Trump és Clinton vita

A te tipped az Amerikai elnok valasztasra?

  • Mrs .Clinton

    Szavazat: 7 46.7%
  • Mr.Trump

    Szavazat: 8 53.3%

  • Összes szavazó
    15
Lezajlott Donald Trump republikánus és Hillary Clinton demokrata elnökjelölt tévévitája, mely a várakozásoknak megfelelően nem volt unalmas. Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég "életerő" ahhoz, hogy elnök legyen. A demokrata jelölt szerint viszont republikánus ellenfelének nincs meg a kellő vérméséklete ahhoz, hogy ő legyen az Egyesült Államok hadseregének főparancsnoka.

Elsősorban politikusokat és támogatókat hívtak meg vendégként Hilary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus párti elnökjelölt hétfő esti első vitájára.

A két nagy párt befolyásos politikusai töltötték meg a New York-i Hampstead Hofstra Egyetemét, ahol a sorrendben első elnökjelölti vitát tartották. Kormányzók, képviselők, szenátorok érkeztek, és jelen vannak a jelöltek kampányának nagy támogatói is, például a nevadai milliárdos Sheldon Adelson, aki Trump támogatója, vagy a szintén milliárdos texasi Mark Cuban, Hillary Clinton kampányának segítője.

Clinton stábja ezen kívül meghívott négy olyan hölgyet, akivel a demokrata elnökjelölt az elmúlt években szorosabb kapcsolatot alakított ki: egyikük a 2001. szeptember 11-i terrortámadások túlélője, másikuk egy egyedülálló édesanya, aki családon belüli erőszak áldozata volt, a harmadik asszony azóta áll baráti kapcsolatban Hillary Clintonnal, hogy az elnökjelölt first lady lett Washingtonban, s végül azt az Anastasia Somozát, aki agybénulása miatt mozgássérült és szerepel a kampány egyik reklámspotjában, amellyel Clinton Trumpot támadja egy mozgássérült újságírón gúnyolódó megjegyzéséért.


A publikum soraiban ott ültek természetesen a családtagok: Hillary Clinton lánya és a veje. Bill Cinton volt elnök a színfalak mögül kísérte figyelemmel az elnökjelölti vitát.

A Clinton-kampány hétfőn este 50 szövetségi államban 1200 helyen rendezett partit, amelyen az elnökjelölti vitát nézhették a meghívottak.

Donald Trump meghívottai között volt Mark Geist, a líbiai Bengáziban lévő amerikai konzulátus elleni, 2012-ben elkövetett terrortámadás egyik túlélője. A bengázi konzulátus elleni támadást Hillary Clinton külügyminiszteri megbízatása idején követték el, és a republikánusok elsősorban Clintont hibáztatják érte.

Trump családtagjai – köztük a tanácsadójává előlépett veje, Jared Kushner – is jelen volt a vitán.

Több száz újságíró tudósított az eseményről. A The New York Times bejelentette, hogy 18 fős csapatot állított össze, amelynek feladata a vitában elhangzó állítások ellenőrzése. A Bloomberg televízió is úgy közvetítette a vitát, hogy közben a képernyő alján jelezte, ha valamelyik jelölt ténybeli tévedést tartalmazó kijelentést tett.

A vitában – az előválasztások vitáival ellentétben – a közönségnek tartózkodnia kellett az érzelemnyilvánításoktól.

Clinton felemelné a középosztályt

Hillary Clinton demokrata párti elnökjelölt infrastrukturális beruházásokat és minimálbér-emelést, valamint a középosztály segítését ígérte hétfőn este a két nagy amerikai párt elnökjelöltjeinek első televíziós vitájában.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot. Donald Trump republikánus jelölt Clinton elképzeléseire azzal válaszolt, hogy ő a külföldre telepedett vállalakozások hazahozatalát valósítaná meg, s ezzel sok-sok új munkahelyet teremtene.

Trump Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért

Már az elnökjelölti tv-vita első perceiben éles vitába bocsátkozott egymással hétfőn este Hillary Clinton és Donald Trump demokrata és republikánus párti elnökjelölt.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot.

Trump ismét Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért. Emellett ostorozta az észak-amerikai szabadkereskedelmi egyezményt (NAFTA), amelyet még Hillary Clinton férje, Bill Clinton írt alá elnökként. Amikor a demokrata jelölt azt válaszolta, hogy férje elnöksége fellendítette az amerikai gazdaságot, Trump közbeszólt: az elmúlt években Hillary Clinton miért nem arról beszélt, hogy a NAFTA milyen károkat okozott az országnak.

Trump többször félbeszakította Clintont, aki válasz helyett az újságírókat kérte fel Trump állításainak ellenőrzésére.

05557723.jpg

Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Trump nyilvánosságra hozná adóbevallását

Donald Trump az adóbevallása nyilvánosságra hozatalát ígérte az amerikai elnökjelöltek első, hétfői tévévitájában.

Hillary Clinton szerint dokumentumok bizonyítják, hogy Trump kibújt az adófizetés alól, amikor kaszinói voltak Atlantic Cityben, s nem áldozott közügyekre vagy jótékonyságra egyetlen centet sem.

A műsorvezető kérdésére, hogy mikor hozza nyilvánosságra az adóbevallását, Trump azzal válaszolt: amint az adóhatóság befejezte a munkát. Trump megjegyezte: ügyvédei tanácsai ellenére is közzéteszi adóbevallását.

Clinton szerint ez soha nem fog megtörténni.

Clinton nem kér bocsánatot az email-botrányért

Nem kér bocsánatot az email-botrányért – jelentette ki egyebek közt Hillary Clinton az elnökjelöltek első tv-vitájában.

A demokrata párti elnökjelölt azt mondta: vállalja a felelősséget, de nem kér bocsánatot az email-botrányért, amelyet külügyminiszterként saját magánszerverének hivatalos célú használatával okozott.

Hibát követett el, és ma már bizonyára másként cselekedne – tette hozzá.

Trump szerint viszont Clinton szándékosan vett igénybe magánszervert és szándékosan töröltette elektronikus leveleit. A republikánus elnökjelölt szerint ez alkotmányellenes volt.

Nyomasztó faji viták

Helyre kell állítani a bizalmat a fekete közösségek és a rendfenntartó erők között – jelentette ki Hillary Clinton a hétfői elnökjelölti tv-vita második nagy témájában, amikor a faji kérdésekben, a fekete közösségek helyzete ügyében és a közbiztonság kérdéseiben fejtették ki álláspontjukat.

“Rendszerszintű faji megkülönböztetés van” – állította egyebek között Hillary Clinton. Rehabilitációs programokat javasolt a börtönviselt afroamerikaiaknak és a fegyverviselés szigorítását szorgalmazta.

Donald Trump szerint azonban “Hillary Clinton képtelen kimondani két szót: törvény és rend”. A republikánus elnökjelölt szerint rendre van szükség. Úgy vélte, nem véletlen, hogy a legnagyobb rendőrszervezet őt biztosította támogatásáról.

Trump szerint a nagyvárosok belső részein az afroamerikaiak és a spanyolajkúak “pokolban élnek”. Egyes városokban, például Chicagóban, olyan rossz a közbiztonság, hogy “az ember az utcán sétál és agyonlövik”. Trump szerint bandák randalíroznak, a fekete amerikaiak közösségeit a politikai elit magára hagyta.

Clinton nem ért egyet azzal, hogy vetélytársa ilyen negatív képet fest a közállapotokról.

05557726.jpg

Hillary Clinton demokrata elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Clinton fellépne a kibertámadások ellen

Az Egyesült Államokat érő kibertámadások elleni határozott fellépést ígért Hillary Clinton hétfőn az elnökjelöltek tv-vitájában feltett, nemzetbiztonsággal kapcsolatos kérdésben.

A demokrata elnökjelölt ezzel összefüggésben ismét Oroszországot vádolta az amerikai állami és magán számítógépes rendszerek elleni támadásokkal.

Trump szerint egyelőre még senki sem bizonyította, hogy valóban Oroszország állt volna a Demokrata Párt számítógépes rendszerének feltörése mögött.

Trump: Clinton és Obama miatt emelkedhetett fel az Iszlám Állam

Donald Trump szerint Barack Obama és Hillary Clinton teremtett lehetőséget az Iszlám Állam terrorszervezet felemelkedésére.

A két jelölt hétfői tv-vitájában a republikánus párti elnökjelölt azt állította, hogy Barack Obama elnök és Hillary Clinton külügyminiszter hatalmi vákuumot teremtett Irakban, s ezzel lehetővé tette a dzsihadista terrorszervezet felemelkedését.

Clinton arra emlékeztetett, hogy Irakot a republikánus George W. Bush elnöksége idején rohanták le és a (később idő előttinek bizonyult) csapatkivonásról is Bush elnök döntött.

Clinton szerint fokozni kell az amerikai légicsapásokat az Iszlám Állam állásai ellen, és a terrorszervezet vezetőit kell likvidálni.

Trump szerint ha “elvették volna” Iraktól az olajat, akkor az Iszlám Államot meg lehetett volna fosztani pénzügyi forrásától.

Clinton szorosabb együttműködést akar a szövetségsekkel

Hillary Clinton szerint szorosabb együttműködésre van szükség a szövetségesekkel a terrorizmus elleni küzdelemben.

A demokraták elnökjelöltje a hétfői tv-vitában azt mondta, a hírszerzés erősítésére, a muszlim közösségekkel történő erőteljesebb együttműködésre, a NATO szerepének erősítésére összpontosítana.

Az iráni atomalku tető alá hozása szerinte azt mutatja, hogy külügyminiszterként “erős” politikus volt.

Azt ígérte, ha elnökké választják, tiszteletben tartja majd az Egyesült Államok kétoldalú szerződéseit szövetségeseivel, például Japánnal.

Trump szerint az Egyesült Államok nem lehet “a világ csendőre”.

05557669.jpg

Hillary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/JOE RAEDLE

Trump: Clintonban nincs elég életerő

Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég “életerő” ahhoz, hogy elnök legyen, de támogatja őt, ha mégis őt választják meg elnöknek.

A republikánus elnökjelölt kettejük hétfői tv-vitájának végén azt állította: demokrata vetélytársából hiányzik az “életerő”, és bár van tapasztalata, de ez “rossz tapasztalat”, mert sorozatban hozott rossz döntéseket.

Hillary Clinton a maga részéről külügyminiszterként tett utazásait, tárgyalásait, megállapodásait említette, mint bizonyítékot tapasztalataira és arra, hogy megvan benne az életerő.

Trump a vitavezető többszöri kérdésére végül hajlandó volt kimondani, ha Clinton nyeri az elnökválasztást, kész teljes mértékben támogatni őt.

MTI
clinton2.jpg
 
Nem hiszem, ami valaha (volt ilyen szitu, mikor mindkét jelölt tökéletesen ellenszenves, és a publikus múltjuk alapján alkalmatlan is a világ leghatalmasabb országának vezetésére. És még az sem egyértelmű, hogy a két rossz közül melyikük lenne a kisebb rossz. Mindenestre e két jelölt között szívesen megnéztem volna valami hasonlót, mint anno a Burr-Hamilton "vita" :-D
 
Magyarázza már el nekem valaki, léccí, aki otthon van a témában, hogy a kétpártrendszer mitől demokrácia?
A demokrácia nem arról szól, hogy bárki (bárkik) alakíthat politikai pártot és indulhat a választásokon?
 
Magyarázza már el nekem valaki, léccí, aki otthon van a témában, hogy a kétpártrendszer mitől demokrácia?
A demokrácia nem arról szól, hogy bárki (bárkik) alakíthat politikai pártot és indulhat a választásokon?

Az USA-ban nem két párt van , csak a választási rendszer következtében szövetségi szinten nincs esélyük labdába rúgni. Viszont tagállami szinten már sokszor van az , hogy valamelyik kis párt adja a kormányzót. A politikai paletta sokkal szélesebb mint pl Magyarországon , van pl : echte kommunista párt is pl.a Párt a Szocializmusért és Felszabadulásért (Party for Socialism and Liberation) de van neonáci párt is Pl Amerikai Harmadik Pozíció Párt (American Third Position Party), van klasszikus konzervatív párt is : Amerika Pártja (America's Party) , de van béke, és feministákat támogatók és egyéb pártok pl: Béke és Szabadság Párt (Peace and Freedom Party)​
 
Nem hiszem, ami valaha (volt ilyen szitu, mikor mindkét jelölt tökéletesen ellenszenves, és a publikus múltjuk alapján alkalmatlan is a világ leghatalmasabb országának vezetésére. És még az sem egyértelmű, hogy a két rossz közül melyikük lenne a kisebb rossz. Mindenestre e két jelölt között szívesen megnéztem volna valami hasonlót, mint anno a Burr-Hamilton "vita" :-D

Nem egyformák, ez túlzás. Az egyik elitista, a másik populista, ez azért ordító nagy különbség.

Hogy személyesen ki rokonszenves és ki nem? Mellékes, ez a választás nem a rokonszenvről szól. Itt a demokrácia halálára, vagy megújulására fognak szavazni.
 
Lezajlott Donald Trump republikánus és Hillary Clinton demokrata elnökjelölt tévévitája, mely a várakozásoknak megfelelően nem volt unalmas. Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég "életerő" ahhoz, hogy elnök legyen. A demokrata jelölt szerint viszont republikánus ellenfelének nincs meg a kellő vérméséklete ahhoz, hogy ő legyen az Egyesült Államok hadseregének főparancsnoka.

Elsősorban politikusokat és támogatókat hívtak meg vendégként Hilary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus párti elnökjelölt hétfő esti első vitájára.

A két nagy párt befolyásos politikusai töltötték meg a New York-i Hampstead Hofstra Egyetemét, ahol a sorrendben első elnökjelölti vitát tartották. Kormányzók, képviselők, szenátorok érkeztek, és jelen vannak a jelöltek kampányának nagy támogatói is, például a nevadai milliárdos Sheldon Adelson, aki Trump támogatója, vagy a szintén milliárdos texasi Mark Cuban, Hillary Clinton kampányának segítője.

Clinton stábja ezen kívül meghívott négy olyan hölgyet, akivel a demokrata elnökjelölt az elmúlt években szorosabb kapcsolatot alakított ki: egyikük a 2001. szeptember 11-i terrortámadások túlélője, másikuk egy egyedülálló édesanya, aki családon belüli erőszak áldozata volt, a harmadik asszony azóta áll baráti kapcsolatban Hillary Clintonnal, hogy az elnökjelölt first lady lett Washingtonban, s végül azt az Anastasia Somozát, aki agybénulása miatt mozgássérült és szerepel a kampány egyik reklámspotjában, amellyel Clinton Trumpot támadja egy mozgássérült újságírón gúnyolódó megjegyzéséért.


A publikum soraiban ott ültek természetesen a családtagok: Hillary Clinton lánya és a veje. Bill Cinton volt elnök a színfalak mögül kísérte figyelemmel az elnökjelölti vitát.

A Clinton-kampány hétfőn este 50 szövetségi államban 1200 helyen rendezett partit, amelyen az elnökjelölti vitát nézhették a meghívottak.

Donald Trump meghívottai között volt Mark Geist, a líbiai Bengáziban lévő amerikai konzulátus elleni, 2012-ben elkövetett terrortámadás egyik túlélője. A bengázi konzulátus elleni támadást Hillary Clinton külügyminiszteri megbízatása idején követték el, és a republikánusok elsősorban Clintont hibáztatják érte.

Trump családtagjai – köztük a tanácsadójává előlépett veje, Jared Kushner – is jelen volt a vitán.

Több száz újságíró tudósított az eseményről. A The New York Times bejelentette, hogy 18 fős csapatot állított össze, amelynek feladata a vitában elhangzó állítások ellenőrzése. A Bloomberg televízió is úgy közvetítette a vitát, hogy közben a képernyő alján jelezte, ha valamelyik jelölt ténybeli tévedést tartalmazó kijelentést tett.

A vitában – az előválasztások vitáival ellentétben – a közönségnek tartózkodnia kellett az érzelemnyilvánításoktól.

Clinton felemelné a középosztályt

Hillary Clinton demokrata párti elnökjelölt infrastrukturális beruházásokat és minimálbér-emelést, valamint a középosztály segítését ígérte hétfőn este a két nagy amerikai párt elnökjelöltjeinek első televíziós vitájában.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot. Donald Trump republikánus jelölt Clinton elképzeléseire azzal válaszolt, hogy ő a külföldre telepedett vállalakozások hazahozatalát valósítaná meg, s ezzel sok-sok új munkahelyet teremtene.

Trump Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért

Már az elnökjelölti tv-vita első perceiben éles vitába bocsátkozott egymással hétfőn este Hillary Clinton és Donald Trump demokrata és republikánus párti elnökjelölt.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot.

Trump ismét Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért. Emellett ostorozta az észak-amerikai szabadkereskedelmi egyezményt (NAFTA), amelyet még Hillary Clinton férje, Bill Clinton írt alá elnökként. Amikor a demokrata jelölt azt válaszolta, hogy férje elnöksége fellendítette az amerikai gazdaságot, Trump közbeszólt: az elmúlt években Hillary Clinton miért nem arról beszélt, hogy a NAFTA milyen károkat okozott az országnak.

Trump többször félbeszakította Clintont, aki válasz helyett az újságírókat kérte fel Trump állításainak ellenőrzésére.

05557723.jpg

Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Trump nyilvánosságra hozná adóbevallását

Donald Trump az adóbevallása nyilvánosságra hozatalát ígérte az amerikai elnökjelöltek első, hétfői tévévitájában.

Hillary Clinton szerint dokumentumok bizonyítják, hogy Trump kibújt az adófizetés alól, amikor kaszinói voltak Atlantic Cityben, s nem áldozott közügyekre vagy jótékonyságra egyetlen centet sem.

A műsorvezető kérdésére, hogy mikor hozza nyilvánosságra az adóbevallását, Trump azzal válaszolt: amint az adóhatóság befejezte a munkát. Trump megjegyezte: ügyvédei tanácsai ellenére is közzéteszi adóbevallását.

Clinton szerint ez soha nem fog megtörténni.

Clinton nem kér bocsánatot az email-botrányért

Nem kér bocsánatot az email-botrányért – jelentette ki egyebek közt Hillary Clinton az elnökjelöltek első tv-vitájában.

A demokrata párti elnökjelölt azt mondta: vállalja a felelősséget, de nem kér bocsánatot az email-botrányért, amelyet külügyminiszterként saját magánszerverének hivatalos célú használatával okozott.

Hibát követett el, és ma már bizonyára másként cselekedne – tette hozzá.

Trump szerint viszont Clinton szándékosan vett igénybe magánszervert és szándékosan töröltette elektronikus leveleit. A republikánus elnökjelölt szerint ez alkotmányellenes volt.

Nyomasztó faji viták

Helyre kell állítani a bizalmat a fekete közösségek és a rendfenntartó erők között – jelentette ki Hillary Clinton a hétfői elnökjelölti tv-vita második nagy témájában, amikor a faji kérdésekben, a fekete közösségek helyzete ügyében és a közbiztonság kérdéseiben fejtették ki álláspontjukat.

“Rendszerszintű faji megkülönböztetés van” – állította egyebek között Hillary Clinton. Rehabilitációs programokat javasolt a börtönviselt afroamerikaiaknak és a fegyverviselés szigorítását szorgalmazta.

Donald Trump szerint azonban “Hillary Clinton képtelen kimondani két szót: törvény és rend”. A republikánus elnökjelölt szerint rendre van szükség. Úgy vélte, nem véletlen, hogy a legnagyobb rendőrszervezet őt biztosította támogatásáról.

Trump szerint a nagyvárosok belső részein az afroamerikaiak és a spanyolajkúak “pokolban élnek”. Egyes városokban, például Chicagóban, olyan rossz a közbiztonság, hogy “az ember az utcán sétál és agyonlövik”. Trump szerint bandák randalíroznak, a fekete amerikaiak közösségeit a politikai elit magára hagyta.

Clinton nem ért egyet azzal, hogy vetélytársa ilyen negatív képet fest a közállapotokról.

05557726.jpg

Hillary Clinton demokrata elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Clinton fellépne a kibertámadások ellen

Az Egyesült Államokat érő kibertámadások elleni határozott fellépést ígért Hillary Clinton hétfőn az elnökjelöltek tv-vitájában feltett, nemzetbiztonsággal kapcsolatos kérdésben.

A demokrata elnökjelölt ezzel összefüggésben ismét Oroszországot vádolta az amerikai állami és magán számítógépes rendszerek elleni támadásokkal.

Trump szerint egyelőre még senki sem bizonyította, hogy valóban Oroszország állt volna a Demokrata Párt számítógépes rendszerének feltörése mögött.

Trump: Clinton és Obama miatt emelkedhetett fel az Iszlám Állam

Donald Trump szerint Barack Obama és Hillary Clinton teremtett lehetőséget az Iszlám Állam terrorszervezet felemelkedésére.

A két jelölt hétfői tv-vitájában a republikánus párti elnökjelölt azt állította, hogy Barack Obama elnök és Hillary Clinton külügyminiszter hatalmi vákuumot teremtett Irakban, s ezzel lehetővé tette a dzsihadista terrorszervezet felemelkedését.

Clinton arra emlékeztetett, hogy Irakot a republikánus George W. Bush elnöksége idején rohanták le és a (később idő előttinek bizonyult) csapatkivonásról is Bush elnök döntött.

Clinton szerint fokozni kell az amerikai légicsapásokat az Iszlám Állam állásai ellen, és a terrorszervezet vezetőit kell likvidálni.

Trump szerint ha “elvették volna” Iraktól az olajat, akkor az Iszlám Államot meg lehetett volna fosztani pénzügyi forrásától.

Clinton szorosabb együttműködést akar a szövetségsekkel

Hillary Clinton szerint szorosabb együttműködésre van szükség a szövetségesekkel a terrorizmus elleni küzdelemben.

A demokraták elnökjelöltje a hétfői tv-vitában azt mondta, a hírszerzés erősítésére, a muszlim közösségekkel történő erőteljesebb együttműködésre, a NATO szerepének erősítésére összpontosítana.

Az iráni atomalku tető alá hozása szerinte azt mutatja, hogy külügyminiszterként “erős” politikus volt.

Azt ígérte, ha elnökké választják, tiszteletben tartja majd az Egyesült Államok kétoldalú szerződéseit szövetségeseivel, például Japánnal.

Trump szerint az Egyesült Államok nem lehet “a világ csendőre”.

05557669.jpg

Hillary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/JOE RAEDLE

Trump: Clintonban nincs elég életerő

Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég “életerő” ahhoz, hogy elnök legyen, de támogatja őt, ha mégis őt választják meg elnöknek.

A republikánus elnökjelölt kettejük hétfői tv-vitájának végén azt állította: demokrata vetélytársából hiányzik az “életerő”, és bár van tapasztalata, de ez “rossz tapasztalat”, mert sorozatban hozott rossz döntéseket.

Hillary Clinton a maga részéről külügyminiszterként tett utazásait, tárgyalásait, megállapodásait említette, mint bizonyítékot tapasztalataira és arra, hogy megvan benne az életerő.

Trump a vitavezető többszöri kérdésére végül hajlandó volt kimondani, ha Clinton nyeri az elnökválasztást, kész teljes mértékben támogatni őt.

MTI
Csatolás megtekintése 1491214
*
Hillary Clinton demokrata elnökjelöltre szavazok, Neki drukkolok. Azt mondják, hogy nem elég erős. A lassú víz partot mos! Nem erőszakos, de meggondolt és megfontolt. Nagy harcai lesznek, ha Ő nyer, de van benne "kurázsi", erő és elhivatottság. Meggondolt, megfontolt, s nem megy fejjel a falnak.
 
Igen folenyesen Mrs.Cliton nyert , pl.
Amerikaba az adozas es annak elkerulese a legsulyosabb bun es eveket lehet kapni erte. Az osszes elnok idaig mind kozzetette az adobevallasat. Trump nem, es kodosit, ezt nagyon jol meglogavolta Hillary pontokba szednve,vajon miert nem tette meg Mr Trump.
Az oroszokat amerika fole emelte katonailag stb ezt keves amerikainak lehet eladni ez nagy hiba volt Tumptol, ebbol maris az kovetkezik nem ismeri amerika tortenelmet helyet es szerepet a vilagba.
Az ingatlan eladas nagy uzlet, sok penzt lehet vele csinalni de show man es nem komoly gazdasagi potencia es szakterulet amire a nagy gazdag TOP cegek bedolnek.
Clinton lehet a ferje leha nougyei miatt tamadni de ez egy olcso piar fogas csak, hisz nem a ferje indul az elnoksegert. Clinton viszont nagyon jo gazdasagi szakember, es 8 eve alatt egyenesbe rakta a koltsegvetest . Gazdasagilag stabilla tette Usat. Az mas kerdes sokan nem szerettek mert kethetente talalt ki valami uj adot vagy gazdasagi intezkedest...

Amerikaba termeszetes az adakozas az adomanyok adasa felkarolasa egy egy ugyert akar beteg gyerekert akar vetranokert stb. Kozeposztalytol felfele szinte elvarando hogy valakit valamit tamogason a gazdagoknak meg egyenesen kotelezo mert ok kell elen jarjanak peldat mutatonak es 90% teszik is. A jovedelmuk x % karitativ dolgokat sponzoralnak.
"hallhatatlana" az adomanyaik ,tamogatasaik teszi oket. Korhazak , kutatasi programok adjak a szponzor nevet aki igen melyen a zsebebe nyul.
Alapitvanyaik stb legyen az muvesz , sportolo, gyar igazgato kutato, vagy barmi ,csak meg kell nezni egy egy gazdag ember "resumejat".
Pl Soros , mindegy mit /tetszik Mo-on vagy nem/de millios nagysagrenbe adakozik vagy Bill Gates,
Hogy Trump ebbol kimaradt?????............semmivel nem tudott visszavagni mert nem rendelkezik ilyennel.
A szavazo azt gondolhatja, hogy onzo es nem erdekli a szoc problemakkal elok, nincs benne empatia humanitarius cselekedet, es ez nem igazan nyero szemlelet.
 
Utoljára módosítva:
Az USA-ban nem két párt van , csak a választási rendszer következtében szövetségi szinten nincs esélyük labdába rúgni. Viszont tagállami szinten már sokszor van az , hogy valamelyik kis párt adja a kormányzót. A politikai paletta sokkal szélesebb mint pl Magyarországon , van pl : echte kommunista párt is pl.a Párt a Szocializmusért és Felszabadulásért (Party for Socialism and Liberation) de van neonáci párt is Pl Amerikai Harmadik Pozíció Párt (American Third Position Party), van klasszikus konzervatív párt is : Amerika Pártja (America's Party) , de van béke, és feministákat támogatók és egyéb pártok pl: Béke és Szabadság Párt (Peace and Freedom Party)​

De az egész csak szemfényvesztés a többi párttal, ha úgyis csak a demokraták meg a republikánusok pingpongoznak a hatalommal.
Örvendeztek, hogy Obamával egy fekete lett az elnök. Tökmindegy, ki az elnök, ha úgyis a demokraták jelöltje. Akkor lett volna áttörés, ha egy fekete politikai párt jelöltjeként került volna hatalomra.
 
De az egész csak szemfényvesztés a többi párttal, ha úgyis csak a demokraták meg a republikánusok pingpongoznak a hatalommal.
Örvendeztek, hogy Obamával egy fekete lett az elnök. Tökmindegy, ki az elnök, ha úgyis a demokraták jelöltje. Akkor lett volna áttörés, ha egy fekete politikai párt jelöltjeként került volna hatalomra.
Ennek semmi akadalya Amerikaba. Nincs kizarva lesz meg egy Martin Lutherer King aki feltud epiteni egy politikai partot.
Nem igazan erted az Usa demokracia felepitesed ha mar masodszor irod hogy 2 part pinpongozik.
Pl A zoldeknek is all a zaszlo,hogy kiugorjanak es akar harmadik nagy part legyen es versenjen a megmeretetesbe.
 
Ennek semmi akadalya Amerikaba. Nincs kizarva lesz meg egy Martin Lutherer King aki feltud epiteni egy politikai partot.
Nem igazan erted az Usa demokracia felepitesed ha mar masodszor irod hogy 2 part pinpongozik.
Pl A zoldeknek is all a zaszlo,hogy kiugorjanak es akar harmadik nagy part legyen es versenjen a megmeretetesbe.

Valóban nem ismerem, és volt már olyan az újkori történelemben, hogy nem demokrata vagy republikánus volt az elnök?
Mert én elhiszem, hogy több párt is van, de hol vannak?
 
De az amerikai demokrácia számomra úgy fest, hogy ha elege van a népnek a republikánusokból, akkor a demokratákra szavaznak. Ha elegük van a demokratákból, akkor megint a republikánusokra, mivelhogy több nincs. Hát ez milyen demokrácia?

Meg ilyent nem is latott a vilag a demokratikus Usaba nem jo a demokracia, bezeg otthon, hu jol megy.
A 25 ev alatt mar tokeltesen mukodik ami a yenkiknel 200 eve mar omladozik.....
Kritikan kivul van valami amit ajanlasz megvalositani?
 
Meg ilyent nem is latott a vilag a demokratikus Usaba nem jo a demokracia, bezeg otthon, hu jol megy.
A 25 ev alatt mar tokeltesen mukodik ami a yenkiknel 200 eve mar omladozik.....
Kritikan kivul van valami amit ajanlasz megvalositani?

Én csak kérdezem. Előfordult már, hogy valamelyik harmadik párt jelöltje lett az elnök?
 
Meg ilyent nem is latott a vilag a demokratikus Usaba nem jo a demokracia, bezeg otthon, hu jol megy.
A 25 ev alatt mar tokeltesen mukodik ami a yenkiknel 200 eve mar omladozik.....
Kritikan kivul van valami amit ajanlasz megvalositani?
A demokrácia alapja a pluralizmus.
Az ha csak egy vélemény hangzik el és az azzal szembeni már nem, akkor ott nem beszélhetünk demokráciáról.
Nos magyarországon nem 25 éves a demokrácia intézménye hanem több százéves múltra tekint vissza.
1947-től volt visszaszorítva 40 évre.
De a politikai szótárakban akkor is használtuk.
 
Meg ilyent nem is latott a vilag a demokratikus Usaba nem jo a demokracia, bezeg otthon, hu jol megy.

Nekem nincs bajom az itthoni demokráciával. A szavazásnál a kezembe nyomnak egy jó hosszú kutyanyelvet, amin fel van sorolva egy tucat párt vagy több, és arra ikszelek, amelyik szimpatikus. De az elég gáz lenne, ha mondjuk csak az MSZP meg a Fidesz lenne rajta minden választáson. Mert én az amerikait ilyennek látom. Demokrata vagy republikánus. És slussz. Van más is ott a szavazólistán, vagy csak ezek ketten?
És ha vannak más pártok is, akkor azoknak a szavazataikat miért nem számolják? Miért nincs más párt az USA parlamentben, csak ez a kettő? A többi még bejutási küszöböt se éri el?
 
Én csak kérdezem. Előfordult már, hogy valamelyik harmadik párt jelöltje lett az elnök?

Nem mert ahoz embereket kell meggyozni hogy arra az egyenre partra szavazon.
Talan nincs is miert hisz minden elnokvalasztas szinte fej fej mellett van. Ergo egetrengeto kulonbseg nincs mert ha lenne akkor az eredmenyekbe is latszana.
TAlan a legszorosabb volt Bush es Gore eredmenye.
Mindket part Amerika erdekebe politizal,es palota forradalom nem varhato mert igazabol nagy kulonbseg nincs nem ugy mint otthon hogy 180fokos differencia van egy egy part ideologiaja kozott.
A kulugy ami a vilagot erdekli igazabol meg ott sincs nagy kulonbseg,mert ugyan mast mond mindket elnokjelolt de a partjuk viszont nem a show vilagot elik,es ha donteni kell mindket part jozan megfontolas utan teszi es az ELnok meg talalja a vilagnak. Nem kicsinyitem le a szerepet hisz vetojoga van. Minket partban nagyon komoly szakmeberek ulnek akik viszont realisan merlegelnek.
HA nem igy lenne akkor Usa nem allna ebben a felallasban a vilagba.
 
A demokrácia alapja a pluralizmus.
Az ha csak egy vélemény hangzik el és az azzal szembeni már nem, akkor ott nem beszélhetünk demokráciáról.
Nos magyarországon nem 25 éves a demokrácia intézménye hanem több százéves múltra tekint vissza.
1947-től volt visszaszorítva 40 évre.
De a politikai szótárakban akkor is használtuk.
Horty korszakot demokracianak gondolod?
 
Horty korszakot demokracianak gondolod?
Nos én még a mostani korszakot sem gondolom annyira demokratikusnak, elméletileg a Horthy korszakban megvolt a több pártrendszer.
Volt már ha elég kezdetleges is de általános választójog.
A szélsősőges mozgalmak is vissza lettek szorítva.
Ráadásul megjelent a harmadik út és ez amerikai gyökerű. Ez elvetette az angol-szász és a liberális eszméket.
 
Nem mert ahoz embereket kell meggyozni hogy arra az egyenre partra szavazon.
Talan nincs is miert hisz minden elnokvalasztas szinte fej fej mellett van. Ergo egetrengeto kulonbseg nincs mert ha lenne akkor az eredmenyekbe is latszana.
TAlan a legszorosabb volt Bush es Gore eredmenye.
Mindket part Amerika erdekebe politizal,es palota forradalom nem varhato mert igazabol nagy kulonbseg nincs nem ugy mint otthon hogy 180fokos differencia van egy egy part ideologiaja kozott.

Hát akkor engem ez csak megerősít abban, hogy ez bizony kétpártrendszer.
És azt is látom, hogy nem csak "nincs nagy differencia" a két párt közt, hanem semmilyen differencia nincs. Mindegyik ugyanazt a háttérérdeket szolgálja, a bankok és nagytőkések érdekeit. Végül is ez egybeesik Amerika érdekeivel. Olyasmi ez, mint amikor mi a Hazafias Népfront jelöltjei között választottunk. :D De akkor legalább több jelölt volt.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!
ametiszt99 wrote on boyocska's profile.
Szia,nem tudom,hogy megoldódott e a Bauer Barbara könyvvel kapcsolatban a problémád,de feltettem a könyvet ide:
Ne haragudj,de nem vettem észre hamarabb az üzenetedet:):)
ametiszt
Vasas István wrote on kukta's profile.
Kedves Árpád !

Nagyon boldog névnapot kívánok !

Áldott , boldog Húsvéti Ünnepet is kívánok !

Jó egészséget kívánva üdvözöl v.pisti .

Statisztikák

Témák
38,124
Üzenet
4,800,309
Tagok
615,644
Legújabb tagunk
boborján2
Oldal tetejére