Pénzügyi műveltség: megbeszélések

publee

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok, másik fórumon érdeklődtem már de sajnos nem jött válasz. Lehet a kérdésem rossz helyen tettem fel.
Van esetleg valaki akinek megvan a "Balacy" féle elemzeskozpont.hu-s DVD és a Tözsdestartégiák CD? Esetleg Leguan stratégia?
Ha igen tegyen fel egy linket vagy küldjön üzenetet privátban.
Köszi!


Ha kell valamilyen csereanyag és megvan, szivesen elküldöm.
 

ALKAALKA

Állandó Tag
Állandó Tag
Van lista a "nagy" közgazdászokról , írókról?

Vélemény Drábik Jánosról, műveiről?

Ha az Unio gazdaságáról kellene tanulni, milyen könyvet ajánlanátok?
 

seelvuple

Állandó Tag
Állandó Tag
+ Lenne még egy olyan kérdésem/kérésem felétek, hogy:
Melyik könyvet ajánlanátok - amely bevezetne a pénzügyi alapokba?
- ismerjem mit jelentenek azok a gazdasági intézkedések amik a világban folynak(és összefüggések)
- Megadja azt az alapot, hogy a későbbi életemben ne essek a tudatlanság csapdájába, ahol mások megvezethetnek.

Tehát összeségében - egy könyvre amely az alapoktól elindul és elmagyaráza miért van mi?(kamatláb emelés, deviza ingadozás, mitől függ stbstb)
olyan válaszokat nem kérek hogy ilyen nincs meg satöbbi. meg nehéz és hogy bonyolult -- energia befektetés nélkül nincs mózeskosár, ezt én is jól tudom.
 

Cadderly

Állandó Tag
Állandó Tag
Tudom, hogy nem ezt akarod hallani, de akkor is van: "ilyen nincs meg satöbbi".
Ez a téma túlságosan összetett és szerteágazó, hogy beleférjen egyetlen egy könyvbe.
Talán André Kostolany: A pénz és a tőzsde csodavilága c. könyve az ami kitér mindenre, de csak kicsit.
 

seelvuple

Állandó Tag
Állandó Tag
Elképesztően jól írsz, látszik hgoy át is látod teljesen. Megkérdezhetem, hogyan jutottál ilyen szintre?


A világ kifosztása

1. Miért nem jutunk 5-ről a 6-ra?
A legtöbb ember egy életen keresztül szorgalmasan küszködik, robotol, azonban anyagilag mégsem viszi semmire. Vajon hogyan lehetséges ez? Mi lehet ennek az oka? Jelen tanulmány az okokat keresi, és utat mutat egy újfajta pénzrendszer irányába.

2. A "Fiat money", vagy levegőpénz
A "Fiat money" olyan pénzeszközt takar, amely vagy csak részben, vagy egyáltalán nem rendelkezik semmilyen fedezettel.
A "Fiat money" elnevezés a latin "Fiat lux" (Lőn világosság!) kifejezésből, a Bibliából származik (Ószövetség, Mózes 1. könyve). Mint ahogy a semmiből lőn a világosság, úgy a világon jelenleg forgalomban lévő papírpénzek túlnyomó többsége is a semmiből készült.
A pénzteremtésnek e formáját engedi a legtöbb ország jegybankja, amivel az aktuális kormányok - természetesen jogi biztosítékokkal - rendszeresen élnek is.
A "Fiat money" helyett használhatjuk a levegőpénz kifejezést is.
Egy pénznemről általában nem lehet kideríteni, hogy csak levegőpénz, ui. egy papírpénzen vagy érmén nem látszik, hogy mennyi fedezet van mögötte. A leglényegesebb ismertetője a levegőpénznek az, hogy gazdasági fedezettel nem rendelkezik, csak jogi biztosítékokkal.
A levegőpénz csak addig létezhet egy gazdaságban, amíg annak résztvevői bizonyos értékkel ruházzák fel.

3. A kamat
A jelenlegi pénzrendszerek a kamaton alapulnak (valójában uzsorán).
A kamatot a következőképpen számítjuk ki:
kamat = induló tőke * kamatláb * futamidő
A képletből is egyértelműen látszik, hogy a kamaton keresztül gyakorlatilag időt adnak el.
Tehát egyszer már eladták a jegybankok a semmit vagy levegőt papírpénz formában (ami eleve egy abszurdum), most ezt a levegőpénzt kamattal terhelve a bankok a kamaton keresztül még az időt is eladják (duplán abszurd). Ez az évszázados turpisság talán megmosolyogtató lehetne, ha ennek nem egyenes következménye lenne a szegénység, a munkanélküliség, sőt részben a háborúk kitörése is.
Mivel a kamat az idővel egyenes arányban nő, ezért a pénz mennyisége is folyamatosan nő a gazdaságban, ami mindenképpen pénzhígulást eredményez. Míg az anyagi javak idővel elhasználódnak és tönkremennek, addig a pénz értékteremtés nélkül "magától" növekszik (kamatjövedelem). Ezáltal mindegyik kamatra (valójában uzsorára) épülő pénzrendszer előbb-utóbb törvényszerűen összeomlik. A történelem tanulsága szerint ez 70-80 évenként következik be, amit általában háborúk, polgárháborúk követnek.

4. A kamatos kamat
A kamatos kamattal folyamatosan feltőkésített tőkét a következőképpen számítjuk ki:
Felkamatolt tőke = induló tőke * ekamatláb * futamidő, ahol e = 2,71828... az Euler szám.
A kamatos kamattal tehát az időt nem csak egyszerűen, hanem exponenciálisan adják el (az abszurdum ezúttal már exponenciális alakot ölt). Erre alapszik az adósságcsapda, amelynek célja, hogy egy államot lehetőleg annyira eladósítsanak, hogy még esélye se legyen visszafizetni a tartozását. A törlesztések mellett idővel egyre nő az adóssága addig, amíg az adott ország nemzetgazdasága bele nem roppan. Mindig lehet találni megvásárolható politikusokat, akik hajlandóak saját országuk kárára előnytelen hiteleket felvenni és országukat eladósítani. Eklatáns példája ennek a jelenlegi reménytelenül eladósodott Magyarország.

5. A spekuláció
A legnagyobb becsapás azonban a spekuláció. Ha megnézzük, mennyi pénz cserél gazdát az értékteremtő reálgazdaság összes területén együttvéve, és vele szemben a tőzsdéken, akkor azt találjuk, hogy ez az arány 1:40 a tőzsdék javára. Az értékteremtő tevékenység produkálja az anyagi javak 100%-át, de a pénzforgalomnak csak a 2,5%-át (ez egy bruttó összeg, ebből még adózni is kell, járulékokat fizetni, stb.). A munka anyagi megbecsülése is ennek az aránynak megfelelő: a megteremtett érték 1%-ára, vagy még annál is kevesebbre tehető. Még elképesztőbb az arány, ha megnézzük, mennyi pénzt (nem értéket!) realizál egy átlagos tőzsdei alkusz egy értékteremtő tevékenységet folytató átlagos szakmunkáshoz képest. Ez az arány 1:400 lesz az alkusz javára! Mégpedig úgy, hogy a tevékenysége során semmilyen új érték nem képződött!
Naponta 2 billió dollár fordul meg a tőzsdéken, mindez persze bármiféle értékteremtés nélkül. Hogy fogalmunk legyen erről az összegről, az alábbi példákat sorolnám fel.
Ha ezt a pénzmennyiséget
- 1$-os címletben szeretnénk kinyomtatni és másodpercenként 1 "zöldhasút" tudnánk elkészíteni, akkor megállás nélkül dolgozva is több mint 63 ezer évig tartana a kinyomtatása.
- szétosztanánk a Föld jelenlegi lakossága között, akkor mindenkinek jutna havi 9000 $ jövedelem, beleértve a csecsemőket és az öregeket is. Egy háromgyerekes család esetén ez havi 45 000 $ (kb. 8 millió Ft) családi büdzsét jelentene.
A spekulációval - valójában csak virtuálisan - teremtett aránytalan mennyiségű pénz és a reális gazdaságban képződött pénzek egybemosásával az értékteremtő munka elképesztően olcsóvá válik.

6. Globalizáció
Ezzel azonban még messze nem ért véget az emberiség kifosztása. Az előző pontban felvázolt 1%-os reálmunkabért is alul lehet múlni. A Kínában gyártott tartós fogyasztási cikkek alacsony ára csak abból fakad, hogy a kínai munkabérek jóval elmaradnak a nyugati átlagtól. Kevéssé ismert tény, hogy Kínában az elnyomott néptömegek millióit hajtják kényszermunkára, az alacsony árakat kvázi rabszolgamunkával valósítják meg.
A folyamatban lévő globalizáció előrevetíti a kínai modell sötét árnyékát az egész világra.

7. Összefoglalás
Íme, megtaláltuk a tanulmány elején feltett kérdésünkre a választ, hogy vajon miért nem jut az emberek többsége anyagilag semmire sem, hiába dolgozik egy életen át. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy egy ilyen pénzrendszerben nem lehet munkával meggazdagodni.
Ez a pénzrendszer csak azoknak kedvez, akik kitalálták és működtetik. Azt is nyugodtan kijelenthetjük, hogy ez a pénzrendszer arra lett kitalálva, hogy egy rendkívül szűk bankár réteg a dolgozó néptömegeken élősködve óriási vagyonra tegyen szert!
Ha a ma működő pénzügyi folyamatoknak nem vetünk gátat, akkor ezek mindenképpen a globalizáció térnyerését és az emberiség rabszolgasorba taszítását fogják eredményezni!
Kijelenthetjük, hogy a jelenlegi pénzrendszer egy sátáni népcsoport sátáni tervének a sátáni eszköze!
 

Zuzu000

Állandó Tag
Állandó Tag
Hello
Most nézegetem az EBCL vizsgát,és az lenne a kérdésem,hogy van-e valakinek már tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Esetleg "A" modul tankönyv valakinek megvan?

Köszönöm előre is.
 

Lexi24

Állandó Tag
Állandó Tag
Nagyon keresem a következő könyvet: Fülöp Sándor: Példatár a vállalkozások gazdaságtanához. Ha valaki fel tudná tölteni, kérem segítsen :lol:
 

olfe

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

Tudtok Pálinkás Róberttől és Surányi Ferenctől anyagokat felrakni ? a régebbi fórumon láttam néhányat csak már nem jók a linkek.
Előre is köszi :)
 

moodhunter

Állandó Tag
Állandó Tag
sziasztok,Stephen Covey könyvet keresnék.amint módomban lesz biztosan megveszem,mert nincs annál jobb mint amikor kezembe véve olvashatok egy könyvet,de addig is örülnék ha meglenne valami tőle:)
 

Tetyi44

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
Keresem Braskó Csaba: Szemléletfejlesztés könyvcsomagját (könyv és 4 munkafüzet). Valamint volt egy régebbi kiadása, Milliomos Észjárás címmel, de a Szemléletfejlesztés lenne a fontos. Foglalkozik mindenféle segítséggel az élet minden területén, hogy legyünk sikeresek, boldogok, érjük el az álmainkat, megfelelő munkahely, anyagi helyzet, párkapcsolat elérése, erre való motiváció, gyakorlati példákkal (munkafüzetek). Ha már volt bent a linkje, akkor elnézést, keresésre nem találtam itt, de ezt nagyon szeretném elolvasni.
Előre is köszönöm!
 

erdelyi.era

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

A következő könyveket keresem:

- Donald Trump: Gondolkodj nagyban és csapj oda keményen
- Frank bettger: az üzletkötés iskolája
- Stephen Covey: a kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása
- Stephen Covey: a 8. szokás az eredményességtől a kivállóságig
- John C. Maxwel: Holnapra vezető lehetsz
- Blair Singer: Csapatjáték
-
John C. Maxwel:Amit a vezetésről tudni kell
- a rendes lányok miért nem lesznek gazdagok
- a rendes lányokból miért nem lesz főnök


Nagyon Szépen köszönöm!
 
R

recefyce

Vendég
Sziasztok !
Nagyon sokat segítene, ha megosztaná velem vki. a következő könyveket.
Soros György: A pénz alkímiája
André Kostolany: Mesterfokon a pénzről
Dr. Komáromi György írásai
 
Oldal tetejére