Hírek Királyi pompával fogadják a ma Nagy-Britanniába érkező Donald Trumpot

Állami látogatásra, vagyis hivatalosan a brit uralkodó vendégeként Nagy-Britanniába érkezik kedden Donald Trump amerikai elnök és felesége, Melania Trump. III. Károly király hivatalos meghívólevelét Keir Starmer brit miniszterelnök februárban nyújtotta át Washingtonban Trumpnak – írja az MTI.


A látogatás időpontját a Buckingham-palota július közepén jelentette be. Az amerikai elnöki házaspár hivatalos programja szerdán kezdődik és csütörtökön ér véget. Trump és felesége aznap el is utazik Londonból. III. Károly és hitvese, Kamilla az angol-brit monarchia legősibb és legnagyobb királyi rezidenciáján, a London nyugati határában emelkedő windsori kastélyban fogadja szerdán az elnököt és feleségét, és aznap este az ilyen jellegű államfői látogatások hagyományos fénypontjának számító banketten látja őket vendégül.

A meghívás két szempontból is példátlan: Donald Trump már előző elnöki időszakában, 2019 júniusában is járt állami látogatáson az akkori uralkodónál, II. Erzsébet királynőnél – III. Károly király édesanyjánál –, és a két ország kapcsolataiban még nem fordult elő, hogy ugyanazt az amerikai elnököt kétszer is meghívják nagy-britanniai állami látogatásra. Ugyancsak példátlan Trump újabb meghívása abból a szempontból, hogy második hivatali idejüket töltő amerikai elnököket a mindenkori brit uralkodó hagyományosan már nem invitál teljes körű állami látogatásra. Ezt III. Károly is külön kiemelte meghívólevelében. A király úgy fogalmazott a Starmer által átnyújtott meghívóban, hogy „történelmi horderejű második állami látogatásra” hívja Trumpot. „Mint Ön is tudja, ez példátlan egy amerikai elnök esetében” – állt a brit uralkodó levelében.

A nagy-britanniai állami látogatásra meghívott külföldi államfők hivatalosan nem a brit kormány, hanem az uralkodó vendégei, jóllehet az udvar minden esetben a kormánnyal szoros együttműködésben, sőt általában a kormány kezdeményezésére választja ki az ilyen jellegű látogatásra meghívandó vendégeket. A brit uralkodók évente csak egy-két alkalommal látnak vendégül külföldi államfőket, így a brit diplomáciai gyakorlatban komoly megtiszteltetésnek számít az állami látogatásra szóló meghívás.

1758007357616.jpeg
 
„Meg fogom mondani a miniszterelnökének, hogy nem megfelelő hangnemet használt.” Így reagált Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke egy ausztrál újságíró kritikus kérdésére, és következményekkel fenyegette meg Ausztráliát."

:rohog::rohog::rohog:
 
„Meg fogom mondani a miniszterelnökének, hogy nem megfelelő hangnemet használt.” Így reagált Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke egy ausztrál újságíró kritikus kérdésére, és következményekkel fenyegette meg Ausztráliát."

:rohog::rohog::rohog:
Ez eléggé gyermeteg.
Én osztom azt a nézetet hogy a megbecsülést (tiszteletet) nem lehet kikövetelni azt el kell érni.
 
Robert Redford

"2018-ra, egy évvel Trump első elnökségének kezdete után, Redford azt mondta, hogy „kívülállónak” érzi magát hazájában, anélkül, hogy név szerint megemlítette volna az elnököt.

„Emlékeim szerint először érzem magam kívülállónak abban az országban, amelyben születtem, és abban az állampolgárságban, amelyet egész életemben szerettem” – írta egy (azóta törölt) cikkben a Sundance Intézetben.

„Hetek óta szomorúan figyelem, ahogy köztisztviselőink cserbenhagynak minket, és a bigottság, a rosszindulat és a gúnyolódás felé fordulnak, mint a szakma immár megszokott eszközei. „Hogyan várhatjuk el a következő generációtól, hogy fellépjen és szolgáljon, érdeklődjön a közélet iránt, és törekedjen a bekapcsolódásra, amikor mi csak azt mutatjuk meg nekik, hogyan küzdjenek, támadják és pusztítsák el egymást?” – írta."

Redford azt mondta, emlékszik, hogy gyerekként „hallgatta Franklin Delano Roosevelt elnököt, amint a rádióban beszélt hozzánk”. „A tekintély és egyben az empátia hangja volt.
Az amerikaiak egy közös ellenséggel – a fasizmussal – néztek szembe, és FDR azt az érzést keltette bennünk, hogy mindannyian együtt vagyunk ebben” – mondta.

Redford azt írta, hogy Trump újabb négy éve „helyrehozhatatlanul lerontaná az országunkat”, valamint azt, hogy „az ártalom, amit ez okoz, szinte bibliai: tüzek és árvizek, szó szerinti pestis a földön, a gyűlölet kitörése, amelyet egy lelkiismeret és szégyenérzet nélküli vezető idéz elő és használ fel”. (Politico)
 
Robert Redford

"2018-ra, egy évvel Trump első elnökségének kezdete után, Redford azt mondta, hogy „kívülállónak” érzi magát hazájában, anélkül, hogy név szerint megemlítette volna az elnököt.

„Emlékeim szerint először érzem magam kívülállónak abban az országban, amelyben születtem, és abban az állampolgárságban, amelyet egész életemben szerettem” – írta egy (azóta törölt) cikkben a Sundance Intézetben.

„Hetek óta szomorúan figyelem, ahogy köztisztviselőink cserbenhagynak minket, és a bigottság, a rosszindulat és a gúnyolódás felé fordulnak, mint a szakma immár megszokott eszközei. „Hogyan várhatjuk el a következő generációtól, hogy fellépjen és szolgáljon, érdeklődjön a közélet iránt, és törekedjen a bekapcsolódásra, amikor mi csak azt mutatjuk meg nekik, hogyan küzdjenek, támadják és pusztítsák el egymást?” – írta."

Redford azt mondta, emlékszik, hogy gyerekként „hallgatta Franklin Delano Roosevelt elnököt, amint a rádióban beszélt hozzánk”. „A tekintély és egyben az empátia hangja volt.
Az amerikaiak egy közös ellenséggel – a fasizmussal – néztek szembe, és FDR azt az érzést keltette bennünk, hogy mindannyian együtt vagyunk ebben” – mondta.

Redford azt írta, hogy Trump újabb négy éve „helyrehozhatatlanul lerontaná az országunkat”, valamint azt, hogy „az ártalom, amit ez okoz, szinte bibliai: tüzek és árvizek, szó szerinti pestis a földön, a gyűlölet kitörése, amelyet egy lelkiismeret és szégyenérzet nélküli vezető idéz elő és használ fel”. (Politico)
Nyugodjon békében!
(Aki nem tudná, tegnap eltávozott.)
 
Robert Redford

"2018-ra, egy évvel Trump első elnökségének kezdete után, Redford azt mondta, hogy „kívülállónak” érzi magát hazájában, anélkül, hogy név szerint megemlítette volna az elnököt.

„Emlékeim szerint először érzem magam kívülállónak abban az országban, amelyben születtem, és abban az állampolgárságban, amelyet egész életemben szerettem” – írta egy (azóta törölt) cikkben a Sundance Intézetben.

„Hetek óta szomorúan figyelem, ahogy köztisztviselőink cserbenhagynak minket, és a bigottság, a rosszindulat és a gúnyolódás felé fordulnak, mint a szakma immár megszokott eszközei. „Hogyan várhatjuk el a következő generációtól, hogy fellépjen és szolgáljon, érdeklődjön a közélet iránt, és törekedjen a bekapcsolódásra, amikor mi csak azt mutatjuk meg nekik, hogyan küzdjenek, támadják és pusztítsák el egymást?” – írta."

Redford azt mondta, emlékszik, hogy gyerekként „hallgatta Franklin Delano Roosevelt elnököt, amint a rádióban beszélt hozzánk”. „A tekintély és egyben az empátia hangja volt.
Az amerikaiak egy közös ellenséggel – a fasizmussal – néztek szembe, és FDR azt az érzést keltette bennünk, hogy mindannyian együtt vagyunk ebben” – mondta.

Redford azt írta, hogy Trump újabb négy éve „helyrehozhatatlanul lerontaná az országunkat”, valamint azt, hogy „az ártalom, amit ez okoz, szinte bibliai: tüzek és árvizek, szó szerinti pestis a földön, a gyűlölet kitörése, amelyet egy lelkiismeret és szégyenérzet nélküli vezető idéz elő és használ fel”. (Politico)
A tekintély nem jár automatikusan egy betöltött pozícióval. Ezt a fajta elismerést csak kemény munkával lehet csak elérni. Jó régóta nem sikerülhetett egyik amerikai elnöknek sem, ha Roosevelt jutott kapásból Redford eszébe. :(
 
Igen amerre megy ott nagyon figyelnek rá.
Hisz végének látszik az hogy az USA csak segít....
"A Trump-adminisztráció nyomást gyakorol Tajvanra, hogy a chipgyártás 50%-át helyezze át az USA-ba, különben elveszíti az USA Kínával szembeni védelmét."
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

babrafax wrote on Pacalka's profile.
Szia,

a coolcomics átvette a honosítást. A 2-6 rész folyamatosan felrakásra kerül. a 3 -dik album pár héten belül. Viszont nagy segítség lenne egy francia vagy angol nyelvű Lorna 1 -es album. Az első rész bármelyik nyelven neked nincs meg?

Üdv : Alex
berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem
Diós Alexandra wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda. A Kárpátok vámpírjai sorozat hamarosan folytatódik 2027. Január 5.én jön ki a 40. Kötet Sötét Karnevál címen. Már most alig várom, hogy olvashassam :)
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm szépen a csodás fordításokat és örömet, amit ezek a könyvek szereznek. Mindig nagyon várom az új fordításokat, főleg a z Ősi fajok sorozatát.
Mivel a rajongói fordítások új topicba lettek paterolva, mostantól itt találjátok meg az enyémeket is: https://canadahun.com/temak/rajongói-fordítások.64770/ kezdve az Ősi fajok 8,6. részével.

Statisztikák

Témák
39,235
Üzenet
5,059,033
Tagok
630,948
Legújabb tagunk
szjakab
Oldal tetejére