Hírek Olimpiai bajnokok akadályoznák meg, hogy megtartsák a népszavazást a budapesti olimpiáról

A Magyar Olimpiai Bizottság, három olimpiai bajnok, Nagy Tímea, Kovács Kokó István és Vaskuti István, illetve Kemény Dénes, háromszoros olimpiai bajnok vízilabda szövetségi kapitány, élve alkotmányos jogukkal, az Alkotmánybírósághoz (AB) fordultak – írták a MOB oldalán megjelent közleményükben.


A céljuk az, hogy egyelőre biztos ne tartsanak népszavazást az olimpiáról, ezért azt kérik az AB-tól, hogy semmisítse meg a Kúria november 12-i azt engedélyező döntését.


Mint írták, az olimpiai család egyetért Karácsony Gergellyel abban, hogy „megfelelő időben” biztosítani kell a népszavazás lehetőségét az olimpiai szándékról. De a NOB 2027 előtt nem fog új házigazdát kijelölni, így „elhamarkodottan és nem létező lehetőségről” szerintük „nem javasolt döntést hozni”.


„Egyetért-e Ön azzal, hogy Budapest Főváros Önkormányzata pályázatot nyújtson be a 2036. évi nyári olimpiai és paralimpiai játékok megrendezésére?” – ezt a kérdést ítélte egyértelműnek, és hitelesítette a Kúria november közepén.


Ennek benyújtója, Hadházy Ákos független képviselő a Facebook-oldalán szerdán azt írta, „végtelenül szomorú, ahogy a Fidesz és az annak leányvállalataként működő MOB a kiváló sportembereket tolja maga előtt, annak érdekében, hogy a nép ne dönthessen olyan egyszerű kérdésekről, minthogy akar-e budapesti olimpiát vagy sem.”

A közlemény szerzői hozzáteszik, a MOB olyan olimpiai tervet javasol, amely nem jár stadionépítéssel, és hozzákötik ehhez azt is, hogy a terv


felgyorsítja a Diákváros megépülését és a budapesti lakhatási válság megoldását, a budapesti és országos közlekedésfejlesztések megvalósítását, előmozdítja az akadálymentesítést és a budapesti kórházak, rendelők felújítását

Emlékezetes, hogy Szentkirályi Alexandra, a Fidesz budapesti frakcióvezetője nemrég tett ismét ígéretet arra, hogy a kormány megépíti a Diákvárost, illetve a kormánypárt az utóbbi időben talált rá a lakhatás témájára is.

Hadházy a közleményre reagáló posztjában azt írta, ha nincs is olyan, hogy „pályázat”, akkor inkább azt a kérdést kellene feltenni népszavazásra, hogy „Egyetért-e Ön azzal, hogy Budapest Főváros megkezdje a ‘Tájékozódási Folyamatot’ a Nemzetközi Olimpiai Bizottsággal, annak érdekében, hogy Budapest rendezhesse a 2036., a 2040. vagy a 2044. évi nyári olimpiai és paralimpiai játékokat?

Na, ez a kérdés minden lenne, csak nem egyértelmű!
– írta a képviselő.

Dienes Gábriel​

1732779025217.png
 
Hm...most is volt egy Olimpia Budapesten!!
A magyar férfi csapat sakkolimpiai eredményét a sakk iránt érdeklődők különbözően értékelték.
Abban mindenki egyetértett, hogy a befejező két forduló, amelyben visszafelé csúszott a férfi válogatottunk, csalódást okozott.
A legjobb magyar férfi csapat 11., a női 14. lett
A nyílt szekcióban a legjobb, előzetesen kilencedikként rangsorolt magyar egység 16 ponttal zárt, és a 7-13. helyen állók között az úgynevezett Sonnborn-Berger pontszámítás döntött, amely azt veszi figyelembe, melyik csapat ért el erősebb ellenféllel szemben jobb eredményt. Ez alapján a magyarok összesítésben a 11. helyen végeztek. A második számú válogatott 33. helyével valamelyest szintén elmaradt a 25-ös kiemelésétől, akárcsak a 64. U25-ös csapat (55).

"Szakmailag elégedett vagyok, mert mindenki kihozta magából a maximumot. Sikerült bizonyítani, hogy a legjobbak közé tartozunk. Persze, a végeredmény végül némi csalódást jelent. A válogatott végig a torna élmezőnyében harcolt és hajszálon múlt, hogy nagyszerű helyett fantasztikus legyen ez az olimpiai szereplés. A mutatott teljesítmény alapján többet érdemelt volna ez a csapat" - értékelt az MTI-nek Ács Péter szövetségi kapitány.
Pár szó e sporttal kapcsolatban.
Az itt következő történéseket Polgár Judit osztotta meg így adom tovább nektek is.
Több mint egy évvel kaptam egy e-mailt a hollandiai
1f1f3_1f1f1.png
Deventerből. A Daphne nevű hölgy kedvesen megkért, hogy támogassam a városi tanács előtt az ügyüket azzal, hogy aláírom a petíciójukat: sakkasztalokat szeretnének felállítani a város központi részén. Akkor volt két éve, hogy a kezdeményezés elindult. Aláírtam a petíciót. Ahogy a nővérem, Zsuzsa és például a holland sakknagymester, Jorden van Foreest is. Nem tudom, mennyit számított a támogatásunk - és ez lényegtelen is. Mi számít? Az, hogy a múlt hét végén hivatalosan is átadták az asztalokat a Grote Kerkhofnál.
1f642.png
1f64f.png

Örülök, hogy elérték a céljukat.
❤

1733215532940.png
Más.

Sakkvilágbajnoki döntő - Döntetlent hozott az ötödik parti a címvédő kínai Ding Liren és a kihívó indiai Dommaraju Gukesh között a Szingapúrban zajló sakkvilágbajnoki döntőben, így 2,5-2,5 az állás.​

Aki először eléri a 7.5 pontot, az lesz a győztes, egyben megkapja a 2.5 millió dolláros díjalap nagyobb részét. Amennyiben 14 parti után döntetlen az állás, rövidített játékidejű játszmák következnek.
1733215668714.png
 
1990, Újvidék - Novi Sad
Ma 34 éve győzött a magyar női csapat a sakkolimpián, megvédtük a címünket: Zsuzsi, Zsófi, Mádl Ildikó és Judit. Idén nyáron a budapesti sakkolimpián újra összejött a csapat.
❤

1733312994225.png
1733313012727.png
 
Nem olimpia de, sport. Ráadásul az egyik legsikeresebb és legnépszerűbb MAGYAR focicsapatról van szó.
5-4-re kapott ki csütörtökön a Fradi attól a Debrecentől, amely jelenleg is kieső helyen szomorkodik.
vasárnap este a Zalaegerszeg elleni, hazai meccs rögtön azzal kezdődött, hogy a Groupama Aréna tele volt üres székekkel, mindössze 6897 néző előtt zajlott a játék.
A meccset egyébként szenvedősen, de nyerte a Fradi az első félidő 11. percében lőtt góllal.
Na de, nem is ez a lényeg...
A B-közép a meccs elején 6 perces némasággal tüntetett, illetve molinóval is készültek, amire az volt írva:

Are we also supposed to support only in the EL? („Mi is csak az Európa-ligában szurkoljunk?)
1733726617830.png

A megmozdulást nem hagyta szó nélkül Kubatov Gábor, a Ferencvárosi Torna Club elnöke sem, aki még a meccs közben azt írta ki
Ha az én szurkolótársaim egy tanácsot elfogadnak: ,,Ha nem tudsz szurkolni nekünk, amikor döntetlent játszunk vagy vesztünk, ne szurkolj akkor sem, ha győztünk.” - Bill Shankly
A mondanivalóm lényege....elég érdekes hogy MAGYAR csapat játszott és angolul üzentek nekik!!!
 
Hm...most is volt egy Olimpia Budapesten!!
A magyar férfi csapat sakkolimpiai eredményét a sakk iránt érdeklődők különbözően értékelték.
Abban mindenki egyetértett, hogy a befejező két forduló, amelyben visszafelé csúszott a férfi válogatottunk, csalódást okozott.
A legjobb magyar férfi csapat 11., a női 14. lett
A nyílt szekcióban a legjobb, előzetesen kilencedikként rangsorolt magyar egység 16 ponttal zárt, és a 7-13. helyen állók között az úgynevezett Sonnborn-Berger pontszámítás döntött, amely azt veszi figyelembe, melyik csapat ért el erősebb ellenféllel szemben jobb eredményt. Ez alapján a magyarok összesítésben a 11. helyen végeztek. A második számú válogatott 33. helyével valamelyest szintén elmaradt a 25-ös kiemelésétől, akárcsak a 64. U25-ös csapat (55).

"Szakmailag elégedett vagyok, mert mindenki kihozta magából a maximumot. Sikerült bizonyítani, hogy a legjobbak közé tartozunk. Persze, a végeredmény végül némi csalódást jelent. A válogatott végig a torna élmezőnyében harcolt és hajszálon múlt, hogy nagyszerű helyett fantasztikus legyen ez az olimpiai szereplés. A mutatott teljesítmény alapján többet érdemelt volna ez a csapat" - értékelt az MTI-nek Ács Péter szövetségi kapitány.
Pár szó e sporttal kapcsolatban.
Az itt következő történéseket Polgár Judit osztotta meg így adom tovább nektek is.
Több mint egy évvel kaptam egy e-mailt a hollandiai
1f1f3_1f1f1.png
Deventerből. A Daphne nevű hölgy kedvesen megkért, hogy támogassam a városi tanács előtt az ügyüket azzal, hogy aláírom a petíciójukat: sakkasztalokat szeretnének felállítani a város központi részén. Akkor volt két éve, hogy a kezdeményezés elindult. Aláírtam a petíciót. Ahogy a nővérem, Zsuzsa és például a holland sakknagymester, Jorden van Foreest is. Nem tudom, mennyit számított a támogatásunk - és ez lényegtelen is. Mi számít? Az, hogy a múlt hét végén hivatalosan is átadták az asztalokat a Grote Kerkhofnál.
1f642.png
1f64f.png

Örülök, hogy elérték a céljukat.
❤

Csatolás megtekintése 2032116
Más.

Sakkvilágbajnoki döntő - Döntetlent hozott az ötödik parti a címvédő kínai Ding Liren és a kihívó indiai Dommaraju Gukesh között a Szingapúrban zajló sakkvilágbajnoki döntőben, így 2,5-2,5 az állás.​

Aki először eléri a 7.5 pontot, az lesz a győztes, egyben megkapja a 2.5 millió dolláros díjalap nagyobb részét. Amennyiben 14 parti után döntetlen az állás, rövidített játékidejű játszmák következnek.
Csatolás megtekintése 2032118
Megvan a sakkvilágbajnok!
A legfiatalabb kihívó, a legfiatalabb király!
Elképesztő teljesítmény!
1f4aa.png

Gratulálok Gukeshnek a sakkvilágbajnoki címhez!
1734011291624.png
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

babrafax wrote on Pacalka's profile.
Szia,

a coolcomics átvette a honosítást. A 2-6 rész folyamatosan felrakásra kerül. a 3 -dik album pár héten belül. Viszont nagy segítség lenne egy francia vagy angol nyelvű Lorna 1 -es album. Az első rész bármelyik nyelven neked nincs meg?

Üdv : Alex
berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem
Diós Alexandra wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda. A Kárpátok vámpírjai sorozat hamarosan folytatódik 2027. Január 5.én jön ki a 40. Kötet Sötét Karnevál címen. Már most alig várom, hogy olvashassam :)
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm szépen a csodás fordításokat és örömet, amit ezek a könyvek szereznek. Mindig nagyon várom az új fordításokat, főleg a z Ősi fajok sorozatát.
Mivel a rajongói fordítások új topicba lettek paterolva, mostantól itt találjátok meg az enyémeket is: https://canadahun.com/temak/rajongói-fordítások.64770/ kezdve az Ősi fajok 8,6. részével.

Statisztikák

Témák
39,235
Üzenet
5,059,037
Tagok
630,948
Legújabb tagunk
szjakab
Oldal tetejére