Hírek Aki itt igazán háborúpárti, az Moszkva – üzente a magyaroknak a budapesti brit nagykövet

Csütörtökön délután fogadást tartott Paul Fox, az Egyesült Királyság budapesti nagykövete a rezidencia kertjében III. Károly király születésnapja alkalmából. Fox beszédében elég egyértelműen elmondta véleményét a magyar kormány politikájáról. Szerinte aki itt igazán háborúpárti, az Moszkva, beszélt a Pride esetleges betiltásáról, a betegségeket terjesztő bűnözőkként aposztrofált ukránokról és az ellehetlenítési törvényjavaslatról is, amivel a magyar kormány hazai kritikusait érte támadás, írja összefoglalójában a Válasz Online.

Paul Fox öt év után szeptemberben tér vissza hazájába és a diplomáciai pályától is elbúcsúzik. A nagykövet a szokásos évi fogadásán arról beszélt, hogy az orosz-ukrán háború negyedik évébe léptünk, miután Oroszország illegális és kiprovokálatlan támadást intézett Ukrajna ellen. Az ukrán nép továbbra is ellenáll, a létezéséhez való joga forog kockán. A brit nagykövet szerint Ukrajna megérdemli és szüksége van azok támogatására, akik hisznek a demokráciában, a jogállamiságban és az igazságosságban.

Az Egyesült Királyságnak is az az érdeke, hogy a konfliktus a lehető leghamarabb véget érjen, és örülnek Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseinek, amelyeket a béke érdekében tesz, fejtette ki. Paul Fox szerint azonban egyértelmű, hogy Putyin nem érdekelt a háború befejezésében, továbbra is halogatni, kerülgetni fog ügyeket, egyre több észszerűtlen követeléssel fog előállni, miközben folytatja háborúját, amely sok emberéletet követel.

Ha valamelyik fél itt háborúpárti, háborús pszichózisban szenved, az a fél nem Brüsszelben vagy Londonban található, hanem Moszkvában – mondta elég egyértelműen a magyar kormány háború- és békepárti retorikájára utalva a brit nagykövet.
Fox szerint Európának egyesülnie kell ezzel a fenyegetéssel szemben, mert „ha Putyint megjutalmazzuk ukrajnai agressziójáért, ki lesz a következő?” Ezért áll Starmer miniszterelnök a Tettrekészek Koalíciójának élén, ezért növelik védelmi kiadásaikat, ezért teljes mértékben elkötelezettek a NATO iránt, és ezért támogatják továbbra is Ukrajnát a zsarnokság elleni küzdelmében. „Az Ukrajna biztonságába való befektetés a mi biztonságunkba való befektetés” – mondta a nagykövet.

Fox azt mondta, megszerette Magyarországot az elmúlt öt évben, amelynek történelme és a kultúrája gazdag, az emberek tele vannak tehetséggel és potenciállal. „Ugyanakkor a politikai diskurzus eldurvulását is láttam, a legkeményebb retorika fokozott használatát. A kisebbségeket démonizálják – ahogy azt a Pride esetleges betiltásával kapcsolatban is láthattuk. A szomszédokat betegségeket terjesztő bűnözőkként írják le” – hangzott el a beszédében. A kormány hazai kritikusait pedig azzal fenyegetik, fűzte hozzá, hogy a törvény erejével szüntetik meg őket.

„Úgy vélem, olyan határhoz közelednek, amelyet nem akarnak átlépni. De az önök jövője az önök kezében van. Az Egyesült Királyság mindig barát lesz, de kritikus barát, és kapcsolatunkat a közös értékek, a kölcsönös jólét és a kollektív biztonság támogatása alapján fejlesztjük” – idézi a nagykövetet a Válasz Online.

Paul Fox márciusban adott interjút a Telexnek. Akkor arról beszélt: kulcskérdés, hogy egy olyan tervet, stratégiát hozzunk létre, amely lehetetlenné teszi Vlagyimir Putyinnak, hogy újra visszatérjen és befejezze, amit elkezdett. A nagykövet akkor is kifejtette, hogy Ukrajna ügyében mélységesen nem ért egyet az Orbán-kormánnyal a brit kabinet, de ez nem jelenti azt, hogy Magyarországot el kellene szigetelni.

1749868167036.jpeg
 
24. Februar 2022
A nap, amikor kitört a globalista nyugat által kiprovokált orosz-ukrán háború.
A nap, amely után a szellemileg és erkölcsileg is rokkant, milligrammra megvett brüsszeli vezetés bebizonyította, hogy van még lejjebb, tud az addigiaknál is abszurdabb, ostobább politikát folytatni, amivel tönkreteszi az Európát alkotó nemzetállamokat, és magát a szövetséget is.
A nap, amikor megkezdődött a háború, ami két hónap múltán véget érhetett volna, ha nincs a fodrászok rémálmát megtestesítő Boris Johnson, aki profin teljesítette a rábízott feladatot, megakadályozva az isztanbuli tárgyalásokat.
 
A nap, amikor kitört a globalista nyugat által kiprovokált orosz-ukrán háború.
A nap, amely után a szellemileg és erkölcsileg is rokkant, milligrammra megvett brüsszeli vezetés bebizonyította, hogy van még lejjebb, tud az addigiaknál is abszurdabb, ostobább politikát folytatni, amivel tönkreteszi az Európát alkotó nemzetállamokat, és magát a szövetséget is.
A nap, amikor megkezdődött a háború, ami két hónap múltán véget érhetett volna, ha nincs a fodrászok rémálmát megtestesítő Boris Johnson, aki profin teljesítette a rábízott feladatot, megakadályozva az isztanbuli tárgyalásokat.
Blabla_Keks.gif
 
Jéé! Talán az első helyesírást, (elütést) kritizáló bejegyzés, amivel itt találkozom!
Te velem ellentétben biztos egy szakértő vagy, gratulálok a frappáns válaszodhoz!!
Kizárjam @ladysla-t, mert kritizálta a helyesírásod?
De akkor téged is ki kell zárjalak, mert hülyesegeket írsz.
A brűsszelieket megvette miligrammra a nyugat, vagy ami még rosszabb az ukránok?
 
Kizárjam @ladysla-t, mert kritizálta a helyesírásod?
De akkor téged is ki kell zárjalak, mert hülyesegeket írsz.
A brűsszelieket megvette miligrammra a nyugat, vagy ami még rosszabb az ukránok?
Véletlenül se zárd ki Ladysla-t, nagyon ügyes volt!
Ami az én kizárásomat illeti, tedd meg! Tökéletesen illusztrálja a cahu szabad véleménynyilvánításhoz való hozzáállását.
Ez lesz az ötödik kizárásom. Úgy voltam vele, ha egy kicsit több időm van írni, visszatérek.
Tudtam, hogy ezúttal rövid időre, ezért is írtam hasonló stílusban mint az első felhasználói nevemmel.
Szóval - most már zaklatásmentesen -, hódoljatok csak nyugodtan tovább, kedvenc időtöltéseteknek a mindenszarizmusnak!

Üdv, Crazywolf!

(Azért néha rápillantok az oldalra, várom, hogy Ladysla megírja, hány helyesírási hibát talált ebben az üziben.)
 
Nem csak a britek a teljes nyugat a svájci 2 béke konferencia is
Mert mindkettőből ki akarták hagyni az oroszokat
Hamár…

"Eddig egy ukrán békekonferencia volt Svájcban. 2024. június 15-én és 16-án került megrendezésre a Luzern közelében található Bürgenstock-hegyen. Körülbelül 100 ország és szervezet küldöttsége vett részt rajta."
 
Utoljára módosítva:
Hamár…

"Eddig egy ukrán békekonferencia volt Svájcban. 2024. június 15-én és 16-án került megrendezésre a Luzern közelében található Bürgenstock-hegyen. Körülbelül 100 ország és szervezet küldöttsége vett részt rajta."
2024 június 15 első
2024 szeptember a tervezett
(hvg)

Az első békekonferenciát júniusban rendezték Svájcban, erre Oroszország nem kapott meghívót, de Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és több nyugati állam vezetője is azt mondta: a következő békekonferenciát már orosz részvétellel

Oroszország nem fog részt venni az Ukrajna által tervezett második békekonferencián sem – jelentette be a moszkvai külügyi szóvivő.

Marija Zaharova közleményében úgy fogalmazott, a második konferenciának is ugyanaz lesz a célja, mint a júniusi svájci csúcstalálkozónak: hogy “előmozdítsák az illuzórikus Zelenszkij-formulát mint a konfliktus kezelésének alapját, megszerezzék az országok többségének támogatását, és ultimátumot adjanak Oroszországnak a kapitulációról”.


Szerinte „az eljárás az angolszászok és ukrán bábfiguráik újabb átverése, és az egésznek semmi köze nincs a konfliktus rendezéséhez”.
 
2024 június 15 első
2024 szeptember a tervezett
(hvg)

Az első békekonferenciát júniusban rendezték Svájcban, erre Oroszország nem kapott meghívót, de Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és több nyugati állam vezetője is azt mondta: a következő békekonferenciát már orosz részvétellel

Oroszország nem fog részt venni az Ukrajna által tervezett második békekonferencián sem – jelentette be a moszkvai külügyi szóvivő.

Marija Zaharova közleményében úgy fogalmazott, a második konferenciának is ugyanaz lesz a célja, mint a júniusi svájci csúcstalálkozónak: hogy “előmozdítsák az illuzórikus Zelenszkij-formulát mint a konfliktus kezelésének alapját, megszerezzék az országok többségének támogatását, és ultimátumot adjanak Oroszországnak a kapitulációról”.


Szerinte „az eljárás az angolszászok és ukrán bábfiguráik újabb átverése, és az egésznek semmi köze nincs a konfliktus rendezéséhez”.
Tehát csak egy volt. :)
 
Tehát csak egy volt. :)
Én is azt írtam a második tervezett 2024 szeptemberére
Ugyanazért lett sikertelen, mint békekonferencia mind a kettő elgondolás, mert nem békét akarnak.
elsőnél mert meg sem hívták az oroszokat
Másodikra már el se ment az orosz.
És ez a hangzatos svájci békekonferencia sikertelensége, nem az ország miatt nem működik.
Hanem a résztvevő vagy távol maradó hatalmak szándékai miatt
 
Utoljára módosítva:
Üzentek a magyaroknak?
Nekünk ne üzengessen senki sem, tudunk mindent bennünket a miniszterelnökünk (akarom mondani MINISZTERELNÖKÜNK) informál Ő már csak tudja!!!
Már megint igaza volt a kormányunknak, a Nagytiszteletű Trámp Elnök Úr elhozta a békét a világba. Ugyanúgy, ahogy azt is tudták, hogy Oroszország nem fogja megtámadni Ukrajnát. Igazi külpolitikai zsenik
 
Üzentek a magyaroknak?
Nekünk ne üzengessen senki sem, tudunk mindent bennünket a miniszterelnökünk (akarom mondani MINISZTERELNÖKÜNK) informál Ő már csak tudja!!!
Már megint igaza volt a kormányunknak, a Nagytiszteletű Trámp Elnök Úr elhozta a békét a világba. Ugyanúgy, ahogy azt is tudták, hogy Oroszország nem fogja megtámadni Ukrajnát. Igazi külpolitikai zsenik
De hát az nem John Lennon volt az "Őrizd a békét"-tel?
 
Mi történik ottan oroszországban...??...
Pénteken meghalt Oroszország és a világ egyik legnagyobb olajvezetékeket üzemeltető vállalatának, a Transznyeftynek az alelnöke, Andrej Badalov. A 62 éves nagyvállalati vezető holttestét a Rublevszkoje autópálya mellett álló toronyház ablakai alatt találták meg
Egyes lapok szerint Badalov halálával kapcsolatban gyanús körülmény, hogy a férfi a moszkvai épület 17. emeletről zuhant ki, miközben a 10. emeleten volt a lakása.
Az orosz–ukrán háború kitörése óta megszaporodtak azok a rejtélyes halálesetek, amelyek jó nevű üzletembereket, oligarchákat vagy az orosz államapparátus magasabb pozícióiban lévő dolgozóit érintették
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

babrafax wrote on Pacalka's profile.
Szia,

a coolcomics átvette a honosítást. A 2-6 rész folyamatosan felrakásra kerül. a 3 -dik album pár héten belül. Viszont nagy segítség lenne egy francia vagy angol nyelvű Lorna 1 -es album. Az első rész bármelyik nyelven neked nincs meg?

Üdv : Alex
berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem
Diós Alexandra wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda. A Kárpátok vámpírjai sorozat hamarosan folytatódik 2027. Január 5.én jön ki a 40. Kötet Sötét Karnevál címen. Már most alig várom, hogy olvashassam :)
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm szépen a csodás fordításokat és örömet, amit ezek a könyvek szereznek. Mindig nagyon várom az új fordításokat, főleg a z Ősi fajok sorozatát.
Mivel a rajongói fordítások új topicba lettek paterolva, mostantól itt találjátok meg az enyémeket is: https://canadahun.com/temak/rajongói-fordítások.64770/ kezdve az Ősi fajok 8,6. részével.

Statisztikák

Témák
39,235
Üzenet
5,058,603
Tagok
630,926
Legújabb tagunk
sutemarcell
Oldal tetejére