Hírek Kitört a botrány a Pécsi Tudományegyetem gólyatábora körül is

Mint megírtuk, stopperrel mért tusolás és pisilés, elkobzott ételek és gyógyszerek, mindössze 2–3 percnyi étkezés – többek között ezekről beszélnek azok az egyetemisták, akik részt vettek a BME VIK gólyatáborában, ahonnan kitiltották az óvszereket.


Többen is a felsőbb évesek megalázó magatartásról számoltak be, aminek következtében sokan idő előtt otthagyták a tábort. Ugyanakkor mindez csak az utolsó esti búcsúbuliig tartott, amikor a hallgatók már „befogadták” a gólyákat. Az egyetem vizsgálatot és gólyatáborai szabályozásának felülvizsgálatát ígéri.

Kígyók, cumisüvegek a lányok szobájában

Most az Eduline kapott egy levelet, amiben a Pécsi Tudományegyetem táboráról írnak mostani és egykori gólyák. Az egyik olvasói levélhez csatolták a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának idei gólyatábori tájékoztatóját.


Miután leírják, hogy a leendő mentőtiszteknek, szülésznőknek és gyógypedagógusoknak mit érdemes magukkal hozniuk a táborba, rögtön megalapozzák a hangulatot a tábor „csapatkiáltásával” is:


Mi vagyunk a Mambák

A Hosszú F*szú Mambák

Gyilkos méreg lövel

P*nád fekete g*civel tölti fel

– szól a mondóka.

A lapnak az egyik elsős elmondta, hogy a csapatkiáltást egy pécsi nyilvános strandon is el kellett kiabálniuk kisgyerekes családok előtt, amit többen szóvá is tettek. Beszámolója szerint egyik este a szervezők bementek a lányok szobájába, ahol az erre felébredő vagy éppen lefekvéshez készülő fiataloknak cumisüvegből kellett alkoholt inniuk, amit videóra is vettek, és ki is tettek a csoportba.

Mi a megoldás?​


Rácz Dominika, a Hintalovon Alapítvány jogásza korábban kifejtette: természetes, ha egy új korszak kezdetéhez gyakran párosul egy beavatási szertartás.


Az ilyen szertartások más életkorban is előfordulnak, gondoljunk csak az iskolai ballagásokra, szalagavatókra, azaz a korábbi időszaktól való búcsúzásra. Sajnos azonban rendszeresen kel híre annak, hogy egy ilyen beavatás nem az új kezdetről, a megismerkedésről szól, hanem sokkal inkább a »kezdők« megalázásáról, a hierarchia kijelöléséről

– mondta, majd hozzátette, hogy a diákok megalázása, kiszolgáltatott helyzetbe hozása számos jogsérelmet is megvalósíthat. Ezért fontos, egy ilyen a fiatalok számára fontos esemény mindenki számára biztonságos módon valósulhasson meg, közösen létrehozott szabályokra (pl. házirend, SZMSZ-ben rögzített alapelvek) van szükség, ami könnyen érthetővé teszi a szervezők felelősségét, és a résztvevők jogait, lehetőségeit is.

Kocsák Krisztián

1724781523281.jpeg
 
Iskolai mobilhelyzet Angliában:

"Nem kell beszedni, csak meg kell tiltani a használatát, és le kell fektetni milyen retorziót kell alkalmazni, ha valaki használni merészeli. Ez Angliában évek óta így működik. Nincs mobilozás az iskolákon belül. Nem szedi össze senki. De a gyerekek tudják, hogy ha rajtakapjak őket, az elkobzással jár. Első alkalommal a nap végéig, második alkalommal péntekig, harmadik alkalommal pedig az iskolai term végéig. Aztán jöhet a szülő panaszra, vagy bárki más. Működik!"
 
Több magyarországi iskolában a mobilozás problémájával és gyakorlati alkalmazásával már régebben szembenéztek.
A helyi és MŰKÖDŐ szabályozások már ÉVEKKEL EZELŐTT megszülettek. A lényege: biztonságos módon összeszedik a telefonokat, mert napközben nem használhatják a tanulók. Aki olyan órát tart, hogy azzal dolgoznak, az adott órára visszaadja, majd óra végén újra beszedi a készülékeket. A tanulók úgy dolgoznak az eszközzel (ez csak tanári szervezés kérdése), hogy gyakorlatilag azonnal lebukik az eltekergő, s akkor érzékeny búcsút mondhat a kütyüjének, mert neki már nem adják vissza. Nem kell 2 telefonnal machinálniuk a gyerekeknek, nincs motozás. Ám aki úgy gondolja, hogy nem adja be, s lebukik a nap folyamán, szintén nem kapja vissza. Elvett telefont minden esetben csak a gondviselőnek adnak vissza. Első alkalommal a nap végén, második alkalommal a tanév végén. A szabályozáshoz kapcsolódó tudnivalókat minden tanév elején a szülőkkel is ismertetik. Az első alkalommal történő visszaadásnál az igazgató és az of. leül a szülővel elbeszélgetni. A majdnem 10 év alatt egyetlen egy olyan telefon volt, amit a tanév végéig a páncélban őriztek. A szülő szent ígérete ellenére a csemetéje már másnap lebukott, s inkább vettek egy másik készüléket, amelyiken már volt szabálykövető üzemmód.

A mobilozással kapcsolatos problémákat már sok-sok éve megoldották/-ják a nagyvilágban és a magyarországi iskolákban is. Kialakultak a működő rendszerek, nincs orrba-szájba telefonos oktatás. Azért érdekes, hogy a magyar politika ezt pont akkor akarja törvényileg betiltani, amikor az EU-tól kapott pénzből elvileg a legkisebb iskola minden pedagógusát és tanulóját IS az informatikai szupersztrádára állították mind hardver, mind szoftver tekintetében. Gyakorlatilag viszont az EU-s ellenőrök ennek a nyomát sem látják, csak a túlárazásokat találták meg nagyon könnyen, mert azok már a Holdról is látszanak. A betiltás mindent eltakar a királyi tv bámulói előtt, s ez elég is, egyelőre.

A mobil szabályozása olyan, mint a mindennapos testnevelés. Terem nincs, a hozzáértő szakember is elfogy (ezt azért írom így, mert edző is tarthat tesit, de amelyik elsikálhatatlanul lebukik, mert kamera előtt rúgja fel a 7.5 éves gyereket, kivonják a forgalomból, remélhetőleg nem csak egy kis időre, ahogy szokták), így önmaguknak ellentmondva (ebben legalább megvan a napi rutinjuk) ELMÉLETES tesiket írnak a tantervbe.
Mindegy, hogy miről van szó, lényeg, hogy ártani tudjanak.
 
Javaslom a 6 § értelmezését. :)
Köszönöm, hogy behoztad, eddig lusta voltam megkeresni. Most még végig is olvastam. Nagggyon jó, hogy ilyen mindenhezisértő jogászkormánya van Mo.-nak,

de:

1. A Madách igazgatója egy gyengébb ügyvéddel is munkaügyi pert nyerne.

2. Minden fiú rajtakapható nemi erőszak kísérletén, hiszen rendelkeznek az arra alkalmassá tehető "eszközzel". Kíváncsi vagyok, ezt a veszélyhelyzetet hogyan oldják meg az agyban már kasztráltak.
 
Köszönöm, hogy behoztad, eddig lusta voltam megkeresni. Most még végig is olvastam. Nagggyon jó, hogy ilyen mindenhezisértő jogászkormánya van Mo.-nak,

de:

1. A Madách igazgatója egy gyengébb ügyvéddel is munkaügyi pert nyerne.

2. Minden fiú rajtakapható nemi erőszak kísérletén, hiszen rendelkeznek az arra alkalmassá tehető "eszközzel". Kíváncsi vagyok, ezt a veszélyhelyzetet hogyan oldják meg az agyban már kasztráltak.
Szerintem hülyeséget csinált az igazgazgató, hogy ekkora sajtóbotrányt csinált az ügyből.
A tankerülethez kellett volna inkább írásbeli válaszért folyamodni, hogy hogyan tudnák a törvényt az utolsó betűig betartani, vagyis hogyan szervezzék meg a telefonok összegyűjtését hogy a tanórákat a jövőben is el tudják kezdeni 8 órakor, és ne okozzon fennakadást, átvétel-átadás dokumentálását, telefonok napközbeni őrzését, eltűnés, megrongálódás esetén kár megtérítése hogyan történik stb.
 
Javaslom a 6 § értelmezését. :)

5. § Az Nkt. 24. § (4) bekezdés b) pontja szerinti esetben a birtoklásra és használatra vonatkozó engedélyezést az igazgató vagy a pedagógus végzi a tanulmányi rendszerben, azzal, hogy rögzíti
a) a birtoklás és a használat célját,
b) az engedély érvényességének időtartamát (tanóra, foglalkozás, tanítási év), továbbá
c) a birtokolható tárgyat.

Az én olvasatomban az igazgató az 5. § szerint járt el (erre hivatkozott is posztjában):
rögzítette a birtoklás célját (digitális kultúrára nevelés), az engedély időtartamát (a teljes tanév minden tanórája) és a birtokolható tárgyat (mobilok, iskolai laptok).

Amúgy radar alatt több iskola gondolkozott a Madáchhoz hasonlóan, szép csendben megmaradtak volna az eddigi szokásrendnél: mobilok lenémítva a táskákban. Bevált, már rég megoldották. A példastatuálás nem maradt hatástalan, most újragondolják az 5. § érvényességi körét.

A tankerülethez meg csak annyit, ők nem a hogyanban érdekeltek, hanem az ellenőrzésben, legyen lepapírozva, legyen mérhető, ellenőrizhető, és akkor pipa. Évekkel ezelőtt a gyümölcsprogram bevezetése idején mesélte akkor még a közoktatásban dolgozó családtag: év végén alma-statisztikát kellett leadnia, a tanév során a heti 3× alkalommal érkező almákról napi bontásban. Az osztályok létszámát, pontos hiányzási adatait figyelembe véve mely napokon (dátum) hány darab almát osztott szét (szigorúan 1 darabbal sem több, mint az aznap jelenlévők, mert akkor baj van).Vicckategória. Ez várható most is, valójában erről szól ez a történet.
 
Utoljára módosítva a moderátor által:
Az a gond, hogy nem csak mondta, hanerm kiertesitette a tanulokat és a szuloket arrol, hogy nem veszik komolyan a dontest
viszont a törvény lehetőséget ad erre, /vannak benne kivételek/ főleg, amikor a gimi profiljában szerepel a digitális oktatás. Most mi lesz, szerinted? Visznek majd 2 telefont, és az egyiket, az ócskát leadják. A csóróbbak pedig otthon hagyják a készüléket, így a szülők nem érhetik el őket nap közben, nem tudnak egyeztetni, stb. Amikor én iskolás voltam, még nem volt mobil, nem volt telefonunk sem, suli után mindig a sarki telefonon hívtam fel az anyukámat, akkor egy-két forintért akármeddig lehetett beszélni. Később már 3 perc után bontották a vonalat, ha nem dobtál be újabb pénzt. De az egy másik világ volt. A mai korban elképzelhetetlen az ilyesmi. És valóban, kinek a felelőssége lesz, hogyan oldják meg a tárolást? A diákok nem egyszerre végeznek, valakinek ott kell ügyelnie, ki fogja tenni, ki vállalja a felelősséget az értékekért? Tanárhiányban?
 
viszont a törvény lehetőséget ad erre, /vannak benne kivételek/ főleg, amikor a gimi profiljában szerepel a digitális oktatás. Most mi lesz, szerinted? Visznek majd 2 telefont, és az egyiket, az ócskát leadják. A csóróbbak pedig otthon hagyják a készüléket, így a szülők nem érhetik el őket nap közben, nem tudnak egyeztetni, stb. Amikor én iskolás voltam, még nem volt mobil, nem volt telefonunk sem, suli után mindig a sarki telefonon hívtam fel az anyukámat, akkor egy-két forintért akármeddig lehetett beszélni. Később már 3 perc után bontották a vonalat, ha nem dobtál be újabb pénzt. De az egy másik világ volt. A mai korban elképzelhetetlen az ilyesmi. És valóban, kinek a felelőssége lesz, hogyan oldják meg a tárolást? A diákok nem egyszerre végeznek, valakinek ott kell ügyelnie, ki fogja tenni, ki vállalja a felelősséget az értékekért? Tanárhiányban?
Nem csak a tárolás jelenthet gondot, bár az is, mert ekkora páncélszekrény nem minden iskolában van. Sima szertárba vagy egyéb sufniba bezárni akár több száz, nagy értékű telefont, felhívás keringőre. Nem csak pedagógusból kell többlet létszám, hanem rendőrből is. :)
 
Nem csak a tárolás jelenthet gondot, bár az is, mert ekkora páncélszekrény nem minden iskolában van. Sima szertárba vagy egyéb sufniba bezárni akár több száz, nagy értékű telefont, felhívás keringőre. Nem csak pedagógusból kell többlet létszám, hanem rendőrből is. :)
s ha anyagi kár keletkezik akkor azt ki fogja kifizetni?
jobban hangzik az a megoldás hogy a használatát szabályoznák....de, ki vagyok én?
 
Pl szep a zsinor iras de hol is hasznalja az ember? urlapok kitoltesenel jobb ha nyomtatott betuvel teszuk. Leveleket nagy ritkan irunk az email es egyeb uznetkuldokkel oldjuk meg.
Nem tudom megmondani mikor irtam utoljara zsinor irassal. Unokaim mar nem is ismerik.
Biztatni tamogatni kell a pedagogusokat is a sajat tantargyat probalja a cumputer vilagaba beintegralni.
A gyerekek meg nyitottak mindig az uj dolgokra.
Például esszéírásnál, aminél előírás volt hogy kézírással kell beadni. Egyetlen valamirevaló külföldi egyetemre sem lehet enélkül bejutni. A kitűnő bizonyítvány az alap, de bejön mellé az esszéírás, társadalmi munka, tanulmányi versenyek, versenysport, online elbeszélgetés. Több körben szűrik meg a jelentkezőket.
 
Az elobb olvastam egy nemzetkozi kitekintest.
Abbol idezek:

"Az 1. számú Európai Brüsszeli Iskolában, ahova az EP-képviselők és diplomaták gyermekei járnak, már két éve szabályozzák a mobiltelefonok használatát, ami a házirend szerint teljes tiltást jelent, azaz be sem vihetik a telefont."
 
Az elobb olvastam egy nemzetkozi kitekintest.
Abbol idezek:

"Az 1. számú Európai Brüsszeli Iskolában, ahova az EP-képviselők és diplomaták gyermekei járnak, már két éve szabályozzák a mobiltelefonok használatát, ami a házirend szerint teljes tiltást jelent, azaz be sem vihetik a telefont."
Ezért vannak a házirendek.
(persze állítólag itthon is így van (volt) csak tudnám akkor miért kellett rendeletet hozni.
(kivéve ha saját fontosságukat akarják bemutatni...)
( persze engem nem zavar a tiltás)
 
Ezért vannak a házirendek.
(persze állítólag itthon is így van (volt) csak tudnám akkor miért kellett rendeletet hozni.
(kivéve ha saját fontosságukat akarják bemutatni...)
( persze engem nem zavar a tiltás)
Azért, hogy ameddig ezen töprengsz, addig se foglalkozol a gazdaság helyzettel (főképp a szárnyaló :D aksigyárakkal), egészségügy, oktatás, vasút stb. helyzetével.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Csilinkóné Lulács Éva wrote on hluna23's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy Lynsay Sands Argeneau sorozatának utolsó 10 részét is le fogod fordítani? Nagyon tetszett a sorozat. Köszi a fordításért. Éva
Ishmael wrote on Bárdos Tünde's profile.
Szia!
Neked megvan a könyv? Vagy Te is keresed?
bardosie wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági! Köszönöm a sok felrakott könyvet, folyamatosan olvasom őket. Imádom mindegyiket! :)
Szeretnék érdeklődni hogy amit az idegen nyelvű könyvek közé felraktál Galactic Gladiators sorozat magyarul is meg van-e neked? Előre is nagyon köszönöm! Erika
Alex von Palota wrote on balacy's profile.
Sajnos a tegnapi feltöltéseidnél (Véletlenül katona, nyomok a hóban) csak 1 rar file van, a többi hiányzik. Köszönöm és üdv !

Statisztikák

Témák
38,394
Üzenet
4,854,473
Tagok
618,827
Legújabb tagunk
Regcsike
Oldal tetejére