Trump és Clinton vita

A te tipped az Amerikai elnok valasztasra?

  • Mrs .Clinton

    Szavazat: 7 46.7%
  • Mr.Trump

    Szavazat: 8 53.3%

  • Összes szavazó
    15
Lezajlott Donald Trump republikánus és Hillary Clinton demokrata elnökjelölt tévévitája, mely a várakozásoknak megfelelően nem volt unalmas. Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég "életerő" ahhoz, hogy elnök legyen. A demokrata jelölt szerint viszont republikánus ellenfelének nincs meg a kellő vérméséklete ahhoz, hogy ő legyen az Egyesült Államok hadseregének főparancsnoka.

Elsősorban politikusokat és támogatókat hívtak meg vendégként Hilary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus párti elnökjelölt hétfő esti első vitájára.

A két nagy párt befolyásos politikusai töltötték meg a New York-i Hampstead Hofstra Egyetemét, ahol a sorrendben első elnökjelölti vitát tartották. Kormányzók, képviselők, szenátorok érkeztek, és jelen vannak a jelöltek kampányának nagy támogatói is, például a nevadai milliárdos Sheldon Adelson, aki Trump támogatója, vagy a szintén milliárdos texasi Mark Cuban, Hillary Clinton kampányának segítője.

Clinton stábja ezen kívül meghívott négy olyan hölgyet, akivel a demokrata elnökjelölt az elmúlt években szorosabb kapcsolatot alakított ki: egyikük a 2001. szeptember 11-i terrortámadások túlélője, másikuk egy egyedülálló édesanya, aki családon belüli erőszak áldozata volt, a harmadik asszony azóta áll baráti kapcsolatban Hillary Clintonnal, hogy az elnökjelölt first lady lett Washingtonban, s végül azt az Anastasia Somozát, aki agybénulása miatt mozgássérült és szerepel a kampány egyik reklámspotjában, amellyel Clinton Trumpot támadja egy mozgássérült újságírón gúnyolódó megjegyzéséért.


A publikum soraiban ott ültek természetesen a családtagok: Hillary Clinton lánya és a veje. Bill Cinton volt elnök a színfalak mögül kísérte figyelemmel az elnökjelölti vitát.

A Clinton-kampány hétfőn este 50 szövetségi államban 1200 helyen rendezett partit, amelyen az elnökjelölti vitát nézhették a meghívottak.

Donald Trump meghívottai között volt Mark Geist, a líbiai Bengáziban lévő amerikai konzulátus elleni, 2012-ben elkövetett terrortámadás egyik túlélője. A bengázi konzulátus elleni támadást Hillary Clinton külügyminiszteri megbízatása idején követték el, és a republikánusok elsősorban Clintont hibáztatják érte.

Trump családtagjai – köztük a tanácsadójává előlépett veje, Jared Kushner – is jelen volt a vitán.

Több száz újságíró tudósított az eseményről. A The New York Times bejelentette, hogy 18 fős csapatot állított össze, amelynek feladata a vitában elhangzó állítások ellenőrzése. A Bloomberg televízió is úgy közvetítette a vitát, hogy közben a képernyő alján jelezte, ha valamelyik jelölt ténybeli tévedést tartalmazó kijelentést tett.

A vitában – az előválasztások vitáival ellentétben – a közönségnek tartózkodnia kellett az érzelemnyilvánításoktól.

Clinton felemelné a középosztályt

Hillary Clinton demokrata párti elnökjelölt infrastrukturális beruházásokat és minimálbér-emelést, valamint a középosztály segítését ígérte hétfőn este a két nagy amerikai párt elnökjelöltjeinek első televíziós vitájában.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot. Donald Trump republikánus jelölt Clinton elképzeléseire azzal válaszolt, hogy ő a külföldre telepedett vállalakozások hazahozatalát valósítaná meg, s ezzel sok-sok új munkahelyet teremtene.

Trump Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért

Már az elnökjelölti tv-vita első perceiben éles vitába bocsátkozott egymással hétfőn este Hillary Clinton és Donald Trump demokrata és republikánus párti elnökjelölt.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot.

Trump ismét Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért. Emellett ostorozta az észak-amerikai szabadkereskedelmi egyezményt (NAFTA), amelyet még Hillary Clinton férje, Bill Clinton írt alá elnökként. Amikor a demokrata jelölt azt válaszolta, hogy férje elnöksége fellendítette az amerikai gazdaságot, Trump közbeszólt: az elmúlt években Hillary Clinton miért nem arról beszélt, hogy a NAFTA milyen károkat okozott az országnak.

Trump többször félbeszakította Clintont, aki válasz helyett az újságírókat kérte fel Trump állításainak ellenőrzésére.

05557723.jpg

Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Trump nyilvánosságra hozná adóbevallását

Donald Trump az adóbevallása nyilvánosságra hozatalát ígérte az amerikai elnökjelöltek első, hétfői tévévitájában.

Hillary Clinton szerint dokumentumok bizonyítják, hogy Trump kibújt az adófizetés alól, amikor kaszinói voltak Atlantic Cityben, s nem áldozott közügyekre vagy jótékonyságra egyetlen centet sem.

A műsorvezető kérdésére, hogy mikor hozza nyilvánosságra az adóbevallását, Trump azzal válaszolt: amint az adóhatóság befejezte a munkát. Trump megjegyezte: ügyvédei tanácsai ellenére is közzéteszi adóbevallását.

Clinton szerint ez soha nem fog megtörténni.

Clinton nem kér bocsánatot az email-botrányért

Nem kér bocsánatot az email-botrányért – jelentette ki egyebek közt Hillary Clinton az elnökjelöltek első tv-vitájában.

A demokrata párti elnökjelölt azt mondta: vállalja a felelősséget, de nem kér bocsánatot az email-botrányért, amelyet külügyminiszterként saját magánszerverének hivatalos célú használatával okozott.

Hibát követett el, és ma már bizonyára másként cselekedne – tette hozzá.

Trump szerint viszont Clinton szándékosan vett igénybe magánszervert és szándékosan töröltette elektronikus leveleit. A republikánus elnökjelölt szerint ez alkotmányellenes volt.

Nyomasztó faji viták

Helyre kell állítani a bizalmat a fekete közösségek és a rendfenntartó erők között – jelentette ki Hillary Clinton a hétfői elnökjelölti tv-vita második nagy témájában, amikor a faji kérdésekben, a fekete közösségek helyzete ügyében és a közbiztonság kérdéseiben fejtették ki álláspontjukat.

“Rendszerszintű faji megkülönböztetés van” – állította egyebek között Hillary Clinton. Rehabilitációs programokat javasolt a börtönviselt afroamerikaiaknak és a fegyverviselés szigorítását szorgalmazta.

Donald Trump szerint azonban “Hillary Clinton képtelen kimondani két szót: törvény és rend”. A republikánus elnökjelölt szerint rendre van szükség. Úgy vélte, nem véletlen, hogy a legnagyobb rendőrszervezet őt biztosította támogatásáról.

Trump szerint a nagyvárosok belső részein az afroamerikaiak és a spanyolajkúak “pokolban élnek”. Egyes városokban, például Chicagóban, olyan rossz a közbiztonság, hogy “az ember az utcán sétál és agyonlövik”. Trump szerint bandák randalíroznak, a fekete amerikaiak közösségeit a politikai elit magára hagyta.

Clinton nem ért egyet azzal, hogy vetélytársa ilyen negatív képet fest a közállapotokról.

05557726.jpg

Hillary Clinton demokrata elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Clinton fellépne a kibertámadások ellen

Az Egyesült Államokat érő kibertámadások elleni határozott fellépést ígért Hillary Clinton hétfőn az elnökjelöltek tv-vitájában feltett, nemzetbiztonsággal kapcsolatos kérdésben.

A demokrata elnökjelölt ezzel összefüggésben ismét Oroszországot vádolta az amerikai állami és magán számítógépes rendszerek elleni támadásokkal.

Trump szerint egyelőre még senki sem bizonyította, hogy valóban Oroszország állt volna a Demokrata Párt számítógépes rendszerének feltörése mögött.

Trump: Clinton és Obama miatt emelkedhetett fel az Iszlám Állam

Donald Trump szerint Barack Obama és Hillary Clinton teremtett lehetőséget az Iszlám Állam terrorszervezet felemelkedésére.

A két jelölt hétfői tv-vitájában a republikánus párti elnökjelölt azt állította, hogy Barack Obama elnök és Hillary Clinton külügyminiszter hatalmi vákuumot teremtett Irakban, s ezzel lehetővé tette a dzsihadista terrorszervezet felemelkedését.

Clinton arra emlékeztetett, hogy Irakot a republikánus George W. Bush elnöksége idején rohanták le és a (később idő előttinek bizonyult) csapatkivonásról is Bush elnök döntött.

Clinton szerint fokozni kell az amerikai légicsapásokat az Iszlám Állam állásai ellen, és a terrorszervezet vezetőit kell likvidálni.

Trump szerint ha “elvették volna” Iraktól az olajat, akkor az Iszlám Államot meg lehetett volna fosztani pénzügyi forrásától.

Clinton szorosabb együttműködést akar a szövetségsekkel

Hillary Clinton szerint szorosabb együttműködésre van szükség a szövetségesekkel a terrorizmus elleni küzdelemben.

A demokraták elnökjelöltje a hétfői tv-vitában azt mondta, a hírszerzés erősítésére, a muszlim közösségekkel történő erőteljesebb együttműködésre, a NATO szerepének erősítésére összpontosítana.

Az iráni atomalku tető alá hozása szerinte azt mutatja, hogy külügyminiszterként “erős” politikus volt.

Azt ígérte, ha elnökké választják, tiszteletben tartja majd az Egyesült Államok kétoldalú szerződéseit szövetségeseivel, például Japánnal.

Trump szerint az Egyesült Államok nem lehet “a világ csendőre”.

05557669.jpg

Hillary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/JOE RAEDLE

Trump: Clintonban nincs elég életerő

Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég “életerő” ahhoz, hogy elnök legyen, de támogatja őt, ha mégis őt választják meg elnöknek.

A republikánus elnökjelölt kettejük hétfői tv-vitájának végén azt állította: demokrata vetélytársából hiányzik az “életerő”, és bár van tapasztalata, de ez “rossz tapasztalat”, mert sorozatban hozott rossz döntéseket.

Hillary Clinton a maga részéről külügyminiszterként tett utazásait, tárgyalásait, megállapodásait említette, mint bizonyítékot tapasztalataira és arra, hogy megvan benne az életerő.

Trump a vitavezető többszöri kérdésére végül hajlandó volt kimondani, ha Clinton nyeri az elnökválasztást, kész teljes mértékben támogatni őt.

MTI
clinton2.jpg
 
Vannak a Nyírségben olyan falvak, ahol a lakosság gyakorlatilag 100 %-ban roma etnikumú ... és 100 %-ban munkanélküli ill. közmunkás. Csakhogy az utolsó munkalehetőség kb. 11 éve volt ott, azóta NINCS, ez tény. Ők aztán nem tehetnek a nyomorukról.

Hát ki tehet a nyomorukról, nem elég, hogy fizetjük a az orvosi ellátásukat a purdék taníttatását...ha adsz nekik háziállatokat, hogy neveljék szaporítsák...hát megeszik, adsz nekik földet, hogy kapáljanak, termeljenek valamit, tartsák el magukat , az sem jó. Párszáz éve élnek mellettünk semmi változás.
 
Hát ki tehet a nyomorukról, nem elég, hogy fizetjük a az orvosi ellátásukat a purdék taníttatását...ha adsz nekik háziállatokat, hogy neveljék szaporítsák...hát megeszik, adsz nekik földet, hogy kapáljanak, termeljenek valamit, tartsák el magukat , az sem jó. Párszáz éve élnek mellettünk semmi változás.
OFF Hogy hány száz éve élnek mellettünk, azt nem tudjuk, feltehetően a honfoglalás idején is voltak már a Kárpát-medencében, de nem ez a lényeg.

Az 1930-as években megtiltották Magyarországon a vándor-életmódot, ezzel kezdődött a baj ... ezért ide kellene visszatolatni, felajánlani a vándor-életmódot, akár lakókocsik ingyenes használatba-adásával is. Aki vándorolni akar, vándor-ipar tanításával kell támogatni. Ezzel leválasztható a deviáns rész, aki semmit nem hajlandó a bűnözésen kívül.

A bűnöző rész más tészta. A büntető eljárásban valamikor 1980 körül - túlterheltségre hivatkozva - lehetővé tették, hogy a bíróság ne állapítsa meg az okozott kár összegét. Ez jogállami nonszensz. Minden eljárásban meg kell állapítani az okozott kár összegét, még a nem vagyon elleni bűncselekmény esetén is. Ha ennek összege ismert, akkor már az is megkövetelhető, hogy a kár megtérítéséig maradjon csak őrizetben a jogerősen elítélt. Ez a "megélhetési" bűnözés jövedelmezőségét egy csapásra fölszámolná.

A közoktatás a harmadik probléma. Nem csökkenteni, hanem erősen növelni kell a kötelező oktatást. Nem korhatárra, hanem feltételre van szükség. A feltétel legyen az első felsőfokú diploma. Ez ugyan óriási megterhelést jelentene rövid távon ... de gondoljunk csak bele. Mondjuk egy gyermekorvos számára elfogadható kenyérkereset lenne a zsebtolvajlás?
 
Egy kicsit másképp látom a dolgokat, nem tipikusan magyar probléma...cigány integrációs problémák minden európai országban vannak, nem képes senki sem megoldani.
Évtizedek óta vándorolnak emberek - cigányok, vagy sem, mellékes - Európában. Sőt. A Brexit kapcsán bevándorlás-ellenesnek kikiáltott Nagy-Britannia részéről mindig is biztosított volt ennek a lehetősége. Néha vannak kisebb-nagyobb eltérések a vándor-ipartól, de ezen kívül más probléma nincs a GB-ben, sosem volt.

És nemcsak vándor-iparok vannak, hanem például LÓKERESKEDÉS is, GB-ben. Ami pedig Franciaországot illeti, ott nem minden prefektátus területe nyitott, de ezt a vándorok ismerik és tiszteletben is tartják, legalább is ez a jellemző. És még - uram bocsá - prostitúciós szolgáltatást is nyújtanak a vándorok, hatósági engedéllyel! Senki sem tartja ezt különösnek ... a franciáknál.
 
László , gondolom Te nagyon jól ismered az Angol és Franciaországi , de gondolom más nyugat - europai országbeli "nemzeti kisebbség" helyzetét . Kötekedni ezért nem akarok veled mert amint látom már vesztésre állok , de én akkor is nagyon , de nagyon megcáfolnám irásodat , mint az angol-szász itt értve Irországot is a "Traveler" és a Franciaországbeli "gens du voyage"/Tsiganes/ itt ugye a Manouches és a másik nagy családjuk a Yeniches hiszen mint magad is irod , utaznak és igy az álltalad állitott "tiszteletben tartás" hát nagyon is hátrafelé sül el hasonlóan Németországhoz , pedig ott is mint Magyarországon helyhez kötöttek ! Mert én magam már láttam többször is égö autógummikat az autópályákon mert a börtönböl nem engedték ki az egyik elitéltett és mit tudom én miért "kellett" volna valamin résztvennie !? Nem is tudtam , hogy egy börtön szanatorium ahol jönnek-mennek az elitéltek kényük kedvük szerint ;)
 
Lezajlott Donald Trump republikánus és Hillary Clinton demokrata elnökjelölt tévévitája, mely a várakozásoknak megfelelően nem volt unalmas. Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég "életerő" ahhoz, hogy elnök legyen. A demokrata jelölt szerint viszont republikánus ellenfelének nincs meg a kellő vérméséklete ahhoz, hogy ő legyen az Egyesült Államok hadseregének főparancsnoka.

Elsősorban politikusokat és támogatókat hívtak meg vendégként Hilary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus párti elnökjelölt hétfő esti első vitájára.

A két nagy párt befolyásos politikusai töltötték meg a New York-i Hampstead Hofstra Egyetemét, ahol a sorrendben első elnökjelölti vitát tartották. Kormányzók, képviselők, szenátorok érkeztek, és jelen vannak a jelöltek kampányának nagy támogatói is, például a nevadai milliárdos Sheldon Adelson, aki Trump támogatója, vagy a szintén milliárdos texasi Mark Cuban, Hillary Clinton kampányának segítője.

Clinton stábja ezen kívül meghívott négy olyan hölgyet, akivel a demokrata elnökjelölt az elmúlt években szorosabb kapcsolatot alakított ki: egyikük a 2001. szeptember 11-i terrortámadások túlélője, másikuk egy egyedülálló édesanya, aki családon belüli erőszak áldozata volt, a harmadik asszony azóta áll baráti kapcsolatban Hillary Clintonnal, hogy az elnökjelölt first lady lett Washingtonban, s végül azt az Anastasia Somozát, aki agybénulása miatt mozgássérült és szerepel a kampány egyik reklámspotjában, amellyel Clinton Trumpot támadja egy mozgássérült újságírón gúnyolódó megjegyzéséért.


A publikum soraiban ott ültek természetesen a családtagok: Hillary Clinton lánya és a veje. Bill Cinton volt elnök a színfalak mögül kísérte figyelemmel az elnökjelölti vitát.

A Clinton-kampány hétfőn este 50 szövetségi államban 1200 helyen rendezett partit, amelyen az elnökjelölti vitát nézhették a meghívottak.

Donald Trump meghívottai között volt Mark Geist, a líbiai Bengáziban lévő amerikai konzulátus elleni, 2012-ben elkövetett terrortámadás egyik túlélője. A bengázi konzulátus elleni támadást Hillary Clinton külügyminiszteri megbízatása idején követték el, és a republikánusok elsősorban Clintont hibáztatják érte.

Trump családtagjai – köztük a tanácsadójává előlépett veje, Jared Kushner – is jelen volt a vitán.

Több száz újságíró tudósított az eseményről. A The New York Times bejelentette, hogy 18 fős csapatot állított össze, amelynek feladata a vitában elhangzó állítások ellenőrzése. A Bloomberg televízió is úgy közvetítette a vitát, hogy közben a képernyő alján jelezte, ha valamelyik jelölt ténybeli tévedést tartalmazó kijelentést tett.

A vitában – az előválasztások vitáival ellentétben – a közönségnek tartózkodnia kellett az érzelemnyilvánításoktól.

Clinton felemelné a középosztályt

Hillary Clinton demokrata párti elnökjelölt infrastrukturális beruházásokat és minimálbér-emelést, valamint a középosztály segítését ígérte hétfőn este a két nagy amerikai párt elnökjelöltjeinek első televíziós vitájában.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot. Donald Trump republikánus jelölt Clinton elképzeléseire azzal válaszolt, hogy ő a külföldre telepedett vállalakozások hazahozatalát valósítaná meg, s ezzel sok-sok új munkahelyet teremtene.

Trump Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért

Már az elnökjelölti tv-vita első perceiben éles vitába bocsátkozott egymással hétfőn este Hillary Clinton és Donald Trump demokrata és republikánus párti elnökjelölt.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot.

Trump ismét Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért. Emellett ostorozta az észak-amerikai szabadkereskedelmi egyezményt (NAFTA), amelyet még Hillary Clinton férje, Bill Clinton írt alá elnökként. Amikor a demokrata jelölt azt válaszolta, hogy férje elnöksége fellendítette az amerikai gazdaságot, Trump közbeszólt: az elmúlt években Hillary Clinton miért nem arról beszélt, hogy a NAFTA milyen károkat okozott az országnak.

Trump többször félbeszakította Clintont, aki válasz helyett az újságírókat kérte fel Trump állításainak ellenőrzésére.

05557723.jpg

Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Trump nyilvánosságra hozná adóbevallását

Donald Trump az adóbevallása nyilvánosságra hozatalát ígérte az amerikai elnökjelöltek első, hétfői tévévitájában.

Hillary Clinton szerint dokumentumok bizonyítják, hogy Trump kibújt az adófizetés alól, amikor kaszinói voltak Atlantic Cityben, s nem áldozott közügyekre vagy jótékonyságra egyetlen centet sem.

A műsorvezető kérdésére, hogy mikor hozza nyilvánosságra az adóbevallását, Trump azzal válaszolt: amint az adóhatóság befejezte a munkát. Trump megjegyezte: ügyvédei tanácsai ellenére is közzéteszi adóbevallását.

Clinton szerint ez soha nem fog megtörténni.

Clinton nem kér bocsánatot az email-botrányért

Nem kér bocsánatot az email-botrányért – jelentette ki egyebek közt Hillary Clinton az elnökjelöltek első tv-vitájában.

A demokrata párti elnökjelölt azt mondta: vállalja a felelősséget, de nem kér bocsánatot az email-botrányért, amelyet külügyminiszterként saját magánszerverének hivatalos célú használatával okozott.

Hibát követett el, és ma már bizonyára másként cselekedne – tette hozzá.

Trump szerint viszont Clinton szándékosan vett igénybe magánszervert és szándékosan töröltette elektronikus leveleit. A republikánus elnökjelölt szerint ez alkotmányellenes volt.

Nyomasztó faji viták

Helyre kell állítani a bizalmat a fekete közösségek és a rendfenntartó erők között – jelentette ki Hillary Clinton a hétfői elnökjelölti tv-vita második nagy témájában, amikor a faji kérdésekben, a fekete közösségek helyzete ügyében és a közbiztonság kérdéseiben fejtették ki álláspontjukat.

“Rendszerszintű faji megkülönböztetés van” – állította egyebek között Hillary Clinton. Rehabilitációs programokat javasolt a börtönviselt afroamerikaiaknak és a fegyverviselés szigorítását szorgalmazta.

Donald Trump szerint azonban “Hillary Clinton képtelen kimondani két szót: törvény és rend”. A republikánus elnökjelölt szerint rendre van szükség. Úgy vélte, nem véletlen, hogy a legnagyobb rendőrszervezet őt biztosította támogatásáról.

Trump szerint a nagyvárosok belső részein az afroamerikaiak és a spanyolajkúak “pokolban élnek”. Egyes városokban, például Chicagóban, olyan rossz a közbiztonság, hogy “az ember az utcán sétál és agyonlövik”. Trump szerint bandák randalíroznak, a fekete amerikaiak közösségeit a politikai elit magára hagyta.

Clinton nem ért egyet azzal, hogy vetélytársa ilyen negatív képet fest a közállapotokról.

05557726.jpg

Hillary Clinton demokrata elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Clinton fellépne a kibertámadások ellen

Az Egyesült Államokat érő kibertámadások elleni határozott fellépést ígért Hillary Clinton hétfőn az elnökjelöltek tv-vitájában feltett, nemzetbiztonsággal kapcsolatos kérdésben.

A demokrata elnökjelölt ezzel összefüggésben ismét Oroszországot vádolta az amerikai állami és magán számítógépes rendszerek elleni támadásokkal.

Trump szerint egyelőre még senki sem bizonyította, hogy valóban Oroszország állt volna a Demokrata Párt számítógépes rendszerének feltörése mögött.

Trump: Clinton és Obama miatt emelkedhetett fel az Iszlám Állam

Donald Trump szerint Barack Obama és Hillary Clinton teremtett lehetőséget az Iszlám Állam terrorszervezet felemelkedésére.

A két jelölt hétfői tv-vitájában a republikánus párti elnökjelölt azt állította, hogy Barack Obama elnök és Hillary Clinton külügyminiszter hatalmi vákuumot teremtett Irakban, s ezzel lehetővé tette a dzsihadista terrorszervezet felemelkedését.

Clinton arra emlékeztetett, hogy Irakot a republikánus George W. Bush elnöksége idején rohanták le és a (később idő előttinek bizonyult) csapatkivonásról is Bush elnök döntött.

Clinton szerint fokozni kell az amerikai légicsapásokat az Iszlám Állam állásai ellen, és a terrorszervezet vezetőit kell likvidálni.

Trump szerint ha “elvették volna” Iraktól az olajat, akkor az Iszlám Államot meg lehetett volna fosztani pénzügyi forrásától.

Clinton szorosabb együttműködést akar a szövetségsekkel

Hillary Clinton szerint szorosabb együttműködésre van szükség a szövetségesekkel a terrorizmus elleni küzdelemben.

A demokraták elnökjelöltje a hétfői tv-vitában azt mondta, a hírszerzés erősítésére, a muszlim közösségekkel történő erőteljesebb együttműködésre, a NATO szerepének erősítésére összpontosítana.

Az iráni atomalku tető alá hozása szerinte azt mutatja, hogy külügyminiszterként “erős” politikus volt.

Azt ígérte, ha elnökké választják, tiszteletben tartja majd az Egyesült Államok kétoldalú szerződéseit szövetségeseivel, például Japánnal.

Trump szerint az Egyesült Államok nem lehet “a világ csendőre”.

05557669.jpg

Hillary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/JOE RAEDLE

Trump: Clintonban nincs elég életerő

Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég “életerő” ahhoz, hogy elnök legyen, de támogatja őt, ha mégis őt választják meg elnöknek.

A republikánus elnökjelölt kettejük hétfői tv-vitájának végén azt állította: demokrata vetélytársából hiányzik az “életerő”, és bár van tapasztalata, de ez “rossz tapasztalat”, mert sorozatban hozott rossz döntéseket.

Hillary Clinton a maga részéről külügyminiszterként tett utazásait, tárgyalásait, megállapodásait említette, mint bizonyítékot tapasztalataira és arra, hogy megvan benne az életerő.

Trump a vitavezető többszöri kérdésére végül hajlandó volt kimondani, ha Clinton nyeri az elnökválasztást, kész teljes mértékben támogatni őt.

MTI
Csatolás megtekintése 1491214

Clintonnak drukkolok. Tény, hogy mindketten fiatalabbak le/het/nének, az jobb lenne. Tapasztaltak. Ez viszont tény.
 
Clintonnak drukkolok. Tény, hogy mindketten fiatalabbak le/het/nének, az jobb lenne. Tapasztaltak. Ez viszont tény.

Körülnéztem mindenféle irányultságú sajtóban és nagyon elégedetlen az esztablisment mindkét jelölttel. Ilyen nevek forognak köztük alternatívaként, hogy Joe Biden, Obama harmadszor, sőt előre hoznák a nagy tervet Amerika egyesítésére (Mexikó-USA-Kanada) és a nagyon kedvelt kanadai fiatalember Justin Trudeau alkalmas lenne szerintük.

upload_2016-9-29_17-54-38.jpeg
Úgyhogy lehet drukkolni. Hajrá Kanada.... :cool:

Benjamin Fulfordnak vannak ilyen bennfentes információi. Néha egész jól bejön, amit eddig olvastam tőle.

Azt hiszem hozzáértőknek mondani sem kell, hogy mindez nem menne simán....:dr_9:Majd meglátjuk. Remélem november 8-án lesz még internet, majd akkor kiderül, hogy igaza lesz-e. :D
 
Körülnéztem mindenféle irányultságú sajtóban és nagyon elégedetlen az esztablisment mindkét jelölttel. Ilyen nevek forognak köztük alternatívaként, hogy Joe Biden, Obama harmadszor, sőt előre hoznák a nagy tervet Amerika egyesítésére (Mexikó-USA-Kanada) és a nagyon kedvelt kanadai fiatalember Justin Trudeau alkalmas lenne szerintük.

Ennek utánanéztem...The White Dragon Society, for its part, is recommending that Canadian Prime Minister Justin Trudeau head a North American Union.

A Fehér Sarkany Társaság ajánlja Trudeaut.

NO COMMENT.
 
Lezajlott Donald Trump republikánus és Hillary Clinton demokrata elnökjelölt tévévitája, mely a várakozásoknak megfelelően nem volt unalmas. Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég "életerő" ahhoz, hogy elnök legyen. A demokrata jelölt szerint viszont republikánus ellenfelének nincs meg a kellő vérméséklete ahhoz, hogy ő legyen az Egyesült Államok hadseregének főparancsnoka.

Elsősorban politikusokat és támogatókat hívtak meg vendégként Hilary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus párti elnökjelölt hétfő esti első vitájára.

A két nagy párt befolyásos politikusai töltötték meg a New York-i Hampstead Hofstra Egyetemét, ahol a sorrendben első elnökjelölti vitát tartották. Kormányzók, képviselők, szenátorok érkeztek, és jelen vannak a jelöltek kampányának nagy támogatói is, például a nevadai milliárdos Sheldon Adelson, aki Trump támogatója, vagy a szintén milliárdos texasi Mark Cuban, Hillary Clinton kampányának segítője.

Clinton stábja ezen kívül meghívott négy olyan hölgyet, akivel a demokrata elnökjelölt az elmúlt években szorosabb kapcsolatot alakított ki: egyikük a 2001. szeptember 11-i terrortámadások túlélője, másikuk egy egyedülálló édesanya, aki családon belüli erőszak áldozata volt, a harmadik asszony azóta áll baráti kapcsolatban Hillary Clintonnal, hogy az elnökjelölt first lady lett Washingtonban, s végül azt az Anastasia Somozát, aki agybénulása miatt mozgássérült és szerepel a kampány egyik reklámspotjában, amellyel Clinton Trumpot támadja egy mozgássérült újságírón gúnyolódó megjegyzéséért.


A publikum soraiban ott ültek természetesen a családtagok: Hillary Clinton lánya és a veje. Bill Cinton volt elnök a színfalak mögül kísérte figyelemmel az elnökjelölti vitát.

A Clinton-kampány hétfőn este 50 szövetségi államban 1200 helyen rendezett partit, amelyen az elnökjelölti vitát nézhették a meghívottak.

Donald Trump meghívottai között volt Mark Geist, a líbiai Bengáziban lévő amerikai konzulátus elleni, 2012-ben elkövetett terrortámadás egyik túlélője. A bengázi konzulátus elleni támadást Hillary Clinton külügyminiszteri megbízatása idején követték el, és a republikánusok elsősorban Clintont hibáztatják érte.

Trump családtagjai – köztük a tanácsadójává előlépett veje, Jared Kushner – is jelen volt a vitán.

Több száz újságíró tudósított az eseményről. A The New York Times bejelentette, hogy 18 fős csapatot állított össze, amelynek feladata a vitában elhangzó állítások ellenőrzése. A Bloomberg televízió is úgy közvetítette a vitát, hogy közben a képernyő alján jelezte, ha valamelyik jelölt ténybeli tévedést tartalmazó kijelentést tett.

A vitában – az előválasztások vitáival ellentétben – a közönségnek tartózkodnia kellett az érzelemnyilvánításoktól.

Clinton felemelné a középosztályt

Hillary Clinton demokrata párti elnökjelölt infrastrukturális beruházásokat és minimálbér-emelést, valamint a középosztály segítését ígérte hétfőn este a két nagy amerikai párt elnökjelöltjeinek első televíziós vitájában.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot. Donald Trump republikánus jelölt Clinton elképzeléseire azzal válaszolt, hogy ő a külföldre telepedett vállalakozások hazahozatalát valósítaná meg, s ezzel sok-sok új munkahelyet teremtene.

Trump Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért

Már az elnökjelölti tv-vita első perceiben éles vitába bocsátkozott egymással hétfőn este Hillary Clinton és Donald Trump demokrata és republikánus párti elnökjelölt.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot.

Trump ismét Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért. Emellett ostorozta az észak-amerikai szabadkereskedelmi egyezményt (NAFTA), amelyet még Hillary Clinton férje, Bill Clinton írt alá elnökként. Amikor a demokrata jelölt azt válaszolta, hogy férje elnöksége fellendítette az amerikai gazdaságot, Trump közbeszólt: az elmúlt években Hillary Clinton miért nem arról beszélt, hogy a NAFTA milyen károkat okozott az országnak.

Trump többször félbeszakította Clintont, aki válasz helyett az újságírókat kérte fel Trump állításainak ellenőrzésére.

05557723.jpg

Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Trump nyilvánosságra hozná adóbevallását

Donald Trump az adóbevallása nyilvánosságra hozatalát ígérte az amerikai elnökjelöltek első, hétfői tévévitájában.

Hillary Clinton szerint dokumentumok bizonyítják, hogy Trump kibújt az adófizetés alól, amikor kaszinói voltak Atlantic Cityben, s nem áldozott közügyekre vagy jótékonyságra egyetlen centet sem.

A műsorvezető kérdésére, hogy mikor hozza nyilvánosságra az adóbevallását, Trump azzal válaszolt: amint az adóhatóság befejezte a munkát. Trump megjegyezte: ügyvédei tanácsai ellenére is közzéteszi adóbevallását.

Clinton szerint ez soha nem fog megtörténni.

Clinton nem kér bocsánatot az email-botrányért

Nem kér bocsánatot az email-botrányért – jelentette ki egyebek közt Hillary Clinton az elnökjelöltek első tv-vitájában.

A demokrata párti elnökjelölt azt mondta: vállalja a felelősséget, de nem kér bocsánatot az email-botrányért, amelyet külügyminiszterként saját magánszerverének hivatalos célú használatával okozott.

Hibát követett el, és ma már bizonyára másként cselekedne – tette hozzá.

Trump szerint viszont Clinton szándékosan vett igénybe magánszervert és szándékosan töröltette elektronikus leveleit. A republikánus elnökjelölt szerint ez alkotmányellenes volt.

Nyomasztó faji viták

Helyre kell állítani a bizalmat a fekete közösségek és a rendfenntartó erők között – jelentette ki Hillary Clinton a hétfői elnökjelölti tv-vita második nagy témájában, amikor a faji kérdésekben, a fekete közösségek helyzete ügyében és a közbiztonság kérdéseiben fejtették ki álláspontjukat.

“Rendszerszintű faji megkülönböztetés van” – állította egyebek között Hillary Clinton. Rehabilitációs programokat javasolt a börtönviselt afroamerikaiaknak és a fegyverviselés szigorítását szorgalmazta.

Donald Trump szerint azonban “Hillary Clinton képtelen kimondani két szót: törvény és rend”. A republikánus elnökjelölt szerint rendre van szükség. Úgy vélte, nem véletlen, hogy a legnagyobb rendőrszervezet őt biztosította támogatásáról.

Trump szerint a nagyvárosok belső részein az afroamerikaiak és a spanyolajkúak “pokolban élnek”. Egyes városokban, például Chicagóban, olyan rossz a közbiztonság, hogy “az ember az utcán sétál és agyonlövik”. Trump szerint bandák randalíroznak, a fekete amerikaiak közösségeit a politikai elit magára hagyta.

Clinton nem ért egyet azzal, hogy vetélytársa ilyen negatív képet fest a közállapotokról.

05557726.jpg

Hillary Clinton demokrata elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Clinton fellépne a kibertámadások ellen

Az Egyesült Államokat érő kibertámadások elleni határozott fellépést ígért Hillary Clinton hétfőn az elnökjelöltek tv-vitájában feltett, nemzetbiztonsággal kapcsolatos kérdésben.

A demokrata elnökjelölt ezzel összefüggésben ismét Oroszországot vádolta az amerikai állami és magán számítógépes rendszerek elleni támadásokkal.

Trump szerint egyelőre még senki sem bizonyította, hogy valóban Oroszország állt volna a Demokrata Párt számítógépes rendszerének feltörése mögött.

Trump: Clinton és Obama miatt emelkedhetett fel az Iszlám Állam

Donald Trump szerint Barack Obama és Hillary Clinton teremtett lehetőséget az Iszlám Állam terrorszervezet felemelkedésére.

A két jelölt hétfői tv-vitájában a republikánus párti elnökjelölt azt állította, hogy Barack Obama elnök és Hillary Clinton külügyminiszter hatalmi vákuumot teremtett Irakban, s ezzel lehetővé tette a dzsihadista terrorszervezet felemelkedését.

Clinton arra emlékeztetett, hogy Irakot a republikánus George W. Bush elnöksége idején rohanták le és a (később idő előttinek bizonyult) csapatkivonásról is Bush elnök döntött.

Clinton szerint fokozni kell az amerikai légicsapásokat az Iszlám Állam állásai ellen, és a terrorszervezet vezetőit kell likvidálni.

Trump szerint ha “elvették volna” Iraktól az olajat, akkor az Iszlám Államot meg lehetett volna fosztani pénzügyi forrásától.

Clinton szorosabb együttműködést akar a szövetségsekkel

Hillary Clinton szerint szorosabb együttműködésre van szükség a szövetségesekkel a terrorizmus elleni küzdelemben.

A demokraták elnökjelöltje a hétfői tv-vitában azt mondta, a hírszerzés erősítésére, a muszlim közösségekkel történő erőteljesebb együttműködésre, a NATO szerepének erősítésére összpontosítana.

Az iráni atomalku tető alá hozása szerinte azt mutatja, hogy külügyminiszterként “erős” politikus volt.

Azt ígérte, ha elnökké választják, tiszteletben tartja majd az Egyesült Államok kétoldalú szerződéseit szövetségeseivel, például Japánnal.

Trump szerint az Egyesült Államok nem lehet “a világ csendőre”.

05557669.jpg

Hillary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/JOE RAEDLE

Trump: Clintonban nincs elég életerő

Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég “életerő” ahhoz, hogy elnök legyen, de támogatja őt, ha mégis őt választják meg elnöknek.

A republikánus elnökjelölt kettejük hétfői tv-vitájának végén azt állította: demokrata vetélytársából hiányzik az “életerő”, és bár van tapasztalata, de ez “rossz tapasztalat”, mert sorozatban hozott rossz döntéseket.

Hillary Clinton a maga részéről külügyminiszterként tett utazásait, tárgyalásait, megállapodásait említette, mint bizonyítékot tapasztalataira és arra, hogy megvan benne az életerő.

Trump a vitavezető többszöri kérdésére végül hajlandó volt kimondani, ha Clinton nyeri az elnökválasztást, kész teljes mértékben támogatni őt.

MTI
Csatolás megtekintése 1491214
*
Ma olvastam:
Szexvideóban szerepelt Donald Trump

Szuper videókazettán, egy 2000-re datálható Playboy-videoban szerepel a republikánus elnökjelölt, Donald Trump. A felvétel a softcore kategóriába esik, magyarul nincs benne nettó, nyers, közelről felvett üzekedés, de azért a pőre testek megvillannak benne. Mindez kifejezetten azután vált érdekessé, hogy a demokraták a legutóbbi elnök jelölti tévévitán elővették Trump korábbi nőalázását, amikor a venezuelai származású Miss Universe-t, Alicia Machadót Miss Röfinek és Miss Háztartásnak nevezte, majd egy szexvideóban való szerepléssel vádolta. Nem lehet véletlen, hogy a mostani felvétel is most került elő. Másik fun fact a Beast szerint, hogy amúgy Trump is szerepelt már a Playboy címlapján.
Trump jobban tenné mindenesetre, ha a fontos kampánykérdésekre fókuszálna, mert a legtöbb felmérés szerint egyértelműen ellenfele, a demokrata Hillary Clinton nyerte

az elnökjelöltek első tévé vitáját, magyar idő szerint hétfőről keddre virradóra. Trump azóta folyamatosan hátrál, főleg a hímsoviniszta megnyilatkozásai miatt. Trump a fent említett Machadót is gusztustalannak nevezte a Twitterén a BBC szerint, valamint azt írta, vajon csak azért kapott-e állampolgárságot, hogy a Clinton-kampány előránthassa az ügyét.
(Forrás: 24hu)
 

Clintonné
a Wall Street és az amerikai katonai-ipari komplexum vállalataival ápolt erős kapcsolatairól ismert. Egyes elemzők azt mondják, ha ő lesz Amerika új elnöke, még több háborút indít az amerikai katonai kiadások növelése érdekében.
 
teljesen mindegy, hogy ki lesz az elnök, ugyanis mindig azé döntés aki a választható jelölteket biztosítja a nyáj számára! tehát a nép mindig, mindenhol csak szócsövet választ, nem pedig döntéshozót!
 
Utoljára módosítva:
KI hozza a donteseket?
hosszú lenne a lista az egész hálózatot leírni, pláne úgy hogy nagy részét még mindig homály fedi
de az ÖSSZES politikus alacsony fokozatú szabadkőműves (33 fok van összesen), amelyek több árnyékszervezetbe tömörülnek átfedések is vannak, a hatalmi piramis csúcsához ( azok közül, amelyeknek nyilvános szerepük is van) a Vatikán áll a legközelebb, amely a Jezsuita Rend egyik székhelye, az is jelzésértékű, hogy a mostani a legelső jezsuita pápa, az eddigiek se voltak jobbak, mert oda is csak a saját embereik kerülhetnek )

ha a cél elérése érdekében az kell, hogy kiiktassák pl az elnökbábot, vagy uralkodót akkor megteszik (lásd Kennedy, vagy Diana), vagy olyan agyprogramozott szolgájukat, aki megpróbálja leleplezni őket (pl. Michael Jackson, Tupac, stb.), akkor az ő esetükben aktiválják az önmegsemmisítő programot, vagy ügynökeik vonják ki a forgalomból.

az "alternatív" médiában erőltetett népébresztők is a nagy Rendszer szolgái! Drábik János (Máltai Lovagrend), Jakab István [vntv] (Máltai Lovagrend), Balogh Béla (Fehér Sas Páholy alapító Nagymester),stb

lehet ez kicsit kusza lett, de több idő kellene jobban összeszedni a dolgokat és akkora terjedelmű lenne senki sem olvasná el úgy se :p
 
Lezajlott Donald Trump republikánus és Hillary Clinton demokrata elnökjelölt tévévitája, mely a várakozásoknak megfelelően nem volt unalmas. Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég "életerő" ahhoz, hogy elnök legyen. A demokrata jelölt szerint viszont republikánus ellenfelének nincs meg a kellő vérméséklete ahhoz, hogy ő legyen az Egyesült Államok hadseregének főparancsnoka.

Elsősorban politikusokat és támogatókat hívtak meg vendégként Hilary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus párti elnökjelölt hétfő esti első vitájára.

A két nagy párt befolyásos politikusai töltötték meg a New York-i Hampstead Hofstra Egyetemét, ahol a sorrendben első elnökjelölti vitát tartották. Kormányzók, képviselők, szenátorok érkeztek, és jelen vannak a jelöltek kampányának nagy támogatói is, például a nevadai milliárdos Sheldon Adelson, aki Trump támogatója, vagy a szintén milliárdos texasi Mark Cuban, Hillary Clinton kampányának segítője.

Clinton stábja ezen kívül meghívott négy olyan hölgyet, akivel a demokrata elnökjelölt az elmúlt években szorosabb kapcsolatot alakított ki: egyikük a 2001. szeptember 11-i terrortámadások túlélője, másikuk egy egyedülálló édesanya, aki családon belüli erőszak áldozata volt, a harmadik asszony azóta áll baráti kapcsolatban Hillary Clintonnal, hogy az elnökjelölt first lady lett Washingtonban, s végül azt az Anastasia Somozát, aki agybénulása miatt mozgássérült és szerepel a kampány egyik reklámspotjában, amellyel Clinton Trumpot támadja egy mozgássérült újságírón gúnyolódó megjegyzéséért.


A publikum soraiban ott ültek természetesen a családtagok: Hillary Clinton lánya és a veje. Bill Cinton volt elnök a színfalak mögül kísérte figyelemmel az elnökjelölti vitát.

A Clinton-kampány hétfőn este 50 szövetségi államban 1200 helyen rendezett partit, amelyen az elnökjelölti vitát nézhették a meghívottak.

Donald Trump meghívottai között volt Mark Geist, a líbiai Bengáziban lévő amerikai konzulátus elleni, 2012-ben elkövetett terrortámadás egyik túlélője. A bengázi konzulátus elleni támadást Hillary Clinton külügyminiszteri megbízatása idején követték el, és a republikánusok elsősorban Clintont hibáztatják érte.

Trump családtagjai – köztük a tanácsadójává előlépett veje, Jared Kushner – is jelen volt a vitán.

Több száz újságíró tudósított az eseményről. A The New York Times bejelentette, hogy 18 fős csapatot állított össze, amelynek feladata a vitában elhangzó állítások ellenőrzése. A Bloomberg televízió is úgy közvetítette a vitát, hogy közben a képernyő alján jelezte, ha valamelyik jelölt ténybeli tévedést tartalmazó kijelentést tett.

A vitában – az előválasztások vitáival ellentétben – a közönségnek tartózkodnia kellett az érzelemnyilvánításoktól.

Clinton felemelné a középosztályt

Hillary Clinton demokrata párti elnökjelölt infrastrukturális beruházásokat és minimálbér-emelést, valamint a középosztály segítését ígérte hétfőn este a két nagy amerikai párt elnökjelöltjeinek első televíziós vitájában.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot. Donald Trump republikánus jelölt Clinton elképzeléseire azzal válaszolt, hogy ő a külföldre telepedett vállalakozások hazahozatalát valósítaná meg, s ezzel sok-sok új munkahelyet teremtene.

Trump Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért

Már az elnökjelölti tv-vita első perceiben éles vitába bocsátkozott egymással hétfőn este Hillary Clinton és Donald Trump demokrata és republikánus párti elnökjelölt.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot.

Trump ismét Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért. Emellett ostorozta az észak-amerikai szabadkereskedelmi egyezményt (NAFTA), amelyet még Hillary Clinton férje, Bill Clinton írt alá elnökként. Amikor a demokrata jelölt azt válaszolta, hogy férje elnöksége fellendítette az amerikai gazdaságot, Trump közbeszólt: az elmúlt években Hillary Clinton miért nem arról beszélt, hogy a NAFTA milyen károkat okozott az országnak.

Trump többször félbeszakította Clintont, aki válasz helyett az újságírókat kérte fel Trump állításainak ellenőrzésére.

05557723.jpg

Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Trump nyilvánosságra hozná adóbevallását

Donald Trump az adóbevallása nyilvánosságra hozatalát ígérte az amerikai elnökjelöltek első, hétfői tévévitájában.

Hillary Clinton szerint dokumentumok bizonyítják, hogy Trump kibújt az adófizetés alól, amikor kaszinói voltak Atlantic Cityben, s nem áldozott közügyekre vagy jótékonyságra egyetlen centet sem.

A műsorvezető kérdésére, hogy mikor hozza nyilvánosságra az adóbevallását, Trump azzal válaszolt: amint az adóhatóság befejezte a munkát. Trump megjegyezte: ügyvédei tanácsai ellenére is közzéteszi adóbevallását.

Clinton szerint ez soha nem fog megtörténni.

Clinton nem kér bocsánatot az email-botrányért

Nem kér bocsánatot az email-botrányért – jelentette ki egyebek közt Hillary Clinton az elnökjelöltek első tv-vitájában.

A demokrata párti elnökjelölt azt mondta: vállalja a felelősséget, de nem kér bocsánatot az email-botrányért, amelyet külügyminiszterként saját magánszerverének hivatalos célú használatával okozott.

Hibát követett el, és ma már bizonyára másként cselekedne – tette hozzá.

Trump szerint viszont Clinton szándékosan vett igénybe magánszervert és szándékosan töröltette elektronikus leveleit. A republikánus elnökjelölt szerint ez alkotmányellenes volt.

Nyomasztó faji viták

Helyre kell állítani a bizalmat a fekete közösségek és a rendfenntartó erők között – jelentette ki Hillary Clinton a hétfői elnökjelölti tv-vita második nagy témájában, amikor a faji kérdésekben, a fekete közösségek helyzete ügyében és a közbiztonság kérdéseiben fejtették ki álláspontjukat.

“Rendszerszintű faji megkülönböztetés van” – állította egyebek között Hillary Clinton. Rehabilitációs programokat javasolt a börtönviselt afroamerikaiaknak és a fegyverviselés szigorítását szorgalmazta.

Donald Trump szerint azonban “Hillary Clinton képtelen kimondani két szót: törvény és rend”. A republikánus elnökjelölt szerint rendre van szükség. Úgy vélte, nem véletlen, hogy a legnagyobb rendőrszervezet őt biztosította támogatásáról.

Trump szerint a nagyvárosok belső részein az afroamerikaiak és a spanyolajkúak “pokolban élnek”. Egyes városokban, például Chicagóban, olyan rossz a közbiztonság, hogy “az ember az utcán sétál és agyonlövik”. Trump szerint bandák randalíroznak, a fekete amerikaiak közösségeit a politikai elit magára hagyta.

Clinton nem ért egyet azzal, hogy vetélytársa ilyen negatív képet fest a közállapotokról.

05557726.jpg

Hillary Clinton demokrata elnökjelölt. EPA/ANDREW GOMBERT

Clinton fellépne a kibertámadások ellen

Az Egyesült Államokat érő kibertámadások elleni határozott fellépést ígért Hillary Clinton hétfőn az elnökjelöltek tv-vitájában feltett, nemzetbiztonsággal kapcsolatos kérdésben.

A demokrata elnökjelölt ezzel összefüggésben ismét Oroszországot vádolta az amerikai állami és magán számítógépes rendszerek elleni támadásokkal.

Trump szerint egyelőre még senki sem bizonyította, hogy valóban Oroszország állt volna a Demokrata Párt számítógépes rendszerének feltörése mögött.

Trump: Clinton és Obama miatt emelkedhetett fel az Iszlám Állam

Donald Trump szerint Barack Obama és Hillary Clinton teremtett lehetőséget az Iszlám Állam terrorszervezet felemelkedésére.

A két jelölt hétfői tv-vitájában a republikánus párti elnökjelölt azt állította, hogy Barack Obama elnök és Hillary Clinton külügyminiszter hatalmi vákuumot teremtett Irakban, s ezzel lehetővé tette a dzsihadista terrorszervezet felemelkedését.

Clinton arra emlékeztetett, hogy Irakot a republikánus George W. Bush elnöksége idején rohanták le és a (később idő előttinek bizonyult) csapatkivonásról is Bush elnök döntött.

Clinton szerint fokozni kell az amerikai légicsapásokat az Iszlám Állam állásai ellen, és a terrorszervezet vezetőit kell likvidálni.

Trump szerint ha “elvették volna” Iraktól az olajat, akkor az Iszlám Államot meg lehetett volna fosztani pénzügyi forrásától.

Clinton szorosabb együttműködést akar a szövetségsekkel

Hillary Clinton szerint szorosabb együttműködésre van szükség a szövetségesekkel a terrorizmus elleni küzdelemben.

A demokraták elnökjelöltje a hétfői tv-vitában azt mondta, a hírszerzés erősítésére, a muszlim közösségekkel történő erőteljesebb együttműködésre, a NATO szerepének erősítésére összpontosítana.

Az iráni atomalku tető alá hozása szerinte azt mutatja, hogy külügyminiszterként “erős” politikus volt.

Azt ígérte, ha elnökké választják, tiszteletben tartja majd az Egyesült Államok kétoldalú szerződéseit szövetségeseivel, például Japánnal.

Trump szerint az Egyesült Államok nem lehet “a világ csendőre”.

05557669.jpg

Hillary Clinton demokrata és Donald Trump republikánus elnökjelölt. EPA/JOE RAEDLE

Trump: Clintonban nincs elég életerő

Donald Trump szerint Hillary Clintonban nincs elég “életerő” ahhoz, hogy elnök legyen, de támogatja őt, ha mégis őt választják meg elnöknek.

A republikánus elnökjelölt kettejük hétfői tv-vitájának végén azt állította: demokrata vetélytársából hiányzik az “életerő”, és bár van tapasztalata, de ez “rossz tapasztalat”, mert sorozatban hozott rossz döntéseket.

Hillary Clinton a maga részéről külügyminiszterként tett utazásait, tárgyalásait, megállapodásait említette, mint bizonyítékot tapasztalataira és arra, hogy megvan benne az életerő.

Trump a vitavezető többszöri kérdésére végül hajlandó volt kimondani, ha Clinton nyeri az elnökválasztást, kész teljes mértékben támogatni őt.

MTI
Csatolás megtekintése 1491214
Kis érdekesség ...
"Pánikban a titkosszolgálat - Putyinék dönthetnek arról, hogy ki lesz az új amerikai elnök?

A vizsgálat hazánkkal kapcsolatban is folyik

A hírszerzés szerint a Kreml az európai beépülést és fellazítást használhatja fel mintának, az erről zajló vizsgálat Magyarországot is érinti. A hírszerzés szerint Moszkva különböző populista politikai formációk mögé bújik Európában és így szerez komoly politikai befolyást. Moszkva európai behatolásáról jelenleg vizsgálat is folyik, amelyet a Kongresszus rendelt meg és amely Magyarországot is érinti.

Clinton hétfőn kijelentette, hogy a Demokrata Párt elleni kiber-támadások komoly kérdéseket vetnek föl az amerikai választásokba történő lehetséges orosz beavatkozással kapcsolatban.

Egyúttal Trumpot biztonsági kockázati tényezőnek nevezte, mivel az ellenfele egy idegen hatalmat szólított föl még több hasonló cselekedet elkövetésére.

Mindenesetre a Washington Post szerint az FBI már figyelmeztetést is kiküldött a választási irodáknak a lehetséges kiber-támadásokról."

http://privatbankar.hu/.../panikban-a-titkosszolgalat...

Pánikban a titkosszolgálat - Putyinék dönthetnek arról, hogy ki lesz az új…
privatbankar.hu
 
hosszú lenne a lista az egész hálózatot leírni, pláne úgy hogy nagy részét még mindig homály fedi
de az ÖSSZES politikus alacsony fokozatú szabadkőműves (33 fok van összesen), amelyek több árnyékszervezetbe tömörülnek átfedések is vannak, a hatalmi piramis csúcsához ( azok közül, amelyeknek nyilvános szerepük is van) a Vatikán áll a legközelebb, amely a Jezsuita Rend egyik székhelye, az is jelzésértékű, hogy a mostani a legelső jezsuita pápa, az eddigiek se voltak jobbak, mert oda is csak a saját embereik kerülhetnek )

ha a cél elérése érdekében az kell, hogy kiiktassák pl az elnökbábot, vagy uralkodót akkor megteszik (lásd Kennedy, vagy Diana), vagy olyan agyprogramozott szolgájukat, aki megpróbálja leleplezni őket (pl. Michael Jackson, Tupac, stb.), akkor az ő esetükben aktiválják az önmegsemmisítő programot, vagy ügynökeik vonják ki a forgalomból.

az "alternatív" médiában erőltetett népébresztők is a nagy Rendszer szolgái! Drábik János (Máltai Lovagrend), Jakab István [vntv] (Máltai Lovagrend), Balogh Béla (Fehér Sas Páholy alapító Nagymester),stb

lehet ez kicsit kusza lett, de több idő kellene jobban összeszedni a dolgokat és akkora terjedelmű lenne senki sem olvasná el úgy se :p
Összeesküvés.com oldalról ugye? ;)
 
De az egész csak szemfényvesztés a többi párttal, ha úgyis csak a demokraták meg a republikánusok pingpongoznak a hatalommal.
Örvendeztek, hogy Obamával egy fekete lett az elnök. Tökmindegy, ki az elnök, ha úgyis a demokraták jelöltje. Akkor lett volna áttörés, ha egy fekete politikai párt jelöltjeként került volna hatalomra.
Ez nem hatalommal való pinpongozás.
Amerikában ugyanis politikai konszenzusok történnek nemegyszer ,fontos változások átvitelekor(pl. ha demokrata elnők van republikánus többségü szenátussal).S ezek többsége nem a mutyizás felosztásáról szól,hanem érdemi munkáról,mert odaát az ujságirók sem szivbajosak.
Egy tisztán afro-amerikaiakból álló párt lehetősége szerintem minimális.Ott a vezetők azon marakodnának hogy melyikük "tösgyökeres" (azaz rabszolgák leszármazottja),vagy pedig bevándorlók(afrikai,karibi ) leszármazottja.(Anno emiatt kritizálták Obamát is,mert az apja szimplán kenyai,s nem amerikai rabszolgák utoda).
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

petrucy wrote on sizsu's profile.
Megtisztelve érzem magam a követés bejelölése miatt.-))
vorosmart wrote on bsilvi's profile.
Köszönömszépen a legújjab fordítást !
A "friss üzenetek + napok óta nem jelennek meg,hibát jelez
vorosmart wrote on DeeYoo's profile.
Köszönöm szépen a fordítást.

Statisztikák

Témák
38,094
Üzenet
4,794,893
Tagok
615,339
Legújabb tagunk
Dorki000
Oldal tetejére