Oktatás 3D-ben

Kibic07

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Fórumtársak!

Megszállott pedagógus vagyok, az őrültebb fajtából. Egy újfajta tanítási módszert szeretnék bevezetni az oktatásba: 3D-s ábrázolásokat. Talán már páran hallottátok Rátay Dániel találmányáról, a Leonar3Do holografikus három dimenziós számítógépes rendszerről. Ennek segítségével bármely számítógép alkalmas 3 dimenziós térbeli megjelenítésre. Ennek egy továbbfejlesztése a LeoConf rendszer, amely egy teremben kivetítve valamennyi ott lévő számára teszi lehetővé e látványt.
A Leonar3DO cég szeretne belépni az oktatásba, én meg szeretném használni e találmányt a tanításnál. Iskolánk 3 éve nyert egy LeoConf rendszert, és azóta van sulinkban 3 dimenziós szakkör, ahol a szükséges programozás alapjait sajátítják el a diákok. Most jutottunk el odáig, hogy bemutató jelleggel szeretnénk megismertetni miket lehet 3D-ben megjeleníteni. Elsőre 4 témában kívánunk bemutató előadásokat szervezni majd, sajnos, kezdetben technikai okok miatt csak Győrben, legelőször Mire jó a 3D címmel, utána a mozaik kiadó Teachar programjának bemutatása, majd a 3D felhasználási lehetőségei matematika illetve kémia tantárgyakban. Ezekhez kérnék segítséget - elsősorban ötleteket. Amire mi gondoltunk, matekból mindenképpen a térgeometria (térelemek szöge és távolsága, kúpszeletek, gömb felszíne térfogata stb), míg kémiából pl. rácsszerkezetek, atommodellek stb. Akinek van ötlete, elképzelése, hogy mely (elsősorban középiskolás) témakör lenne olyan, aminek megértésében a 3D-s látvány segítene, betehető egy normál tanóra keretében, kérem, itt ossza meg velem, hátha mások az ő ötletei alapján tudnak újabb inspirációkat adni. Jelenleg amiket használunk: Geogebra program, vimenzió programozási nyelv. Elvileg a rendszer bármely meglévő 3D-s alkalmazáshoz is illeszthető, így ha valakinek van progija, örülnénk :) A Leonar3Do cég üzleti kapcsolatban áll az Eon Reality-vel is, aminek a segítségével több tízezer meglévő 3D-s alkalmazás - kép letölthető. Ötleteket, csatlakozókat keresek.

Köszönöm
 

most

Állandó Tag
Állandó Tag
Dávid Gyula fizkus.... egyik szivfájdalma h mo nem tanitják topográfiát.... ....profi tanár biztosan segít... sőt csilagásszatban is otthon van
és hasznos lenne esetleg fraktálok értelmezéséhez...
és minden képp keresnék a helyedben "iparost" az orvos társadalomból
is a testünk 3d-s bemutatására ... a szem látás bemutatását..
még egy érdekesség


[HIDE-THANKS]http://mediq.blog.hu/2009/10/20/csodalatos_aprosagok_a_mikroszkop_alatt[/HIDE-THANKS]

őt is megkeresném sztem mindketten profitálnátok belőle...
ezenkívül épp azt ami, 3d technológiák müködését fejlődését angif stb és lézerképeket egészen a müvészetig ...
még keresnék egy tervező mérnököt is... aki 3d-s szoftverel tervez
 
Utoljára módosítva a moderátor által:

Kibic07

Állandó Tag
Állandó Tag
Köszönöm a gondolataidat. Én középiskolában dolgozom, e területre tudok e pillanatban koncentrálni, és sajna, nálunk a fraktálok legfeljebb órakereten kívüli látványosság képében hozhatók be, ahogy a topográfia is. A test, szem 3D-s bemutatás amindenképpen, kell, az ehhez kapcsolódó anyagok beszerzése mindenképpen központi kérdés, hiszen e terület az egyik leglátványosabb, középiskolában vagy akár általánosban is használható rész. A javasolt kutató munkája szédületesen jó, köszönöm az ötletet, megpróbálom vele felvenni a kapcsolatot. Tervező mérnök aki 3d-ben dolgozik, jó lenne, de épp azért is kértem segítséget, mert nekem nincs ilyen ismerősöm.
Köszönöm még egyszer!
 

most

Állandó Tag
Állandó Tag
irj vmelyik cégnek mo. aki tervzetést is vállal, biztosan szivesen "reklámozzák" magukat egy kis oktató anyag
majdmindnél van weben is.. és mégtovább tanulási kitekintőnek is jó
hm közép iskola... is fraktál.... egy kis elméleti előretekintés nem árthat, főleg ha pl egy "vendég " órát is tartó főiskolai tanár besegit ...
az elkészült anyagot pedig gondolom ő is szivesen venné saját prezentációi közt...
a topográfia mint téma simán beilleszthető a földrajz ( térképészet fejlődése ...térképkészités müfajba )...
fraktál .. (pl a partszakaszok görbeségének elemzésére pl fraktálok segitségével adnak jól közelitő arányt... )
szintén földrajz segitségével mutatnám be ...illusztrálnám
amugy meg csak ötletek..ingyé... kérted... kaptad...ne reklamálj :p
 

Kibic07

Állandó Tag
Állandó Tag
Szia!

Tetszhalott :( egyrészt miattam, mert nem győztem energiával, másrészt a technikai dolgok akadoznak. Pillanatnyilag egy 8 fős diákcsoportom készíti a 3d-s bemutatókat, részben pogramoznak, részben ábrákat. E pillanatban úgy tűnik, hogy a gyakorlati végrehajtás (ha nem veszik el az összes lehetőséget) január második felében indul. De a "költségoptimalizálás az oktatásban" nevű projekt eredményeképpen egyelőre semmi pénz nincs, és csak lelkesedéssel nehezebb megoldani - időigényesebb. Köszi az ötleteket és az érdeklődést!
 

most

Állandó Tag
Állandó Tag
kedvesem hajó tanár vagy. arra is megtanitod oket h küzdeni kell a célokért
s arra is amit minden magyar tud ha nincs pénz.. akkor is tudunk.../a szó igazi értelmében /
hiszen a pénz csak fogyasztásra sarkall... viszont a lelkes célok.. teremtik az alkotást...
irj róla...hiszen itt is egy kozsségben vagy..jónéhány... esetleges segitővel..
a jó dolgok osszehozák a megfelelo embereket
 
Utoljára módosítva:
Oldal tetejére