Minden, ami régészet...

prominor

Állandó Tag
Állandó Tag
Ez kimaradt az Arvisurából...

Ez egy csalás lehet---Ilyenszintű, azaz preciziós kidolgozást nem tudtak elvégezni a bronzon kb 2000 éve. Abronzot öntik ha jóltudom...? Nem világos az sem, mi köze egy analóg gépnek a Holdhoz, ha nem működik hogyan tudják a pontosságát? Azonban nem érthető a számomra, hogy a Hold adatai és "lüktetése" miként volt követhető, kivitelezhető és ábrázolható egy főként fogaskerekekből álló micsodán. Rejtélyes...
A bronzot gondolom jelentősen károsítja az sós tengervíz, kétezer évig...de még 200 évig sem biztos, hogy nem esik szét egy ilyen kis lemezvastagságú elemekből készült szerkezet..
Ezt az ötven éve készült szerkezetet valaki a vízbe dobta itt, ugyanis elromolhatott..vagy arra gondolt, hogy húsz év mulva megtalálja és..Milyen érdekes, hogy matematikai példákkal nem rukkolnak elő amikor elemzik a kis gépet...mellőzik az utalást a fő rendeltetésére vonatkozóan...micsoda nagyvonalúság vagy csalás..


Kedves Iván!

A sumérok a BC 25 században is tudtak volna ilyet csinálni.. Azért nem maradt csak fel több lelet, mert akkoriban egyszerűen újrahasznosították a szobrokat... Meg kell nézni a British Múzeum gyűjteményét.. BC 3. században pedig már nem csak ismertek voltak Európában a szerkezet alapjául szolgáló csillagászati ismeretek, de le is írták őket... Indiában pedig már jóval korábban, mint ahogy a 8. századi arab források bizonyítják... A távolsági hajózásban használt eszközöket pedig igen gondosan ápolták, hisz önmagában a használat során is számos károsító hatásnak ki voltak téve.. Jah, hogy ezt az Arvisura nem említi?.... Viszont a neten számos főníciai szerző elérhető...

Na és erről a szerkezetről nem csak írnak, hanem meg is találták, létezik, más is ki fejheti róla az elképzelését....
 

zsuzsanna03

Állandó Tag
Állandó Tag
Számtalan lelet utal arra, hogy nem "kultikus" célokra használt darab volt, hanem technikai berendezés,
vagy napjaink technológiáját elérő járművek, de nem kevés bizonyíték van a fejlett hadászati eszközökre is.

Még több információ van a ránk maradt óriási mennyiségű "jelekben", építményekben, "írásokban", - (még akkor is, ha java részét szorgosan semmísítik meg már évszázadok óta ) - már amennyiben a valódi
jelentését igyekeznénk megfejteni, nem pedig ostoba imáknak tudnánk be mindent, még azokat is, amiről ordít, hogy értékes tudást közöl /ne/.

Néhány bátrabb csoport vállalkozott arra, hogy "gyanús" leleteket megtöltsön a mai tudásunkkal,
és életre keltse.
Így történt az Antiküthéra szigeténél talált szerkezettel is.

A rekontstukció elkészítésénél több tudományág képviselői valamint műszaki szekemberek vettek részt.
Feltehetően egyikük sem volt elmebeteg, vagy egyéb mentális zavarral küszködő egyén !
 

prominor

Állandó Tag
Állandó Tag
Megtalálták a sör feltalálójának szobrát?

Spanyol régészek egy 6500 évesre datált kerámia szobrocskát találtak a San Sadurni barlangban...

6500 éves kerámia.jpg A töredék teljes hosszát 18 cmre becsülik, s remélik a karjai is és egyéb darabjai is előkerülnek a további ásatások folyamán, hisz a sérülései alapján erre lehet következtetni.Joseph Maria Fulloa a barcelóniai egyetem régésze és Manuel Edo a CIPAG elnöke úgy vélik férfit ábrázol a szobor ami a mediterránumban ritka, hisz a prehistoriális időkből származó leletek 80%-a női ábrázolás. a szobrot valószínűleg szíjra fűzve hordták, vagy akasztották fel a barlangban. San Sandurini barlangban már több mint 30 éve folynak ásatások de nem csak az itt talált de Spanyolország legrégibb kerámia leletének is számít a most kiásott szobor töredék. A barlang hírnevét ellenben az alapozta meg, hogy itt találták a legrégibb sörfogyasztásra és készítésre utaló nyomokat... Lehet, hogy itt egy őskori söröző működött? A megtalált szobor pedig a feltaláló "emlékművének" egy darabja ? Bár ha erre a címre pályázna akkor egy kicsit még "antikolódnia" kellene hisz a sumérok az agyagtábla töredék és a pecséthenger tanúlsága szerint a sör "élvezetét" már több mint négyezer éve "továbbfejlesztették"..

2.jpg A sör élvezezte.jpg

Bár kérdés mit találnak még az ásatások folytatásakor, amelynek anyagi hátterét a szakmai szervezetek, a helyi és területi önkormányzatok és vállalkozások összefogása megteremtette......
 

zsuzsanna03

Állandó Tag
Állandó Tag
Sörös kérdések

Az erjesztett italok készítésének időpontjai ugyanolyan kérdésesek, mint
pl. megalitikus kúltúrák korának meghatározásai.

Abban a legtöbb kutató megegyezik, hogy a különböző italok készítése
nagyjából egyidős az emberiséggel.

(A múlt-kor archív anyagából (2005) bogarásztam elő néhány cikket, ami alapján
gyűjtögettem pár adatot -természetesen ez csak morzsa, rengeteg adatunk van szinte
minden korból.)

Már az őskorban is ismerték azokat az erjesztett italokat, amiket gyümölcsökből, mézből és tejből nyertek.
Viszont a különböző magvakból, erjesztett, vagy főzött ital a sör, a történészek jelenlegi ismeretei szerint, alig
tízezer éves múltat tudhat magáénak.

Pár évvel ezelőtt még tartotta magát az a nézet, amely szerint a világ legelső sörét az úgynevezett Kék-Nílus völgyében
(a mai Szudán területén) készítették.


soros1.jpg


Egy spanyol régészeti expedíció ugyanis 1978-ban, Szudán két tartományában (Al Mahalab és Sei Musztafa) olyan kerámiatöredékeket ásott elő, amiben később, a Barcelonai Egyetem őstörténeti tanszékén megvizsgálva, kimutatták, a világ akkor legelsőnek tartott seres italát.



04043.jpg


Pár évvel ezelőtt azonban megdőlt ennek az elsőségnek joga is, mivel az Észak-Kínai Jiahu (Csiahu) tartományban végzett ásatásokkor (2002) talált késő-kőkorszaki agyagedényekben is sörszerű ital nyomait fedezték fel. /katt ide!/



A Pennsylvania Egyetem Régészeti és Antropológiai Múzeumának archeo-kémikusai, a már ismert barcelonai módszert továbbfejlesztve, a jelenleg legrégebbinek ismert, 9000 ezer éves sör alapanyagait is megállapították.

Talán nem meglepő, hogy ez a sör rizsből készült, méz, szőlő és galagonya adalékanyagokkal ízesítve.
A régészeti szenzáción fellelkesülve egy amerikai, a delaware-i Dogfish Head cég rekonstruáltatta és "Chateau Jiahu" néven gyártani kezdte a világ legelső söritalát.
De aligha ezt a fajta sört ihatták 9000 évvel ezelőtt, ugyanis ez az ital már a mai, modern technológia és alapanyagok felhasználásával készült.

Oldest Wine from Jiahu, China
http://www.world-archaeology.com/news/oldest-wine-from-jiahu-china/
http://www.thehistoryblog.com/archives/6791



Ezek a szórványleletek is bizonyítják az Istenségeknek tetsző ital korai létét, viszont egyértelmű, hogy ismertségük és elterjedésük az ősi folyammenti civilizációknak köszönhető.
Nem lehet egyértelmű választ adni, hogy melyik birodalomban jelent meg először a sör, a Tigris és Eufrátesz határolta Mezopotámiában, vagy a szent folyam, a Nílus ajándékaként ismert Egyiptomban.


Sumerian%20bear%20drinking%20scene%20zecharia%20sitchin%20imagel.jpg


Viszont a sumer városállamokban sokkal több fajtáját főzték, s minőségük a borral vetekedett; igaz, a Nílus mentén és a Deltavidéken is rendkívül kedvelt volt.

A sör elengedhetetlen volt már az Óbirodalom idején is, készítésének, alapanyagainak és fogyasztásának egyedülálló és különleges forrásai elsősorban képzőművészeti alkotások, azaz templomok, sírhelyek és szarkofágok díszítését szolgáló reliefek, freskók, vagy egyszerű, profán életképek.
Gyakran feliratok és magyarázatok is találhatók az ábrázolások mellett, a sörkészítés menetét és fortélyait magyarázva.



_1069057.jpg



A sör alkotórészeinek ismertetésénél hangsúlyozni kell, hogy a több ezer éves civilizáció söreinek, s alapanyagainak összes variánsát nem ismerjük, csak a legjellemzőbbeket áll módunkban érzékeltetni.
Nem beszélve arról, hogy a korok és régiók szerinti számos változat ismertetésére a források hiányosságai, illetve értelmezésük ellentmondásai miatt erre nem célszerű vállalkozni.
S hamar kiderül, ha ezeket az alkotó elemeket sorra vesszük, hogy nem sokban tér el a ma készített sörök alapvető összetevőitől, viszont a sörkészítés technológiája már messze meghaladta és túllépte az ókori és egyiptomi "sörfőző" módszereket.



0683ac4673.jpg
 

yeti108

Állandó Tag
Állandó Tag
Csak arra gondoltam, hogy az alapvető élelmiszerek előállításakor fölösleges elsőségen filozofálni. A Gundel-palacsintáén már pl. lehet.
 

Bihar

Kitiltott (BANned)
Ha már a neolitikumból származó valami sörféle lötty beszáradt maradványait azonosítani tudták Észak Kínából akkor ez a nyerő. Csak az a kérdés, hogy ekkor kik lakták ezt a térséget, mondjuk az ajnók? Mert kínaiak még nem..
Egyiptom és Suméria között a "tudás áramlása" általában keletről nyugatra történt . Így Egyiptomban a sörszerű löttyöt a sumér recept szerint főzhették, mindenféle időben regnáló fáraók idejében.
Persze nem ártana pontosítani, hogy mit tekintünk sörnek?
A sör persze nem "alapvető élelmiszer", hanem szeszesital. Egyszer 3 évig nem ittam sört és ezt követően nagyon vacak íze volt..
 

zsuzsanna03

Állandó Tag
Állandó Tag
Különös római kori leletek Nagy-Britanniában

*

Brit amatőr kincskeresők fémdetektorok használatával igazán érdekes római leleteket fedeztek fel, amelyek között egy római császár férfi szeretőjét ábrázoló mellszobor, egy ugró delfint formázó ezüst- és aranybross illetve egy pénisz alakú állati csontfaragvány is megtalálható.




szobrok.jpg



A legkülönbözőbb művészeti tárgyak kerültek elő Nagy-Britanniában a római uralom idejéből; a 2011-ben Walesben és Angliában talált 25 ezer lelet nagy része főként érme – írják a kutatók a Portable Antiquities Scheme (PAS) című tudományos lapban, amelyben a legérdekesebb leletek közül szemezgettek.



delfin.jpg


Az ugró delfint ábrázoló ezüst- és aranyozott bross az egyik legszokatlanabb lelet.
A Londontól északra fekvő Essex megyében talált darabról a kutatók a LiveSciencenek elmondták, hogy „az effajta háromdimenziós kialakítású delfinábrázolás igen ritka volt abban az időben.”
Sally Worrell, a PAS őskori és római leletekre szakosodott kutatója úgy véli, a lelet valószínűleg a kontinensen készült, s a római időszakban kerülhetett át a mai Nagy-Britannia területére, azonban azt nem tudta megmondani, hogy férfi vagy női viseletre készült.




C145349_anh%205.jpg

Nottinghamshire közelében egy karikagyűrű is a felszínre került, amelyről a British Museum szakértői megállapították, hogy 90-93 százalékos aranytartalommal bír.
A kutatók szerint a lelet egy eljegyzési gyűrű lehet, de az sem kizárt, hogy az isteneknek szánt ajándékról van szó.




C145349_anh%201.jpg


A Lincolnshire-ben fellelt meztelen felsőtestű fiatalt ábrázoló, rézötvözet mellszoborról elképzelhető, hogy Antinoust, Hadrianus császár szeretőjét mintázza.
Az üreges mellszobor a kutatók szerint egy bútorhoz tartozó díszítőelem lehetett.
A kutatók még nem biztosak benne, hogy Antinoust jeleníti meg az alkotás, de a császár szeretőjéről készült egyéb ábrázolásokhoz való hasonlatosságából erre lehet következtetni.
Az i. sz. 117 és 138 között uralkodó, a birodalom erődítményrendszerét kialakító Hadrianus nyíltan vállalta másságát, amit az ókori Rómában nem néztek rossz szemmel, így az sem volt szokatlan, hogy a császárnak egy görög fiatalemberrel volt viszonya.
Amikor Antinous i. sz. 130-ban meghalt Egyiptomban, a császár igen nehezen viselte szeretője elvesztését és elrendelte istenítését.
Az Antinous-kultusz az egész birodalomban elterjedt, szobrokat mintáztak a tiszteletére és egy várost is elneveztek róla a fáraók földjén.
John Pearce régész a LiveSciencenek elmondta: ha az újonnan fellelt szobor tényleg Antinoust ábrázolja, ez lenne a harmadik ismert példa Britanniából.


Penis-Shaped Bone & Lover's Bust Among Trove of Roman Art
http://www.livescience.com/24298-roman-artifacts-penis-bone-lovers-bust.html

A kultusz főként a Földközi-tenger túlpartján terjedt el, az északi provinciákból viszonylag kevés tárgyi emlék maradt fenn.

Több olyan angliai lelet is van, amely a római művészet erotikus oldalát mutatja be.
Az egyik legérdekesebb tárgy az az Észak-Yorkshire-ban megtalált rézötvözet késfogantyú, amely egy férfi és egy nő összeolvadását tárja a szemlélő elé.



Roman-art-8.jpg
„Nem ritka, hogy a római háztartásokból szexuális tartalmú ikonografikus tárgyak kerülnek elő” – mondta Pearce az interjúban, megemlítve, hogy a Pompeii-t betakaró hamu alól is nem egy ehhez hasonló falfestmény került már elő. Egy elmélet szerint ezeknek a szexuális aktivitást bemutató jeleneteknek apotropaikus hatalmat tulajdonítottak az ókorban, tehát egyfajta mágikus védelmet biztosítottak például a szemmel verés ellen.
A különös római leletek listájának egy másik, kissé merészebb tétele egy állati csontból faragott pénisz, amely két szárnyat – a római idők egyik legjellegzetesebb motívumát – is kapott.




roman_sexy_art_03.jpg


A harmadik különös lelet egy aranyból készült, üreges pénisz alakú tárgy. „A férfi nemi szerv birtoklójának társadalmi hovatartozásáról valószínűleg sokat elárul az 'eszköz' alapanyaga” – mondta Pearce.


Forrás: Múlt-kor
 

Bihar

Kitiltott (BANned)
Sírkövek is találhatók a római korból Albionban. Sőt, olyan sírkövek is melyekre róttak...azaz ma ezek is megfejthetőek lehetnek. Ezeket azonban szokás mellőzni, mert nem értik, hogy mit találtak, a rovásjeleket díszítésnek vélik, vagy hamisítványoknak. Vagy egy indoeuropid háromszemű ősnépnek (nincs indoeurópai nyelv, sem nép, ez kitaláció)..tulajdonítják a bölcsek.
Nem, nem magyarok jártak arrafelé, még ilyen nép nem is létezett talán. Különben sem a magyarok találták ki a rovásokat, hanem Agaba. Az Albionban szolgáló etruszkok is így írtak. Sok etruszk légió is volt a birodalomban. Kik is ők..? Mondom, nem magyarok..sajnos még Biborbanszületett Kácsa nem élt ekkor, így nem is írt róluk, micsoda veszteség.
Az etruszk megjelölés, azaz mint egy nép neve... ab-ovó persze téves...de erre telt nekik.
 

prominor

Állandó Tag
Állandó Tag
Sírkövek is találhatók a római korból Albionban. Sőt, olyan sírkövek is melyekre róttak...azaz ma ezek is megfejthetőek lehetnek. Ezeket azonban szokás mellőzni, mert nem értik, hogy mit találtak, a rovásjeleket díszítésnek vélik, vagy hamisítványoknak. Vagy egy indoeuropid háromszemű ősnépnek (nincs indoeurópai nyelv, sem nép, ez kitaláció)..tulajdonítják a bölcsek.
Nem, nem magyarok jártak arrafelé, még ilyen nép nem is létezett talán. Különben sem a magyarok találták ki a rovásokat, hanem Agaba. Az Albionban szolgáló etruszkok is így írtak. Sok etruszk légió is volt a birodalomban. Kik is ők..? Mondom, nem magyarok..sajnos még Biborbanszületett Kácsa nem élt ekkor, így nem is írt róluk, micsoda veszteség.
Az etruszk megjelölés, azaz mint egy nép neve... ab-ovó persze téves...de erre telt nekik.

Kedves Iván!

Ösméred ugye a tételt nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar.... Néha úgy buksz rá a vésett rajzolt "vonalka" írásokra, mint a csuka a műcsalira.. A főníciaiak BC 12- 3. századig terjedő fénykorukban saját bányákat működtettek, s rendszeres hajóforgalmat bonyolítottak hazájuk és a "szigetek" között.. Írástudó népek voltak.. Ahogy a tengeri népeknek nevezett etruszkokhoz tartozó hajósok akik Krétán keresztül érkeztek a Nílushoz(is) mint filiszteusok.. s nekik sem rovásírásuk volt.. S hát "Albionban" ott voltak a druidák is akik a rómaiak előtt vagy 3 ezer évvel tudták azt, amit a szigetet kettéválasztó falat építők...

Agaba ugyanis másik "topic"-ban élt....
 

zsuzsanna03

Állandó Tag
Állandó Tag
Rune+Rock.JPG




Az írásbeliség kialakulásának idejére, hogyanjára nagy bátorság és iszonyatos mennyiségű
tudásra lenne szükség.
Véleményem szerint ma is ott állunk, hogy nagyjából úgy nézünk ki, mint a saját farkát kergető kismacska.


A tudomány leragadt, és hülyeségeket ismételget "dolgozatok" és "tanulmányok" százezreivel, mindezt úgy,
hogy saját eszük és a rendelkezésre álló technikai lehetőségeket kihagyva a jó nevű elődeik véleményét
idézgetve, néhány szóval kiegészítva publikálgatják.

Ettől sajna nem leszünk okosabbak.

Az ősi székely-magyar rovásírás egy izgalmas téma, de ostobaság abból kiindulni, hogy ebből és innen ered az emberiség
történelmének leges-legelső írása.

Kétség kívül megtalálható néhány olyan "elem", ami már a meghatározhatatlan korú szikla véseteken is fellelhető, de ez korántsem arra bizonyiték, hogy a "hunfajú nép" találta fel a spanyol viaszt, vagyis az írást !

Sajnos, magyar nyelvű kutatásokra vonatkozóan nem találtam "anyagot", viszont rengeteg mást igen.

Pl:
http://www.savepasargad.com/aa.from 091806/June/alvah hakhamaneshi.htm

http://www.sunnyway.com/runes/origins.html

http://euroheritage.net/runestones.shtml -

TThe ancient Germanic Runic alphabet and Runestones, their possible civilization origins,
and their historic influence

he ancient Germanic Runic alphabet and Runestones, their possible
Remembrance Quotes
http://www.oteliv.com/2011/11/12/remembrance-quotes/civilization origins, and their historic influence[SIZE=-1]
[/SIZE]

Vagy:
Futhark alphabet
youngerfuthark.jpg


Következő:

12303221-antique-runes-on-a-rock.jpg



viking alphabet


futhark.gif



futhark-20phillipmartin-small.jpg



Archaic Etruscan alphabet


etruskis.jpg


etruscan-archaic.gif



Neo-Etruscan alphabet


etruscan_neo.gif


drinking-cup.jpg


Turkish Runes


TurkishRunes.GIF



Paleo-szláv alphabets

venalfa.gif

http://www.slovio.com/origin/<WBR>index.html


Ősi latin

ancientlatin.gif




Északnyugat Afrika-berber


tifinagh.gif



Dél arab ABC


southarabian.gif



Sabaean vagy Sabaic ábécé

sabaean_alphabet.gif

 

Bihar

Kitiltott (BANned)
Nem érdemes nagy szavakat mondani és irígykedve kijelenteni, hogy ki találta ki a mit is? Ki az okoska és ki nem az...?
Az írások ismeretével kapcsolatban és ezek kialakulásával kapcsolatban ma is vannak neves magyar "írástudók", a multban pedig elég talán említeni Forrai Sándor nevét, aki kb 3 éve halt meg. Forrainak könyve is létezik, meggyőzően foglalja össze amit az írásokról érdemes nagyvonalakban megtudni. Könyve bizony nagyon meggyőző, sok példával is él, pl ahogyan a szarvasi tűtartóról vagy a nagyszentmiklósi kincsről stb értekezik..
Az első írások természetesen leegyszerűsített képek, majd esetleg szótagok . A latin írás -az átvett néhány rovásbetűvel- ie 300 körűliek, ez régen ismert,az afrikai és az arab írások betűírások, sokkal fiatalabbak a képírásnál és a rovásírásnál is. Azonban egyeltalán nem a rovásírás az első írás, ez utóbbit Agaba fejedelem szerkesztette az Anyahita féle képírásból.
Nem véletlen tehát, hogy a mostani székely-magyar rovások kb 70%-a azonpos a törökével.(a török rokonnép)..vagy az sem véletlen, hogy az etruszkok(rokonnépeink voltak) írása a magyarral megfejthető, mintahogy az előbbi szemléltető írás feltett betűiből is látható
Van itt azonban egy átmeneti időszak, mely keverte a leegyszerűsített képírást és a rovásírást...ebből az időszakból származik a NAGY TANÚ, azaz a tatárlaki amulett. Az amulettet 6500-700 évesnek mondják ennek a megvizsgálói. Ez már ezerszer elhangzott a kis agyag korongról. Történetét is meglehet keresni.
Agaba a Hun Törzsszöv. első fejedelme 6000 éve élt, tehát ekkortól vannak rovások és ha összevetjük ezt és a tatárlaki amulettet korát, akkor jó egyezés születik, mely szerint a rovások kb 6000 évesek, vagyis éppen a képírás utáni időkben születtek. . De Torma Zsófia marosparti 11000 db cserepén is sok irásjel található és Schlieman is sok "írt" cserepet talált Trójánál...ezek nemcsak megfejthetőek, hanem azonos a keletkezési idejük, a rajzoknak pedig a jeletésük, Torma és Schlieman ezt is bizonygatta ezzel-azzal..nem Biborbanszületett Kifenével, vagy más Nagy Forrással, akik nem találtak ki semmit..de voltak itt mindíg a mult megsemmisítésére szakodott jó lelkek , papok, , akik pl elégették Vajk idején az ördögtől való írásokban megtestesűlő rovott történelmünket. Azóta félig lehet tudni ki volt Árpád, hol volt az őshaza stb..
Akinek tehát nem elég a tatárlaki korong, másfelé is kutatgathat. A bolygó keleti felén sokminden a rendelkezésére áll. Persze akiket ez sért, hát létezik vígaszkúra is.
Viszont mivel Erdélyben sikerűlt megmenteni az ősi rovásokat...hát megvannak. Most a világon egyesk feladata persze nem az, hogy ennek örűljön, hanem szokjásosan fujjogjon, kételkedjen, magyarázzon,negligáljon...váljon egészségére.
A SUMÉROKRÓL NEM FELEJTKEZTEM EL, DE AZTHISZEM NEM KELL ŐKET most idehozni, a Susában lévő írnokiskolából. Sajnos Egyiptom írásairól sem mondhatjuk hogy betűírások...és hasonlóak pl a rovásokhoz. Mert Agaba voltszíves egyszerűsíteni az írást és ezért ez már NEM képírás, hanem rovásírás és betűkből áll. Ez pedig úgy függ össze, hogy az egyiptomiek és a sumérok nem vették át Agaba rovásait, konzervatívak voltak..talán igazuk volt, most ezeken a képírásokon lehet ájuldozni..magyarázni...
Fejtegetésem csak éppen jelzi, elkapkodva, hogy hogyan érdemes az írásokra gondolni..másként is lehet, de ez a másképp nem tudom milyen tévút lehet..
 

Kyra2

Kitiltott (BANned)
"A neve Inuk, ami Grönlandon egyszerűen annyit jelent: ember. Négy évezreddel ezelőtt ő is azok között volt, akik elsőként népesítették be a sarkvidéki Újvilágot. Amikor meghalt, az egyetlen dolog, ami megmaradt utána, hogy bizonyítsa: valóban létezett, egy kusza hajcsomó volt, olyan sűrű, hogy tévesen azt gyanították, medveszőr lehet. Szerencsére ennyi elég nekünk, hogy felidézzük őt magát. Noha Inuk a történelem hajnala előtt élt, a hajfürtjeibe zárva fennmaradt hihetetlen genetikai enciklopédiának köszönhetően van egy emberi "tervrajzunk", amit arra tudunk felhasználni, hogy felidézzük őt magát - a szeme színét, a fogai alakját, sőt még azt is, hogy kopaszodni kezdett."

Grönlandon a "szakák" voltak az elsők 4000 évvel ezelőtt, akik partra szálltak és 1500 éven keresztül éltek ott, majd eltűntek. Erre csodálkozik rá a Viasat History "A haj, amely megváltoztatta a történelmet" című 2011-es dokumentum filmje. (http://port.hu/a_haj,_amely_megvalt...lms.film_page?i_perf_id=19690500&i_topic_id=1 )


 

prominor

Állandó Tag
Állandó Tag
Hát nem a szakák voltak....

"A neve Inuk, ami Grönlandon egyszerűen annyit jelent: ember. Négy évezreddel ezelőtt ő is azok között volt, akik elsőként népesítették be a sarkvidéki Újvilágot. Amikor meghalt, az egyetlen dolog, ami megmaradt utána, hogy bizonyítsa: valóban létezett, egy kusza hajcsomó volt, olyan sűrű, hogy tévesen azt gyanították, medveszőr lehet. Szerencsére ennyi elég nekünk, hogy felidézzük őt magát. Noha Inuk a történelem hajnala előtt élt, a hajfürtjeibe zárva fennmaradt hihetetlen genetikai enciklopédiának köszönhetően van egy emberi "tervrajzunk", amit arra tudunk felhasználni, hogy felidézzük őt magát - a szeme színét, a fogai alakját, sőt még azt is, hogy kopaszodni kezdett."

Grönlandon a "szakák" voltak az elsők 4000 évvel ezelőtt, akik partra szálltak és 1500 éven keresztül éltek ott, majd eltűntek. Erre csodálkozik rá a Viasat History "A haj, amely megváltoztatta a történelmet" című 2011-es dokumentum filmje. (http://port.hu/a_haj,_amely_megvalt...lms.film_page?i_perf_id=19690500&i_topic_id=1 )


Kedves Kyra!

Nem a szakák voltak, akik partra szálltak, még úgy sem, hogy ezek a "saqqaq" nem azok a szakák... Az bizony egy későbbi történet, ami a védákból a kelet felé indulás, Herodotos és a későbbi történetírók alapján, a nyugatra vándorlás, nyomon követhető, s csak Kr. után ötszáz évvel kezdődött. Az Amerikai kontinensen pedig több, BC 8000 éves fehér ember maradványt is találtak, csak a genomját nem őrizte meg a jég.. Egyébként is a kép alapján, amit a megtalált "szőrlabda" alapján rekonstruáltak, leginkább Steven Segal ifjabb kori képe ugrott be a komentelők többségének..

Saqqaq culture.jpg Ami nem lehet véletlen, hisz a New York környékén talált leletekkel vontak párhuzamot..
A Nature-ben megjelent tanulmányban és a későbbiekben tett következtetéseket, egyébbként a tények kivételével, mind megcáfolták....Ime a Nature cikk:

http://www.nature.com/nature/journal/v463/n7282/full/nature08835.html

Csatoltam volna a saqqaq kultúráról is néhány dolgot, de első postom "elveszett", ez az automatic mentés egy humbug...
Ha valakit érdekel, elég a keresőbe beütni a saqqaq szót..
 

Kyra2

Kitiltott (BANned)
Kedves Kyra!

Nem a szakák voltak, akik partra szálltak, még úgy sem, hogy ezek a "saqqaq" nem azok a szakák... Az bizony egy későbbi történet, ami a védákból a kelet felé indulás, Herodotos és a későbbi történetírók alapján, a nyugatra vándorlás, nyomon követhető, s csak Kr. után ötszáz évvel kezdődött. Az Amerikai kontinensen pedig több, BC 8000 éves fehér ember maradványt is találtak, csak a genomját nem őrizte meg a jég.. Egyébként is a kép alapján, amit a megtalált "szőrlabda" alapján rekonstruáltak, leginkább Steven Segal ifjabb kori képe ugrott be a komentelők többségének..

cover_nature.jpg
Ami nem lehet véletlen, hisz a New York környékén talált leletekkel vontak párhuzamot..
A Nature-ben megjelent tanulmányban és a későbbiekben tett következtetéseket, egyébbként a tények kivételével, mind megcáfolták....Ime a Nature cikk:

http://www.nature.com/nature/journal/v463/n7282/full/nature08835.html

Csatoltam volna a saqqaq kultúráról is néhány dolgot, de első postom "elveszett", ez az automatic mentés egy humbug...
Ha valakit érdekel, elég a keresőbe beütni a saqqaq szót..

Hát, nem egy szép ember, az biztos.

Mentségemre szolgáljon, hogy a filmen nem derült ki, hogy a "szakák"-nak hallható kifejezést úgy kell leírni, hogy "saqqaq".
Most már csak az izgatja a fantáziámat, hogy honnan tudta az első felfedező, hogy miként kell leírni a nevét a 2500 éve eltűnt népnek, akik után egyetlen betű sem maradt, csak esetleg az utánuk jövő, ill. a mostani kalaallitoktól hallhatták.
 

Bihar

Kitiltott (BANned)
A torzítás egyik változata a SAKA vagy szaka népnév. Általában -akik tájékozottabbak- szkítáknak nevezik őket. Nem tüntek sehová egyébként, de ez hosszú... Sokfelé élnek ma is Afganisztántől Pakisztánig és Magyarországig stb..ők a magyarok egyik rokonnépe ha nem sért senkit ennek kijelentése...ha mégis akkor törlendő ez a dolog. Történetük felettébb hosszú. Csak egy kis morzsáról írnék alább, egyszerű kifejezésekkel, de igazat ám.
A kezdetekben -ez is relatív, tehát mondjuk 4 000 éve- az alaphelyzet az volt, hogy pamír szkíták és parszi szkíták léteztek. A neveik is sokatmodóak. Később azután ide-oda vándoroltak különböző csoportjaik. Mamár ez az utóbbi helyzet követhetetlen, csak egyes átmeneti hazájukra derűlt/derűl fény. Átmeneti kb azt jelenti : legfeljebb ezer évig éltek arra. Ezek csak a kezdetek...persze a szaqqák és szalajkák és szikkimuk és egyéb alsziqqumi mifenék nem ők voltak. Csak némely nyugati "irodalom" zavaros írásaiból tűnhet így.
Például még Pannon honfoglalásakor, melyről szintén nem sokan tudnak érdemi dolgokat- azaz ie. 800-ban- a Káspitól Pannonnal háromféle vallású szkíta-szaka csoport is érkezett ide. De csak kiemelem most őket, nemcsak szkítákkal érkezett Pannon. Ja és Pannonhalmáról sokan hallottak gondolom már..ez majdnem olyan hely mint pl Esztergom..Ők -a szkíták- alapították Pécs tórem városát is, de Isis is isteneik között volt...röviden..(gondoljunk Szombathelyre, mellyet szintén ők alapítanak, itt mintha egy szentély...?) . Pannon alapította telepűlésneveken persze a később érkezett rómaiak csavartak hármat és ma sokaknak úgytűnik, hogy pl Sopron, Győr stb római nevek, pedig a fenét..ezek átkeresztelt neveit morzsolgatják a hipertér mocsarában. A római légiók előtt is volt élet ugyanis a Dunántúlon. Szinte hihetetlen...megemlítve belekeverem az elméleti komplex szómágiába még az etruszkokat is, ha szabad. Amikor ők befutnak -ie. 1480-ban- Arnóval Észak Itáliába, akkor közöttük is sok szkíta létezett...Vehetjük úgy, hogy Arnó korában már tucatnyi helyen éltek Közel-keleten és Kelet, valamint Dél Európa környékén..ennek persze hosszabban kifejtendő okai vannak, lennének..
A Dunától keletre Gyöngyös és Eger környéke is szkíta betelepülőkkel töltődik fel, még Kövesd ordoszi szkíta származású fejedelem idejében, aki egyben kínai császár is lett...(utánna lehetne nézni ám) ez Jézus korában tötént. Egedről kapta a nevét Eger, ahol -közelében- ma is van egy Eged nevű hegy. nem véletlenűl. Eged a nyugati szkíták fejedelme volt ekkor és Kövesd öccse...Gyöngyös pedig -aki korábban élt- a nyugati határ védelmében -Pannon idején- tevékenyen harcol, majd átköltözik a mai -róla elnevezett- Gyönygyösre, mint alapító. A Dunántúlon ma is egy patak -a Gyöngyös-ez is őrzi a nevét.
Kövesd idejében épült különben a Csörsz (Csősz) árok..
Az Eger-Gyöngyös vonal, vagy sáv szkíta telepűléseit nem sorolom fel, de ezek ismertek bizonyos emberek számára.
Várom a Nagy Kötözködők bölcseinek, böllérjeinek a nem így volt, de azért mi sem tudjuk a lényegét..De a hadobisztikus tudományba kapaszkodó válaszát szintén. Holnap éjfélig, gyertyák között. Mert a másság megjelenése fontos lehet, kiegészítés helyett ugyanis zavart kelt. A másság melleti zónában, a lila ködben az irígység zónája habzik...nem?
 

zsuzsanna03

Állandó Tag
Állandó Tag
x

_64209185_dig624.jpg



Ősi lakóépületet találtak egy régészeti ásatáson Edinburgh mellett.
A nagy ovális gödör hét méter hosszú, csak az aládúcolás maradt fenn, ezekből arra következtetnek, hogy az épület több mint tízezer éves lehet.
A pontos becslés 10 252 év.
http://www.telegraph.co.uk/earth/en...8/Prehistoric-home-unearthed-in-Scotland.html


scottish-dig_02.jpg

Scottish dig unearths '10,000-year-old home'
http://archaeologynewsnetwork.blogspot.de/2012/11/scottish-dig-unearths-10000-year-old.html#.UKnvh4b4L-s


A leletet egy építkezés előkészítésekor találták.
Rod McCullagh régész szerint a felfedezés és a laborvizsgálatok adatai értékes adatokat adnak a kor megértéséhez.
Egyre több épületet találnak Skóciában, amelyeket az utolsó jégkorszak után építettek, nagyjából tízezer évvel ezelőtt.




_yLBHNzOVWmHefCBwtcuNDl72eJkfbmt4t8yenImKBVaiQDB_Rd1H6kmuBWtceBJ

Fantázia kép


A radiokarbonos kormeghatározás szerint a most talált lakóépület az egyik legrégebbi Skóciában.
Az ásatáson az épület alapjait találták meg, valószínűleg faoszlopok tartották a falakat és a tetőt, a tetőt pedig fű fedhette.


Az épületben tűzrakó helyek nyomait találták, valamint kovaköveket, nyílhegyeket és más szerszámokat.
Nagy mennyiségű mogyoróhéjat is találtak, ebből arra következtetnek, hogy ez fontos élelmiszer volt a területen.
A régészek szerint az épület nem állandóan volt lakott, főként télen éltek benne.


***

További prehistorikus helyszínek /a több ezernyiből/:





15702554.JPG

http://www.heraldscotland.com/news/home-news/haul-of-prehistoric-objects-unearthed-on-building-site.15693379





7128665867_8e4038fac8.jpg



Ancient Burials In Argyll And Bute Reveal
http://www.culture24.org.uk/history...egaliths and prehistoric archaeology/art54423




v0_master.jpg
-
49539664622605409_g6mlcoal_b.jpg

Prehistoric sites in Scotland
http://www.aenigmatis.com/prehistoric-sites/scotland/scotland-2.htm
 
Oldal tetejére