Mit olvastál utoljára ?

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

hitoride

Állandó Tag
Állandó Tag
Maggie Stiefvater-től olvastam a Shiver, magyarul Borzongás című könyvet. Eszméletlenül szép szerelmes történet egy vérfarkas, és egy emberlány között. Igazán megható, néhol vicces, és nem lehet letenni. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a romantikát némi természetfelettivel fűszerezve.
 

niky690

Állandó Tag
Állandó Tag
Én utoljara Csernus Imre- A ferfi c. könyvét olvastam, elgondolkodtató, tartalmaz gondolatokat amivel egyet értek , de olyat is, amivel vitatkoznék. A kritikákat olvasva is eléggé megosztja a véleményeket. Ajánlom mindenkinek.

Egy másik könyv a szépirodalomból - Németh László: Iszony. Tudom, anno kötelezö volt az iskolaban, de érdemes elolvasni. Kárász Nelli és Takaró Sanyi története, amelyben nekem Nelli személyisége volt érdekes. Vajon léteznek ilyen nök a valóságban is, mint Németh László Nellije? S hogy milyen is ö? Olvassátok!!
 

alfy3

Állandó Tag
Állandó Tag
Utoljára a Brüsszeli csipke című könyvet olvastam, az 1920-as években játszódik Budapesten. Röviden, egy asszonyról szól, aki megcsalja a férjét, majd a végén a szeretőjéhez kell férjhezadnia a lányát. Érdekes gondolatok vannak benne, mind női, mind férfi oldalról.

Most az Érzelmes Utazás című könyvet olvasom, de lassan haladok, mert csak a metrón van időm olvasni reggel és délután 20-20 percet.
 

macimanci

Állandó Tag
Állandó Tag
Most Stephenie Meyer Alkonyat c. könyvét olvasom. Nem ismertem a könyvet, de egy barátnőm ajánlására először megnéztem a filet, ami teljesen ebűvölt, úgyhogy nem is volt kétséges, hogy a könyveket is elolvassam. Nagyon szórakoztató, romantikus sé elgondolkodtató, alig tudom letenni. Már a környezetemet is megfertőztem vele. :)
 

Honvéd

Állandó Tag
Állandó Tag
Tegnapelőtt értem végére Bodor Ádám Sinistra körzetének, egy hatalmas lezsibbasztó-megdöbbentő és nyomasztó, senki földjén senkikkel operáló kis regényről van szó... nem tisztelik az értékeket, mert olyanok még hírből sincsenek arra fele.

Húsz dollárért felajánlani a saját lányod, vagy benzinnel leönteni magad, mert nem bírod.
 

Mosomaci

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
Lehet, hogy nem túl bizalomgerjesztő a borítója, de én William L. Shirer: A Harmadik Birodalom felemelkedése és bukása című könyvet olvasom jelenleg. A borító teljesen fekete, a cím piros betűkkel, és egy hatalmas horogkereszt van rajta. Ilyen küllem alapján nem sok szépre számíthatna az ember, de a zord külső érdekes belsőt takar. Maga Shirer egy amerikai újságíró, aki tudosítóként jelentős időt töltött Németországban a második világháború idején, majd a háború vége után 10 évvel egyike volt azoknak, akik a zsákmányolt hatalmas iratanyag nagy részén átrágta magát, utána ezek és személyes tapasztalatai alapján hitelesen írta meg a teljes történetet a kezdetektől a végig. Mai napig az egyik legpontosabb forrásnak tekintik, számos egyetemi, főiskolai képzés kötelező irodalomjegyzékében szerepel. Minden egyes megállapításnál/bekezdésnél/idézetnél a szerző pontosan megadja, hogy melyik forrás melyik részéből nyerte az adott információt. Érdekessége, hogy vastagsága ellenére (801 sűrűn szedett A/4-es oldal) olvasmányos, könnyen érthető, nem csak száraz történelmi anyag. Magyar specialitásként a kis példányszámú teljes magyar kiadással szinte egy időben az Alexandra kiadó is kiadta a "Rövidített és illusztrált változat"-át, ami inkább illusztrált és igen erőteljesen rövidített (256 oldal és főleg képek) volt. Egyelőre az elején tartok, és nagyon érdekesnek találom.
 

Misera

Állandó Tag
Állandó Tag
William P. Young: A viskó
Egy ajánlója szerint Bunyan A zarándok útjához hasonlítható mű, ami szerintem egy kicsit túlzás, de mindenképpen érdekes, megható és elgondolkodtató. Egy apa története, aki nem tudja elfogadni lánya elvesztését és ezért Istent hibáztatja, de végül rátalál a helyes útra és békességet lel.
Tényleg papírzsebkendővel a kézben kell elolvasni!
 

Shanara

Állandó Tag
Állandó Tag
Ha valaki szereti a fantasyt, akkor ajánlom neki az Igazság kardja sorozatot. Ezt a sorozatot kezdték megfilmesíteni a Legend Of The Seeker-ként. A könyvek szerintem mérföldekkel jobbak és összetettebbek, mint a sorozat. Bár a sorozat jó a maga módján.
A könyvsori 11 részből áll, melyet jó magyar szokás szerint 32 kötetben adtak ki kishazánkban. Az ekultúrán olvashattok részletes kritikát a könyvekről.
Amikor olvastam nem bírtam lerakni a könyveket, csak daráltam egymás után őket.
 

C.Dark

Új tag
Sziasztok!

én jelenleg a Lara Adrian könyveket olvasom, illetve most fejeztem be a Twilight Saga sorozatot. nagyon jók. nekem azért tetszenek, mert kikapcsolnak és egy teljesen más világot mutatnak me.
Steph Meyer könyve teljeseen más vámpírokat adott a világnak, és iszonyatosan erős érzelmeket, amiket mi, halandó emberek talán el sem tudnánk viselni. gyönyörű szép sorozat.

Lara Adrian ugyan vámpírokról ír, de teljesen más. Erotikus, és csábító. Iszonyatosan izgalmas, ahogy a kemény, brutális harcosok egy nő ( kiválasztott ) miatt reszketnek, mint a nyárfalevél. egyszerűen letehetetlenek. :)
 

Bonnie33

Állandó Tag
Állandó Tag
Pasquale Festa Campanile: A lator.
A főszepelő Kaleb, az egyik lator. Sanyarú életét csalással és hölgytársasággal próbálja jobbá tenni - több-kevesebb sikerrel. A dolog úgy-ahogy működött is, míg egy napon fel nem tűnt Jézus a színen. Kaleb állandó tanúja csodatételeinek, de mint szakmabeli csaló, mindig talál magyarázatot a nagyszabású trükkökre. Életük a véletlenek (vagy épp nem a véletlenek) folytán pedig lépten-nyomon összefonódik.
A történet olyan sírós-nevetős. Bőséges humor egy ismert ám nem túl vidám befejezéssel.
 

Yalan

Állandó Tag
Állandó Tag
Mitch Alboom: Keddi beszélgetések életről és halálról

Egy tanár-diák kapcsolat, a leckék témája az élet. Nem az iskola padjaiban, hanem a haldokló professzor házában, a témák: az élet, a halál, a szeretet, gyermekvállalás, magány, barátság. Talán a könyv legnemesebb gondolata, hogy szeretet nélkül az ember szárnyaszegett madár.
Film is született a könyvből, a címe Leckék az életről.
 

Ilka 51

Állandó Tag
Állandó Tag
Anne Karin Elstad-tól Mert a napok gonoszok-at.

10278_thn_cover.jpg


Az 1938-ban született Anne Karin Elstad viszonylag későn, 1976-ban jelentkezett első könyvével, azóta viszont a legnépszerűbb és legolvasottabb norvég írók közé tartozik. Hetedik regénye, a Mert a napok gonoszok modern sorstragédia, példázat arról, miféle sötét erők munkálnak a civilizáció máza alatt. A fjordmelléki falucskába visszatelepül Amerikából a hetvenöt éves Robert, akit ifjúkorában szegénysége és egyenessége miatt kiközösítettek. Egyetlen emberben lel csupán támaszra: Hildegunnban, a negyvenéves, négygyermekes asszonyban, aki már Robert magára maradt anyjának is a segítője volt. A szívbeteg öreg és Hildegunn között nemsokára erős barátság alakul ki, amire az asszony egyszerű férje lassan izzó féltékenységgel reagál: a faluban pedig feléled a másféleség eltiprására törő ősi ösztön. Névtelen levelekben fenyegetik Hildegunnt és Robertot, szétvagdossák Robert halászhálóit, s elpusztítják enyhet adó nyírfáját. A történet a „kutyanapok” – a nyári kánikula – idején játszódik: akkor, amikor az északi néphit szerint elszabadul a gonosz. Most sincs ez másként a részeg falubeli férfiak egy este elindulnak Roberthoz, hogy „megbeszéljék” vele a dolgot...
 

Ile57

Állandó Tag
Állandó Tag
Németh László: Lányaim

Négy lányt nevelt fel az író és felesége, bár öt lányuk született, de az első meghalt három és fél évesen. Nagy szeretettel jeleníti meg a lányok cseperedését. Érdemes elolvasni ebben a gyermeket szülni nem szerető világban. Hátha többen vállalnak gyermeket, hiszen ők a mi jövőnk.
 

vagiregina

Állandó Tag
Állandó Tag
Huxley: Szép új világ
Akinek Orvelltől a 1984 bejött, annak ajánlom. Nem vidám, de lehangoló. Szóval gondolja meg mindenki, mielőtt belevág. Ugyanakkor tanulságos és ami a legfájdalmasabb, hogy a nem túl távoli jövőben meg is valósulható utópia. Lényege, hogy az érzelmeket kerülni kell, mert mindenki mindenkié.
 

Jáde_skorpió

Állandó Tag
Állandó Tag
Agnes Golenya Purisaca: Az aranyasszony útja; Az aranykapu - sajnos még csak Mo-on elérhető, de a szerzőnő ígéri, hogy angolul és spanyolul is elérhetővé fog válni. Érdekes, izgalmas történetek. Már várom, hogy megjelenjen a trilógia harmadik és egyben befejező része is.
 

cskism

Állandó Tag
Állandó Tag
mit is?...:)

Éppen Vavyan Fable Vis Major sorozatát koptatom.Bárkinek tudom ajánlani,mivel véleményem szerint,ha mindenki úgy tudná kezelni a dilinyóját,mint én,akkor bizony az összes agyász szegre akaszthatná a köpenyt és a praxist:D
 

Wicca

Állandó Tag
Állandó Tag
Abby Lee:Hol jár az eszem?

Abby Lee egy talpraesett, pimasz és rendkívül nyitott fiatal nő. A középszerű szexuális életet enyhén szólva kevésnek érzi, olyasmi után kutat, amire mindig is vágyott. Íme az ő különleges kalandjairól vezetett bensőséges naplója!
Abby semmilyen lehetőségtől nem zárkózik el, legyen szó játékszerekről, szabadtéri élvezetekről vagy egy harmadik fél bevonásáról. Lelkesen dönget végig az egyéjszakás ismeretségekkel, alkalmi menetekkel és más tiltott gyümölcsökkel szegélyezett ösvényen, miközben friss, fanyar humorral vonja le a konzekvenciákat, és bőkezűen osztogatja - nem éppen elvetendő - jótanácsait nőknek, férfiaknak. Örömökkel teli útkeresése közben összetalálkozik Blogpasival, és elmereng: vajon fel tudja-e adni az egyik ágyból a másikba ugrándozást, és képes lesz-e végül megállapodni?
 

Wicca

Állandó Tag
Állandó Tag
Mindig van holnap
Nicholas Sparks

A szerető férj és odaadó apa, Miles Ryan harmonikus élete semmivé foszlott azon a napon, amikor felesége meghalt egy cserbenhagyásos balesetben. Noha továbbra is minden reggel felkel, hogy gondoskodjék a kisfiáról és elvégezze seriffhelyettesi feladatait, mégis fásult, reménytelen sötétségben él. Amikor találkozik Sarah Andrewszal,...
 

zoltot

Állandó Tag
Állandó Tag
Egely György: Tiltott találmányok

image-C2DB_4BF8EE9B.jpg


1712-ben egy fiatal német vándororvos, Orffyreus szokatlan szerkezetet mutat be: egy kereket, ami állandóan forog, súlyokat emel fel, hónapokon át lezárt szobában is mozog, s másik állványra is áthelyezhető. A kor tudósai és hitelt érdemlő emberei többször is megvizsgálják a szerkezetet, látják, hogy nem külső hatás mozgatja a kereket. A feltaláló nem árulja el, inkább a sírba viszi a titkot, de a 100.000 talléros vételárból nem enged...

Az 1920-as években egy fiatal amerikai elektrotechnikus, H. Moray egy fadobozt mutat be, amelyben kékesen világító csövek vannak, s több kW elektromos energiát ad le heteken keresztül. Titkát a sírba viszi, mert senki nem fizeti meg a kért vételárat...

Az 1930-as években egy osztrák erdész, Schauberger megdöbbenve látja, hogy a pisztrángokat nem sodorja le a gyors hegyi patak. Kopoltyújukat tanulmányozva olyan áramlási csatornát épít, amelyből a víz nagyobb energiával lép ki, mint ahogy belépett. Kevesen segítik a munkáját, eredményeit nem tudja hasznosítani...

Nikola Tesla, korunk nagy feltalálója a 30-as éveken olyan villanyautót épít, amihez nem kell külső energiaforrás. Ő mégis szegényen, elhagyatottan hal meg...

Az ehhez hasonló esetek, történetek folytatódnak a legutóbbi évtizedekig, sorra tűnnek el ilyen találmányok feltalálóikkal együtt. Minden jel arra mutat, hogy évszázadokkal ezelőtt fontos kérdésekben tévútra jutott a fizika, s emiatt a technika fejlődése. Nem túlzás azt állítani, hogy ebbe több milliárd ember pusztult bele ezidáig. Akik látták a kiutat, és működő, olcsó és tiszta többletenergiát adó szerkezeteket is készítettek, azokat eltaposták a tudomány és az ipar vezetői. Emiatt marad a szegénység, az energiaválság és a környezetszennyezés. Ma már tudni lehet, hogy hol és mit rontottunk el. Ezeket a történeteket dolgozza fel a könyv, jórészt eldugott, nehezen fellelhető dokumentumok alapján.
 
Aki szereti a történelmi hátterű regényeket: Makai Sándor - Ördögszekér.
Sok-sok kedvenc könyveim egyike. A regényről:

A 17. századi Erdélyben játszódó történelmi regény Báthory Gábor és Báthory Anna tragikus testvérszerelméről szól. A korabeli kritika erkölcstelenséggel vádolta a testvérszerelem leírása miatt. Pedig a regénynek nem is ez a motívum a központi témája. A két testvér kapcsolata és annak krízise Báthory Annának tragikus életútjának egyik fontos állomásaként jelenik meg. Makkai Sándor - mint a regényhez írott utószavából is kiderül - a magyar boszorkányperek hírhedt alakjának életútját írta meg ebben a regényben. Gyermekkortól kíséri végig hőse útját, mely szorosan kapcsolódik testvére, a szintén tragikus véget ért Báthory Gábor fejedelem sorsához. A szülők nélkül felnövő gyerekek életének leírásával indul a cselekmény, aztán megismerkedhet az olvasó Báthory Gábor fejedelemségének történetével, s ezzel párhuzamosan Anna szerelmeinek, házasságának mozzanataival. Makkai történelmi hitelességgel és rendkívül érdekfeszítő leírásban mutatja meg a korabeli Erdély közéletét, főurakat és egyszerű embereket, a fejedelmi udvarba is elvezet. A jól ismert történelmi személyiségek (Báthory István, Báthory Gábor, Bethlen Gábor stb.) jellemének, környezetének bemutatásán keresztül rajzolódik ki Anna tragédiája, egy olyan asszonnyé, akinek fonák módon adatott meg a szerelem, s akinek a boszorkányperek áldozataként kellett elvesznie.

Érdekfeszítő cselekmény jellemzi elsősorban ezt a regényt is, mint Makkai minden szépprózai írását, de itt a fordulatos cselekmény alapos, pszichológiailag hiteles lélekrajzzal is párosul. Igényesen megírt, történelmi forrásokra támaszkodó, olvasmányos próza.

Feltétlenül olvassátok el!!
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére