Hírek "Szavak sincsenek arra, hogy leírjam, amit láttunk" – sokkoló dokumentumfilm készült a Hamász támadásáról

Felkavaró dokumentumfilm készült a Hamász által október 7-én, és azóta is folyamatosan elkövetett rémtetteiről. Sheryl Sandberg „Sikolyok a csend előtt” című 50 perces alkotásában több túlélő is megszólal, felfedve az elmondhatatlan borzalmakat, amiken keresztülmentek. Az IDF információ szerint jelenleg 128 izraeli túszt, köztük 16 nőt tartanak fogva a terroristák Gázában.

Sheryl Sandberg azt a célt tűzte ki maga elé, hogy az egész világgal megismerteti a Hamász terroristái által elkövetett borzalmakat. A küldetéséről ő maga úgy fogalmazott: „A nemi erőszak soha nem elfogadható, de október 7-e óta úgy érzem, elkezdtünk visszacsúszni egy olyan helyzetbe, ahol elfogadhatónak tűnik az elfogadhatatlan. Ezt pedig nem engedhetem”. Mint mondta, egész életében eltökélten küzdött a nők jogaiért, ez a film pedig élete legfontosabb alkotása.
A világnak tudnia kell az igazat
A világnak eddig gyakorlatilag semmilyen információja nem volt arról, hogy mit művelnek a Hamász terroristái az elrabolt izraeli túszokkal, különösen a nőkkel. Az azóta kiszabadult túszok elbeszélései és a folyamatos helyszíni vizsgálatok eredményeképp azonban egyre inkább kirajzolódik a rettenetes valóság: az elrabolt nők ugyanis nem csak fizikai és mentális, de rengetegszer szexuális erőszak áldozataivá is váltak. Ezt több szemtanú, önkéntes és nyomozó is megerősíti. A film ezen nőket szólaltatta meg, hogy ne vesszen feledésbe mindaz a borzalom, amit át kellett élniük.

„Azután döntöttem úgy, hogy beszélnem kell arról, ami történt, miután meghallottam, hogy többen is azt állítják, ezekből a történtekből semmi nem igaz. Akkor úgy döntöttem, hogy beszélnem kell, a nők érdekében, mert soha nem bocsátanám meg magamnak, ha szó nélkül hagynám, hogy emberek azt mondják, semmi nem történt, amikor én tudom, hogy de” – fogalmazott a Nova zenei fesztiválon történt mészárlás egyik túlélője, Tali Binner.

Amit Soussana maga is nemi erőszak áldozata lett az alatt az 55 nap alatt, amit a Hamász fogságában töltött. A nő így idézi fel történteket: „Muhammadnak hívták. Mindig velem szemben ült az ágyon a rövidnadrágjában, én pedig igyekeztem kerülni a tekintetét, nagyon kényelmetlenül éreztem magam. Először csak azt kérdezgette, hogy szeretem-e a szexet, én pedig igyekeztem kerülni a témát, de tudtam, éreztem, hogy készül valamire. Egy nap eloldozott, és kivezetett a konyhába, azt mondta, hogy mosakodjak meg”. A nő elmondása szerint, amikor felpillantott, meglátta a férfit, amint eltorzult arccal szögezi rá a fegyverét.

„Elkezdett velem kiabálni, kitépte a törülközőt a kezemből és beráncigált a hálószobába, hiába ellenkeztem. Én pedig arra gondoltam közben: amitől tartottál, most tényleg megtörténik. Azt mondogattam magamnak, túléled, túl kell élned, mert otthon az édesanyád és a családod vár”
– fogalmazott. Mint mondta, azért döntött úgy, hogy megosztja a történetét az egész világgal, mert szeretne segíteni azokon a nőkön, akik még most is a terroristák fogságában vannak.


Tali Binner arról számolt be, a terroristák támadása után még órákat töltött a helyszínen a barátaival együtt, rejtőzködve. Egy ponton velőtrázó, kétségbeesett női sikolyokra lett figyelmes; mint mondta, ezen a ponton fogta fel, hogy mit is művelnek a terroristák a nőkkel. Ekkor az futott át az agyán: mégis mi jobb? Ha lelövik, ha meggyilkolják vagy ha megerőszakolják? Egy másik túlélő, Raz Cohen szemtanúja is volt a nemi erőszaknak: mint mondta, az egyik terrorista még azután sem szállt le az áldozatáról, hogy a nő már halott volt.

Hasonlóan írja le a helyzetet, mint Tali Binner: nem lehet eltéveszteni, ha nemi erőszak szem- vagy fültanúja vagy.
A helyszínre érkező önkénteseket sokkolta a látvány

A helyszínre érkező önkénteseket is rettenetes látvány fogadta. „Arra vagyunk kiképezve, hogy összegyűjtsük a holttesteket. Az egész világon jelen vagyunk, több száz holtesttel volt már dolgom. Mégis, szavaim sincsenek arra, hogy leírjam, amivel akkor szembesültünk” – idézte fel Simcha Greiniman, a ZAKA egyik önkéntese. Eran Masas, az IDF tagja a mészárlás képeit látva önként indult a helyszínre október 7-én. Mint mondta, egy idő után teljesen egyértelművé vált, hogy a terroristák szisztematikusan becsetlenítették meg az áldozataikat. Felidézett egy jelenetet: letolt nadrággal talált egy férfit, a meztelen ölében, a nemi szervén pedig egy női fej volt.


Egy másik önkéntes Rami Davidian úgy fogalmazott: élete végéig nem fogja elfelejteni a képet, ami a helyszínen elé tárult. A látvány annyira leírhatatlan volt, hogy azonnal úgy döntött, a kollégái érdekében elkezdi eltüntetni a csonkolások bizonyítékait. „Nem akartam, hogy bárki más is lássa, amit én láttam” – mondta.

Shari Mendes, az IDF tartalékosa úgy fogalmazott: „a Hamász terroristái a háború fegyvereként használták a szexuális erőszakot. Nem tudom elképzelni, hogy mi oka lenne valakinek a mellén vagy a nemi szervén meglőni egy nőt”. Prof. Ruth-Halperin Kaddari, a CEDAW, vagyis a Nők elleni diszkrimináció felszámolásával foglalkozó bizottság egykori alelnöke pedig azt mondta: „a háború eszközeként használni a szexuális erőszakot sajnos az emberiség történtével egyidős. Mert amikor a nő testét meggyalázzák, az az egész nemzet ellen elkövetett rémtettet szimbolizálja.”

A Hamász rémtettei egyedülállók a történelemben


A dokumentumfilm budapesti vetítésén Jakov Hadas-Handelsman és az IDF szóvivője is részt vett. „Hallani azt, hogy mi történt, egyik háborúhoz sem hasonlítható. A civil házakba történő betörések és mindaz, amit nők és gyerekek testével tettek... ez valami olyasmi, ami még sosem fordult elő sehol a történelemben” – fogalmazott a szóvivő, aki munkatársunk kérdésére azt is elárulta, a nemi erőszak áldozatai között több férfi is van.

„Ezeket a szörnyűségeket nem csak nők ellen követték el, de sokkal több olyan történetről tudunk, ahol speciálisan nők ellen irányult az erőszak” – mondta.
Az izraeli nagykövet pedig az ATV Híradójának nyilatkozva úgy fogalmazott: abszurdnak tartja, hogy Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel szemben a Nemzetközi Büntetőbíróság főügyésze elfogatóparancsot kért. A nagykövet leszögezte, az országnak független és erős igazságügyi rendszere van, és jogos önvédelmi háborút folytatnak az az elmondhatatlan szörnyűségekkel szemben.forrás:

Atv

1716404986917.jpeg
 
Ez képtelenség a gerilla és a terrorista harcmodort alkalmazók csoport soha nem lenne esélyes eredményt elérni reguláris páncélozott eszközöket és légierőt is felvonultató reguláris alakulat ellen
Az irreleváns, hogy mi képtelenség. Ha az egyik fél kizárólag civileket támad (és ugye ne felejtsük el a 70-es 80-as évek európai robbantásos merényleteit sem), akkor semmi joga reklamálni, ha egy reguláris hadsereg nem mindig tud sebészi pontossággal szétcsapni közöttük.

Azóta újabb részletek derültek ki, ami arra utal, hogy 1 vagy baleset volt, 2 maguk a tenoristák okozták direkt vagy indirekt módon.
Yassin Rabia és Khaled Nagar volt a célpont, az IDF a lehető legkisebb repülőgépről útnak indítható robbanófejjel támadott (2 db 17 kilós). És lehallgatott hamasz telefonoknak köszönhetően már az is kiderült, hogy a támadás után a tenoristák beszélnek arról, hogy milyen kis kráterek maradtak... Műholdas felvételeken látszik, hogy a humanitárius sátraktól majd két kilométerre lévő épületet lőtték ahol a két tenorista találkozott.
Palesztin szemtanúkra hivatkozva állítják, hogy a célpont mellett raktárak és járművek álltak dugig pakolva fegyverekkel és robbanóanyaggal. És úgy tűnik egyelőre az ENSZ vizsgálói sem vitatják ezeket a fejleményeket...

Mindazonáltal soha a történelem során egy honvédő hadsereget sem vizsgáltak árgus szemmel, kritizálva minden lépésüket, nap mint nap, mint az izraelit...
 
Szerintem is csukjuk be ezzel a válasszal azt a néhány halottat
Ennél álszentebbet már nem is írhattál volna. Mert végülis a néhány izraeli civil halálát (és megerőszakolását) is becsukhatjuk azzal, hogy hát kérem szépen, megérdemelték, nem?

Az Al-dzsazíra kicsit le van késve. És végülis arról híres, hogy nem a régió érdekei szerint tálalja a híreket. Az a bizonyos vizsgálat zajlik és kb 99%, hogy nem érte találat a menekülttábort.
 
Ennél álszentebbet már nem is írhattál volna. Mert végülis a néhány izraeli civil halálát (és megerőszakolását) is becsukhatjuk azzal, hogy hát kérem szépen, megérdemelték, nem?

Az Al-dzsazíra kicsit le van késve. És végülis arról híres, hogy nem a régió érdekei szerint tálalja a híreket. Az a bizonyos vizsgálat zajlik és kb 99%, hogy nem érte találat a menekülttábort.
lassú, (+1000 más név) a tévedhetetlen igazság képviselője. ;)
 
Van amihez semmi közöd te névleső
A megafonost is kibiceled ezen élvezkedsz mikor valakivel épp kitoltak.
A megafonos fickónak van gerince.
és nem ő jár más sarkába mint egy leselkedő kém
Még ha ő maga is a más véleményes mint az itt uralkodó kötelező.
A megafonos rendszeresen diszkvalifikálja saját magát, úgy mint néha te is.

A lenéző, helyre utasító véleménynyilvánításnak te vagy a bajnoka. Csak ez neked annyira magátol érthetődő, hogy észre se veszed.
 
Utoljára módosítva:
Az IDF számos bizonyítékot talált arra, hogy október 7-én a terroristák parancsot kaptak fokozott erőszak – többek között nemi erőszak – alkalmazására a túszokkal szemben. Az Izraellel szemben gyakran meglehetősen ellenséges álláspontot képviselő ENSZ is az IDF-hez hasonló következtetésre jutott márciusi jelentésében. Számos áldozat számolt be személyes élményekről, a terroristáknál az erőszakra buzdító papírcetliket is találtak.

Ha nincs időd, csak öld meg. De ha tudod, csonkítsd meg, mielőtt megölöd. Ha még több időd van, kínozd meg, égesd el élve, és csak ezután végezz vele. Ha még ennél is több időd van, erőszakold ameddig akarod, mert ez megengedett, és jár neked a harcért
– olvasta fel egy túlélő testvére, Yarden Gonen az egyik cetlin lévő felhívást a híradások szerint.
Ennek ellenére a világ női szervezetei, nőjogi aktivistái leginkább hallgatnak a nők ellen elkövetett erőszakról, nem nyilvánítanak szolidaritást a női áldozatokkal szemben. „A nők jogaiért, az emberi jogokért harcoló szervezetek leszerepeltek” – mondja Ádám Ráchel, az izraeli közszolgálati rádió, a Kol Israel volt főszerkesztője, a Hit Rádió műsorvezetője,
„Teljes cinizmus, ami ebben az ügyben zajlik” – teszi hozzá Robert C. Castel biztonságpolitikai szakértő, aki szerint egyértelmű, hogy a nők jogainak megvédését eszközként használják ezek a szervezetek a saját progresszív politikai ideológiai célkitűzéseikhez. „Mivel Izraelt a progresszív oldal erősen kritizálja, ezért aztán nem képes meglátni a női áldozatokat sem, és nem tud valódi szolidaritást vállalni a terror áldozataival.”
(ez eléggé fontos momentum )
Az elhunyt izraeli katonanőket dokumentáló Women Warriors nevű izraeli honlap szerint október 7-én 47 katonanő halt meg, és öten vesztették életüket Gáza közelében.
Történelmi jelentőségű volt például annak a hétfős női harckocsi csapatnak a küzdelme, akik 17 órán keresztül harcoltak a Hámász ellen és 50 fegyverest öltek meg. Az IDF szerint ezek a fiatal nők voltak az első női harckocsizók Nyugaton, akik ennyi ideig aktív harcot folytattak. A The New York Times fontos mérföldkőnek nevezte az esetet a nők hadseregbe való integrációjának történetében.
Noa alakulatának nemcsak a halottak temetésre való felkészítése a feladata, hanem különböző eljárásokkal azonosítaniuk kell a megcsonkított áldozatokat, vagy fel kell kutatniuk a hiányzó testrészeket is. A zsidó hagyományok szerint ugyanis a halottakat kötelesség eltemetni, ráadásul minél hamarabb. Ez azt jelenti, hogy a harctéren, Gázában vagy Libanonban elesett katonák holttestét is mindig visszahozzák Izraelbe. „Minden egyes csontot, sőt a halottak személyes tárgyait is magunkkal visszük. Semmit sem hagyunk hátra” – meséli.

A Tóra szerint a vért is el kell temetni az emberrel együtt, mert ez is a léleknek egy része, ezért ha valaki katonaként vagy terrortámadás áldozataként hal meg, akkor nem tisztítják meg a vértől a testét. Noa szerint Izraelben általában nem használnak koporsót a temetéseken, hanem egy fehér lepellel takarják le a halottat, miután megmosdatták, és egy egyszerű fehér ruhába öltöztették. De a hadseregben szükség van a koporsóra. „Sokszor annyira csonkolt a test, hogy másképp nem lehetne megadni a végtisztességet” – meséli Noa, aki a munkájával együtt járó minden borzalom ellenére is valami egészen mást lát ebben a feladatban. „A halál értékesebbé teszi számomra az életet. Megérteti velem, hogy az élet szent és szép” – mondja.
Noa a tavalyi terrortámadás utáni első 48 órában nem aludt, éjjel-nappal szükség volt rá, annyi áldozat érkezett a bázisra. „Mindent láttam, csecsemőket, öregeket. Volt, akit meggyilkoltak, és utána feldarabolták a testét, néha csak a fejet rabolták el, és a testet itt hagyták. Még sosem láttam ehhez foghatót. Mintha testet öltött volna előttem a Gonosz.”
1728315370685.png
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Betty ipszilonnal wrote on rituevu's profile.
Szia, kersem Monica Murphy Ill always be with you című könyvét. Ha tudod, légyszíves küldd el, előre is köszönöm!
Bármit elviselek, csak a fájdalmat nem.
A két leggyakoribb válóok? A nő és a férfi.
Örökkévalóság-időpazarlás.

Statisztikák

Témák
38,470
Üzenet
4,879,344
Tagok
620,484
Legújabb tagunk
anna789
Oldal tetejére