Erről mondott le Bill Gates és Warren Buffett a siker érdekében

Bill Gates a húszas éveiben öt éven át nem nézett tévét, hogy minél jobban a szoftverekkel tudjon foglalkozni. Warren Buffett pedig nem okostelefont használ, hogy az állandó internetezés ne vonja el figyelmét a fontos dolgokról. Két példa arra, hogy mennyire fontos átgondolni, mire mennyi időt szánunk.
images


Amikor valakinek a sikerére gondolunk, gyakran megfeledkezünk arról, hogy annak eléréséhez mennyi erőfeszítés szükséges. Különösen fontos ebből a szempontból, hogy eldöntsük, mire, mennyi időt fordítunk, mert ahogy Warren Buffett befektetési gurunak, a világ egyik leggazdagabb emberének híres mondása szól: „az idő az egyetlen dolog, amit nem lehet megvenni”.

Mivel egy nap csak 24 óra áll rendelkezésünkre, így például érdemes olyan hobbit űznünk, amelynek nagyobb a hozadéka a többi kedvtelésünkhöz képest.
Például dönthetünk úgy, hogy egy időre abbahagyjuk a délutáni tévézést azért, hogy végre úgy tudjuk beültetni, kialakítani a kertünket, ahogy arról mindig is álmodoztunk. A University of Adelaide’s School of Psychology 2009-es tanulmánya szerint az emberek jóval kevésbé hagynak nyitva maguk előtt több opciót, ha egyes időelfoglaltságoknak több hozadéka van, mint a többinek. Szakemberek szerint ezért igen fontos, hogy tartsunk egyfajta auditot a tevékenységeinkkel kapcsolatban.

Warren Buffett mellett Bill Gates a Microsoft alapító-tulajdonosa a két nagy példa arra, hogy mennyire hasznos, ha átgondoljuk, mire, mennyi időt fordítunk, milyen tevékenységekkel hagyunk fel, hogy jobban összpontosíthassunk azokra, amelyek a kitűzött céljaink elérését szolgálják – írja a CNBC.

Bill Gates például a húszas éveiben öt éven át felhagyott a tévénézéssel. „Ez furcsán hangozhat, azonban azt gondoltam, hogy ez csak elvonja a figyelmemet arról, hogy a szoftvereken törhessem a fejem” – írta egy blogbejegyzésében a Microsoft alapítója. Ugyanezt az elvet alkalmazta szülőként is, ugyanis gyermekei 14 éves koráig nem engedte meg nekik, hogy mobiltelefonjuk legyen.

Warren Buffett pedig mindmáig kerüli a modern telekommunikációs eszközök használatát, hogy azok ne vonják el a figyelmét az igazán fontos dolgairól. A Berkshire Hathaway vezérigazgatója így nem is tart számítógépet az irodájában, valamint nem okos telefont használ, hogy ezzel korlátozza az internethasználatát – pedig Tim Cook, az Apple vezérigazgatója számos alaklommal próbálta meggyőzni, hogy csatlakozzon az iPhone-forradalomhoz. Amikor a dollármilliárdos befektetőt sikerének titkáról kérdezték egy pódiumbeszélgetésen, akkor egy halomnyi papírt emelt fel az ott lévő asztalról, és azt mondta:

„olvasson el 500 oldalt naponta, így működik a tudás. Úgy hasznosul, mint a kamatos kamat.”
Így nem is meglepő, hogy Buffett napjának 80 százalékát olvasással tölti.
 
Utoljára módosítva:
Nem értem a kérdésedet. Természetesen a gépem tökéletesen alkalmas mindenre amire a tied, például filmnézésre is. Ezen nézek minden filmet. Nyilván, olyankor nem azt a nagy feketeséget látom amit most a képen te látsz, hanem helyette azon a területen a film képei peregnek. Most meg hogy írom e választ, a böngésző ablaka látszik azon a területen.

A kérdésedet tehát még értelmezni se tudom és ezt tényleg nem trollkodásból vagy kötekedésből írom. De mi az hogy szoktam-e szépet nézni?! Te ha szépet akarsz nézni, az üres desktopodban gyönyörködöl talán?! Mert az nem arra van. Ha a háttérkép hiányára célzol, az miért lenne baj, hiszen ha meg van nyitva egy ablak, úgyse látnám a háttérképet mert eltakarja azt az ablak! Nálad talán nem?
Ja, sejtem, vannak olyan perverz ficsőrök hogy átlátszó ablak meg hasonlók... rém zavaró szerintem.
Ha képeket akarok nézegetni (állóképeket) természetesen arra is van programom, arra se kell háttérkép. Megjegyzem ha IGAZÁN akarom, tudnék háttérképet beállítani, írtam ehhez is szkriptet magamnak, de rájöttem a dolog csak addig érdekelt amíg mint intellektuális/programozási problémát megoldottam, mert teljesen szükségtelen vacakság a háttérkép. Lényegében másra se jó csak hogy elterelje a figyelmemet, és zabálja feleslegesen a memóriát. (bár olyan nagyon az utóbbi nem egy létfontosságú szempont nálam mert 16 giga a RAM de akkor is...)
Engem nem zavar egy nekem tetsző háttérkép. Valószínűleg Te racionálisabb gondolkodású vagy mint én.
 
Hát jó hogy szegény maradtál mert a mobilt eleve megvetted
Aztán meg kidobtad.Ha időben eladod, fele árat megkaphattál volna érte.
Vannak akik szinte minden holmijukkal ezt teszik.Vásárolnak aztán kidobják
A vásárlós betegségesek.
Az eldobást írónikusan írtam.
A vállalattol kaptam a mobilt és az autót. Amikor mentem leadtam őket. A kocsit eladták volna nekem potom pénzért, de csak nyűg lett volna a parkolás miatt a város közepén.
 
Engem nem zavar egy nekem tetsző háttérkép. Valószínűleg Te racionálisabb gondolkodású vagy mint én.

Nem arról van szó elsősorban hogy zavarna, hanem minek legyen, ha felesleges? Hiszen tényleg nem látom úgyse, ha megnyitok egy ablakot.

Abban egyetértek hogy racionálisabb lehetek mint te. Sőt, ez mély meggyőződésem. De nemcsak nálad hanem majdnem mindenkinél racionálisabb. Ez egyenesen következik ugyanis az Asperger-szindrómámból. Az Aspieságnak tudod nemcsak hátrányai vannak hanem előnyei is. Azaz, vannak „erős oldalaink”, s ezalatt főleg a logikus (s azon belül is az analitikus) gondolkodásmód értendő.

Másrészt azonban, ami problémakör megoldására e gondolkodásmód alkalmatlan (sajnos az emberi kapcsolatok is ilyenek...) ott ezért azzal fizetünk hogy azokon a területeken totál becsődölünk, azokra a dolgokra abszolút alkalmatlanok vagyunk! Olyan területeken néha egy 8 éves kiskölyök is (persze „normális” kiskölyök...) is hatékonyabb nálunk, igen gyakran.

Sztori jön: Volt az életemben egy időszak, amikor Ubuntut használtam. Aztán egy frissítéskor szembesültem azzal, hogy az ablakok azon gombjait hogy bezárás, nagy méretre állítás meg „taskbarra helyezés”, ezeket hirtelen átpakolták jobb oldalról bal oldalra mert OSX-en úgy van meg mittudoménmég milyen érvek miatt. Ember, most lehet hogy meglesz a véleményed rólam azért amit leírok, de így igaz: ŐRJÖNGTEM amikor ezt felfedeztem! Egyszerűen a mi fajtánk a MEGSZOKOTT dolgokat kedveli, és minden ami eltérés ettől, minket iszonyúan stresszel. Lezajlott a frissítés és hirtelen azon vettem észre magamat hogy a gombok nem a megszokott helyükön vannak... Üvöltöztem és majdnem darabokra törtem a saját gépemet hogy HOGY KÉPEZELIK EZEK A ROHADT KÖCSÖG... (a folytatást nem írom le de legalább 10 percig átkozódtam kiabálva úgy, hogy még csak nem is ismételtem magamat...)
Azután azon kezdtem el kutakodni miként állíthatom vissza a régi állapotot. Végül nagy nehezen megoldottam. De ettől kezdve nem bíztam az Ubuntuban, s ekkor érlelődött meg bennem a döntés, hogy sürgősen kell csinálnom egy TELJESEN saját „disztribúciót”, „from scratch”, amiben MINDEN úgy van ahogy én akarom, és ezért SEMMI se változik csak ha én azt úgy óhajtom, nem kellenek nekem automatikus frissítések majd frissítek én ha úgy akarom, stb. S ekkor kerestem ki a nekem való window managert is, persze direkt olyat ami pofonegyszerű, amit könnyű „karban tartanom”, stb...

Ennek már több mint fél évtizede de azóta se bántam meg a döntésemet. Sőt, a minap látom a neten hogy a legújabb Ubuntuban visszatették megint jobboldalra ezeket a fent említett gombokat... Ember, van neked fogalmad róla mennyire örültem ekkor hogy már nem Ubit használok?! Mert képzeld el, átszokok a baloldali gombokra, na most szokhatnék megint vissza! Hát velem ne packázzanak aszentségit! Nem vagyok a jancsibohócuk!

Eh, minek is írtam le mindezt, biztos te is „normális” vagy, akkor meg úgyse vagy képes megérteni az én fajtámat... Na mindegy, már nem törlöm ki. Legyen egy jó napod, megengedem hogy röhögj rajtam.
 
Sosem volt kardoskodó nőm. Ahoz én túl kényelmes vagyok. Csak egyhúros pendülősökkel jártam. :)
Ezt írtam én is.
Gondolatilag ki lehet egészíteni a kardost nem lehet viselni ezért el se jut odáig hogy külön út legyen.A kalapot ne akarja hordani főleg ne erőszakkal.
Az egyhúron pendülős pedig az egy hullámhosszot is jelenti
De semmiképpen se veszekedős hárpiát.
 
Azután azon kezdtem el kutakodni miként állíthatom vissza a régi állapotot. Végül nagy nehezen megoldottam. De ettől kezdve nem bíztam az Ubuntuban, s ekkor érlelődött meg bennem a döntés, hogy sürgősen kell csinálnom egy TELJESEN saját „disztribúciót”, „from scratch”, amiben MINDEN úgy van ahogy én akarom, és ezért SEMMI se változik csak ha én azt úgy óhajtom, nem kellenek nekem automatikus frissítések majd frissítek én ha úgy akarom, stb.
Ez a szakasz az ami a legtöbb embert bosszant.
A nem kért változtatás és a kéretlen frissítés
Amit lassan már ki se lehet kapcsolni.
részben a begszokottság élményét veszi el.
A másik ad egy olyan gondolatot
Nem te irányítod a dolgokat.
Téged rángatnak kényre kedvre
Rajtad uralkodik a szoftvergyártó.
Néha direkt szemétkedésnek érződik.
 
Ez a szakasz az ami a legtöbb embert bosszant.
A nem kért változtatás és a kéretlen frissítés
Amit lassan már ki se lehet kapcsolni.
részben a begszokottság élményét veszi el.
A másik ad egy olyan gondolatot
Nem te irányítod a dolgokat.
Téged rángatnak kényre kedvre
Rajtad uralkodik a szoftvergyártó.
Néha direkt szemétkedésnek érződik.

Így van! És ez még nem is minden. Mert szakemberként mondom neked, az esetek legkevesebb kétharmadában a kijövő frissítések, új verziók stb valójában NEM IS ADNAK NEKED SEMMI LÉNYEGES PLUSZT! Olyan teljesen szükségtelen módosítsokat tartalmaznak csak mint amit már említettem, hogy ikonokat/gombokat átpakolnak másik helyre, vagy hogy most egyes szövegdobozok sarka ne szegletes legyen hanem lekerekített, ez meg az más színű legyen vagy más betűtípussal legyen írva, stb. Vagy valami funkció nevét változtatják meg egy menűben, és így tovább.

De még ha akad is igazi új funkció, mérget vehetsz rá, az olyasmi ami a felhasználók 99 százalékának teljesen felesleges. Ténylegesen elvégzett statisztikai elemzések bizonyítják, hogy például a jelenleg elérhető elterjedtebb szövegszerkesztők (mint a Microsoft Word vagy a LibreOffice) funkcionalitásainak csupán kevesebb mint 10 százalékát használja a felhasználók bőven több mint 90 százaléka! Ezzel nem azt mondom hogy a többi felesleges, de azt igen hogy teljesen felesleges MÉG TÖBBET ezekbe beleerőltetni! Ami a legtöbb embernek kell, azt igazából már az 1995 előtt elérhető Word6.0 szoftver is bőven tudta.

Valójában a programozók is tisztában vannak persze mindezzel amit fentebb leírtam, de úgy érzik ha nem adnak ki újabb meg újabb verziót akkor nem dicsekedhetnek azzal hogy hú milyen okosak hiszen „fejlesztenek”. Mindeközben meg a sok szükségtelen funkció beleerőltetése miatt a szoftverek mérete gigantikusra duzzad, nem fut a régi gépeken, s ezzel szükségtelen kiadásokba kergetik az usereket mert vehetnek új, nagyobb kapacitású számítógépeket az újabb programok futtatása kedvéért, miközben valójában ugyanarra használják a masinájukat mint 20 évvel ezelőtt, s még csak nem is gyorsabb a gépük, mert hiába gyorsabb a hardware, ha a bloatware programok mégis a régi processzorsebesség és memória sokszorosát igénylik!

Szóval parasztvakítás az egész, illetve a felhasználók szükségtelen fogyasztásra ösztökélése.

Még rengeteget beszélhetnék e témáról, alaposan beleástam magamat, csak a többi már túl szakmai volna, nem sokan értenék errefelé. Meg te se szereted ha bő lére eresztem. Kár pedig, mert amúgy érdekes téma.
 
Szóval parasztvakítás az egész, illetve a felhasználók szükségtelen fogyasztásra ösztökélése.
"Fogd be a szád" és örülj.
Ez a rendszeretek alapja
A piacgazdaság vásárolj vásárolj
A szándékos beépített elromlással
a szándékos visszatartott igazi technikai fejlődéssel
Hangeszköznél egy csilivili gomb már növeli az új eladott terméket
És kijött az új széria
Az igazi technikai változást még 1-2 évig visszatartják
Mert ha rögtön kijönne 1-2 év új vásárlást elpasszolnának
De a számítógép hardver/szoftver egymás húzása is ugyanez
 
"Fogd be a szád" és örülj.
Ez a rendszeretek alapja
A piacgazdaság vásárolj vásárolj
A szándékos beépített elromlással
a szándékos visszatartott igazi technikai fejlődéssel
Hangeszköznél egy csilivili gomb már növeli az új eladott terméket
És kijött az új széria
Az igazi technikai változást még 1-2 évig visszatartják
Mert ha rögtön kijönne 1-2 év új vásárlást elpasszolnának

Csak amiatt nem tetszikeltem mert ez oly szomorú hogy véletlenül is el szeretném kerülni a félremagyarázást miszerint e folyamat tetszik nekem. Mert nem tetszik.

Szóval, szóval igen, sajnos, el kell ismernem, ebben amit írtál, temérdek igazság van. Így igaz. Épp erről írtam fentebb: kitalálják hogy mittudomén az óra ikonon piciben mutassa az időt, vagy hogy lehessen cserélni a Felhasználónak a háttérképet a telefonon, aztán ezt beharangozzák mint hatalmas innovációt.

Én különben nem is erre haragszom igazán. Ez se tetszik, de még hagyján volna. Az igazi baj, az ami valóban visszafogja a fejlődést, az a szoftverszabadalmak. Hogy például lehetséges levédetni olyan triviális dolgokat mint a kettős kattintás, a „bevásárlókosár” a webshopokban, vagy a haladásjelző csík... Gondolj bele, mi az már hogy nem rajzolhatsz ki egy csíkot a képernyőre mert azzal megsérted valakinek az úgymond szabadalmát?! Kíváncsi vagyok, mikor szabadalmaztatja valaki mondjuk a zöld színt vagy a K betűt...

És ebben a szemétkedésben a Microsoft jár az élen, bár már az Apple is erősen kezd felzárkózni hozzá.

Rengeteg efféle példát tudnék még felsorolni amúgy. Igazából ez az egyike azon dolgoknak amit még én magam is nagyon de nagyon nem szeretek az USA jogrendszerében. Nem is magam miatt utálom e dolgokat annyira amúgy, hanem épp amiatt gyűlölöm e jogászkodási hajlamukat mert annyira SZERETEM az USA-t máskülönben, s nem veszik észre hogy ezzel önmaguk alatt vágják a fát mert a saját fejlődésük lassul, közben meg más országok utolérik az USA-t technológiailag... Kínának már nem sok hiányzik ehhez... Dél-korea meg talán már meg is tette. A japánok is.
 
s nem veszik észre hogy ezzel önmaguk alatt vágják a fát mert a saját fejlődésük lassul, közben meg más országok utolérik az USA-t technológiailag... Kínának már nem sok hiányzik ehhez... Dél-korea meg talán már meg is tette. A japánok is.
Kiragadok:
Gonoszul mondom: Meg is érdemlik hogy sok év elsőnek lenni után egy kis szarv letörés jönne.
Illedelemre, mérsékelt viselkedésre tanítaná a nagypofájú agresszort, minden egyes polgárától a kongresszusig.
A Japán és a Kínai jellem más
De ez már nem a Tv téma
 
Utoljára módosítva:
Tévém van, de adás nincs - nem fizetem/lemondtam pár éve. Nem hiányzik, idegesített a sok bugyuta reklám. A filmeket és bármit, megtaláljuk a neten.
Okostelefonom sincs - a 14 éves Motorlám gyengélkedik, bár még húzza. Kaptam egy új összecsukhatót, mert azt szeretem.

Sajnos, az nem jutott eszembe, hogy a fenmaradó időt szoftver-kigondolással töltsem! Nahát, pedig, ha eszembe jut, ma én lennék gazdag, és Bill Gates olvasna rólam!
 
Utoljára módosítva:
Nem tudom mikor kérdezték őket...
Nagyon hiányolom azt a kérdést, hogy mit gondol Bill Gates arról, hogy a Windows frissítése a felhasználók cuccait törölgeti a könyvtárakból...
Vajon az otthoni számítógép használat tényleg jobbá tette az emberek életét, vagy csak egy időrabló dolog, mint a televízió bámulása, vagy a telefon nyomkodása?
Valamint biztosan téved az a sok-sok ember, akik telefon, televízió vagy számítógép bámulással töltenek órákat, és boldogok tőle? Hiszen ezek csak modern formái a történetek begyűjtésének, melyekről az ismerősökkel csevegni lehet...
 
Nem tudom mikor kérdezték őket...
Nagyon hiányolom azt a kérdést, hogy mit gondol Bill Gates arról, hogy a Windows frissítése a felhasználók cuccait törölgeti a könyvtárakból...
Vajon az otthoni számítógép használat tényleg jobbá tette az emberek életét, vagy csak egy időrabló dolog, mint a televízió bámulása, vagy a telefon nyomkodása?
Valamint biztosan téved az a sok-sok ember, akik telefon, televízió vagy számítógép bámulással töltenek órákat, és boldogok tőle? Hiszen ezek csak modern formái a történetek begyűjtésének, melyekről az ismerősökkel csevegni lehet...
Csak a frissítésekhez, mert örök vita - az általam használt gép 2012-ben frissített utoljára, és köszönöm, jól vagyunk.
 
“A TV a butákat butítja, az okosokat okosítja” - olvastam nagyon régen valahol.
Szerintem ez ma is érvényes, ugyan úgy a computerre mint az internettre.
 
Utoljára módosítva:
Tv-t kb 10-15 én magam sem nézek számomra időpocséklás. Ha néha filmet nézek azt nem a tviben keressem.
Érdekes módon azért rádiót szoktam hallgatni. Viszont már azt sincs értelme az állandóan ismétlődő adások miatt.
van páe müsőr amit érdemes a tőbbi az pedig számomra értéktelen. Az nem rádiózás hogy teli nyomják DJ-kel a rádió müsorokat. Ha a DJ-kre van zsé akkor ezt miért nem lehet normális tartalmú műsorokra elkölteni?
Utolsó mondat:
Mit értesz normális műsor alatt?
Mert Ők nem tudják ebből kiderül
Talán híreket beszélgetéseket, portrékat színjátékokat rádióban?
Ez mind a régebbi rádiózás műsorszerkezete.
De akkor nem sok volt más
Vagy Boros-Bocskor párost?
 
Csak a frissítésekhez, mert örök vita - az általam használt gép 2012-ben frissített utoljára, és köszönöm, jól vagyunk.
A frissítés biztonsági okokbol fontos. Lehet, hogy a compid már zombi, csak Te nem tudod.
Nekem már rég nincs Windows compim, de emlékszem, hogy frissítéseket a hibák kijavítàsa után csináltam.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

petrucy wrote on sizsu's profile.
Megtisztelve érzem magam a követés bejelölése miatt.-))
vorosmart wrote on bsilvi's profile.
Köszönömszépen a legújjab fordítást !
A "friss üzenetek + napok óta nem jelennek meg,hibát jelez
vorosmart wrote on DeeYoo's profile.
Köszönöm szépen a fordítást.

Statisztikák

Témák
38,094
Üzenet
4,794,592
Tagok
615,326
Legújabb tagunk
redbaron77
Oldal tetejére