Pizsamaparti a főnöknél

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
El tudja képzelni, hogy a főnökénél tölti a kollégáival együtt az éjszakát, majd másnap reggel közösen reggelit készítenek? Vagy együtt kávézgatnak pizsamában, kedélyesen csevegve?

Az emberek rendszerint igyekeznek elkerülni a fent említett intimebb jeleneteket a főnökeikkel, vagy a beosztottjaikkal. Másképp gondolja ezt azonban John Mackey, a Whole Foods Market vezérigazgatója, aki szerint csak úgy lehet kialakítani egy kölcsönös bizalmon alapuló viszonyt a kollegákkal, ha maguk mögött hagyják az irodai környezet rigorózus világát.

-Tudom, hogy furcsán hangzik, de az az élmény, amikor közös fedél alatt alszunk, majd együtt készítünk reggelit, az nagyon jól összekovácsolja az embereket. –állítja. –Ezáltal a munkatársak nem választják el hermetikusan egymástól a munkájukat és a magánéletüket, aminek köszönhetően sokkal mélyebb szinten tudnak egymással együtt dolgozni.

Mackey megközelítése az érzelmileg is bevonódó vezetésre és az olyan munkakörnyezetre teszi a hangsúlyt, ahol az emberek ki tudják bontakoztatni tehetségüket.

Minderre pedig óriási szükség van. A Gallup felmérése szerint Amerikában a dolgozók mintegy 70%-a vagy kifejezetten utálja a munkáját, vagy tökéletesen hidegen hagyja a meló, amit egész nap csinál.

Mackey ezen akar változtatni, amióta csak megalapította bioélelmiszerekkel foglalkozó üzletét még 1980-ban. Bár az akkor még csak 19 alkalmazottal rendelkező cég ma már 80000 embernek nyújt megélhetést, és üzleteik azóta megtalálhatók nem csak Amerikában, de Kanaadában és az Egyesült Királyságban is, fő célja a mai napig változatlan: azt akarja elérni, hogy az alkalmazottai megbecsülve érezzék magukat, és ne a hóvégi fizetésük legyen az egyetlen motivációjuk.

-Ha jó munkakultúrát és sikeres céget akarsz létrehozni, akkor fontos, hogy a beosztottjaid érezzék, számítanak, és amit csinálnak, annak van értelme. –üzeni mindenkinek Mackey.

Ennek érdekében minden üzletben nyolcas csoportokra vannak osztva az alkalmazottak. Amikor új munkaerő érkezik egy-egy csapatba, arról két hónap próbaidő után titkosan szavaznak a tagok. Csak akkor maradhat hosszabb távon, ha a társainak legalább kétharmada ebbe beleegyezett.

A módszer pedig nagyon hatékony, amit nem csak a Whole Foods egyre növekvő bevétele is igazol, hanem a tény, hogy az elmúlt 17 év során zsinórban belekerült a Fortune magazin „100 legjobb munkahely” kategóriájába.

Hozzájárul a kellemes munkakörülményekhez a cég decentralizált struktúrája is: az egyes üzleteknek van beleszólása a költségvetésbe, és a beosztottaknak is van döntéshozatali szabadsága, illetve mindenki kreatív ötlete értő és hallgató fülekre talál a cégvezetésen belül.

Mackey a fizetéseket illetően is egyenlőségre törekszik, az azonos szinten dolgozók ugyanakkora összeget kapnak.

Az pedig valószínűleg már csak hab a tortán, hogy minden megbeszélés értékeléssel zárul, amelyek során megköszönik az egyes résztvevőknek értékes hozzájárulásukat a cég sikereihez.

-Olyan körülményeket kell megteremteni a munkahelyeken belül, ahol minden egyes ember érzi, hogy elismerik a fáradozásait. –üzeni nagyon bölcsen John Mackey.

(Forrás: BBC
pizsamaparty.jpg
 

sifralia

Állandó Tag
Állandó Tag
Pizsomaparti tök jó:dr_26:,
mivel a férjem a főnököm, majd ráveszem, húzzon pizsomát, és együtt csináljuk a reggelit a megbeszélés előtt, de a legjobb, hogy teli hassal kérhetem a fizetésünk kiegyenlitését, mivel azonos szinten dolgozunk.:hurra:

Utána pedig kérem, hogy a fent teremtett körülményekről,
( amitől én jól érzem magam)
nyilatkozzon pozitivan, és ismerje el fáradozásaimat!:dr_24:

Ui.: Ha ezt mind megvalósitom biztositott a szivroham!:dr_38:
 

almamag78

Kitiltott (BANned)
:rolleyes2::rolleyes2::rolleyes2:

Neeeeee mááááárrrr! Undorító!

Tisztázzunk már valamit! Az életem egy napja 24 órából áll, amiből csak 8 órát adok el egy olyan cégnek pénzért, aki alkalmaz. Ismétlem nyolc órát. A többi 16-ba meg hadd csináljam azt amit én akarok, senkire nem tartozik. SOHA NEM SZERETTEM AZT A HELYET, AHOL ENNYIRE BELEPOFÁTLANKODNAK AZ EMBER ÉLETÉBE! (pl.: mit csinálsz a hétvégén, mit csinálsz a szabid alatt... aztán ha elmondod, akkor jóesetben az arcodba kapod, hogy te milyen jól keresel, meg neked mennyi pénzed van... stb.)
A reggelemet a saját ágyamba akarom tölteni a pasimmal / férjemmel / egyedül/gyerekemmel (no nem rosszra gondolni ;)), úgy ahogy a hétvégéimet IS. (utalás a csoporttréningekre,a melyeket mindig hétvégére szerveznek, és nem jár érte pénz.) Ezt az időt tőlem, családomtól, hobbimtól veszik el.

A 2/3-os szavazással sem értek egyet: ezek szerint a vezetés nem rendelkezik kellő kompetenciával, hogy saját maga válassza ki a mukatársait. Nem. Inkább rányomja a munkavállalóira a döntést. Érdekes. Nálunk ebből az lenne, hogy 8 emberből 1 ember dolgozik a másik hét meg szórakozik.

A cikk többi részével (elismerés, egyenlőség, önálló döntéshozatal a saját területen) egyetértek, jó. :) Csak nálunk sajnos ez nem így működik :(
 

Ternyák

Állandó Tag
Állandó Tag
Egyetértek almamaggal, ezenkívül kiszórnak az ablakon milliókat tanácsadókra és valami szörnyellákat (nem kinézetre, hanem hozzáállásra és tehetségre értem) vesznek fel.
A főnök fenekéből csak a talpuk látszik ki.
 

cdurmol

Állandó Tag
Állandó Tag
A kitalálás nem új. A hajdanvolt, közvetlenül megelőző átkos rendszerben létezett a Szocialista Brigád mozgalom, totál azonos eszközökkel és célokkal. A brigádok a munkahelyeken szerveződtek, a munkateljesítmény és a magánéleti összekovácsolódás alapján lehetett a Szocialista címet elnyerni. Nagyszerű programokat lehetett szervezni, volt kerti parti (szigorúan aznapi hazamenetellel) a főnöknél, vagy egy brigádtagnál. Volt közös kirándulás, közös színházlátogatás (még megfizethetők voltak a színházjegyek). Mindezt szépségesen egy Brigádnaplóban rögzítettük, a cím elnyeréséhez az egyes brigádok naplóit értékelték. Következmény: a naplóvezető személye és teljesítménye volt a legfontosabb a brigádok versenyében. A legjobb naplóvezetők felhívták a tagok figyelmét, hogy ha moziba mennek, ne restelljék az elszórt használt jegyeket összeszedni és leadni a napló számára. Aki kirándult valahová, adjon néhány jól sikerült képet a napló számára. Ügyes emberek olyan csodálatos brigádéletet varázsoltak a naplókba, hogy csak na... Nincsen új a Nap alatt!
 
M

magdusis

Vendég
Miért bizonyítaná a cég egyre növekvő bevétele a módszer sikerességét?

A növekvő bevétel azért van mert egyrészt eleve több az organic vagy bio termék,másrészt egyre többen vásárolják,mert többen ismerik vagy ismerik el,hogy jobb a bio,és már nem is olyan drága,mint korábban volt.
Több boltjuk is van,bár Torontóban csak egy,az is a belváros környékén,tehetősebb helyen.
De már szinte akárhol vehet az ember organic dolgokat,azért nem kell hozzájuk menni vásárolni.

Egy szűkülő munkahelypiacon akármilyen módszer sikeres,a munkát kereső szép lassan már a lelkét is eladja egy állásért.

Érzelmileg is bevonódó vezetés?Már amennyire kurzusokon,személyes tréningen meg lehet tanítani a vezetőket,hogy hogyan kell mutatni,hogy érdekli őket a beosztott,hogy törődnek velük,stb.Hogy hogyan kell és hány másodpercig a beosztott szemébe nézni,úgy mosolyogni,hogy hiteles legyen,hogyan érdeklődni személyes dolgok,család iránt,memorizálni az adatokat,mintha spontán emlékeznének,stb.
Jó show az lehet,de nagy cégből nem csinál családi vállalkozást.
 
Oldal tetejére