Autizmus

ronix7-7

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Jön a 2. osztályba egy autista kisfiú, de úgy, hogy csütörtökön ad választ a szülő, és hétfőn már hozná is a gyereket. Az osztályt hogyan tudnám felkészíteni a fogadására? Tudtok valami mesét, videót, foglalkozást ajánlani? Van az osztályban ADHD-vel diagnosztizált gyermek, meg több magatartászavaral diagnosztizált, néhány dis-es. Köszönöm előre is az ötleteket.
Igaz, nem annyira a kisgyerekek felkészítéséhez tartozik ez, amelyet
[HIDE-THANKS]http://www.mostart.org/4t/bartha_jegyzet[/HIDE-THANKS] jegyzetéből ollóztam, de talán segít egy kicsit, hogy a gyerekek és te is jobban megértsd az autista gyermeket.

"Az Autizmus Alapítvány munkatársai egy kis gyűjteményt állítottak össze autistákra jellemző, tipikus
viselkedési formákból. Az „Incidensek könyve” címet viselő gyűjteményben minden, a való életből vett,
különös viselkedés leírása után szakszerű segítséget kapunk az adott viselkedés értelmezéséhez, meg
értéséhez.
A könyv feldolgozása középiskolás korosztály számára ajánlott"
[HIDE-THANKS]http://www.autizmus.hu/doc/Incidensek_konyve.pdf[/HIDE-THANKS]
[HIDE-THANKS]http://www.autizmus.hu/IlokesMihok.shtml [/HIDE-THANKS] " Az Autizmus Alapítvány honlapjára kalauzol bennünket ez a link, ahol Ilók és Mihók meséjén keresztül jobban érthetővé válhat, hogy mit is jelentenek a hétköznapokban az autisták kommunikációs és társas viselkedésbeli sajátosságai. A mese feldolgozása a 10–14 éves korosztálynak ajánlott."
 

Esperantisto

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Jön a 2. osztályba egy autista kisfiú, de úgy, hogy csütörtökön ad választ a szülő, és hétfőn már hozná is a gyereket. Az osztályt hogyan tudnám felkészíteni a fogadására? Tudtok valami mesét, videót, foglalkozást ajánlani? Van az osztályban ADHD-vel diagnosztizált gyermek, meg több magatartászavaral diagnosztizált, néhány dis-es. Köszönöm előre is az ötleteket.
Esetleg ebből a könyvből - mely kifejezetten gyerekeknek szól -, is hasznos részeket lehet kiválogatni: Balázs Anna - Autista a testvérem (régen már feltette valaki, de az a link már nem él, úgyhogy feltöltöm ide).
 

Csatolások

  • Autista a testvérem_BalázsAnna.pdf
    8 MB · Olvasás: 390

Banilla

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok! Angol nyelvű szakirodalmakat keresek autizmussal / Asperger szindrómával kapcsolatban! Ebook, torrent elérhetőség is érdekel! Nagyon köszönöm a segítséget!
 

IcaneniLondon

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Forumozok!
Keresem: Feuer Mária: A gyermekrajzok fejlődéslélektana cimu konyvet.
Halasan koszonom, ha valaki akar link, akar feltoltes formajaban megosztja.
Udvozlettel:
Ica neni Londonbol
 

ronix7-7

Állandó Tag
Állandó Tag
Még egy kis segítséget találtam.
http://translate.google.hu/translat...doctor-natasha.com/dr-natasha.php&prev=search - itt még rá kell kattintani a szövegbe beírt www.gasp.me -re.
Itt pedig elolvashatod angolul a szakcikkét Dr.N.Campbell-nek (fordítóval akár magyarul is):
http://www.gaps.me/preview/?page_id=20
A cikk végén több szakirodalom felsorolását találhatod.
Itt pedig egyik világhírű könyvéről van szó: http://www.gaps.me/preview/?page_id=35
 

Pozitiva

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
Mi a MAGunk módján így "érdekképviseljük" az autistákat (azaz saját magunkat is):
https://www.youtube.com/user/autistavagyok

Ha van ötletetek, miről beszéljünk, írjatok nekünk (autistavagyok kukac autistavagyok.hu)!

A téma kimeríthetetlen, de elsősorban azokról a dolgokról szeretnénk beszélni, ami a legtöbb embert érdekel.
:)
 
Utoljára módosítva:

ronix7-7

Állandó Tag
Állandó Tag
Akit érdekel, letöltöttem 2 szakirodalmat a doksiról.
1. Faragó Ferenc: Az autizmus sperktrumzavarban is jól alkalmazható terápiák
2.Rácz Zsuszanna: Autizmussal élő gyermekek vizuális támogatása.
 

Csatolások

  • farago_ferenc__az_autizmus_spektrumzavarban_is_jol_alkalmazhato_terapiak.pdf
    69.8 KB · Olvasás: 548
  • racz_zsuzsanna__autizmussal_elo_gyermekek_vizualis_tamogatasa.pdf
    1.1 MB · Olvasás: 573

ronix7-7

Állandó Tag
Állandó Tag
Hátha valakinek jól jön az alábbi szakirodalmi ajánlóm.
Ajánlott szakirodalmamat megtaláltam az autista gyermek értelmi fejlesztési tervének elkészítéséhez:
Gondozás: Sérült gyeremek nevelése - Fogyatékosság-rehabilitáció, Szociális segítő, Labora Kiadó, 1993
Catharine Lord-Michael Rutter: Autizmus és pervazív fejlődési zavarok. Kapocs Kiadó, Bp., 1996
Rita Jordan-Stuart Powell: Autisztikus gyermekek speciális tantervi szükségletei - Tanulási és gondolkodási készségek, Kapocs Kiadó, Bp., 1997
Autisztikus gyermekek viselkedésproblémáinak kezelése. Ford.: Pellionisz Jólia, Kapocs Kiadó, Bp., 1997
Balázs Anna: Az autizmus korszerű szemlélete, Kapocs K.,Bp., 1997
Balázs Anna_őszi Patrícia-Prekop Csilla és az Autizmus Kutatócsoport munkatársai: Pedagógiai irányelvek az autista, autisztikus, pervezív fejlődési zavarban szenvedő gyermekek fejlesztéséhez, neveléséhez, tanításához. Kapocs K., Bp. 1997
Howlin,Patrícia-Rutter, michael: Autisztikus gyermek kezelése - A szociális fejlődés előmozdítása. Kapocs K. Bp, 1997
 
Hello Mindenkinek!

Bevallom még soha semmilyen fórumon nem hagytam bejegyzést..most is információt kerestem csak, véletlenül bukkantam a fórumra.
Beleolvastam néhány párbeszédbe..hmm...úgy éreztem meg kell hogy írjam a történetünket,(nevek nélkül-elnézést)...hátha valakinek segíthet, reményt adhat.

Két kislányunk van, vagyis nem is olyan kicsik, P. 8, S. 6. A második lányunk, teljesen egészségesen született. Vidám,mosolygós,huncut kislány volt..
Aztán másfél éves kora körül valami megváltozott, rosszkedvű lett, sokat sírt, hisztizett, nem hallgatott a nevére, bizonyos cselekvéseket félpercenkét közösen meg kellett tennünk, nem volt együttműködő nem beszélt..és sorolhatnám..sokat kerestem kutattam. A végzettségem geológus, gőzöm nem volt merre induljak. Főként külföldi szakirodalmakat bújtam éjjelenkét ,ha már elsírtam az összes könnyemet. Nem kellett szakértőnek lennem, hogy összerakjam, mi baja lehet S.-nek. Szépen hozta a palettát.
Nagyon sok történetet végigolvastam, hallottam..mindenkit megértek, és kicsit úgy érzem valahogy mindenkinek igaza van. Annak is aki elfogad és nem diétáztat,és próbál ki ezer módszert és annak is,aki mindent végigpróbál.. Különbözőek vagyunk, ezerszínűek, másként látjuk a világot, ehhez az állapothoz is másként állunk. Mind szeretjük a gyerekeinket, ez a legfontosabb.
Számomra a legnehezebb valóban elismerni és kimondani..ezek igenis autisztikus tünetek ez van!!!!Úristen!!!De ahhoz, hogy segíteni tudjunk az első lépés az elfogadás, hogy kész ez van a gyerekem valóban ebben az állapotban van, elfogadom és imádom Őt így is! De ! én egy igen maximalista ember vagyok mindenből a legjobbat szeretném kihozni! Az én számomra természetes volt, hogy mindent megteszek, ami a gyermekemnek segít ebből az állapotból kijönni! Számomra Nincs gyógyíthatatlan betegség! A gyerekeim születése után pár évvel nagyon-nagyon beteg lettem, az allopátiás orvoslás számára gyógyíthatatlan betegséggel diagnosztizáltak,műtétekkel, szteroidokkal, és egy nyomorék élet kilátásával riogattak, ha sikerül életben maradnom az akkori állapotban. Túléltem,felépültem, orvos közelében 5 éve nem jártam! Ahogy én kezdtem jobban lenni, kezdődhetett az út S.sel is.
Első körben Korai.f. nem sok eredménnyel hamar eljöttünk. Elolvastam a Gaps könyvet, másnaptól így étkeztünk...és S. két hét múlva beszélni kezdett!!Megjelentek az első mondatok!!!!csak az tudja mekkora öröm, aki átélte. Több mint két évet diétáztunk! Nekünk elmondhatatlanul sokat segített!Beindította a beszédét. Ráadásul abszolút változatosan étkezett és aki tüzetesebben tanulmányozza az étrendet, rájön, hogy egyzserűen nem lehet tápanyaghiánya az így étkező gyerekeknek. ( Vagy cukros kakaó, műanyag ,felfújt fehér kifli nagy veszteség lenne?)!!Főként ha beszerzi azt a néhány kiegészítőt.: halolaj, probiotikum..stb
A diéta hatására annyit javult S. hogy mikor következő lépésként elhívtuk az ABA terapeutákat, Ők egyáltalán nem látták Őt vészesnek!Sőt szerintük ha spektrumon is volt akkor is csak a szélén. Egy év múlva kijelentették, hogy S. nek nem igazán van szüksége a terápiára, de persze nyugodtan folytathatjuk mert klassz módszer.
Az aba és a diéta mellett, elkezdtünk tsmt tornázni, ami rengeteget finomított a beszédén,rengeteget a mozgásán, és valahogy S. kezdett kinyílni, bátran jött vissza közénk. Újra nyitott, barátságos kislány lett. Kicsit át is esett a ló túloldalára, mert akkor meg kritikátlanul mindenkivel barátkozni akart.
Mára ez kezd beállni a középre..már tudja kivel akar barátkozni és próbálkozik is. Sokszor eredményesen. Megszülett az első igazi barátság!!!!Az oviban!!
A tsmt, a diéta mellett homeopátiás méregtelenítésbe is fogtunk. Nem csak S. mi is. Nem mindig volt egyszerű! De nagyon nagyon sokat húzott rajta szintén. Ez a triászunk végül is gaps, tsmt, homeopátiás elvű méregtelenítés egy bizonyos termékcsaláddal..
Emellett, vitaminok, étrendkiegészítők, görkorcsolya,állatterápia :) saját háziállatokkal...stb.

A korai fejlesztő után, mivel rendszerbe kerültünk, minden évben el kellett mennünk felülvizsgálatra a ped.szak. bizottsághoz. Soha senkiben fel sem merült, hogy spektrumon lenne, egy percig sem. Ügyes, jó képességű gyereknek mondják a szakértők, minden esélye megvan, hogy két év múlva lekerülhet Róla a kevert specifikus fejlődési zavar!! Normál oviba járt, először waldorfba,utána államiba..most pedig suliba megy.
A tünetei elmúltak, nincsenek kényszeres cselekvések, villanykapcsolgatás, hisztik, együttműködő...stb..
Vannak dolgok amin még kicsit finomítani kellene, lassúbb tempójú, gyakran nem érti az összefüggéseket, néha olyan mintha nem menne az infó a fejében..de ha csak végiggondoljuk, honnan jöttünk boldogok vagyunk!!!Visszakaptuk a lányunkat!
Nagy munka volt de gyönyörű volt az út sokat kaptunk és rengeteget tanultunk. Más az értékrendünk nyilvánvalóan.
Mindegy milyen úton indultok, csak induljatok!!és soha ne adjátok fel!

Az az igazság nem szeretnék az oldalon aktív lenni, nem szeretnék értelmetlen párbeszédeket folytatni más véleményt osztó emberekkel. Ez történt velünk, ez a mi történetünk dióhéjban.
Köszönöm, hogy megoszthattam ezt a történetet Veletek!

Szép napot mindenkinek!
 

csilla001

Állandó Tag
Állandó Tag
Hello Mindenkinek!

Bevallom még soha semmilyen fórumon nem hagytam bejegyzést..most is információt kerestem csak, véletlenül bukkantam a fórumra.
Beleolvastam néhány párbeszédbe..hmm...úgy éreztem meg kell hogy írjam a történetünket,(nevek nélkül-elnézést)...hátha valakinek segíthet, reményt adhat.

Két kislányunk van, vagyis nem is olyan kicsik, P. 8, S. 6. A második lányunk, teljesen egészségesen született. Vidám,mosolygós,huncut kislány volt..
Aztán másfél éves kora körül valami megváltozott, rosszkedvű lett, sokat sírt, hisztizett, nem hallgatott a nevére, bizonyos cselekvéseket félpercenkét közösen meg kellett tennünk, nem volt együttműködő nem beszélt..és sorolhatnám..sokat kerestem kutattam. A végzettségem geológus, gőzöm nem volt merre induljak. Főként külföldi szakirodalmakat bújtam éjjelenkét ,ha már elsírtam az összes könnyemet. Nem kellett szakértőnek lennem, hogy összerakjam, mi baja lehet S.-nek. Szépen hozta a palettát.
Nagyon sok történetet végigolvastam, hallottam..mindenkit megértek, és kicsit úgy érzem valahogy mindenkinek igaza van. Annak is aki elfogad és nem diétáztat,és próbál ki ezer módszert és annak is,aki mindent végigpróbál.. Különbözőek vagyunk, ezerszínűek, másként látjuk a világot, ehhez az állapothoz is másként állunk. Mind szeretjük a gyerekeinket, ez a legfontosabb.
Számomra a legnehezebb valóban elismerni és kimondani..ezek igenis autisztikus tünetek ez van!!!!Úristen!!!De ahhoz, hogy segíteni tudjunk az első lépés az elfogadás, hogy kész ez van a gyerekem valóban ebben az állapotban van, elfogadom és imádom Őt így is! De ! én egy igen maximalista ember vagyok mindenből a legjobbat szeretném kihozni! Az én számomra természetes volt, hogy mindent megteszek, ami a gyermekemnek segít ebből az állapotból kijönni! Számomra Nincs gyógyíthatatlan betegség! A gyerekeim születése után pár évvel nagyon-nagyon beteg lettem, az allopátiás orvoslás számára gyógyíthatatlan betegséggel diagnosztizáltak,műtétekkel, szteroidokkal, és egy nyomorék élet kilátásával riogattak, ha sikerül életben maradnom az akkori állapotban. Túléltem,felépültem, orvos közelében 5 éve nem jártam! Ahogy én kezdtem jobban lenni, kezdődhetett az út S.sel is.
Első körben Korai.f. nem sok eredménnyel hamar eljöttünk. Elolvastam a Gaps könyvet, másnaptól így étkeztünk...és S. két hét múlva beszélni kezdett!!Megjelentek az első mondatok!!!!csak az tudja mekkora öröm, aki átélte. Több mint két évet diétáztunk! Nekünk elmondhatatlanul sokat segített!Beindította a beszédét. Ráadásul abszolút változatosan étkezett és aki tüzetesebben tanulmányozza az étrendet, rájön, hogy egyzserűen nem lehet tápanyaghiánya az így étkező gyerekeknek. ( Vagy cukros kakaó, műanyag ,felfújt fehér kifli nagy veszteség lenne?)!!Főként ha beszerzi azt a néhány kiegészítőt.: halolaj, probiotikum..stb
A diéta hatására annyit javult S. hogy mikor következő lépésként elhívtuk az ABA terapeutákat, Ők egyáltalán nem látták Őt vészesnek!Sőt szerintük ha spektrumon is volt akkor is csak a szélén. Egy év múlva kijelentették, hogy S. nek nem igazán van szüksége a terápiára, de persze nyugodtan folytathatjuk mert klassz módszer.
Az aba és a diéta mellett, elkezdtünk tsmt tornázni, ami rengeteget finomított a beszédén,rengeteget a mozgásán, és valahogy S. kezdett kinyílni, bátran jött vissza közénk. Újra nyitott, barátságos kislány lett. Kicsit át is esett a ló túloldalára, mert akkor meg kritikátlanul mindenkivel barátkozni akart.
Mára ez kezd beállni a középre..már tudja kivel akar barátkozni és próbálkozik is. Sokszor eredményesen. Megszülett az első igazi barátság!!!!Az oviban!!
A tsmt, a diéta mellett homeopátiás méregtelenítésbe is fogtunk. Nem csak S. mi is. Nem mindig volt egyszerű! De nagyon nagyon sokat húzott rajta szintén. Ez a triászunk végül is gaps, tsmt, homeopátiás elvű méregtelenítés egy bizonyos termékcsaláddal..
Emellett, vitaminok, étrendkiegészítők, görkorcsolya,állatterápia :) saját háziállatokkal...stb.

A korai fejlesztő után, mivel rendszerbe kerültünk, minden évben el kellett mennünk felülvizsgálatra a ped.szak. bizottsághoz. Soha senkiben fel sem merült, hogy spektrumon lenne, egy percig sem. Ügyes, jó képességű gyereknek mondják a szakértők, minden esélye megvan, hogy két év múlva lekerülhet Róla a kevert specifikus fejlődési zavar!! Normál oviba járt, először waldorfba,utána államiba..most pedig suliba megy.
A tünetei elmúltak, nincsenek kényszeres cselekvések, villanykapcsolgatás, hisztik, együttműködő...stb..
Vannak dolgok amin még kicsit finomítani kellene, lassúbb tempójú, gyakran nem érti az összefüggéseket, néha olyan mintha nem menne az infó a fejében..de ha csak végiggondoljuk, honnan jöttünk boldogok vagyunk!!!Visszakaptuk a lányunkat!
Nagy munka volt de gyönyörű volt az út sokat kaptunk és rengeteget tanultunk. Más az értékrendünk nyilvánvalóan.
Mindegy milyen úton indultok, csak induljatok!!és soha ne adjátok fel!

Az az igazság nem szeretnék az oldalon aktív lenni, nem szeretnék értelmetlen párbeszédeket folytatni más véleményt osztó emberekkel. Ez történt velünk, ez a mi történetünk dióhéjban.
Köszönöm, hogy megoszthattam ezt a történetet Veletek!

Szép napot mindenkinek!


Szia!

Én is régota gondolkodom rajta, h leírom a GAPS diétás tapasztalataimat de valahogy sosem szántm rá magam. Rengeteget köszönhetek neki, kislányom asperger szindrómás (volt) és 3 éves diéta, különböző terápiák (lovaglás, ergoterápia,sindelar terápia) után mostanra tünetmentes. Nem gondolom, h 100 %-on lennénk (valószinüleg sosem leszünk) de 3 év után elértünk egy 80%-ot. A javulás az elején nagyon gyors volt, késöbb már sokkal lassabb haladtunk. Mostanra egy nagyon boldog, világ felé nyitott gyerek akitöl rengeteg ölelést, szeretet és puszit kapunk. (régebb ez elképzelhetetlen volt)
Nálunk ahogy elnézem a diéta életre szoló(sok esetben ez nem feltétlen van igy) de a legkissebb kitérésnél is bizonyos tünetek visszajönnek.
Ha valaki azon gondolkodik, h kiprobálja akkor nagyon ajánlom. Van egy könyv aminek a címe: Az vagy amit megeszel, én ezt tovább fokoznám és azt mondanám,h az vagy amit megemésztesz.
Sok sikert kívánok.
Üdvözlettel,
csilla001
 

erdeiné

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
Autizmusra adaptált tanulásban akadályozottak helyi tantervét kell elkészítenem 3. és 7. osztályban. Ha van valakinek, akkor töltse fel!
Köszönöm.
 

DaphneI

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok. Egy hozzám nagyon küzel álló fiúról már egy ideje gyanítom, hogy Aspergeres. Pszichológiát tanulok az egyetemen és gyakorlatilag az összes diagnosztikai kritériumnak megfelel. Ráadásul a fiú maga mondta el, hogy régóta gyanítja, hogy valami nincs rendben vele, más mint a többiek. felhívtuk az autizmus alapítványt, és bejelentkeztünk vizsgálatra, de 1 év a várakozási idő. Ez rengetegnek tűnik... van tippetek, hogy hova lehetne menni, hogy biztosat tudjunk? Nagyon köszönöm a válaszokat előre is. A fiú már elvégzett egy egyetemet, igazi zseni bizonyos speciális dolgokban, de a szociális téren nehézségei vannak, munkahelyekről emiatt kirúgják, folyamatosan érik a kudarcok és gyakran válik gúnyolódás tárgyává a szokásai miatt, vagy rásütik hogy érzéketlen, pedig életemben nála mélyebb és jobb érzésú emberrel még nem találkoztam.
Daphne
 
Oldal tetejére