Beka Holt

Kormányos
Fórumvezető
Kormányos
Gelsenkirchenben most korántsem biztonságos lenni, miután randalírozó angol huligánok megtámadtak egy helyi bárt, ahol szerb szurkolók hangolódtak a Szerbia–Anglia-mérkőzésre a 2024-es labdarúgó-Európa-bajnokságon. Az összetűzésben asztalok, székek és üvegpoharak estek áldozatul,
Voltam abban a stadionban óriási élmény volt a kedvenc német csapatom játékát élőben látni. Már nem emlékszem ki volt a Schalke ellenfele, de győztek mégpedig Asamoah góljával. Szinte felrobbant a stadion a hangerőtől mikor gólt rúgtak.

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
  • Románia–Ukrajna 3–0 (1:0) (Stanciu 29., Marin 53., Dragus 57.)
Végig meddő fölényben játszott Ukrajna a Románia elleni csoportmérkőzésen a labdarúgó-Európa-bajnokságon, ám a vége csúfos vereség lett. Románia ugyanis ügyes taktikával, remek kontrákkal és két hatalmas bombagóllal eldöntötte a találkozót, majd még a szerencse is az ő oldalukon állt. 3–0 győztek a sárgamezesek, és készülhetnek a következő ellenfelükre.
A találkozó már eleve felfokozott hangulatban kezdődött, hiszen előbb az ukránok alapozták meg a hangulatot azzal, hogy egy szétlőtt harkivi stadion szektorát elvitték Münchenbe hogy így hívják fel a tornára kiutazó drukkerek és újságírók figyelmét a háborúra, majd az Európai Labdarúgó-szövetség is beleszólt a történésekbe. Az UEFA ugyanis alig néhány órával a 15 órakor rajtoló mérkőzés előtt úgy döntött, hogy kitíltja az orosz zászlókat az Allianz Arénából, a mérkőzés helyszínéről, hogy azokkal ne provokálhassák az ukrán szurkolókat és játékosokat.
A mérkőzésen ezután percekig folytatódott az ukrán fölény, egészen a 29. percig, amikor óriási meglepetésre vezetést szereztek a románok. Az ukrán védelem bénázása is kellett ehhez, rossz hazaadás után Andrij Lunyin kapus eladta a labdát, ám a gól mégis Stanciu érdeme, aki brutális lövést eresztett meg, állítgatás nélkül bombázott a léc alá. (1–0)
az 53. percben ismételten gólra váltottak. Razvan Marin nem kisebb gólt lőtt, mint az első félidőben Stanciu, nagyjából 20 méterről bombázott laposan a jobb sarokba. Lunyin kapus erre sem tudott érdemben reagálni. (2–0)

Négy perccel később aztán jött az újabb pofon: szöglet után egy középre beadott labdára robbant rá Denis Dragus és máris 3–0 volt a románoknak. Bár rövid ideig még csekkolták a VAR-szobában, hogy nem előzte-e meg lesállás a találatot, végül érvényesnek ítélték a gólt. (3–0)
A találkozó képe nem változott a lefújásig, az ukránok erőtlenül támadtak, Románia pedig már nem is próbálkozott előre menni. A vége így maradt 3–0.

Ukrajna pénteken Szlovákia ellen javíthat, míg a románok szombaton Belgium ellen lépnek pályára.

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
(nem az EB.....de, foci itthonról)
A Kerekegyháza U14-es csapatának a megyei futballbajnokság északi csoportjának utolsó fordulójában 42 góllal kellett győznie ahhoz, hogy jobb gólaránnyal megelőzze azt a Kunszentmiklóst, amelyet a bajnokságban nem tudott legyőzni (egy döntetlen, egy vereség). Mit tesz isten, a Kerekegyháza 43-1-re nyert a Pálmonostora ellen.
Az ügyet az MLSZ Bács-Kiskun vármegyei igazgatósága hivatalból vizsgálja. Amúgy a második helyre szorult Kunszentmiklós meg akarta óvni a meccset, csakhogy kiderült, harmadik csapatnak nincs erre lehetősége, a vonatkozó passzust már korábban kivették a versenykiírásból.

Beka Holt

Kormányos
Fórumvezető
Kormányos
Nem lehet elég korán rávenni a gyerekeket a csalásra! Egy életre eltiltanám az összes vezetőt mindenféle sportvezetői poszttól akik részt vettek benne!

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
  • Belgium–Szlovákia 0–1 (Schranz 7.)
  • A csoport állása: 1. Románia 3 pont (3–0), 2. Szlovákia 3 (1–0), 3. Belgium 0 (0–1), 4. Ukrajna 0 (0–3).
  • Eddig az E csoport szállítja az Európa-bajnokság legváratlanabb eredményeit: Románia 3–0-s Ukrajna elleni diadala után Szlovákia is győzelmet ünnepelhetett, méghozzá a torna titkos esélyesei közé sorolt Belgiummal szemben (1–0). A találkozó negatív figurája Romelu Lukaku lett, aki a meccs legelején ziccert hibázott, majd egyszer les, egyszer pedig az akció közbeni kezezés miatt vették el a gólját.

setni

Állandó Tag
Állandó Tag

Amint arról beszámoltunk, Románia 3–0-ra legyőzte Ukrajnát Münchenben az E csoport első fordulójában.

A román szurkolók finoman szólva sportszerűtlen módon is buzdították csapatukat...
Putyint éltették a román szurkolók.

Beka Holt

Kormányos
Fórumvezető
Kormányos

Az UEFA akár ki is zárhatná a románokat a szurkolói miatt!

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Ausztria - Franciaország 0:1

Nem nagy meglepetésre a franciák kezdtek jobban, az első 15 percben egyértelműen ők voltak fölényben. Az osztrákok kb. a 30. percre rázódtak bele a játékba, egyre élénkebben mentek, az első ziccer is az övék volt, Gregoritsch beadása után Sabitzer passzolt Baumgartnernek, aki 11 méterről nem tudta elrúgni a labdát a francia kapus mellett. Balszerencséjükre egy Mbappé-beadás után Wöber tisztázás helyett a saját kapujába fejelt, 0-1, a franciák mehettek előnnyel a szünetre.
A második félidő elején az öngólos Wöber egy párharc során olyan erővel lökte ki Antoine Griezmannt az oldalvonalon túlra, hogy a francia lefejelte a reklámtáblát, ráadásul a fejbőre is felszakadt.
Egy ütközés után Mbappénak eltört az orra, le kellett cserélni. A 9 perc hosszabbításban nem változott az eredmény, a vb-ezüstérmes keservesen, de megszerezte az első győzelmét. Az osztrákok felnőttek a feladathoz, megnehezítették a franciák dolgát,

gumelig

Állandó Tag
Állandó Tag

Csatolás megtekintése 2003759
Az ”erősebb” kínlódással elért győzelmére mondják, hogy egy ilyen meccset is meg kell nyerni.
Ugyan ez történt azAngoloknál
Persze öngól és öngól között különbség van. Ez a gól, a nagy nyomás miatt történt hiba volt.

setni

Állandó Tag
Állandó Tag

Hétfő délután a román válogatott nagy meglepetésre 3–0-ra legyőzte Ukrajnát a labdarúgó Európa-bajnokságon.

A lefújás után az ukrán játékosok – Mihajlo Mudrik és Olekszandr Zincsenko vezetésével – egymás köré gyűltek, hogy kibeszéljék magukból a csalódottságot, előtte azonban megkérték Szerhij Rebrov szövetségi kapitányt, hogy távozzon az öltözőből.

Ezt a Ferencváros korábbi vezetőedzője árulta el a mérkőzést követő sajtótájékoztatón,

Rebrov arról beszélt az újságíróknak, hogy senki nem számított erre az eredményre, és minden ukrán nagyon csalódott.

„A meccs előtt azt mondtam a játékosoknak, hogy egy nagy és erős országot képviselnek, amely két éve háborúban áll. Aztán rosszul teljesítettünk, egyszerűen nem ütöttük meg azt a szintet, amit elvárunk magunktól, ezért kértek bocsánatot a szurkolóktól a futballisták” – tette hozzá Rebrov.

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Megkezdődött az európa bajnokság.
Az Euro 2024 nyitómérkőzésén a Barcelona középpályása, Ilkay Gundogan kulcsszerepet játszott Németország lenyűgöző, 5-1-es győzelmében Skócia ellen. Péntek este a Németország–Skócia mérkőzéssel rajtolt az Eb, a házigazdák kis túlzással akkor lőttek gólt, amikor csak akartak, a vége 5–1 lett.
A péntek este látottak alapján komolyan fel kell kötnie a gatyát annak a válogatottnak, amelyik az A csoportban meg akarja lepni a rendezőt. A szombat délutáni magyar–svájci csata győztese akár be is jelentkezhet erre a feladatra.
Németország - Skócia 5:1 (3:0)
Gól
: Wirtz (10.), Musiala (18.), Havertz (45.), Füllkrug (68.), E. Can (90+3.) ill. Rüdiger (87. – öngól).
Kiállítva: Porteous (44.)
John McGinn, a skót válogatott középpályása más Skóciát ígér Svájc ellen a két együttes szerdai összecsapására az A csoport második fordulójában, a magyaros csoportban. Ugyanakkor a játékos azt is kiemelte, hogy pénteken, a Németország elleni Eb-nyitómérkőzésen cserbenhagyták a drukkereiket.
Ehhez képest a házigazda német csapat virgonc támadói vezérletével már az első félidőben lerendezte a meccs érdemi részét – a szünetben 3–0-ra vezettek Florian Wirtzék –, a vége pedig közte négy lett (5–1). John McGinn fogadkozott: más Skóciát láthatunk majd Svájc ellen.

Nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy megfejtsük, hol rontottuk el. Szerdán azonban egy másik Skóciát lehet majd látni, egy olyan csapatot, amelynek bizonyítani kell, elsősorban saját magunknak. Sőt, sokkal inkább magunknak, mint bárki másnak. Látva Münchenben a skót szurkolók népes táborát, még kiábrándítóbb a teljesítményünk, úgy érzem, hogy cserbenhagytuk őket. Nem felejtjük el az ott történteket, és azt sem, hogy a lehetőség adott a javításra, és még mindig adott a továbbjutásra is.
McGinn szerint Svájc – amely a magyarok elleni 3–1-es győzelemmel és jó játékkal mutatkozott be Németországban – aligha követi el azt a hibát, hogy lenézze és félvállról vegye őket, hiszen ellenfélként is tisztában kell lennie azzal, hogy a skót válogatottban milyen kaliberű játékosok vannak, csapatként pedig többre képesek annál, amit pénteken nyújtottak.

„A futball mélypontjai teszik igazán magasra a csúcsokat. De a mélypontok azok viszont tényleg brutálisak. Nem olvastam mások véleményét, de biztos vagyok benne, hogy sok kritikát kaptunk, méghozzá teljesen megérdemelten. Most az a kérdés, hogyan reagálunk erre.”

setni

Állandó Tag
Állandó Tag

Magyarország - Svájc 1-3 (0:2)​

Kiss László unikális figurája a magyar futballnak. A nyolcvanas években Verebes József két bajnokcsapatánál, a Rába ETO-ban és az MTK-nál volt pályaedző, majd a kilencvenes évek elején a Honvédnál, az 1997–1998-as szezonban pedig a Ferencvárosban tette hozzá a magáét a bajnoki címhez,
elemezte a magyar válogatott Svájc ellen nyújtott teljesítményét
„Sajnos, Marco Rossi, akinek érdemeit még véletlenül sem szeretném csökkenteni abban, hogy kétszer is kivezette a válogatottat az Európa-bajnokságra, »nosztalgia-tizenegyet« állított össze Svájc ellen. Amúgy teljesen érthető, hogy egy edző ragaszkodik a jól bevált, régi embereihez, akikben megbízik, akik még sohasem hagyták cserben, sem szakmai, sem erkölcsi értelemben. Ilyen alapembere Fiola Attila és Szalai Attila, akik közül az előbbi hosszú ideig sérült volt, továbbá elmúlt 34 éves, utóbbi pedig nem játszik klubcsapatában, a Freiburgban. Meglehet, az edző memóriájában még az a Fiola él, aki szinte napra pontosan három éve fantasztikus gólt lőtt a Puskás Arénában a franciáknak.”

• Portugália–Csehország 2–1
gólszerzők: Hranac öngól (69.), Conceicao (92.) illetve Provod (62.)
A csehek alig tudták megtartani a labdát, a portugálok pedig futószalagon rúghatták a szögleteket, érkeztek a veszélyes beadások, de úgy istenigazából bravúrt nem kellett bemutatnia Stanek kapusnak. Ronaldón kívül a legaktívabb Rafael Leao volt, aki az első 20 perc eltelte után kapott egy remek kiugratást Bruno Fernandestől, de a villámléptű támadó milliméterekkel lemaradt a labdáról. Pedig ha bele tudta volna tenni lábát, minden bizonnyal gólt szerzett volna.
Rákanyarodva az első félidő utolsó negyedórájára, Bruno Fernandes remek ütemben, a tizenhatos előteréből ugratta ki korábbi klubtársát, Ronaldót, aki 7 méterről ziccerben a kapusba lőtt, de mint kiderült, lesen helyezkedett, így a gól egyébként sem lett volna érvényes. A portugálok mezőnybeli fölénye viszont egyre csak nőtt, Ronaldo ezúttal kiszolgáló szerepkörben tündökölt, Vitinhát ugratta ki sarokkal, mindhiába, mivel a középpályás két védő szorításában nem talált kaput.
GYAKORLATILAG A SEMMIBŐL, AZ ELSŐ VALAMIREVALÓ CSEH TÁMADÁSÁNÁL A LABDA LUKAS PROVOD ELÉ PATTANT, AKI 19 MÉTERRŐL JOBBAL HATALMAS GÓLT RAGASZTOTT FÉLMAGASAN A PORTUGÁLOK KAPUJÁBA, 1–0!
Azonban a csehek előnye – vagy ha úgy tetszik: a portugálok hátránya – nem tartott sokáig. Vitinha vitte el a labdát az ötös bal sarkáig, majdnem az alapvonalig, onnan ívelte át a másik oldalon érkező Mendes fejére, aki középre fejelt, beleütött a kivetődő Stranek, de éppen az előtte álló Hranác lábára ütötte azt, onnan pedig bepattant a cseh hálóba, 1–1!
A 85. percben gyakorlatilag mindent egy lapra feltéve rohamozott a portugál válogatott. Ronaldo irányába érkezett ígéretes beadás, kapufára fejelte a labdát, a kipattanót viszont Diogo Jota a hálóba bólintotta, gólt kiáltott mindenki!

IGEN ÁM, DE RONALDO BAL VÁLLA A BEADÁS PILLANATÁBAN LESEN VOLT, ÍGY ÉRVÉNYTELENNEK MINŐSÍTETTÉK A GÓLT, MARADT A DÖNTETLEN.
Amikor már mindenki arra számított, hogy pontosztozkodás lesz a vége, Neto bal oldali beadását Hranác rendkívül szerencsétlenül, letérdelve készítette le a csereként beálló Conceicao elé, akinek mindössze annyi dolga volt, hogy néhány méterről ordító ziccerben a jobb alsóba vágja a labdát, amit meg is tett, megszerezve Portugáliának a vezetést, egyben a győzelmet, 2–1!

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Törökország–Grúzia: 3–1
Gólszerző: Müldür (25.), Arda Güler (65.), Akturkoglu (97.), illetve Mikautadzse (32.)
Lüktető tempó, veszélyes támadások, izgalmak és bombagólok – így összegezhető a Törökország–Grúzia-csoportmérkőzés a németországi labdarúgó-Európa-bajnokságon. A grúzok történetük első Eb-meccsét játszották, ahol végül a pontszerzés nem jött össze számukra, mivel Törökország remek csatában 3–1-re nyert.

Az irammal nem volt gond, a törökök olykor tetszetős labdajáratása kellő veszélyt hordozott magában, míg a grúzok a kontráikban bíztak.

A TÖRÖK PRÓBÁLKOZÁSOKAT A 25. PERCBEN SIKER KORONÁZTA. MÜLDÜR EGY KIFEJELT LABDÁT ZÚDÍTOTT KEGYETLENÜL MAMARDASHVILI KAPUJÁNAK JOBB FELSŐ SARKÁBA (1–0).
Még ki sem ünnepelték magukat a török szurkolók, amikor egy szép akciót követően Kenan Yildiz talált a kapuba. Apró szépséghiba, hogy mindezt lesről tette, így a videobíró érvénytelenítette a gólt.
A grúzok kijjebb jöttek a török szorításból, olyannyira, hogy a 32. percben összejött az egyenlítés. Kochorashvili cselezte be magát szépen a 16-on belülre, amit Mikautadze passzolt be a rövid alsóba. A támadó ezzel beírta magát a grúz futball történelemkönyvébe, megszerezve az ország első Eb-gólját (1–1). Sőt, a 35. percben majdnem megduplázta saját maga és csapata Eb-góljainak számát, mivel egy varázslatos grúz akció után centikkel lőtt a kapu mellé.
ARDA GÜLER UNTA MEG, HOGY CSAK APRÓBB LEHETŐSÉGEKHEZ JUTNAK A CSAPATOK, ÉS A 65. PERCBEN BEFELÉ HÚZVA BALLAL HATALMAS GÓLT „ROBBENEZETT” A JOBB FELSŐ SAROKBA. BÁR NEM SOK MECCS TELT EL MÉG A TORNÁBÓL, EZ A TALÁLAT BIZTOSAN OTT LESZ A LEGSZEBBEK KÖZÖTT (2–1).
Kvaratskheliáék mentek a döntetlenért, volt is nagy lehetőségük az egyenlítésre, ám a 94. percben két grúz egymást zavarta, így ordító helyzet maradt ki. A 96. percben pedig a kapufa mentette meg a törököket,

AKIK AZ UTOLSÓ PILLANATBAN KIHASZNÁLTÁK, HOGY MAMARDASHVILI IS ELŐREHÚZÓDOTT, ÉS A CSEREKÉNT PÁLYÁRA LÉPŐ AKTURKOGLU EGY KONTRÁT VEZETVE HÚSZ MÉTERRŐL AZ ÜRES KAPUBA PASSZOLT (3–1).