Magyar származású világsztárok Hollywoodban

Ket_22

Állandó Tag
Tudtad-e?

Sir Alexander Korda, azaz Korda Sándor magyar származású filmrendező és producer eredetileg Kellner néven látta meg a napvilágot. A mezőtúri Mester utcai kereskedelmi iskolába járva kedvenc jeligéjévé a "Sursum corda!" - "Emeljétek fel a szíveteket!" vált, innen későbbi felvett vezetékneve.
 

boorman

Állandó Tag
Talán nem világsztár a szó szoros értelmében, de Frank Darabont rendező (A remény rabjai, Halálsoron) is magyar származású, erre utal is a Mi lenne ha? című filmjében.
 

cstommy

Állandó Tag
Nembecsült rendező

nyáron vagy összel volt a mozikban a Ragadozók címü film amit Antal Nimród készített, sajnos vele sehol senki nem foglalkozik, csak azzal hogy a film producere Robert Rodriguez volt :mad:
 

embéla

Új tag
És aki "csak" magyar sztár maradt, mégis jobban szeretjük sok világ sztárnál, Kabos Gyula. Ahányszor vetítik filmjét, akár hányadszor is újra nézem.
 

hopes

Állandó Tag
Az egyetlen magyar Oscar-díjasunk! Lukács Pál (Paul Lucas)

Született:
1894. május 26. Budapest, Magyarország
Elhunyt:
1971. augusztus. 16. Tangier, Marokkó

Adatok:
1914 - 1916 - az első világháború katonája
1916 - a Kassai Nemzeti Színház tagja
1918. szeptember 14-én - bemutatkozik a Vígszínházban: a "Pillangókisasszony"-ban Pinkertont játssza
1918 - 1927 - a Vígszínház tagja, de vendégként átjár az Andrássy úti Színházba is
1927 - óta az Egyesült Államokban él és filmez, itt már az Államokban köt házasságot
1930 - a már felépített amrikai karrierjét újra kezdi, a hangosfilmezéssel
1933 - amerikai állampolgárságot kap
1931- től végig filmez
1943.- "Őrség a Rajnán" című film-drámának férfifőszerepét - Kurt Mullert- szerepéért Oscar díjat kap
1944 - ugyan ezért a szerepéért a New York Film Critics Circle Awards, és a Golden Globe: a legjobb férfialakítás díját is elnyeri
1962 - Gizus, a felesége meghal
1963. - egyik címszereplő Elvis Presley "Fun In Acapulco" című nagysikerű filmjében
1963. - újra nősül
1970. Utoljára áll felvevőgép elé - egy Tv film kapcsán
1971. - nyaralás során, Marokkóban felesége váratlanul meghal.
Az átélt izgalmak miatt másnap infarktust kap, amely végez vele is.
 

hopes

Állandó Tag
<SMALL>Biography for
</SMALL>Paul Lukas More at IMDbPro »



<!-- begin TOP_RHS --><SCRIPT type=text/javascript> ad_utils.queue_ad('3','top_rhs');</SCRIPT><IFRAME id=top_rhs class=yesScript onload=ad_utils.on_ad_load(this) height=250 marginHeight=0 src="/images/SF99c7f777fc74f1d954417f99b985a4af/a/ifb/doubleclick/expand.html#imdb2.consumer.name/bio;tile=3;sz=300x250,11x1;p=tr;ct=com;id=nm0510134;[PASEGMENTS];u=[CLIENT_SIDE_ORD];ord=[CLIENT_SIDE_ORD]?" frameBorder=0 width=300 allowTransparency name=top_rhs marginWidth=0 scrolling=no></IFRAME><NOSCRIPT></NOSCRIPT>
<!-- End TOP_RHS -->ad feedback

Date of Birth

26 May 1891, Budapest, Austria-Hungary (now Hungary)

Date of Death

16 August 1971, Tangier, Morocco (heart failure)

Birth Name

Pál Lukács

Height

6' 1½" (1.87 m)

Mini Biography

Oscar-winning American actor of Hungarian origin. He graduated from the School for Dramatic Arts. In 1916, he went to Kosice (Kassa) to be an actor; in 1918, he became an actor specializing in comedy. For ten years, he was the most popular character player and romantic lead of the company. From 1918 on, he made films in Budapest; in the 'twenties in Austria as well. In 1927, he settled down in Hollywood. He wasn't untrue to the stage -- he played Dr. Rank to 'Ruth Gordon''s Nora, in Ibsen's "A Doll's House" in the Morosco Theatre in New York in 1937. Until 1948, his main domain remained the world of the studios, however. In the 'fifties, he was engaged with the theatre more and more again, and from this time on, he only stood in front of the camera only occasionally.
IMDb Mini Biography By: Anonymous

Spouse

<TABLE border=0><TBODY><TR><TD vAlign=top>Annette M. Driesens</TD><TD vAlign=top>(7 November 1963 - 16 August 1971) (his death)</TD></TR><TR><TD vAlign=top>Gizella "Daisy" Benes</TD><TD vAlign=top>(1927 - 1962) (her death)</TD></TR><TR><TD vAlign=top>?</TD><TD vAlign=top>(1916 - 1917) (divorced)</TD></TR></TBODY></TABLE>
Trivia

Became a U. S. Citizen in 1933 and won the Academy Award 1943 for Örség a Rajnán (1943).
Sings Pyotr Ilyich Tchaikovsky's song "None But the Lonely Heart" (English title) in Fiatal asszonyok (1933).
Died in Tangier, Morocco, while searching for a place to spend his retirement years.

Personal Quotes

[On his role in Örség a Rajnán (1943), which he originally played on Broadway] "The writing is so right you don't have to learn the part. It sticks to you. I amuse myself by changing a gesture occasionally."

Nagyonm kevesen tudják ezt sajnos... Pedig rá büszkék lehetünk!
 

feri0218

Állandó Tag
Peter Lorre


Születési név: Lőwenstein László
Született: 1904. június 26., Rózsahegy, Magyarország
Elhunyt: 1964. március 23., Los Angeles
 

menybon

Új tag
30 Seconds to Mars horvát származású gitárosa Tomo Milicevic maga mondta mikor tavaly nyáron felléptek a Sziget fesztiválon, hogy nagymamájában van magyar vér szóval akkor benne is. :)

Itt egy kép róla

[/url][/IMG]

Ez meg a bandáról :)

[/url][/IMG]

Hát remélem látszanak a képek mert én itt a szerkesztőben nem látom. :(
 

menybon

Új tag
Tomo Milicevic

Na megpróbálom így elküldeni a 2 képet. :)

HTML:
[IMG]http://keptarolo.com/image.php?id=CE64_4D73CD48&jpg[/IMG]
HTML:
[IMG]http://keptarolo.com/image.php?id=1385_4D73CD48&jpg[/IMG]
 
Oldal tetejére