Hírek Elnöki ügy

Biden és a szabad világ vezetői újra és újra, ha kockázatot vállalva is, de elmennek Kijevbe, hogy kifejezzék az együttérzésüket és a támogatásunkat. A miénket speciel Karácsony Gergely főpolgármester vitte el, a lényeg, hogy az is ott van már.

Az Egyesült Államokban ma munkaszüneti nap van, lévén február 20. a Presidents’ Day. Az első elnök, George Washington születésnapja, amikor nemcsak rá, de az USA valamennyi elnökére emlékeznek.


A most hivatalban lévő demokrata elnök azzal tette felejthetetlenné az évfordulót, hogy váratlan látogatást tett Kijevben. Azok a képsorok, amelyeken Biden és Zelenszkij együtt koszorúzza meg az orosz agresszió áldozatainak emlékfalát, miközben behallatszik a légvédelmi szirénák sikítása minden bizonnyal ott lesznek a nagy történelmi tablók sorában. Történetek a jó oldalról.

Biden ukrajnai látogatásának természetesen elsősorban jelképes a jelentősége. De a gesztusok igazán fontosak. Az, hogy ki megy el a folyamatosan támadott városba és ki nem többet mond száz és ezer beszédnél. Ráadásul, a szivárgó információk szerint Biden ragaszkodott ahhoz, hogy ha Ukrajnába utazik, akkor a fővárosba. Nem akarja valami lengyel határ menti településsel lealibizni a dolgot. Abba a városba megy, amelyet egy évvel ezelőtt a putyini agresszorok el akartak foglalni, bábállamot felállítani, elfojtani a szabadságot és a függetlenséget.

Ukrajna egy évvel a barbár támadás után – éppen a szabad világ támogatásával – tartja magát. A város nem esett el, Zelenszkij nem menekült el, s bár a putyini gyilkoló gépezet továbbgörög, Oroszország ma már minden mértékadó vélemény szerint terrorista állam, háborús bűnök elkövetői. Végképp és talán örökre lerombolva azt a képet magáról, amikor a nyugati szövetségesekkel együtt volt képes küzdeni egy gyilkos, hódító hatalom ellen.

Biden és a szabad világ vezetői újra és újra, ha kockázatot vállalva is, de elmennek Kijevbe, hogy kifejezzék az együttérzésüket és a támogatásunkat. A miénket speciel Karácsony Gergely főpolgármester vitte el, a lényeg, hogy az is ott van már.

Természetesen, ahogy azt ukrán vezető politikusok is elmondták, a gesztusok fontosak, de fegyver is kell nyugatról. És nyilván lesz is, ha nem is olyan gyorsan feltétlenül, mint ahogy azt az ukránok megérdemelnék.

Véletlenül éppen most olvasom Umberto Eco remek esszéjét arról, hogyan ismerjük fel a fasizmust. Ebben felidézi azt, amikor Olaszországból elkergették a fasisztákat, s a város főterén a bevonuló partizánvezér mond győzelmi beszédet. A Mussolini-féle fasizmus alatt az emberek megszokták a végtelen, szóvirágos, nagyképű, handabandázó szónoklatokat a szűnni nem akaró tapssal és ovációval.

Most Mimo partizánvezér így kezdte: „Polgárok, barátaim, annyi fájdalom után itt vagyunk újra. Dicsőség azoknak, akik a szabadságunkért estek el”. És itt befejezte. Bárhogy is tapsoltak, kiabáltak neki. Ekkor értettem meg – írja Umberto Eco – hogy a szólás szabadsága azt is jelenti, hogy őszintén, retorikai fordulatok és túlzások nélkül mersz szólni.

Mi volt Zelenszkij első mondata, amikor megrázta Biden elnök kezét?

Thank you for your coming!

Ennyi és ebből mindenki értheti, amit kell. Csak a fasisztáknak szükséges hatalmas szónoklatokat levágniuk. Az őszinte szavak útja rövidebb.

Biden válasza körülbelül ennyi volt: Slava Ukraina.

Kijevben elhangozva ez mindent elmond most, amit kell.


Dési János


1676930435604.png
 
Utoljára módosítva a moderátor által:
..és ez még finom , marmint az angol gyarmatbirodalom, de azt hiszem V. Károly vagy Habsburg Károly uraqlkodása alatt akkora volt a spanyol birodalom, hogy tole származik a mondas:
"birodalmamban sosem nyugszik le a nap"
Áldás, békesség, de nem erre reagáltam... a beidézett hozzászólásban kivastagítottam, mire.
 
Ez valahol érthető is, nem ?
Persze, hogy érhető, de mindennek több nézőpontja van. Csak egy totál analfabéta politikus nem látta, hogy egy újabb NATO tagország az orosz határ mellett nem lesz örömhír Moszkvában. Mondom, le lehetett volna jól reagálni, ha valóban EUba akarták volna Ukrajnát. Ez nem sikerült, vagy nem is akarták. Emlékszem éppen akkor volt az olimpia, a hírek meg nem arról szóltak milyen jók a sportolók, hanem milyen szar a szervezés, két wc van egy fülkében és hasonló. közben meg zajlottak az események Kijevben. Rengeteg komponens van ami idáig vitte a dolgokat, amikről semmit sem tudunk. Nincsenek jók és rosszak, minden nézőpont és érdekek kérdése. Hogy közben milliók vesztik el életük munkáját és halnak meg, az csak járulékos veszteség és újabb lehetőség egyeseknek.
 
Orbán inkább kinához dörzsöli magát, már nem Putyin a kedvenc, csak az ellenzék szokás szerint le van maradva.
Ahhoz képest Szijjárto Moszkvaba szaladgál és nem Pekingbe...
Másrészt ukrajna nemzetbiztosági és egyébb szempontok miatt sem lehet Nato tag az oroszok szemszögéből. Hisz egy keletukrajnai bázisról kilőtt rakéta nagyon hamar eléheti moszkvát, kiütve a vezérkart és az elnököt, kb. menyerhetővé téve egy atomháborút.
Jajj hagyjuk mar ezt!
A balti állam9k észami resze közelebb van Moszkvához, mint Ukrajna keleti része es ők már regebben NATO tagok.
De, ha ez nem lenne elég, most megkapjak a finneket még kózeleb . Viszont arrol azt nyikatkoztak, hogy a finn tagsag nem gond...
A kubai rakéátaválságnak is ez volt a fő oka, hogy nem lett volna reagálási ideje az amerikai kormánynak egy kilövésre. Ukrajna simán lehetett volna EU tag, ha a legelejlén azzal kezdik, hogy nem lesznek NATO tag és ezt a nyugat is irásban biztosítja. Ha jól rémlik ezzel szemben akkoriban az volt a narratíva, hogy csak az lehet EU tag, aki NATO tag is.
Erről nem hallottam. Es nekem santit. Valami forras?
A svedek, osztrakok sem NATO tagok (a pfp nem szamit, hisz az oroszok is benne voltak egy ideig).
A gruzoknal/moldavoknal sem hallottam ilyen feltételt hangoztatni.
Amúgy pl, az angoloknak majd mind a 24 időzőnában volt gyarmatuk.
De nem is panqszkodtak, hogy bw vannak keritve...
 
Nincs mert Eco homályoson és mindenre ráhúzhatóan definiálta
betettél egy cikket Umerto Eco-tól: Miről ismerszik meg a fasiszmus
És ott a linkeden: Mondják Timothy Snyder amerikai történész is az ECO féle leírásból indult ki Oroszországra
Épp a bökkenő az Ugyanott hivatkoznak egy előző ECO kifejtésre:
Umberto Eco definíciója szerint fasiszta volt a kvótakampány
Vagyis az EU mindenestül?
Akkor most a putyini Oroszországra tett kifejtés is hamis?
Mert az ECO féle definícióból indult ki?
Ha rossz a kiindulópont rossz kell legyen következtetés is.
Nagyon dobálódzol te is a fasiszta jelzővel amire cikket és véleményt hoztál.
Hoztad az amerikai történészt,kinek a tollát nem vezethette más mint az amerikai napi-politika.
ECO talán nem is úgy felhasználható ahogy teszi
Timothy Snyder amerikai történész

Tévúton jár ha olyan céllal bárkire rá akarja húzni.
Ha az óceán erről a részéről okoskodna egy történész és politikai elemző
Képes lehetne Az ECO féle definíció alapján jegyeket találva bizonyítani A 1945 utáni amerikára is.
Ez az amikor tematikus gyűjtéssel egy koncepcióra akarunk bizonyítani
Beleesnek ebbe a hibába amerikai történészek is és napi politikai cikkírók is.
Mi hát a fasizmus?
 
Utoljára módosítva:
Orbán inkább kinához dörzsöli magát, már nem Putyin a kedvenc, csak az ellenzék szokás szerint le van maradva.
Másrészt ukrajna nemzetbiztosági és egyébb szempontok miatt sem lehet Nato tag az oroszok szemszögéből. Hisz egy keletukrajnai bázisról kilőtt rakéta nagyon hamar eléheti moszkvát, kiütve a vezérkart és az elnököt, kb. menyerhetővé téve egy atomháborút. A kubai rakéátaválságnak is ez volt a fő oka, hogy nem lett volna reagálási ideje az amerikai kormánynak egy kilövésre. Ukrajna simán lehetett volna EU tag, ha a legelejlén azzal kezdik, hogy nem lesznek NATO tag és ezt a nyugat is irásban biztosítja. Ha jól rémlik ezzel szemben akkoriban az volt a narratíva, hogy csak az lehet EU tag, aki NATO tag is.
Amúgy pl, az angoloknak majd mind a 24 időzőnában volt gyarmatuk.
1677155613194.png


Gondolkozz ember!
- Ukrajna leadta az atombombáit 1991-ben ami ugy látszik kár volt, Oroszország meg megtartotta Kalinyingrádot ahonnan egy csomó Europa fővárost játszva eltalálhat.
- De mondhatom azt is, hogy Minszk, Belorusz is egy Orosz Satellit!

Már miért ne lehetne Ukrajna NATO tag? Ki mondja azt meg?
Orbán intézte el, hogy Ukrajna most védtelen áll az orosz agresszorral szemben.

Az 1980-as években az Egyesült Királyság elvesztette utolsó szárazföldi gyarmatait, amikor 1980-ban az afrikai Dél-Rhodesia (ma Zimbabwe), 1981-ben pedig a közép-amerikai Brit Honduras (ma Belize) függetlenné vált. Az utolsó megmaradt fontos kolónia Hongkong volt, több mint 5 millió lakossal.

Áttekintés és történelem: Brit gyarmatok és jelenlegi helyzetük
Csak hazudozók, nagyképűek, revansisták állítják, hogy Trianonnal Magyarország vesztette el területeinek a legtöbb részét


United_Kingdom_%28overseas-crown_dependencies%29%2C_administrative_divisions_-_de_%28marker%29.svg


Érdekes, hogy az USA-t nem zavarja, pedig van amelyik közelebb van mint Kuba.
Kalinyingrád sokkal közelebb van EU fővárosokhoz mint NATO Moszkvához

Magyar nyelvű barátom, nem lehetsz olyan feledékeny, hogy ne emlékezhetnél még a Szovjet impériumra.
Ez children abuse amit itt elkövetsz, mert a magyar lakosok többsége átélte azt amit te itt megpróbálsz elhallgatni
(Magyarországon az átlagéletkor 45 év körül van, tehát a többség a Moszkvai diktatúrában szocializálódott)

Orbán mégis azt hazudja "Brüsszel rosszabb mint Moszkva volt" Tessék kérem gondolkodni!
 
Orbán mégis azt hazudja "Brüsszel rosszabb mint Moszkva volt" Tessék kérem gondolkodni!
Orbán próbál a háború utáni helyzetre reagálni. Nem fog kilépni a NATO-ból hisz akkor lenne egy olyan Ukrán szomszédja aki elvan látva a legmodernebb fegyverekkel....
Csak hazudozók, nagyképűek, revansisták állítják, hogy Trianonnal Magyarország vesztette el területeinek a legtöbb részét
Ezt nem is mondta így senki sem.
Amit mondanak az hogy a VESZTES országok közül magyarországot csonkították meg legjobban!!!
 
Így van inkább Ő kerítette be a többi országot.
Oroszországot csak akkor nem fogják körül venni más ország ha kiterjeszkedik az egész Eurázsiai kontinensen (Platon)
Ez egy egyszerű geometriai megállapítás de sok embernek ezzel az elementáris ténnyei is nehézsége van.
 
Oroszországot csak akkor nem fogják körül venni más ország ha kiterjeszkedik az egész Eurázsiai kontinensen (Platon)
Ez egy egyszerű geometriai megállapítás de sok embernek ezzel az elementáris ténnyei is nehézsége van.
Íme imáid meghallgattatnak....
Oroszország május 1-től sakkban hivatalosan is ázsiai országként folytathatja. Oroszország eddig az európai szövetség, az ECU tagországa volt, de ha keddi, abu-dzabi közgyűlésén az ázsiai szövetség (ACF) is jóváhagyja, sakkozói nyáron már az ázsiai szövetség tagjaiként versenyezhetnek.
 
Csatolás megtekintése 1913983

Gondolkozz ember!
- Ukrajna leadta az atombombáit 1991-ben ami ugy látszik kár volt, Oroszország meg megtartotta Kalinyingrádot ahonnan egy csomó Europa fővárost játszva eltalálhat.
- De mondhatom azt is, hogy Minszk, Belorusz is egy Orosz Satellit!

Már miért ne lehetne Ukrajna NATO tag? Ki mondja azt meg?
Orbán intézte el, hogy Ukrajna most védtelen áll az orosz agresszorral szemben.

Az 1980-as években az Egyesült Királyság elvesztette utolsó szárazföldi gyarmatait, amikor 1980-ban az afrikai Dél-Rhodesia (ma Zimbabwe), 1981-ben pedig a közép-amerikai Brit Honduras (ma Belize) függetlenné vált. Az utolsó megmaradt fontos kolónia Hongkong volt, több mint 5 millió lakossal.

Áttekintés és történelem: Brit gyarmatok és jelenlegi helyzetük
Csak hazudozók, nagyképűek, revansisták állítják, hogy Trianonnal Magyarország vesztette el területeinek a legtöbb részét


United_Kingdom_%28overseas-crown_dependencies%29%2C_administrative_divisions_-_de_%28marker%29.svg


Érdekes, hogy az USA-t nem zavarja, pedig van amelyik közelebb van mint Kuba.
Kalinyingrád sokkal közelebb van EU fővárosokhoz mint NATO Moszkvához

Magyar nyelvű barátom, nem lehetsz olyan feledékeny, hogy ne emlékezhetnél még a Szovjet impériumra.
Ez children abuse amit itt elkövetsz, mert a magyar lakosok többsége átélte azt amit te itt megpróbálsz elhallgatni
(Magyarországon az átlagéletkor 45 év körül van, tehát a többség a Moszkvai diktatúrában szocializálódott)

Orbán mégis azt hazudja "Brüsszel rosszabb mint Moszkva volt" Tessék kérem gondolkodni!
Minden nézőpont kérdése. Lehet figyelmen kivül hagyni más véleményét, mert mi köze hozzá, csak lehet kapsz pár taslit. Csak ezek a nemzetközi taslik sok hullát generálnak, mint korea, afganisztán, vietnám és stb. Sokkal jobb lett volna, ha megbeszélik minden résztvevővel a dolgot, de persze nekem van abszolut igazam igy nem kell beszélni a mai politikus hozzáállás.
 
Orbán próbál a háború utáni helyzetre reagálni. Nem fog kilépni a NATO-ból hisz akkor lenne egy olyan Ukrán szomszédja aki elvan látva a legmodernebb fegyverekkel....

Orbánt valoszinü ki fogják dobni a NATO-ból, vagy felfüggesztik a tagságát.
A NATO egy katonai szövetség, ott nincs helye pávatáncnak, "én nem segítek de ti védjetek meg".
Ez szerződés megszegés, egy ilyen kormányban nem lehet megbízni.

Az EU-ból nem lép ki Orbán mert akkor nincs miből megfizesse a pribékjeit.
Putyin az olaj és gáz Oligarcháknak adott engedményekkel, vagy megvonásokkal tartja gyeplőn az öt kiszolgálóit.
Magyarországra csak az EU-n keresztül jön pénz, Orbánt a saját emberei fogják elzavarni ha nem jön Brüsszelből a mony.

Ha Orbán elvesztené a választásokat nem lenne védettsége a börtönbe landolna.
Ez pedig be fog következni, Orbánnak nem lesz más választása mint az EU-ból való kilépés és az Orosz föderációhoz való csatlakozás.

Ha a NATO kidobja Orbánt akkor az EU is megfogja találni a kiskaput a 7-es cikk helyett, aztán "Adiós muchachos!"

Ezt nem is mondta így senki sem.
Amit mondanak az hogy a VESZTES országok közül magyarországot csonkították meg legjobban!!!

Miféle Magyarországot? Az Osztrák-Magyar Monarchia szűnt meg, ahogy írtam Hitler még osztrák-magyar állampolgár volt.
Csak nem azt akarod mondani, hogy az "elcsatolt területeken" nem éltek más nemzetiségűek. :) :)
 
Minden nézőpont kérdése. Lehet figyelmen kivül hagyni más véleményét, mert mi köze hozzá, csak lehet kapsz pár taslit. Csak ezek a nemzetközi taslik sok hullát generálnak, mint korea, afganisztán, vietnám és stb. Sokkal jobb lett volna, ha megbeszélik minden résztvevővel a dolgot, de persze nekem van abszolut igazam igy nem kell beszélni a mai politikus hozzáállás.

Mit hagytam figyelmen kívül?

Az 1950-től 1953-ig tartó koreai háború egy katonai konfliktus volt a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság (Észak-Korea) és a vele szövetséges Kínai Népköztársaság, valamint a Koreai Köztársaság (Dél-Korea) és az Egyesült Nemzetek Egyesült Államok vezette csapatai között. a másik oldalon.

Köszönöm a példát:
Nézzük hogyan fejlődőt ezek után a Észak-Korea és hogyan a demokratikus Dél Korea?
Te melyik Koreát választanád ha döntened kellene hova vándorolsz ki? :)

170px-Korean_war_1950-1953.gif


Egy kis hasonlóság az Orosz Ukrán háboruhoz, nemde?

Az 1978-tól 1989-ig tartó afganisztáni háború és a vietnami háború mellett ez volt a hidegháború legnagyobb proxyháborúja.

Hogy ne aprózzuk el magunkat,
- az Amerikaiak Vietnami Háborújának az Amerikai polgárok vetettek véget
- Die USA haben den Vietnamkrieg nicht verloren. Es gab einen Waffenstillstand. die Amerikanische Armee ist allen anderen Militärs überlegen.
- Moszkvában ma akkor is letartoztatnak ha egy teljesen üres plakáttal az utcára mégy, a dolgokat nem nevezheted a nevükön

Ugy Vietnamból mint Afganisztánból az emberek demokratikus országokba menekülnek nem a Putin-i diktatúrába.
 
Egy kis hasonlóság az Orosz Ukrán háboruhoz, nemde?

Az 1978-tól 1989-ig tartó afganisztáni háború és a vietnami háború mellett ez volt a hidegháború legnagyobb proxyháborúja.
Annyit tegyunk hozza, hogy ezek nem proxy haboruk voltak :)
A proxy haboru azert mas, azert van a megkulonbozteto proxy nev mert a hadviselo felek egy nagyhatalom neveben vivjak a haborujukat annak reszvetele nelkul.

A Koreai háborura nem ez volt a jellemzo!
Bar ENSZ felhatalmazassal, de az egyesult államok volt az egyik hadviselo fél, a dél korerai csak a segérderoket adta!

Nem veletlen, hog a vilaghaboru legendas parancsnoka volt a déli oldalon a foparancsnok(MacArthur tábornok)
 
Mit hagytam figyelmen kívül?

Az 1950-től 1953-ig tartó koreai háború egy katonai konfliktus volt a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság (Észak-Korea) és a vele szövetséges Kínai Népköztársaság, valamint a Koreai Köztársaság (Dél-Korea) és az Egyesült Nemzetek Egyesült Államok vezette csapatai között. a másik oldalon.

Köszönöm a példát:
Nézzük hogyan fejlődőt ezek után a Észak-Korea és hogyan a demokratikus Dél Korea?
Te melyik Koreát választanád ha döntened kellene hova vándorolsz ki? :)

170px-Korean_war_1950-1953.gif


Egy kis hasonlóság az Orosz Ukrán háboruhoz, nemde?

Az 1978-tól 1989-ig tartó afganisztáni háború és a vietnami háború mellett ez volt a hidegháború legnagyobb proxyháborúja.

Hogy ne aprózzuk el magunkat,
- az Amerikaiak Vietnami Háborújának az Amerikai polgárok vetettek véget
- Die USA haben den Vietnamkrieg nicht verloren. Es gab einen Waffenstillstand. die Amerikanische Armee ist allen anderen Militärs überlegen.
- Moszkvában ma akkor is letartoztatnak ha egy teljesen üres plakáttal az utcára mégy, a dolgokat nem nevezheted a nevükön

Ugy Vietnamból mint Afganisztánból az emberek demokratikus országokba menekülnek nem a Putin-i diktatúrába.
Voltam Vietnámban. Hanoi és Saigon között még mindig óriási a különbség. Látni délen a hosszabb ideig tartó szabadabb élet hatását. Saigon ápoltabb, a francia negyed elegáns. Az emberek lezserebbek és jobban is élnek.
Nyugat felé néznek és azt akarják utólérni. Rögtön Dollárt kérnek.
Az ország araszol a szabad piac felé.
Ha láthatná Ho Si Minh az alkudozásokat a nyugati turistákkal a mauzóleuma előtt kitépné a szakálát.
 
Mit hagytam figyelmen kívül?

Az 1950-től 1953-ig tartó koreai háború egy katonai konfliktus volt a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság (Észak-Korea) és a vele szövetséges Kínai Népköztársaság, valamint a Koreai Köztársaság (Dél-Korea) és az Egyesült Nemzetek Egyesült Államok vezette csapatai között. a másik oldalon.

Köszönöm a példát:
Nézzük hogyan fejlődőt ezek után a Észak-Korea és hogyan a demokratikus Dél Korea?
Te melyik Koreát választanád ha döntened kellene hova vándorolsz ki? :)

170px-Korean_war_1950-1953.gif


Egy kis hasonlóság az Orosz Ukrán háboruhoz, nemde?

Az 1978-tól 1989-ig tartó afganisztáni háború és a vietnami háború mellett ez volt a hidegháború legnagyobb proxyháborúja.

Hogy ne aprózzuk el magunkat,
- az Amerikaiak Vietnami Háborújának az Amerikai polgárok vetettek véget
- Die USA haben den Vietnamkrieg nicht verloren. Es gab einen Waffenstillstand. die Amerikanische Armee ist allen anderen Militärs überlegen.
- Moszkvában ma akkor is letartoztatnak ha egy teljesen üres plakáttal az utcára mégy, a dolgokat nem nevezheted a nevükön

Ugy Vietnamból mint Afganisztánból az emberek demokratikus országokba menekülnek nem a Putin-i diktatúrába.
Koreát azért hoztam példának, mert a történészek egy része szerint, nagyban hozzájárult a háború kitöréséhez, az hogy az akkori amerikai külügyminiszter hónapokkal korábban tartott egy nagy beszédet, amiben felsorolta azokat a területeket, amiket amerikai (nyugati) érdekszférának tart és amiért készek harcolni, de Korea nem volt benne.
Egy mérsékelt hangot megütő új ukrán kormány nyuagti irányvonalra terelhette volna az országot, anélkül, hogy nagyon elboruljon az oroszok agyvize. Persze az akkori felfokozott helyzetben egy ilyen kormányt a sajátjai lőttek volna a Dnyepperbe. Bizonyos szempontból kár azon vitázni ki kezdte, inkább mikor lesz vége. Lehet várni a nagy ukrán győzelmet, de kérdem Én az mivel járna? Rá mered tenni pár 10millió ember életét arra, hogy Putyin után nem egy őrült jön aki, ha nem is atommal, de ideggázzal redukálja le Ukrajna lakosságát? Mi lesz a több millió küldre menekültel? Mikor kell kvázi békét kötni? A jelenlegi ukrán látásmód nagyon emlékeztet az általad mélyen szeretett Horty időszakának látásmódjára.

 
Koreát azért hoztam példának, mert a történészek egy része szerint, nagyban hozzájárult a háború kitöréséhez, az hogy az akkori amerikai külügyminiszter hónapokkal korábban tartott egy nagy beszédet, amiben felsorolta azokat a területeket, amiket amerikai (nyugati) érdekszférának tart és amiért készek harcolni, de Korea nem volt benne.
Ha valakit érdekel ez az idoszak, hogy mi vezetett a háboruhoz, de mindezt nem szaraz hadtorteneti munkban szeretne látni, nagyon tudöom javasolni W.E.B. Griffin Tengereszgyalogosok cimu sorozatát.
A manust nem véletlenul tartjak az amerikai hadsereg kronikasanak.
Ez a sorozat elsosorban egy Ken McCoy vagy "Gyilkos" McCoy nevu sracrol szol, ő a fohose.
Meg a kinaban álloműásozo amerikai haderonel kezdi, aztan jon a vilaghaboru, és a sorozat utolso ket reszeben a hajdani kozlegenykent bevonulo Ken McCoy immar szazadoskent hogyan vesz reszt a Koreai háboruban.

De ugyan ennyire érdekes és olvasmanyos a szerzo egy masik sorozatanak elso par konyve, ami szinten ezt az idoszakot dolgozza fel, de mar egy pancelosparancsnok szempontjabol.
Ennek a sorozatnak az osszefoglalo neve: A haboru katonai

Aki ezt a ket konyvsorozatot vegigolvassa, nagyjabol kepet nyer az amerikai hadsereg felépiteserol, furcsaságairol, megjelennek benne neves tortenelmi szemelyek mint Rooswelt elnok, Truman, "Vad" Bill Donovan az OSS meggalapitoja, Hoover az FBI megalapitoja...

Szoval nekem azegyik kedvencem, annak ellenére, hogy elsosorban irodalmi mu, és csak masodsorban torteneti forras :)
 
Koreát azért hoztam példának, mert a történészek egy része szerint, nagyban hozzájárult a háború kitöréséhez, az hogy az akkori amerikai külügyminiszter hónapokkal korábban tartott egy nagy beszédet, amiben felsorolta azokat a területeket, amiket amerikai (nyugati) érdekszférának tart és amiért készek harcolni, de Korea nem volt benne.
Egy mérsékelt hangot megütő új ukrán kormány nyuagti irányvonalra terelhette volna az országot, anélkül, hogy nagyon elboruljon az oroszok agyvize. Persze az akkori felfokozott helyzetben egy ilyen kormányt a sajátjai lőttek volna a Dnyepperbe. Bizonyos szempontból kár azon vitázni ki kezdte, inkább mikor lesz vége. Lehet várni a nagy ukrán győzelmet, de kérdem Én az mivel járna? Rá mered tenni pár 10millió ember életét arra, hogy Putyin után nem egy őrült jön aki, ha nem is atommal, de ideggázzal redukálja le Ukrajna lakosságát? Mi lesz a több millió küldre menekültel? Mikor kell kvázi békét kötni? A jelenlegi ukrán látásmód nagyon emlékeztet az általad mélyen szeretett Horty időszakának látásmódjára.



Orbán vétózta az Ukránok egyik kívánságot a másik után Putyin parancsára.
A háború után Orbán ott fog ülni Den Haagen-ben a vádlottak padján.

Öszintén mondva nem lenne jó a világ számára ha Dél-Korea olyan lenne mint Észak-Korea, vagy Ukrajna mint Putyinisztán.

:)
 
Orbán vétózta az Ukránok egyik kívánságot a másik után Putyin parancsára.
A háború után Orbán ott fog ülni Den Haagen-ben a vádlottak padján.

Öszintén mondva nem lenne jó a világ számára ha Dél-Korea olyan lenne mint Észak-Korea, vagy Ukrajna mint Putyinisztán.

:)

Senki sem vonja kétségbe, hogy a nyugati életstílus a jobb. Csak nem mindegy milyen áron.
 
Voltam Vietnámban. Hanoi és Saigon között még mindig óriási a különbség. Látni délen a hosszabb ideig tartó szabadabb élet hatását. Saigon ápoltabb, a francia negyed elegáns. Az emberek lezserebbek és jobban is élnek.
Nyugat felé néznek és azt akarják utólérni. Rögtön Dollárt kérnek.
Az ország araszol a szabad piac felé.
Ha láthatná Ho Si Minh az alkudozásokat a nyugati turistákkal a mauzóleuma előtt kitépné a szakálát.

Én voltam a Gorbacsov előtti Szovjetunió számos részállamában, amikor a "szankciókat" még nem is hívták szankcióknak és az űrhajózásban elért eredmények, a leg szörnyűbb hatású atombomba ellenére az embereknek nem ment jól. Ehhez hozzá sem számoltam a személyes szabadság hiányát.

Ha Orbán azt állítja, hogy a szankcióknak nem lesz hatása akkor csináljon egy idő utazást.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!
ametiszt99 wrote on boyocska's profile.
Szia,nem tudom,hogy megoldódott e a Bauer Barbara könyvvel kapcsolatban a problémád,de feltettem a könyvet ide:
Ne haragudj,de nem vettem észre hamarabb az üzenetedet:):)
ametiszt
Vasas István wrote on kukta's profile.
Kedves Árpád !

Nagyon boldog névnapot kívánok !

Áldott , boldog Húsvéti Ünnepet is kívánok !

Jó egészséget kívánva üdvözöl v.pisti .

Statisztikák

Témák
38,124
Üzenet
4,800,029
Tagok
615,629
Legújabb tagunk
A.Ancsa
Oldal tetejére