    400 m gyors: Kalmár Ákos

    800 m gyors: Gyurta Gergely

    1500 m gyors: Rasovszky Kristóf, Kalmár Ákos

    50 m hát: Bohus Richárd, Balog Gábor

    100 m hát: Balog Gábor

    200 m hát: Telegdy Ádám, Bernek Péter

    50 m mell: Financsek Gábor

    100 m mell: Gyurta Dániel

    200 m mell: Gyurta Dániel

    50 m pillangó: Cseh László

    100 m pillangó: Cseh László, Milák Kristóf

    200 m pillangó: Cseh László, Kenderesi Tamás

    200 m vegyes: Sós Dániel

    400 m vegyes: Verrasztó Dávid, Gyurta Gergely

    Váltók:

    4x100 m gyors: Németh Nándor, Kozma Dominik, Bohus Richárd, Holoda Péter

    4x200 m gyors: Kozma Dominik, Bernek Péter, Milák Kristóf, Grátz Benjámin

    4x100 m vegyes: Balog Gábor, Gyurta Dániel, Cseh László, Németh Nándor

    Vegyes váltók:

    4x100 m gyors: Németh Nándor, Kozma Dominik, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn

    4x100 m vegyes: 1. Balog Gábor, Gyurta Dániel, Szilágyi Liliána, Jakabos Zsuzsanna, 2. Hosszú Katinka, Sztankovics Anna, Cseh László, Németh Nándor

    A váltók végleges összeállításáról az aktuális forma és az egyéni versenyprogramok figyelembe vételével a világbajnokság idején dönt a szövetségi kapitány. További tartalékok benevezése az adott távon legalább B szintet elérő úszók közül még lehetséges.

    Szövetségi kapitány: Sós Csaba

    PROGRAM:

    23. vasárnap: selejtezők (09:30-13:15) - férfi 400m gyors (Kalmár), női 400m gyors (Kapás, Késely), férfi 100m mell (Gyurta D.), férfi 50m pillangó (Cseh), női 100m pillangó (Szilágyi), női 200m vegyes (Hosszú, Jakabos), férfi 4x100m gyors váltó (Németh, Kozma, Bohus, Holoda), női 4x100m gyors váltó (Jakabos, Hosszú, Verrasztó E., Molnár); elődöntők (17:30-19:45) - férfi 100m mell, férfi 50m pillangó, női 100m pillangó, női 200m egyéni vegyes; döntők (17:30-19:45) - férfi 4x100m gyors váltó, női 4x100m gyors váltó, férfi 400m gyors, női 400m gyors

    ***

    24. hétfő: selejtezők (09:30-13:15) - férfi 200m gyors (Kozma, Bernek), női 1500m gyors (Kapás, Késely), férfi 100m hát (Balog), női 100m hát (Hosszú), női 100m mell (Sztankovics); elődöntők - férfi 200m gyors, férfi 100m hát, női 100m hát, női 100m mell (17:30-19:30); döntők (szintén 17:30-19:30) - férfi 100m mell, férfi 50m pillangó, női 100m pillangó, női 200m egyéni vegyes

    ***

    25. kedd: selejtezők (09:30-13:15) - férfi 800m gyors (Gyurta G.), női 200m gyors (Hosszú, Verrasztó), férfi 50m mell (Financsek), férfi 200m pillangó (Cseh, Kenderesi); elődöntők (17:30-19:50) - női 200m gyors, férfi 50m mell, férfi 200m pillangó; döntők (szintén 17:30-19:50) - férfi 200m gyors, női 1500m gyors, férfi 100m hát, női 100m hát, női 100m mell

    ***

    26. szerda: selejtezők (09:30-13:15) - férfi 100m gyors (Bohus, Kozma), női 50m hát (Joó), női 200m pillangó (Szilágyi, Hosszú), férfi 200m egyéni vegyes (Sós), 4x100m vegyes váltó (1. Szilágyi Liliána, Jakabos Zsuzsanna, Balog Gábor, Gyurta Dániel vagy 2. Hosszú Katinka, Sztankovics Anna, Cseh László, Németh Nándor); elődöntők (17:30-20:10) - férfi 100m gyors, női 50m hát, női 200m pillangó, férfi 200m egyéni vegyes; döntők (szintén 17:30-20:10) - férfi 800m gyors, női 200m gyors, férfi 50m mell, férfi 200m pillangó, vegyes 4x100m vegyes váltó

    ***

    27. csütörtök: selejtezők (09:30-13:15) - női 100m gyors (Verrasztó, Gyurinovics), férfi 200m hát (Telegdy, Bernek), férfi 200m mell (Gyurta D.), női 200m mell (Sebestyén), női 4x200m gyors váltó (Hosszú, Kapás, Késely, Verrasztó E.); elődöntők (17:30-20:00) - női 100m gyors, férfi 200m hát, férfi 200m mell, női 200m mell; döntők (szintén 17:30-20:00) - férfi 100m gyors, női 50m hát, női 200m pillangó, férfi 200m egyéni vegyes, női 4x200m gyors váltó

    ***

    28. péntek: selejtezők (09:30-13:15) - férfi 50m gyors (Takács, Lobanovszkij), női 800m gyors (Kapás, Késely), női 200m hát (Hosszú, Burián), férfi 100m pillangó (Cseh, Milák), női 50m pillangó (Molnár), férfi 4x200m gyors váltó (Kozma, Bernek, Milák, Grátz); elődöntők (17:30-19:50) - férfi 50m gyors, női 200m hát, férfi 100m pillangó, női 50m pillangó; döntők (szintén 17:30-19:50) - női 100m gyors, férfi 200m hát, férfi 200m mell, női 200m mell, férfi 4x200m gyors váltó

    ***

    29. szombat: selejtezők (09:30-13:15) - férfi 1500m gyors (Rasovszky, Kalmár), női 50m gyors (Molnár), férfi 50m hát (Bohus, Balog), női 50m mell (Sztankovics), vegyes 4x100m gyors váltó (Németh, Kozma, Jakabos, Verrasztó E.); elődöntők (17:30-20:10) - női 50m gyors, férfi 50m hát, női 50m mell; döntők (szintén 17:30-20:10) - férfi 50m gyors, női 800m gyors, női 200m hát, férfi 100m pillangó, női 50m pillangó, vegyes 4x100m gyors váltó

    ***

    30. vasárnap: selejtezők (09:30-13:15) - férfi 400m vegyes (Verrasztó D., Gyurta G.), női 400m vegyes (Hosszú, Jakabos), férfi 4x100m vegyes váltó (Balog, Gyurta D., Cseh, Némeht), női 4x100m vegyes váltó (Hosszú, Sztankovics, Szilágyi, Jakabos); döntők (17:30-20:10) - férfi 1500m gyors, női 50m gyors, férfi 50m hát, női 50m mell, férfi 400m egyéni vegyes, női 400m egyéni vegyes, férfi 4x100m vegyes váltó, női 4x100m vegyes váltó

    [​IMG]

    ÓRIÁS TORONYUGRÁS


    Az indulók között nincs magyar versenyző.

    PROGRAM:

    28. péntek: elődöntő - 20 méter női (12:30-14:00); 27 méter férfi (14:00-15:30)

    29. szombat: döntő - 20 méter női (12:15-13:45)

    30. vasárnap: döntő - 27 méter férfi (12:00-13:30)

    vbvizes.jpeg
     

Hozzászólás

Melitta témája a 'Hírek' fórumban , 2017 Július 14.

    1. bubu
    2. Ernoe
      Ernoe
    3. pitti
      pitti
      Igen mar megint csusztatsz. Nem csak, hogy elhangzott hanem a kozvetito meg is magyarazta hogy mit jelent. Igyal valamit inkabb.
    4. setni
      setni
      Akkor most elhangzott vagy tévedsz?
    5. szundi53
      szundi53
      Én se hallottam. Spongyát rá. Majd együtt iszunk. Pitti fizeti. ;)
    6. setni
      setni
      Engem meg nem érdekel az egész felhajtás.
    7. szundi53
      szundi53
      Pedig ha ekkora a rongyrázás, csak odanéz az ember a tv-re. /a másikon éppen reklám ment/ :D
    8. Bogdán Ágnes
      Bogdán Ágnes
      Szerintem fantasztikus esemény, amikor csak lehet nézem és jegyet is vettem.
      CasaLoma és bubu kedveli ezt.
    9. Georgina Bojana
      Georgina Bojana
      Hosszú Katinka a budapesti vb első magyar aranyát nyerte!

      upload_2017-7-24_22-11-51.jpeg

      Az első döntőben, 200 méter vegyesen.
      Július 23-án, hétfőn délelőtt úszott először, 2.07.49-el nyert, félgőzzel is 2,65 másodpercet vert a második legjobbra. Még aznap délután: 2.07.14-es idővel győzte le a többi indulót. Visszalépett a 100 méteres hátúszástól, a biztos győzelme érdekében. Az előző vb-én, Kazanyban is - a sűrű program miatt- ejtette ezt a számot. Katinka már korábban elérte azt, ami eddig soha senkinek nem sikerült, ő a világcsúcstartó mind az öt vegyes úszó számban. (50-es medencében 200 méter, 400 méter, rövid pályán: 100 méter, 200 m, 400 m).
      Hatszoros világbajnok, toronymagas esélyese: a 400 méter vegyesnek.
      Az elmúlt két világbajnokságon nyerte mindkét vegyest, ha ez Budapesten is sikerül, ő lehet az első a sporttörténelemben, aki megcsinálja a "tripladuplát". A 400 vegyesen, a negyedik aranyát nyerheti. A 200 és 400 vegyes mellett 200 háton (ebben a számban olimpiai ezüstérmes, Kazanyban 3. volt). Katinka a kazanyi vébén megszerzett két vegyes aranya mellett 200 méter háton nyert egy bronzot. A három éremre most nagy esély van.
      bubu, Melitta, CasaLoma és 1 másik tag kedveli ezt.
    10. CasaLoma
      CasaLoma
      És azért ne feledkezzünk meg a tegnapi bronzról sem, a srácok hatalmasat úsztak!
      Georgina Bojana, bubu és Melitta kedveli ezt.
    11. Georgina Bojana
      Georgina Bojana
      Szép volt fiúk!
      Magyarország első érme a magyar váltó - a 17. vizes vb-n :hurra:
      Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd összeállítású 4×100 méteres férfi gyorsváltó bronzérmes lett az úszó-világbajnokságon a Duna Arénában


      [​IMG]
      Katja84, bubu és CasaLoma kedveli ezt.
    12. tornando
      tornando
      Nem nyomhat agyon mindent a vizes pálya
      Van más is:
      Ezüstérmes a férfi kardcsapat
      2017. Július 24
      Ezüstérmet nyert a magyar férfi kardválogatott a lipcsei vívó-világbajnokságon.
      [​IMG]
      A Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású csapat könnyed, 45-13-as győzelemmel kezdett hétfőn a guatemalaiak ellen, majd szorosabb mérkőzéseken jutott el a döntőig: előbb 45-43-ra verte a fehéroroszokat, aztán 45-42-re az irániakat, az elődöntőben pedig 34-40-ről fordítva 45-44-re az olaszokat.

      A fináléban a dél-koreaiakkal csaptak össze a magyarok, de a kilenc asszóból csak egyet sikerült megnyerniük, így az ázsiaiak magabiztosan, 45-22-re nyertek.

      Szatmári, az egyéni verseny győztese az első asszóban 5-1-re kikapott Oh Szang Uktól, de ekkor még a kétszeres olimpiai bajnok Szilágyi tudott javítani azzal, hogy 9-3-ra verte Gu Bon Gilt. A harmadik párban Gémesit 7-2-re verte Kim Jung Hvan, s a folytatásban is mindegyik párharcot a gyorsabb és határozottabb dél-koreaiak nyerték. Ahogy nőtt a különbség, a magyarok egyre inkább elbizonytalanodtak, nem sikerültek a védéseik és a támadások sem voltak dinamikusak.

      A döntőben Szilágyi ugyanannyi tust adott, mint amennyit kapott, Szatmári és Gémesi mínusz tízes, a harmadik körre utóbbi helyére beálló Decsi mínusz hármas találataránnyal zárt.

      A kardválogatott egy éve is ezüstérmes volt. A riói világbajnokságon, melyen a nyári olimpia programjából kimaradt két számban - férfi kard mellett női tőr csapatban - rendeztek versenyt, az oroszoktól kapott ki a döntőben az együttes. Akkor Szilágyi, Szatmári és Decsi mellett Iliász Nikolász jutott szerephez.

      Bő egy hónapja viszont már a mostani összeállításban lett harmadik az együttes a grúziai Európa-bajnokságon, Tbilisziben.

      A kardozók a magyar küldöttség harmadik érmét szerezték Lipcsében azután, hogy Szatmári pénteken győzött egyéniben, majd szombaton a párbajtőröző Rédli András harmadik lett.
    13. Katja84
      Katja84
      Hatalmas élmény volt kint lenni akár a Hajós Alfréd Uszodában, akár a Duna Arénában. Az első helyszínen aznap sajnos nem volt magyar résztvevő, de nem vont le semmit az értékéből. Örülök hogy személyesen is szurkolhattam a sportolóknak. :) Hajrá Magyarok!
    14. Melitta
      Melitta
      Vizes vb: Magyarország a világ élmezőnyében zárt az éremtáblázaton

      eremtabla_final-464x800.png

      Gratulalunk!!!!!!!
      Katja84, tornando és Georgina Bojana kedveli ezt.
    15. CasaLoma
      CasaLoma
      Gratulálunk, további sok sikert vízben, és szárazföldön egyaránt!
      Álomesküvővel zárta a szezont Jakabos Zsuzsanna (28) úszó és korábbi edzője, Petrov Iván (34)

      Csatolt fájlok:

      Georgina Bojana kedveli ezt.

Megosztás