Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
Tizenhat évesen olimpiát nyert, máris popsztárok hívják koncertre

Penny Oleksiak a riói olimpia egyik legnagyobb sztárja, hiszen tiniként szerzett négy érmet, köztük egy aranyat 100 méteres gyorsúszásban. Nem csoda ha hazájában, Kanadában most ő a legnépszerűbb ember.

Drake-et is lenyűgözte Penelope "Penny" Oleksiak teljesítménye a riói olimpián. A mindössze tizenhat éves úszó szabályosan a világ élvonalába robbant azzal, hogy a 100 méteres gyorsúszásban aranyérmet szerzett, ezzel ő lett hazája legfiatalabb olimpiai bajnoka. De itt nem állt le, hiszen ezen kívül még három másik érmet szerzett, ezzel is rekorder lett, mivel ő lett az első kanadai, aki úszásban négy dobogós helyezést ért el egy olimpia alatt.

Drake Oleksiakhoz hasonlóan Torontóból származik, ezen felbuzdulva a popsztár meg is invitálta a következő koncertjére. Drake amúgy is szívesen veszi magát körül sikeres sportolókkal, legutóbbi koncertjén az NBA-sztárt, LeBron Jamest híva fel a színpadra – írja az nme.com.

Georgina Bojana

Őstag
Fórumvezető
Rádiós
Kormányos
PÁLYAKERÉKPÁRBAN SZERZETT BRONZÉRMET EGY SÍ-KROSSZOS RIÓBAN

Georgia Simmerling eddig három olimpián indult (kettő télin és egy nyárin). Ő az első kanadai, aki ilyesmivel próbálkozik.

Georgia Simmerling, Super-G, Vancouver 2010 (Fotó: Europress/Getty)

A kanadai női pályakerékpáros csapat Rióban az olimpián (Fotó: Europress/Getty)

A kanadai női pályakerékpáros kvartett a dobogó harmadik fokán Rióban. Georgia jobb szélen. (Fotó: Europress/Getty)