Köszönöm a választ!
A szakértő társakkal (a konkrét minősítésen együtt dolgozók) egyetértünk abban, hogy egy 20 éves múlttal rendelkező, hangszeres zenei együttes - rengeteg belföldi és külföldi szerepléssel, elismeréssel - tevékenysége/ténykedése nyilvános. Sőt! Közönségnek játszanak. Akkor az előadásukról megjelenő képek sértik a személyiségi jogaikat? Újságcikkben, internetes portálokon, híradásokon megjelenhet a portfólióban, amit csak a kijelölt szakértők láthatnak (akiket etikai szabályok kötnek) nem lehet benne? Hát eléggé érdekes!!!!!
Kedves Zenész, Táncos, Képzős, Szín-és bábos kollégák!
Az alábbi választ kaptam az OH-tól arra a kérdésemre, hogy a szakos szakértőt hogyan értelmezik. Ilyen elvek alapján akár a fizika tanár is lehetne szakos biológia órán, mivel természettudomány ez is, az is..........Zeneművészeti ágon belül van klasszikus zene, népzene, jazz zene, ezeken belül meg különféle hangszerek, melyek tananyaga értelem szerűen nagyon más! De az alábbiak szerint ez mindegy



Tisztelt Kolléga!
A OHP_ számú zene tanárok szakos minősítése tárgyú megkeresésére az alábbi választ adjuk.
Tájékoztatjuk, hogy a jelenlegi összerendelési szabályrendszer szerint az alapfokú művészeti intézményekben dolgozó pedagógusok az általuk tanított művészeti ág figyelembevételével a következő négy kategória egyikébe kerültek besorolásra:
-zeneművészeti ág
-táncművészeti ág
-képző- és iparművészeti ág
-szín- és bábművészeti ág
A szakértők a kompetenciák figyelembevételével szintén a fent felsorolt négy kategória szerint kerültek besorolásra és ennek figyelembevételével történik meg a kirendelésük is.
A látogatások szervezése során a rendszer a kirendelt szakértő kiválasztásánál csak a négy említett kategória egyezését veszi figyelembe, így szakértőként Ön minősíthet zeneművészeti ágban dolgozó pedagógust, amennyiben ebbe az ágban megvan a megfelelő szakmai gyakorlata.
A négy fő kategórián belüli szakmai különbségek a minősítés során szükséges szakértői tevékenységben nem jelentenek hátrányt, tekintettel arra, hogy az eljárás célja a pedagógiai munka, a pedagógiai módszerek megfigyelése és objektív értékelése.
Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy az Oktatási Hivatal által kiadott jelen állásfoglalásához/tájékoztató levélhez semmiféle joghatás nem fűződik, ezért ezen állásfoglalásban/tájékoztatásban foglaltak a bíróságot vagy más hatóságot eljárása során nem köti.