Erdei Zsolt - Madár világbajnok!

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
Néhány perccel ezelőtt ért véget az RTL-Klub TV-csatorna élő közvetítése a németországi Karsruhe-ból,a WBO félnehézsúlyú boxmérkőzéséről.
Erdei Zsolt nagy fölénnyel,pontozással nyert a világbajnoki cím eddigi birtokosa a mexikói Gonzales ellen!!!
Madár óriási volt !!!!!! A közönség tombol!!!! Óriási meccs volt!!!!
Erdei Zsolt a WBO félnehézsúlyú világbajnoka ! ! !
Köszönjük Madár ! ! !

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
A riporter kérdésére,hogy mi volt az ára érzései szerint ennek a győzelemnek Madár pár perccel a mérkőzés után a magyr szurkolók gyűrűjében csapzottan és izzadtan zokogott fel: ,, Karácsonykor nem ölelhettem magamhoz a családomat.,,

De már itt is az Index összeállítása a küzdelemről:

Erdei Zsolt világbajnok lett
'Bosszút állt' Michalczewskiért
Index
2004. január 17., szombat 20:39

Szombat este Karlsruhéban Erdei Zsolt a magyar profi ökölvívás harmadik világbajnoka lett, és az első, aki a címvédőt ellen szerezte meg övét. A mexikói Julio Cesar Gonzalez ellen Madár imponálóan öklözött végig, rendkívül okosan osztotta be erejét.

1. menet: Az első három perc a kóstolgatással telt el, először Erdei Zsolt talált be. Mindketen óvatosan bokszoltak, de Madáré volt a több tiszta ütés, és egyelőre hagyta ellenfelét előremenni.

2. menet: Gonzalez támadott tovább, Erdei pedig jól hajolt el többször is, majd támadott vissza. A magyar bokszoló többször találta el jól a világbajnokot, aki egyszer meg is rendült. Ez a menet egyértelműen az universumosnak állt.

3. menet: Látványosan bokszolt a kihívó, Madár balegyenesek után felütésekkel operált, de Gonzalez is betalált. A mexikói volt a kezdeményezőbb, de enyhülni látszottak rohamai. Minden pontozónál a magyar bokszoló vezet.

4. menet: Kicsit visszaesett az iram, a világbajnok sokat ütött, de keveset talált be. Erdei Zsolt jól előzte meg ellenfelét, ebben a menetben is kiválóan kontrázott, és úgy tűnik, beosztja erejét.

5. menet: Egyre feltűnőbb volt a sebességbeli különbség - a magyar javára. Erdei egyfolytában hátrált, Gonzalez így rendre nem találta el. Az utolsó percben Madár jobbal talált be látványosan.

6. menet: A címvédőn egyre jobban látszott, érzi, többre van szüksége öve megőrzéséhez, de nem tudott közelebb kerülni Zsolthoz. Feltűnő volt a mexikói rendezetlen mozgása. A mérkőzés felénél mindhárom pontozó a magyart látta jobbnak.

7. menet: Gonzalez ebben a három percben sem faragott hátrányából, és nem is tűnt jobb erőállapotban lévőnek ellenfelénél. A közelharcok is kezdtek elmaradozni, mert Madár jól kerülte el ezeket.

8. menet: Egyre kezdeményezőbbé vált Erdei Zsolt öklözése, és több jó ütése ért célba Gonzalez testén. Az universumos fölénye egyértelmű volt, és magabiztosan ülhetett le a szünetben.

9. menet: Erre a három percre is megmaradt Madár ereje és gyorsasága. Mindkettejüknek voltak tiszta ütéseik, de alapjában nem változott meg a mérkőzés képe.

10. menet: Továbbra is magabiztosan bokszolt Erdei Zsolt, és fölénye láttán már egyértelmű volt, csak kiütéssel múlhatja őt fölül Gonzalez.

11. menet: Az elején nagyon eltalálta a magyart a címvédő, és félő volt, elfogyhat Madár ereje. Az ellenfél lendülete azonban csak fél percig tartott, és ezután Erdei imponálóan talált be többször is.

12. menet: A magyar bokszoló fitten jött ki az utolsó mentre is, Gonzalezen pedig nem látszott újítani tudás. A világbajnok már nem talált be értékelhetően, pedig a kiütés kellett volna győzelméhez. A végén egyértelmű volt: ERDEI ZSOLT VILÁGBAJNOK! Ezzel Madár visszaszerezte az övet az Universumnak, amelyet Gonzalez Michalczewskitől vett el.

Madár

Zsókuci

Állandó Tag
Állandó Tag
Szívböl gratulálok Erdei Zsolt gyözelméhez! :656:
Nagyon megérdemelte, sokat dolgozott érte!
Szenzációsan bunyózott, (mondják a Fiúkáim! :D )
Milyen édi volt, örömében, elsírta magát!
Igazi sportember! :656: :D

K.O.rnél

Állandó Tag
Állandó Tag
Rég "olvastalak" Laci.
Madár gyôzelmének én is örülök, annél inkább, mert tudja, honnan jött és hova tartozik, + nem olyan NAGYARCÚ mint Koko volt.. neki le is tört a szarva.. Bravúros ez a kölök.. :656: :656: :656: \m/ \m/ \m/

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
Erdei Zsolt

12 menet box utan megvedte cimet.Remek mecs volt.Agyon izgultam magam.
Meg van !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gratulalunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Állandó Tag
Mi is néztük és nagyon örülünk Zsolti győzelmének!
Durva sport,durva sport... Ez a sport igazán megmozgatja az agyat... :wink:

C

csocsike

Vendég
En nem ertelek benneteket , vegre van kozottunk egy igazi orult es rogton morogtok. Szimulansok :twisted:

Judit

Állandó Tag
Állandó Tag
Szerintem az a gond, hogy mindig ugyanazt a nótát fújja. Mi legalább változatosan vagyunk nemnormálisak. :wink:

Efike

Állandó Tag
Állandó Tag
Hal ütött ki egy horgászt

2005. május 4., szerda, 18:37|

Bosszút állt egy hal a horgászokon a halak nevében: a vízből kiugorva leütött egy motorcsónakjában álló férfit, majd visszaugrott, és eltűnt a habokban.

A "halegyenest" a 43 éves Glen Hopper kapta Ausztráliában, egy folyón. A férfi nagy sebességgel hasította csónakjával a habokat, amikor a - becslése szerint - másfél méteres és 30 kilós makréla kipattant a vízből, és technikai knock outtal, pontosabban knock downnal csónakjának végébe ütötte.

A férfinak felrepedt az arca, több bordáján zúzódást szenvedett, és a karjait is megsebezte a jókora hal.

(MTI)

Melitta

Fórumvezető
Rádiós
Montreal 2005: Cseh László Európa-csúccsal világbajnok 400 vegyesen

Saját Európa-csúcsát megjavítva világbajnok lett Cseh László a 400 méteres vegyesúszásban a 11. FINA-világbajnokságon, a kanadai Montrealban. Ez volt Cseh harmadik érme a vb-n, korábban 100 háton harmadik, míg 200 vegyesen második lett.

Cseh László 50 méter után még másodiknak fordult pillangón, utána azonban a nyomába nem értek a vetélytársak (fotó: Reuters)

A 19 éves magyar klasszis nagy fölénnyel verte meg a szám döntőjének mezőnyét, amelyben nem volt ott a címvédő és világcsúcstartó amerikai Michael Phelps. Cseh László új Európa-rekordja 4:09,63 perc, amely 47 századdal jobb a korábbinál.

A második helyen az olasz Luca Marin, a harmadikon a tunéziai Usszama Melluli végzett.

Cseh László pályafutása során először nyert aranyérmet világbajnokságon, és Hargitay András, valamint Darnyi Tamás után ő a harmadik magyar férfi úszó, akinek ez vegyesúszásban sikerült.

platon

Állandó Tag
Állandó Tag
<TABLE class=blokkok cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD colSpan=3>
</TD></TR><TR><TD colSpan=3><TABLE cellSpacing=0 cellPadding=5 align=left border=0><TBODY><TR><TD vAlign=top>
</TD></TR></TBODY></TABLE>Egy álommal szegényebbek lettünk; Nagy "Csonttörő" Jánost már az első percben kiütötte Jorge Rodrigo Barrios a Los Angelesi bokszgálán.
2006.05.21 08:27 profibox
</TD></TR><TR><TD class=ck_lead colSpan=3> </TD></TR></TBODY></TABLE>
<TABLE class=cikk_torzs cellSpacing=0 cellPadding=0 border=0><TBODY><TR><TD>Sokat vártunk az összecsapástól, hiszen Csonttörő hosszú évek munkája után jutott el oda, hogy kötelező kihívóként bokszolhasson az aktuális világbajnokkal. 24 profi összecsapása alatt olyan bokszolókat vert meg, akik amatőrként jóval többet értek el nála, így remélhettük, hogy Los Angelesben ha nem is győz, de legalább egy éles, közönségszórakoztató összecsapáson bizonyít. Sajnos a mérkőzés még a legpesszimistább jóslatokat is alulmúlta.

A kezdő gongszó után Nagy kezdett offenzívebben, 1-2 alkalommal el is találta a világbajnokot, aki nem sokkal később visszatámadt testre, majd a következő próbálkozása (ballal) telibe találta ellenfele bordáját. Csonttörő kisvártatva letérdelt és jelezte a bírónak, hogy számoljon. A találat azonban nagyobb volt, mint amekkorának elsőre tűnt, a magyar bokszoló képtelen volt felállni. KO 49 másodperc alatt!

Csak a visszajátszás mutatta meg az ütés brutalitását, amely leginkább az emlékezetes Hopkins-De La Hoya mérkőzéshez, pontosabban annak befejezéséhez hasonlatos. Akkor Hopkins, most Barrios ütött egy tökéletest!

Jorge Rodrigo Barrios ezzel a sikerrel immáron második alkalommal védte meg WBO címét, rekordja 46 győzelem, 1 döntetlen és 2 vereség. Nagy "Csonttörő" János viszont pályafutása 25. mérkőzésén elszenvedte első vereségét, és vélhetően az esélyt, hogy valaha a súlycsoport legjobbjai között emlegessék a nevét.

A dolog azért sajnálatos, mert a rövid mérkőzés miatt nem derülhetett ki, hogy valójában mekkora a különbség a két bokszoló között. Ennyi, vagy kevesebb, ezt már sohasem tudjuk meg...