Tudomány - áltudomány

Umaksuman

Állandó Tag
Állandó Tag
Olyan van, hogy egy adott lap azzal küldi vissza, hogy köszöni, nem kéri a publikációt, vagy kiadja biráloknak akik ilyenek vagy olyanok, s változtatást, kiegészitést kérnek, s baromi ritkán, de elfogadnak egy-egy anyagot kec-mec nélkül.
Ha van egy anyag, ami nagyon "ujszerü", akkor az fennakad a munkaadó intézet belsö, házi vitáján (anélkül nem biztos, hogy egy anyag kiengedhetö).
A második szürö a lap szerkesztösége. Ha nem kell nekik pl. a vizzel müködö motorrol szólo publikácio - akkor nem kell.Pont.
És mi ebben az alapvetően rossz, vagy rendkívüli? Vannak olyan publikációs fórumok is, ahol minden kec-mec nélkül elfogadnak anyagokat, de ezeket rendszerint ellepik a minimális önkritikával sem rendelkező önjelölt zsenik, ezért magára valamit is adó kutató inkább elkerüli őket. És a minimális önkritikához szerintem hozzá tartozik az is, hogy ha az ember az igazáról még a legközelebbi kollégáit sem tudja meggyőzni, akkor legalább megfordul a fejében, hogy a probléma talán nem a téma "újszerűségével", hanem az érvei súlyával van.
Ami pedig a vízzel működő motoros példádat illeti, az szerintem legalábbis félreérthető. Ha a lap szakmai profiljába belefér, és csak a témája alapján dobják vissza, akkor nincs is miért náluk publikálni. Komoly cég ilyet nem csinál, mert ha legalább a formai feltételeknek megfelel, akkor esély van rá, hogy bejön, és hatalmasat kaszálhatnak vele. A Nature is leadta Benveniste "vízmemóriás" cikkét, vagy a Science, Pons és Fleischmann hidegfúziós beégése után és ellenére is, közölte Taleyarkhanék "buborékfúziós" írását, pontosan ezzel az érvvel indokolva. (Persze ők kissé árnyaltabban fogalmaztak.:)) Ha viszont formai szempontból nem üti meg a mértéket (amint az a "vízmotoros" témában rendszerint előfordul), akkor nincs mellette racionális érv, hogy miért is kellene egy tudományos lapban leközölni. Menjen a Nők Lapjához vagy Friderikuszhoz, ott két kézzel kapnak utána.
 

Éleskés

Kormanyos
Fórumvezető
Kormányos
Tudod te, hogy miről beszélsz? Elolvastál belőle bármit is? Ne Sarkadi Dezsőt emlegesd, hanem Egely Györgyöt. Te már tudod, hogy nem fogod elfogadni, mert az egy "zseniális" felfedezés.
Sarkadi egyik érdekes mondata a dynagrav.doc-ból:
'Bodonyi nagy szerencséje az volt, sajnos annak tudatos felismerése nélkül, hogy „véletlenül” kimutatta a dinamikus gravitáció jelenségét. Tény az is,
hogy ehhez kellett még egy olyan fizikus is, történetesen szerény személyem, aki hajlandó volt Bodonyi méréseivel érdemben foglalkozni.'
Egyébként tényleg érdekes a leírás, de ez csak az elmélet igazolása. Annyira nem vagyok fizikus, hogy felfedezzem a leírásban az esetleges hibákat, ha vannak, ezért nem is minősítem.
Visszatérve erre a részre: a könyvtáramban mást keresgélve kezembe akadt Egely György: Vízautók ... Antigravitáció c. könyve s abban a Bodonyi-Sarkadi féle kutatás. Tulajdonképpen az egész Sarkadi féle szöveg beillesztésével, de a fenti öndicsérő szövegek elhagyásával.
Szóval Egely ennyire nem veszi figyelembe mások kutatásait és magáénak állítja be ....
 
Utoljára módosítva:

Éleskés

Kormanyos
Fórumvezető
Kormányos
Rendben, javítottál a jelenség időbeli leírásának felbontásán, az észlelés valóban kissé megelőzi a mérési metodika kidolgozását. De ez mennyiben támasztja alá az eredeti kijelentésedet, ti. hogy szerinted "amit empirikusan lehet igazolni, azt a tudományos körökben szokványosan használt mértékrendszerek és elvek szerint felépített, megtervezett készülékekkel végzik;", illetve mennyiben cáfolja az én állításomat, miszerint "a tudomány fejlődése folyamatosan együtt jár a mérési eszközök és módszerek fejlődésével"? Ismétlem: amíg valaki meg nem vizsgálta az illető dolgot vagy jelenséget akár szokványos, akár valami újonnan kifejlesztett módszerrel, addig semmi érdemi, ellenőrizhető állítást nem tud tenni róla, még azt sem, hogy az egyáltalán létezik-e, és nem csak a képzelete játszik vele. Szerinted ilyenkor már lehet felfedezésről beszélni? Hiszen manapság ha bármilyen felfedezést bejelentenek, utána a globális média mindig előás néhány "unortodox felfedezőt", akik már sokkal korábban megálmodták, cigánykártyából megjósolták, ősi írások titkos kódjából kiolvasták azt, vagy legalábbis ötletként megfordult valami hasonló a fejükben. (Kyra biztosan konkrét példákat is tudna hozni ilyen esetekre,:)) Ha viszont valaki elvégezte a vizsgálatot, és úgy találta, hogy a vizsgálati módszer konzekvensen megmutatja a vizsgált objektum bizonyos tulajdonságait, ezzel magát a vizsgálati módszert is legitimálja, és bevezeti a tudományos eszköztárba.
Olvastam egy újságban, talán az UFÓ magazinban. Azt az egyet és semmi többet róla, de így is érdekes volt nekem. Tehát
az orosz tudósok a hullámformák kutatásai közben rábukkantak a spirális hullámokra. Ezeket a hullámokat használják a delfinek(?) a vándorló állatok(?). Ezekkel lehet tudományosan megmagyarázni a megmagyarázhatatlan tájékozódási képességeket. Építettek egy gépet, amelyet radarként lehetett használni és ezzel komolyabb kutatásokat kezdeményeztek. Tudom, ne írd le, hogy lehet valamit kutatni, amit nem értenek és hogy lehet bármilyen gépet építeni olyan elvek alapján, amit nem értenek. Ezt nem értem.
A felfedezéssel egy komoly probléma volt és egy komoly következménnyel járt. A probléma, hogy nem tudtak közvetlen műszeres mérést kidolgozni, csak közvetettet (ezt sem értettem akkor sem), mert erre a hullámformára még nem volt megismételhető kutatási és mérési eredmény. A következmény pedig az, hogy a hullám elleni védelem hiánya miatt a kutatók zöme a kisérlet befejezése előtt meghalt. Talán ez volt a közvetett mérés eredménye? Ezért a teljes kutatást egyelőre teljesen elméleti síkra terelték.
Azóta egy betűt sem olvastam róla.
Szerintem ez egy felfedezés volt.
Több dolog következhet belőle: 1./ A felfedezésen tovább dolgoztak/~nak, de olyan eredményeket produkáltak, hogy ezzel katonai téren a világ haditudománya fölé tudtak/~nak emelkedni. Ezért hyper-super-ultra titkossá tették.
2./ Valóban öngyilkos a felfedezés, ezért tényleg abbahagyták a kutatásokat.
3./ Ez egy elmélet, amit publikáltak, ugrik-e rá valaki?
Mindenki döntse el, melyiket hiszi.
 

Csillagözön

Állandó Tag
Állandó Tag
Na persze. Meg van olyan is szép számmal, hogy a hétköznapi ember megtapasztalni vél valamit, pedig az a jelenség nem is létezik.
És olyan is van, amikor egy magas végzettségű egyén - aki pl. oktató egy egyetemen - elhárítja magától a legújabb kutatási eredményeket, mert azok szerzőinek tudása szemlátomást messze elmarad az ő tudásától, és nem tartalmaznak olyan súlyú érveket, amik miatt az addigi jegyzeteit el kellene dobni.
Olyan is van, hogy egy tudományos kutató csak egy fázist kutat egy adott folyamatban, de az egészről viszont lényegesen több fogalma van, mint egy átlagembernek. És egy átlagembernek ahhoz, hogy leírja egy ilyen topikba, hogy mi a helyzet egy adott kérdésben, és ne csak a levegőbe beszéljen, meg - elnézést - hülyézzen, ahhoz elég nagy jártasságra lenne szükség az adott témában.
Aztán olyan is van, hogy mikor X.Y. híres neves csillagász és kollégái nyilatkoznak, amikor egy borozóban poharazgatnak, egymást túllicitálva mesélgetik a különböző "rendellenes" jelenségeket, UFO megjelenéseket. Viszont mikor a laikus nyilvánosság előtt nyilatkoznak, rendszerint felhívják a figyelmet arra, hogy az UFO rövidítés egyszerűen azonosítatlan repülő tárgyat jelent, és legjobb tudásuk szerint semmi nem utal arra, hogy akár ezek, akár a "rendellenes" jelenségek mögött Földön kívüli intelligens lények állnának.
És vannak olyan dolgok, melyek csak egy bizonyos körben, a "beavatottak" között ismertek, mert a "beavatatlanok" többnyire lusták megkeresni azokat, vagy ha meg is találják, egy kukkot sem értenek belőle.
Az évezredes tapasztalatok szerint pedig az általam leírt esetek gyakrabban fordulnak elő, mint a Te példáid. Ezért van az, hogy még mindig a tudományos kutatást tartják az ismeretszerzés leghatékonyabb és legmegbízhatóbb módjának, ezért még azok is ennek a látszatát próbálják kelteni, akik más módokon, más eszközökkel szerzik és terjesztik "ismereteiket". És ezért nem lövik főbe vagy küldik el lapáttal-csákánnyal stadiont építeni a magas végzettségű szakembereket, nem az átlagembereket szavaztatják meg tudományos, vagy bármilyen más szakmai kérdések eldöntésére, nem ufológusoktól kérik a csillagászati megfigyeléseket és előrejelzéseket, és nem "beavatatlanoktól" kérnek tanácsot szakmai kérdésekben.
Hogy ki miben hisz, az magánügy. De én azt gondolom, hogy tudományos kérdésekben az információk megfelelő összerakásához, a saját tapasztalat megszerzéséhez és az igazság megközelítéséhez elengedhetetlen a tudományos közlemények ismerete…
És vedd figyelembe azt is, hogy zárt osztályra vonulni manapság már nem egyszerű dolog, még az igazán rászorulóknak sem jut elég hely, nem hogy a "parajelenségeket" tudományos módszerekkel (de nem sok sikerrel) vizsgáló kutatóknak. Az pedig, hogy valamiről "társadalmi!!! szinten" hallottak már az emberek, nem jelenti azt, hogy ismerik is, a létezését pedig végképp nem garantálja. Az agykontroll vagy a reiki viszont mindettől függetlenül létezik, és sokan művelik vagy műveltetik anélkül, hogy ismernék, és az állítólagos hatásukat bárki tudományos módszerekkel igazolta volna.
Ami a "társadalmi!!!" elismerést illeti, annak szemmel láthatóan nem feltétele a tudományos megalapozottság, amint azt a fenti példák is mutatják. A tudományos, vagy bármilyen más szakmai elismeréshez viszont az kevés, hogy sok laikus is elismeri az illető dolgot. Ennek ellenére bárkinek szíve joga, hogy kidobjon könyveket, és újakat írjon helyettük. Amíg viszont ezekkel a könyvekkel csak azoknak van bajuk, akik nem olvassák, írni pedig ha akarnák sem tudnák őket, addig ez a veszély aligha fenyeget.

Egy sor értelmetlen általánosításról írsz. Erre lehet mondani, hogy púder az egész....

A "Tudományt" úgy tekinted, mint az Istenedet. Elfelejted, hogy egy "eredmény" sokszor csak egy ember véleményéhez köthető, a többi csak szajkózza.....

A bizonyíték:

"......Az, hogy a kutatási eredmények nagy része hamis, sajnos nem pusztán az idegtudományok esetében igaz. A téma szakértője, a Stanford Egyetem epidemiológusa, John Ioannidis 15 évnyi kutatás után 2005-ben publikálta nagy megdöbbenést kiváltó tanulmányát, melynek címe: Mi az oka annak, hogy a legtöbb közölt kutatási eredmény hamis? (PLoS Medicine.) Ebben arra a következtetésre jutott, hogy a publikált eredmények legalább fele helytelen (orvostudománnyal kapcsolatos megállapításairól a MedicalOnline is beszámolt), rosszul használja a statisztikát vagy gyengécske a vizsgálati dizájn.

Érdekes módon a kutatók nem háborodtak fel Ioannidis megállapításain, hanem nagy energiával vetették magukat a vitába, és elkezdték kiküszöbölni a hibákat, írja a New Scientist. Az idegtudományt érintő legújabb kritika része ennek a vitának, amely minden bizonnyal igen sokáig fog tartani, hiszen, teszi hozzá Ingfei Chen, a tudósokat nagy erők lökik a hibás eredmények publikációja felé: hatalmas a nyomás, hogy közölhető felfedezéseket tegyenek, a negatív eredmények közlési gyakorlata még kialakulatlan, a kutatásokat csak igen ritkán ellenőrzik/ismétlik meg (az orvostudományi kutatások zöme is reprodukálatlan), és a nyert adatokat gyakran addig értelmezgetik, amíg azok a kívánt eredményt nem mutatják....."
 

Éleskés

Kormanyos
Fórumvezető
Kormányos
A vízautókról.
Publikus vonalon teljes a félreértés: az autókat nem a víz energiája hajtja, hanem valami más.
Először is a kutatók arra gondoltak, gondolnak és fejlesztik, hogy a vizet hidrogénre és oxigénre bontják és ezzel a durranógázzal hajtják meg a motorokat.
A kutatások alatt több probléma adódott:
1.// - a durranógáz olyan energiát tartalmaz, hogy a közvetlen felhasználása lehetetlen. Eltöri a mechanikai alkatrészeket.
-- felfedezték, hogy a közvetlen vízbontásból keletkező hidrogén nem teljesen olyan, mint a normál hidrogén. Valami barna habot képez a víz felszínén. Miért? Én még nem olvastam róla, bár az utóbbi évek kutatásait nem kísértem figyelemmel. Ez a barna habos hidrogén-oxigén keverék olyan a motornak, mint az atombomba a atomerőmű energiája helyett.
- ha csak a hidrogént égetik el a motorban, az már jó, de a hidrogén energiája sokkal nagyobb, int a 98-as benziné. Ezért kevesebb kell belőle és jobban kell védeni a motort az energialökésektől, továbbá a hidrogén a fémek jelenlétében másképpen viselkedik, mint a benzin.
- kérdés, hogy a vízbontással nyert hidrogén / durranógáz bontási energiáját vissza tudják-e nyerni a felhasználás során. Eddig nem sikerült még 50%-os energia felhasználást sem produkálni, vagy legalább a benzinmotorokéval azonosat sem.
Ezért a kutatások iránya a vízbontás olcsóbbá tételére irányul még ma is, beleértve a vákuum-energetikai kutatásokat - ez az igazi áltudomány, még akkor is, ha bizonyítható. Innentől kezdve a tudományos világ humbugnak tartja az egészet. Bár, ha bizonyítható, akkor miért ál? :p
Viszont a felhasználható energia hordozók mennyisége véges és valóban jó lenne egy olcsóbban beszerezhető energiaforrást találni.
2.// Létezik az Orgon energia. Ez umaksuman kedvenc paripája lehet! Mi ez? Hogyan lehet mérni? Ha lehet, hogyan lehet empírikus mérést produkálni?
- az Orgon energiát vízből nyerik. Ez a Joe-féle autómotor meghajtó energiája. Van egy rozsdamentes (acél, üveg, műanyag) cső rendszer, amiben megfelelő körülmények között az Orgon energia képződik. Mérése ingával / lengyel pálcával a legegyszerűbb. Mielőtt a szekptikusok hada kiröhögne közlöm, hogy tényleg mérhető, de a mérés a mérő személyétől függ. Ettől függetlenül, hogy mérhető-e, vagy sem, az Orgon energia motor hajtásra alkalmas. Hogy miért? Na ez a kérdés.
- az energia közlése a motorral a legfurcsább: az energia szállító csövet légtömör módon kell a karburátor külső felületéhez rögzíteni. A cső kivezetése a karburátor anyagával le van zárva, az az eneregia a fémen keresztül diffundál a motorba. Az alumínium jobban átjárható, mint az acél.
Az már biztos, hogy nem a radon gáz a vivőanyag, az csak a mérésre használható. (??)
Szóval az egész nagyon szokatlan, de a lényeg, hogy a kisérletek biztatóak.
 

Éleskés

Kormanyos
Fórumvezető
Kormányos
A tudósokról.
Az emberi agynak van egy bal és egy jobb féltekéje. A jobb féltekés kutatások már közkeletűek.
Általában azt mondják, hogy a bal agyfélteke a digitális, a logikus gondolkodásért felelés, míg a jobb agyfélteke az analitikus fél.
A tudósok általában a bal agyféltekét használják, a logikus következtetéseket. Aki nem a megfelelő logika szerint indokolja meg a felfedezését, az okfejtését, az nem tartozik a "tudós" csapatba, azokkal nem is foglalkoznak komolyabban.
Azonban az analitikus agy olyan bakugrásokra képes, amit a lépésről-lépésre (fel)dolgozó agy követni képtelen. Az ilyen emberek nem is mennek tudós pályára, de ugyanakkor nagyon hasznosak tudnak lenni. Az ilyeneknek az a+b nem egyenlő c-vel, hanem akármi lehet, mert tudat alatt hozzáadja még d^2-t és a nap hosszát másodpercben, mert hisz az világos, nem? Az eredmény a kisnyúl. És ettől a logikus emberek a falnak mennek! Hajjaj!
Egy, számomra kedves példa: az egyetemen matekból vizsgáztam. A docens úr egy jóindulatú ember volt, de szerette a lépésről-lépésre való levezetéseket. Ha valaki ellent mondott neki, akkor a vizsgázót általában kirúgta.
Én meg nem. Kihúztam a tételt, kidolgoztam, kimentem a táblához és előadtam a mondandómat. Az ilyeneket, hogy a 2a + 3a - 5a = ő úgy várta el, hogy kiemeljük a-t, tehát a*(2+3-5) = a*0 = 0 Én meg azt mondtam, hogy nulla. stb., stb. És - ha jól emlékszem - egy parciális diff. egyenletet megoldottam 5 sorban, az eredemény kétszer aláhúztam. Pont. Erre a docens úr feje belilult, és közölte, hogy az eredmény hibás. Én meg mondtam, hogy az bizony korrekt. Na jó, mondta ő, bizonyítsa be. Nagy levegőt vettem és bebizonyítottam, két egyetemi méretű táblát teleírtam. Életem egyik legnehezebb vizsgája volt, mert marhára kellett figyelnem, minden apróságot külön-külön le kellett írnom és elmagyaráznom. A végén jelest adott, de azt mondta, hogy még egyszer elő ne forduljon!
A fenti példából nem a hasznosságom bizonyítottam. :dr_9:Arra is van példa, de ezt most mellőzöm.
 

evapatocs

Állandó Tag
Állandó Tag
A tudósokról.
Az emberi agynak van egy bal és egy jobb féltekéje. A jobb féltekés kutatások már közkeletűek.
Általában azt mondják, hogy a bal agyfélteke a digitális, a logikus gondolkodásért felelés, míg a jobb agyfélteke az analitikus fél.
A tudósok általában a bal agyféltekét használják, a logikus következtetéseket. Aki nem a megfelelő logika szerint indokolja meg a felfedezését, az okfejtését, az nem tartozik a "tudós" csapatba, azokkal nem is foglalkoznak komolyabban..
Szia!
Nézd csak meg,hogy az agykutató nő:Jill Bolte Taylor hogyan bizonyitja be ,hogy miként látja (belülről!) a bal agyféltekéje a jobb agyféltekéjét....?:)Tudományosan...!!

 

Umaksuman

Állandó Tag
Állandó Tag
Olvastam egy újságban, talán az UFÓ magazinban. Azt az egyet és semmi többet róla, de így is érdekes volt nekem. Tehát
az orosz tudósok a hullámformák kutatásai közben rábukkantak a spirális hullámokra. Ezeket a hullámokat használják a delfinek(?) a vándorló állatok(?).
Bocs, én már az elején elvesztettem a fonalat. Mitől lesz spirális egy hullám?

Mindenki döntse el, melyiket hiszi.
Én pl. egyiket sem a fentiek közül, hiszen vannak más, szerintem valószínűbb alternatívák is.:)
 

Umaksuman

Állandó Tag
Állandó Tag
Egy sor értelmetlen általánosításról írsz. Erre lehet mondani, hogy púder az egész....
Már elnézést, miért lennének értelmetlenek, ha egyszer általánosításként helytállóbbak, mint az általad leírt általánosítások?

A "Tudományt" úgy tekinted, mint az Istenedet.
Gondolom, ezt a következtetést nem az itteni "ismeretségünk" alapján vontad le, hiszen ezen a fórumon eddig csak az egyik tárgykörről alkotott véleményemet fejtettem ki részletesebben. De ha már itt tartunk, elárulhatom, hogy "a Tudományt" az isteneimnél sokkal többre tartom.

Elfelejted, hogy egy "eredmény" sokszor csak egy ember véleményéhez köthető, a többi csak szajkózza.....
Így már érthető, Te miért tartod rendszerint tudományos eredménynek valaki, vagy valakik mások által szajkózott véleményét. Neked is csak javasolni tudom a definíciók tisztázását a kár a tudomány, akár az eredmény vagy a szajkózás vonatkozásában.

Minek is a bizonyítéka? A fenti állításodnak biztosan nem. A hivatkozott írás szövegkörnyezetéből világosan kiderül, hogy Ioannidis eredmények alatt a tudományos publikációkban megjelenő, a vizsgálati adatokból a szerző vagy szerzők által levont következtetéseket érti. Az ezek vizsgálatából levont következtetése pedig azt is mutatja, hogy ilyen eredményeket (amik, ha olvasol időnként tudományos publikációkat, láthatod, hogy az esetek nagy többségében nem egyetlen szerző munkái) tudományos szakmai körökben nem szajkózzák (ismételgetik gondolkodás és kritikai észrevételek nélkül), hanem szükség (és lehetőség) szerint további publikációkban ellenvéleményeket, kritikákat fogalmaznak meg velük szemben. Hiszen az epidemiológus Ioannidis sem egymaga ellenőrizte és minősítette helytelennek sok száz, különböző szakterületeken lefolytatott kutatás eredményét, hanem azt összegezte, hogy a reakciók alapján idővel mennyi bizonyult belőlük helytálló felfedezésnek, és mennyit ítélt belőlük hibásnak a szakmai közvélemény. Ez a tudományos kutatás szokásos munkamódszere, és éppen ezt bírálják leginkább az áltudományos "szakírók". Szerintük a szakmai kritikát ki kellene iktatni, és bemondásra kellene minden kutatási eredményt tudományosnak és felfedezésnek elismerni. Az viszont szerintem nyilvánvaló, hogy ebben az esetben még inkább növekedne a hibás, csak szajkózásra érdemes "eredmények" száma, és aránya is.
 

Umaksuman

Állandó Tag
Állandó Tag
A vízautókról.
Ne haragudj, de annyi mindenről írtál itt, hogy inkább egyben próbálok válaszolni rájuk.
Publikus félreértés: nem a víz mechanikai energiája (leszámítva a viccbeli albán Daciát:)).
Durranógáz (hidrogén-oxigén elegy) lehetetlen: belső égésű motort már Benz előtt is csináltak vele, de a mostani BMW Hydrogen 7 vagy a Mazda RX-8 Wankel sem kispályás kísérleti próbálkozás.
Nem teljesen olyan: egy fenét nem. A vízből visz magával némi szemetet, de ez cseppfogókkal, szűrőkkel gond nélkül megoldható. Utána viszont ugyanolyan, mint amit a boltban veszel, és levegővel elkeversz.:)
Ha csak a hidrogént: miről beszélsz? Égetés == reakció oxigénnel. Belső égésű motorban a kettő keveredik (durranógáz), robban, van "energialökés". Külső égésűben csak az égőfejben találkoznak, nincs, és nem is kell "energialökés". És hogy a hidrogén fémek jelenlétében hogy viselkedik, az egy dolog, fontosabb, hogy a fémek (és más szerkezeti anyagok is) másképpen viselkednek hidrogén, mint benzin jelenlétében.
Akkor miért ál?: mert eddig csak áltudományos módszerekkel "bizonyították". Az előállításhoz befektetett energia visszanyerése pedig csak örökmozgó üzemmódhoz lenne feltétel, egy közönséges motornál kevesebbel is beérjük.:)
Na ez a kérdés: ez bizony. Tipikus áltudományos duma, hogy az olyan jelenségek, amiket csak a mérő személy tud mérni, tudományos módszerrel nem vizsgálhatóak. Ez nem igaz. Ilyenkor az illető személyt nevezik ki műszernek:), és szépen megkérik, hogy amíg a kutatók véletlenszerűen (és a "műszer" által nem ismert módon) megváltoztatják a mérendő rendszert (pl. "gázt" adnak a motornak), közölje, hogy milyen értéket mér. Aztán ha van szignifikáns korreláció a rendszer állapota (pl. a motor teljesítmény vagy hulladék hő leadása) és a mért paraméter (pl. az Orgon-energia nagysága) között, akkor oké, ha nem, akkor bukta. Az ingával vagy lengyel pálcával végzett ilyen vizsgálatok eredménye pl. rendszerint bukta, ezért tudományos körökben az ezekkel végzett méréseket nem tartják perdöntőnek.
 

Umaksuman

Állandó Tag
Állandó Tag
A tudósokról.
Az emberi agynak van egy bal és egy jobb féltekéje. A jobb féltekés kutatások már közkeletűek.
És érdekesképpen sok esik közülük a Csillagözön legutóbbi hozzászólásában említett kategóriába.:)
Mindebből szerintem elhamarkodott lenne azt a következtetést levonni, hogy aki nem a megfelelő logika szerint indokolja meg a felfedezését, az okfejtését, az ezt azért teszi, mert nem "bal féltekével" gondolkozik, és ezért nem tartozhat a "tudós" csapatba. Ennek illusztrálására nekem is van egy hasonló példám: egyszer nem készültem a vizsgára, de a sorsdöntő feladatban szereplő összefüggést más, nem a vizsga anyagát képező módszerrel le tudtam vezetni. Az adjunktus asszony persze rögtön átlátta a levezetést, nem kellett neki elmagyarázni, és mosolyogva azt mondta: "Most nem rúgom ki, de legközelebb készüljön!" (Ja, és a lengyelpálca-szakértő szomszédom szerint kifejezetten gyenge a bal agyféltekém, az Egely-kerék szerint pedig rosszul is működik együtt a jobbal.:))
 

Éleskés

Kormanyos
Fórumvezető
Kormányos
Bocs, én már az elején elvesztettem a fonalat. Mitől lesz spirális egy hullám?
Kedves umaksuman, hát ez az!
El sem tudod képzelni? És azt el tudod képzelni, hogy más elképzelte? Nem? Itt a probléma nálad. Miért gondolod azt, hogy te okosabb, szebb, logikusabb, tudományosabb és egyáltalán felsőbbrendűbb vagy a másképp gondolkodóknál? És mert nem tudod követni a másképp gondolkodókat, állogikai okoskodások mocsarába fojtod őket, még címet is találtok ki rájuk: áltudomány, amit művelnek!
Egy fenét áltudomány! A rögtől el nem tudni szakadók védekezése az új gondolatok ellen. Mondhatnánk azt is, hogy konzervativizmus, de az olyan snassz és elcsépelt. Az elfogadott tudomány művelői .... brrr.
 

Éleskés

Kormanyos
Fórumvezető
Kormányos
Ne haragudj, de annyi mindenről írtál itt, hogy inkább egyben próbálok válaszolni rájuk.
Publikus félreértés: nem a víz mechanikai energiája (leszámítva a viccbeli albán Daciát:)).
Durranógáz (hidrogén-oxigén elegy) lehetetlen: belső égésű motort már Benz előtt is csináltak vele, de a mostani BMW Hydrogen 7 vagy a Mazda RX-8 Wankel sem kispályás kísérleti próbálkozás.
stb., stb.,
Ezt nevezem mellé-, vagy félrebeszélésnek. Mert te jobban tudod! Íme egy rövid ismertető a wikipediáról:
A BMW Hydrogen 7 egy a BMW 7-es sorozatából készített hidrogén, és benzin-meghajtású változata (bivalens hajtás). A motor egyrészt képes a hirdogén elégétéséből származó energiát közvetlenül a meghajtásra fordítani, másrészt ugyaníg képes benzin segítségével, hagyományos [[benzin]]üzemben működni. Az autó benzinüzemmódban átlagosan 7,2 kilométert tud megtenni egy liter üzemanyaggal. Hidrogénmeghajtásnál ez a távolság csupán 2 km.

Azt azért ne felejtsük el, hogy a durranógáz a hidrogén-oxigén 2:1 arányú elegye (A H2O felbontva, 2H+1O=100%). A hidrogén meghajtás pedig a hidrogén az oxigén, továbbá a nitrogén elegyében ( =levegő, főbb alkotórészei nitrogén 78,09%, oxigén 20,93%) ég el. A kettő nem ugyanaz!
 

Éleskés

Kormanyos
Fórumvezető
Kormányos
Ja, és a lengyelpálca-szakértő szomszédom szerint kifejezetten gyenge a bal agyféltekém, az Egely-kerék szerint pedig rosszul is működik együtt a jobbal.:)
Mi az, hogy lengyel-pálca szakértő?
A földsugárzást legkönnyebben ingával lehet mérni, vagy Y formájú bottal, vagy egy L formára hajlított fém dróttal (ez a lengyel-pálca), vagy akármilyen, az ember közvetlen akaratától függetlenül mozgó akármivel, amit kézben lehet tartani. Pl. egy T formára hajlított gemkapoccsal, bár ahhoz már tényleg érzékeny ember szükségeltetik.
Szóval milyen szakértő a lengyel-pálca szakértő? :hurra:

És mi közöd van az Egely-kerékhez? Hisz te nem hiszel benne! Áltudomány!
De ha mégis, milyen információ van arról, hogy melyik agyféltekével működik együtt az Egely-kerék? Közösen dolgoznak? Hol van ebben leírva, hogy melyik agyfélteke merre, vagy hogyan forgat? Nem találom ..... A "harmonizálni" nem egyenlő az együttműködéssel.
Az Egely-kerék vitalitásjelző könnyű, hordozható eszköz, mellyel
    • meggyőződhet arról, hogy akaratával, mentális erejével tárgyat mozgathat (kereket forgathat) anélkül, hogy hozzáérne,
    • megfigyelheti, hogy mekkora távolságból képes ilyen hatást kifejteni,
    • fejlesztheti koncentráló képességét,
    • megtanulhatja mozgósítani energiáit,
    • harmonizálhatja agyféltekéi működését, ha két kezével egyszerre forgat egy-egy kereket,
    • megtanulhatja irányítani a testéből kiáramló energiát, tudatosan befolyásolni a kerék forgásirányát,
    • gyakorolhatja az ellazulást (ha feszült, akkor a kerék nem, vagy csak kicsit forog),
    • szórakozva fedezheti fel a testében rejlő energiát,
    • tudatosítja mentális erejét.
 
Utoljára módosítva:

Umaksuman

Állandó Tag
Állandó Tag
El sem tudod képzelni? És azt el tudod képzelni, hogy más elképzelte? Nem? Itt a probléma nálad. Miért gondolod azt, hogy te okosabb, szebb, logikusabb, tudományosabb és egyáltalán felsőbbrendűbb vagy a másképp gondolkodóknál? És mert nem tudod követni a másképp gondolkodókat, állogikai okoskodások mocsarába fojtod őket, még címet is találtok ki rájuk: áltudomány, amit művelnek!
Úgy látom, változatlanul nem vagy hajlandó konkrét definícióhoz, kritériumokhoz kötni az "áltudomány" szó használatát, csak vagdalkozol vele ész nélkül. Én ebben az esetben sem minősítettem (és főleg nem indoklás nélkül) áltudományosnak az idézett szöveget. És természetesen azt is el tudom képzelni, hogy valaki más elképzelte a "spirális hullámot", éppen ezért kérdeztem, hátha Te is el tudod magyarázni. (Feltéve persze, hogy gondolkodtál is rajta egy keveset, nem csak szokás szerint szajkózod itt a mások véleményét.) Viszont úgy látom, azt képtelen vagy elképzelni, hogy az UFO-magazin cikkírója akár hazudhatott is, és esetleg az utolsó szóig ő találta ki ezt a sztorit. Nyilván azért, mert szebbnek, logikusabbnak, tudományosabbnak és egyáltalán felsőbbrendűbbnek képzeled magad minden hozzád képest másképp gondolkodónál. Ezen a fórumon pedig leginkább én vagyok a másképp gondolkodó, aki gondolkodni is hajlandó, nem csak kritika nélkül elfogadni és ismételgetni a többség véleményét.

Egy fenét áltudomány! A rögtől el nem tudni szakadók védekezése az új gondolatok ellen. Mondhatnánk azt is, hogy konzervativizmus, de az olyan snassz és elcsépelt. Az elfogadott tudomány művelői .... brrr.
Nocsak. Milyen alapon teszel egyenlőségjelet az áltudományos módszerek és az új gondolatok közé? Hiszen a tudományos közvélemény által áltudományosnak tartott munkák jelentős része éppenséggel ősrégi, tudományos módszerekkel már régen megcáfolt elképzeléseket védelmez, és próbál tudományos színben feltüntetni. (Lásd pl. "életerő", homeopátia, csillagjóslás, vagy a "tiltott régészet" több száz "felfedezése".)
 

Umaksuman

Állandó Tag
Állandó Tag
Azt azért ne felejtsük el, hogy a durranógáz a hidrogén-oxigén 2:1 arányú elegye (A H2O felbontva, 2H+1O=100%). A hidrogén meghajtás pedig a hidrogén az oxigén, továbbá a nitrogén elegyében ( =levegő, főbb alkotórészei nitrogén 78,09%, oxigén 20,93%) ég el. A kettő nem ugyanaz!
A Wikipédia szerint: "A hidrogéngáz és oxigéngáz keverékét durranógáznak nevezik, mert kémcsőben meggyújtva durranó hang kíséretében felrobban." És hogy miért nem ragaszkodik a 2:1 elegyhez: "A hidrogéngáz a levegővel 4–74%-os koncentrációban […] robbanóelegyet képez." Ha pedig valamelyik "vízautós" ismerősöd aggódik amiatt, hogy vízből csak 2:1 arányú hidrogén-oxigén keveréket tud csinálni, mondd meg neki, hogy a porlasztót már régen feltalálták, azzal tetszőleges mennyiségű levegőt, vagy akár tiszta nitrogént keverhet hozzá. A probléma tehát nem az, hogy "a durranógáz olyan energiát tartalmaz, hogy a közvetlen felhasználása lehetetlen. Eltöri a mechanikai alkatrészeket", sokkal inkább a válaszodban említett alacsony fajlagos energiatartalom. Ezt figyelembe véve viszont maga a válasz a "mellé-, vagy félrebeszélés", hiszen a "vízautó" tankjában nem hidrogén, hanem víz van, tehát sokkal jobb a fajlagosa.
 

Umaksuman

Állandó Tag
Állandó Tag
Szóval milyen szakértő a lengyel-pálca szakértő? :hurra:
Olyan, mint a többi unortodox szakértő. Azt mondja, hogy ért hozzá (persze kicsit másképpen, mint Te, ha ugyan el tudod képzelni ezt a lehetőséget), 'oszt jónapot. :)

És mi közöd van az Egely-kerékhez? Hisz te nem hiszel benne! Áltudomány!
És Te miért kérdezel ilyesmit? Hiszen szerinted tudomány, ezért működnie kéne akkor is, ha nem hiszek benne.:)

De ha mégis, milyen információ van arról, hogy melyik agyféltekével működik együtt az Egely-kerék? Közösen dolgoznak? Hol van ebben leírva, hogy melyik agyfélteke merre, vagy hogyan forgat? Nem találom…
Zseniális!;) Direkt olyan idézetet keresel, amiben nincs leírva, és lám, nem is találod benne.:) De próbáld mondjuk itt: http://www.egely.hu/?page=dokumentum&lang=hun&id=1 ,"Az agyféltekék hatása" fejezetnél.
 

phoenyx

Állandó Tag
Állandó Tag
Tudomány vagy áltudomány; de akit érdekel, hogy melyik agyféltekéje aktívabb, vagy netán képes-e mindkettőt aktívan működtetni, tegyen egy játékos próbát :cool: http://ezomisztika.hu/agyfeltek
Azért írtam félkövérrel a játékos szót, hogy értsen minden szigorúan tudományos gondolkodású, ez csak egy játékos próba... =nem kötelező, kihagyható annak, akit nem érdekel!
 

Éleskés

Kormanyos
Fórumvezető
Kormányos
Olyan, mint a többi unortodox szakértő. Azt mondja, hogy ért hozzá (persze kicsit másképpen, mint Te, ha ugyan el tudod képzelni ezt a lehetőséget), 'oszt jónapot. :)
Imádom a bisszig mejegyzéseidet. Honnan tudod, hogy én mihez értek, mi az, amit el tudok képzelni?
Zseniális!;) Direkt olyan idézetet keresel, amiben nincs leírva, és lám, nem is találod benne.:) De próbáld mondjuk itt: http://www.egely.hu/?page=dokumentum&lang=hun&id=1 ,"Az agyféltekék hatása" fejezetnél.
Köszi, nem ismertem.
 

Éleskés

Kormanyos
Fórumvezető
Kormányos
Umaksuman, mindig megtalálod azt a kiskaput, amivel sikerül minden érvelésemet félreérteni.
OK, legyen igazad, te vagy a műveltebb, okosabb, szebb, jobb. Meghajtom fejemet a tudásod előtt.
 
Oldal tetejére