Úgy olvastam, hogy nem kell aláírni. Automatikusan áttesznek az aláírás nélkül. Akinek nem tetszik, felmondhat.

A jubileumi jutalomról ezt találtam egy cikkben, ahol összehasonlítja a régit az újjal:
Új neve: köznevelési foglalkoztatotti jutalom. Alapja a "szakmai gyakorlat" ideje. A 326/2013. (VIII. 30. ) Korm. rend. 6/A. §-a szerint: szakmai gyakorlati időbe nem számítható be a táppénz, CSED (korábban: TGYÁS),GYED, GYES időtartama, amennyiben az meghaladta a 30 napot. Ez alapján sok édesanya akár 10 évet is elveszíthet. Ám ez másoknak is nagyon hátrányos, mert csak az aktuális munkakörben eltöltött idő számít. Az előző példánál csak a 10 év történelemtanári idő számít bele. A 10 év iskolatitkári idő elveszik. Ez a jelenlegi szabályozás szerint van így, de nem tudjuk, hogy a szakmai gyakorlati időt a későbbi végrehajtási rendelet hogyan fogja szabályozni.
Az én olvasatom: Nem szűnik meg, de nem is nagyon kapja meg senki, aki elmegy a 40 éves munkaviszonnyal nyugdíjba. Ugyanis ledolgozott 40 évet, ebbe beleszámít a GYES, GYED stb. ideje is. Viszont a köznevelési foglalkoztatotti jutalomba a tervek szerint csak a szakmai évek számítanak. Ezt a kifejezést már ismerjük a minősítésre való jelentkezés kapcsán. Így nagyjából tudjuk is, mire számíthatunk. Semmi jóra. Ugyanis annak pedagógusnak, aki nő, és szült gyereket, biztosan nincs meg a 40 ledolgozott év idején a 40 szakmai éve. Biztos, hogy mindenki volt 30 napnál többet GYED-en, illetve GYES-en. Aki csak ennyit, az ráhúz még 1 hónapot, és neki megvan. Bár szerintem, ha van is ilyen, az elenyésző. Aki netán hosszabban volt beteg (és biztosan ilyen sem kevés van), az is lejön a 40 évből.
Konkrétan az én példám: Nem voltam táppénzen 30 napnál többet (még lehetek, hiszen soha nem lehet tudni, mi baj jön közbe ezalatt a kicsit több, mint 3 év alatt); viszont két gyereket szültem, mindkettővel 3 évet voltam itthon (fiammal 1,5 hónappal kevesebbet), és mióta ki kellet számítani a minősítésre való jelentkezések miatt, azóta tudom, hogy 4,5 mínuszt jelent. vagyis ha elmegyek a 40 évvel, akkor abban az időpontban csak 36,5 szakmai évem lesz.
Ha játszunk a számokkal:
Adott tanár az érettségi után rögtön 4 éves főiskolára ment. 22 évesen végzett. Ekkor kezdett dolgozni. 62 évesen meglesz a 40 ledolgozott éve. Amennyiben szült gyereket, és azzal 30 napot meghaladóan otthon volt GYED-en, már elesik a 40 éves jutalomtól. Ha netán tartósan beteg is volt, akkor meg pláne. Ha netán ezek együttese 3 évnél hosszabb időt tesznek ki, még akkor sem kap jutalmat, ha nem megy el a 40 évvel, hanem 65 évesen az öregségi nyugdíjkorhatárral.
Erről ez az idézet jut eszembe:
"Ne szülj rabot, te szűz, anya ne szoptass csecsemőt!"
Ja, és beteg se merj lenni.
Biztosan többen láttátok ezt az összehasonlító táblázatot, de ha mégsem, felteszem tanulmányozásra.
De azért az mindent visz, hogy a laptopomat, sőt, a saját telefonomat átvizsgálhatják. Szerintem nem terroristák vagyunk, és minden esetben az ilyenhez elvileg bírósági végzés kell. Csak a pedagógusnál nem, mert egyszerűen beteszik törvénybe.