Különleges fotók

angyalkám

Állandó Tag
Állandó Tag
Sajnos Nálunk csak nem akarnak járni a Szellemek, hiába keresem Őket ! Elkerülnek, vagy lehet hogy tudják hogy nem hiszek bennük..
 

talpacska

Állandó Tag
Állandó Tag
fvolcan.jpg
 

Radványa

Állandó Tag
Állandó Tag
Nagyon sok képen lehet felfedezni olyan dolgokat amiket szabadszemmel nem lehet látni,illetve olyan helyzetekben készült képeket amely furcsa pózban , helyzetben készült. Ide az ilyen képeket gyűjtsük össze!
Most értem ide.
Ezzel inditottam a topikot. Én úgy gondolom, hogy a "szabadszemmel nem látható dolgok" szóval kifejeztem azt hogy mit szeretnék gyűjteni ezen a helyen, illetve a furcsa helyzetek is egyféle cselekvési helyzetekre utal.Ha valaki megnézi a feltett képeim jellegét talán megérti, hogy mire gondoltam. A "fotó" fényképet takart és nem animált képeket, mivel ez a fotóalbum topik.
Nem szeretnék megsérteni senkit, de én is betartom egyéb topikok témáját.
pl. NEm teszem fel ide makrofotót, annak is meg van a helye.
szeretném Hofit idézni: "Akinek nem inge nem vegye magára, de akinek inge az végre öltözködjön fel!"

Egyébiránt kivánok Mindenkinek Áldott Békés Karácsonyt, és eredményekben gazdag Új évet! Sok képet amit ide összegyűjthetünk!
Köszönöm , hogy megosztottátok velünk az eddigi fotóitokat!
 

Radványa

Állandó Tag
Állandó Tag
Csillagászati fejtörővé vált a törpecsillag
2007. december 7. 14:20, Péntek - Balázs Richárd
<!-- eTarget ContextAd Start --><!-- google_ad_section_start -->Az M-típusú törpecsillagok az univerzum csillagainak leggyakoribb képviselői, jellemzően hűvösek, csendesek és haloványok, a csillagászok azonban felfedeztek egy igen erős kivételt, amelyről a fentiek egyike sem mondható el.

A tőlünk 35 fényévnyire, az Ökörhajcsár (Bootes) csillagképben elhelyezkedő TVLM513-46546 jelű csillag rendkívül aktív, összetett mágneses mezeje erősebb a nála tízszer nagyobb Napénál, és egy hatalmas, felületének közel felét beborító hidrogén forró folttal (hot spot) is rendelkezik.

mstar.jpg
A Carnegie Tudományos Intézet csillagászai a törpecsillag vizsgálatához felhasználták a VLA rádió adatait, a Gemini-North 8 méteres távcsövének optikai észleléseit, az űrben keringő Swift ultraibolya felvételeit és a Chandra Röntgensugarú Obszervatórium adatait. Ilyen megfigyelési sorozat birtokában, az Edo Berger által vezetett csapat biztos volt benne, hogy megtalálják a magyarázatot a csillag példátlan sajátosságaira, az objektum viselkedésének komplex mivolta azonban a tapasztalt csillagászokat is megdöbbentette, a megoldás pedig tovább várat magára. A csillag egyenletes rádió-emisszióval rendelkezik, amit időnként rendkívül látványos, percekig tartó tűzijátékhoz hasonló jelenség szakít meg. Ez a csillag koronájában elhelyezkedő mágneses mezők ütközéseinek egyik eredménye, a mágneses energia megsemmisülése hatalmas rövidzárlatokat hoz létre.

A csillagászok lágy röntgensugár kiáramlást, valamint egy röntgensugár villanást is észleltek. Szintén először sikerült feltérképezni egy periodikus optikai hidrogén alfa kibocsátást, ami a hatalmas hot spotból ered. A kétórás kibocsátási periódus megegyezik a csillag kétórás forgási periódusával, azaz ahogy a Berger által egy izzó villanykörtéhez hasonlított csillag forgásával kikerül a forró folt a látómezőnkből, úgy tűnik el az emisszió is. Azt nem sikerült még kideríteni, hogy miért csak a csillag egyik oldalát ragyogja be hidrogén, illetve az sem ismert, hogy meddig marad, maradhat fenn ez az állapot. Utóbbira a megfigyelések idővel választ adhatnak, különösen ha csak hetekről, hónapokról, és nem évszázadokról van szó.

Az M-típusú törpecsillagokról uralkodó nézet szerint ezeknek az objektumoknak csak minimális mágneses mező aktivitásuk van. A kusza mágneses környezet és a hot spot szokatlan felszín alatti aktivitásra utalhat, vagy egy még nem látott kísérőt is sejtethet. Utóbbi sok mindent megmagyarázna, eddig azonban még nem sikerült ilyesmit detektálni.

Akárcsak a többi hideg törpecsillag, a TVLM513-46546 is egy M-típusú csillag, melynek felszíni hőmérséklete 2100 Celsius körül mozog, tömegét tekintve pedig mindössze 8-10 százaléka a Napnak. A Napban a mágneses mezőket egy dinamó hozza létre, ami a csillag belsejéből a felszín felé irányuló sugárzással és hőáramlással történő komplex hőátadásból keletkezik. Ezzel szemben egy hideg törpe kizárólag hőáramlással szállítja a hőt, mint az üstben fortyogó víz.

Egy ilyen egyszerű struktúra elvileg csak egy nagyon egyszerű mágneses mező szerkezetet hozhat létre, ami inkább hasonlít a Földéhez, mint a Nap szerkezeteihez. Hogy ez miért történt másként ennél a törpénél, jelenleg még megmagyarázhatatlan, további megfigyelések szükségesek. <!-- google_ad_section_end --><!-- eTarget ContextAd End -->
 

Radványa

Állandó Tag
Állandó Tag
Fura hatszög a Szaturnuszon
2007. március 28. 22:39, Szerda - Balázs Richárd
<!-- eTarget ContextAd Start --><!-- google_ad_section_start -->Különös, hatoldalú, méhsejt alakú objektumot figyelt meg a Szaturnusz északi sarkánál cirkuláló felhőkből kirajzolódni a Cassini űrszonda.

A légköri jelenséget két évtizeddel ezelőtt már a NASA Voyager 1 és 2 szondái is észlelték. A tény, hogy ez az alakzat a mostani Cassini fotókon is megjelenik, arra enged következtetni, hogy egy tartós jelenségről van szó, illetve a jelenleg az óriásbolygó körül szolgálatot teljesítő űrszonda felvételein megtalálható egy második, jóval sötétebb hatszög is.

A légköri jelenség megdöbbentő, mivel hat, szinte teljesen egyforma hosszúságú oldallal rendelkezik, ilyen geometriai alakzatot egyetlen más bolygón sem láttak, a legkevésbé pedig a sűrű, kör alakú hullámokkal teli szaturnuszi légkörben számítottak ilyesmire.


<CENTER>
hexagon.jpg
</CENTER>
A hatszög - mechanizmusát tekintve - hasonlít a Föld sarkvidéki örvényeihez, csak éppen a Szaturnuszon ez a jelenség valamiért hatszög alakzatot vett fel, szemben a földi körrel, emellett átmérője nem kevesebb mint 25 000 kilométer, amibe bolygónk majdnem négyszer férne bele.

Az új felvételek infravörös fényben készültek, a vizuális kamerák számára láthatatlanok. Mivel a területen a tél uralkodik, így a hosszú sarki éjszakák elrejtik a látható fényben dolgozó műszerek elől. Az infravörös képekből kiderült, hogy a hatszög a korábbi becsléseknél jóval mélyebbre, a felhőcsúcsoktól számítva 100 kilométerre nyúlik le a légkörben. A hatszögben egy felhőrendszer található, ami az alakzaton belül kavarog, melynek elhelyezkedése látszólag nem változott az elmúlt 26 évben.

Az új adatok fényében a tudósok korábbi nézetükkel ellentétben úgy vélik, a hatszög nem kapcsolódik a Szaturnusz rádiósugárzásához vagy északi fényeihez, annak ellenére, hogy az északi auróra gyakorlatilag a jelenség felett helyezkedik el, így lesz még min elmélkedniük a szakembereknek.<!-- google_ad_section_end --><!-- eTarget ContextAd End -->
 

Radványa

Állandó Tag
Állandó Tag
Nem kifejezetten , csak megtetszett, és ez sem látható szabad szemmel.
Egyébként nézegetve a fotókat és a Fantasztikus utazás pps-t, mindennek a szerkezeti alapja a gömb. Nagyon hasonlóak. A legutóbbi ufo magazinban pl. valaki azt taglalja, hogy a fényképeken látható gömbök, pollen visszatükröződések. Ha lesz időm talán lefényképezem és berakom ide.
De hasonló ez az alakzat a bágua tükörhöz is.
 

angyalkám

Állandó Tag
Állandó Tag
angyalkám

:confused::confused: A Szegedi Dom téri betlehemi jászolt meglehet nézni hogy mit csináltak a vandálok! a kér több milliós de azerkölcsi kár megfizethetelen!!
 
Oldal tetejére