Nagyon megszorongatná a Google-t és a Facebookot a magyar kormány.

Meg akarja adóztatni a Magyarországon működő világcégeket a kormány. Ez főleg a Google-t és a Facebookot érinti. A jövőben ők sem mentesülhetnek a közteherviselés alól. Az új adótörvény szerint akár milliárdos büntetést is fizethetnek, ha mégis megpróbálnak kibújni az adózási kötelezettség alól.

A magyar Google-adót a reklámadóról szóló törvény szabályozza jövőre. Ez azért logikus lépés, mert a Google és a Facebook a legnagyobb hirdetők közé tartoznak Magyarországon, ennek ellenére nem fizetik a reklámadót. Ezt azért tehetik meg, mert a székhelyük nem itt, hanem külföldön van bejegyezve.


Tetszik-nem tetszik, adózni kell.

A héten benyújtott törvényjavaslat szerint jövőre a reklám közzétevője (például a Google oldala) köteles lesz bejelentkezni az adóhatósághoz. Ezzel jelzi a NAV-nak, hogy olyan tevékenységet fog végezni, ami után adóznia kell.

Ha nem jelentkezik be, akkor egyből 10 millió forintra büntetik. Ez minden újabb mulasztás esetén megháromszorozódik, akár naponta is.

Egy másik módon is megbüntethetik a reklámot közzétevő cégeket. Nekik igazolniuk kell egy nyilatkozattal a megrendelőik felé, hogy befizetik a reklámadót. Ha ezt a nyilatkozatot nem teszik meg, akkor a NAV kéri majd tőlük. Ha a NAV-nak sem küldenek nyilatkozatot, akkor először 500 ezer forint, második alkalommal 10 millió forint, harmadik alkalommal 30 millió forint, negyedszerre 90 millió forint, azaz összesen 130 és fél millió büntetést kell fizetniük. Ez a pénz annyiszor 130 és fél millió forintra nőhet, ahány ügyfelénél nem tette meg a nyilatkozatot a reklám közzétevő.

Összesen maximum egymilliárd forintra büntethetik a bejelentkezési és a nyilatkozati kötelezettség elmulasztását. Ez a pénz még nem az adó összege,
hanem csak az a bírság, amivel rá akarják venni a multikat, hogy adózzanak. Ha az adózási kötelezettségét nem teljesíti a multi, akkor

a NAV 3 milliárd forint adót vet ki rá.
Ilyenkor a cégnek 30 napja van, hogy bebizonyítsa, hogy nem kell ennyi adót fizetnie a valós bevételei után. De ha ezt nem teszi meg, akkor később bíróságra sem mehet emiatt. Ezzel megfordul a bizonyítási kötelezettség, mert eddig a NAV-nak kellett bebizonyítania az adóellenőrzésen, hogy mennyi adót nem fizetettek be. Ez a módszer meggyorsíthatja az adófizetés kikényszerítését.

A multik a Dupla Ír és Holland Szendvics módszert alkalmazzák az adóoptimalizálásra, ami a gyakorlatban úgy néz ki, hogy az amerikai anyavállalat Írországban alapít egy leányvállalatot. Ez Nagy-Britanniában értékesíti a termékeit vagy szolgáltatásait. Az ebből származó bevételt aztán az ír cég átutalja egy nehezen meghatározható értékű szolgáltatásért (mint például valamilyen szabadalmi jogdíj) cserében egy hollandiai leányvállalatnak. Így az amúgy is alacsony, 12,5 százalékos írországi adót tovább csökkenti. A holland cég aztán visszautalja egy második ír leányvállalatnak a pénzt. A különböző országok eltérő adótörvényei miatt ezután az utalás után nem kell adózni. Így lesz az eredetileg 35 százalékos amerikai adókötelezettségből aprópénz. Még tovább lehet csökkenteni a fizetendő adót, ha az ír cég központi ügyintézési helye valamelyik offshore államban (Bermuda, Kajmán-szigetek) vagy bizonyos esetekben akár Magyarországon van bejegyezve, ahol esetleg még adót sem kell fizetni a társaság nyeresége után. Így lehetséges, hogy két évvel ezelőtt a Google átszámítva a 1615 milliárd forintos bevétele után csak 8,5 milliárd forint adót fizetett Nagy-Britanniában.

Ezek a szabályok nem új adókötelezettségek, hanem arra próbálják rávenni a bevételüket itt termelő, de külföldi székhelyű cégeket, hogy ugyanúgy fizessék meg az adót, mint minden másik hazai vállalkozás. A NAV eddig azért nem tudta ezektől a cégektől beszedni az adót, mert azt csak azután teheti meg, ha leellenőrzi őket és megállapítja, hogy mennyi pénzt nem fizettek be.

A külföldi cégeket viszont nem vagy csak nagyon bonyolult módon lehet ellenőrizni. A NAV megkeresi a külföldi adóhatóságot, hogy ők ellenőrizzék le a céget. De a multik sokszor követhetetlen céghálózatot alkotnak.

A magyar cégnek ír anyavállalata van, annak egy holland, annak pedig egy panamai offshore cég, amit egy luxemburgi cég alapított, és így tovább.
Ezt lehetetlen követni és azt is tudni kell, hogy ezek a cégek jogszerűen működnek, csak kihasználják a kiskapukat.

Figyelniük kell a magyar cégeknek isA magyar online reklámpiac mérete több, mint 50 milliárd forint évente. Ennek körülbelül a fele megy a külföldi multikhoz, főként a Google-hoz és a Facebookhoz. De a kisebb, magyar cégeknek is vigyázniuk kell, mert a törvények rájuk is vonatkoznak. Ha nem figyelnek oda és nem tartják be a határidőket vagy nem teljesítik az adókötelezettségeiket, akkor pillanatok alatt milliárdokat kell befizetniük, amit aligha tudnak megtenni és így tönkremennek.

Urbán Zsolt, a Magyar Reklámszövetség elnöke azt mondta a törvénymódosításról, hogy a globális vállalatok eddig nagy technológiai és pénzügyi versenyelőnyben voltak a magyar piacon a helyi cégek előtt.
Ezt tovább növelték azzal, hogy nem fizettek reklámadót. A reklámszövetség ezért üdvözli azt, hogy a kormány megpróbálja a magyar cégeket védeni, mert ez a helyes irány – mondta Urbán Zsolt a Kreatív magazinnak. Átláthatóbb, egyenlőbb piaci helyzetet okoz, de ettől még a magyar tartalomszolgáltatóknak nem lesz jobb, mert az alapproblémát nem oldja meg. A Magyar Reklámszövetség álláspontja az, hogy a reklámadó káros hatással van a magyar tartalomszolgáltatói iparra és így a gazdaságra is. De annak fontos jelzésértéke van, hogy a kormány meg akarja adóztatni ezeket a cégeket.

Kiscsatári Ferenc

google.jpg
 
Ha 1 kattintás 1 forint, s mindenki kattint a reklámra, az is havi 50 ezer látogató... Nem reális elképzelés, na.
tíz éve még pár ezer látógatóval százezreket lehetett keresni.

Igen, régebben nem így volt, erősen függött a kattintásért kapott összeg attól, hegy mennyit kapott érte a Google, és sok esetben bizony nem 1 forintot ért egy kattintás(ma meg már annyit sem ér) Akkoriban volt olyan hónap, hogy simán megcsináltam a kifizetési limitet, ami most 20000 Ft. Mivel azonban ma már nem foglalkozom vele évek óta ott kering benn bő 10000 forintom.

Az 50 ezer látogató meg messze nem nagy szám, nem kellett ahhoz sok évvel ezelőtt sem pornó. Saját és más közéleti blogokba írtam annak idején(5-8 éve), csak pusztán hobbiból és nem is sokat és akkor jött az ötlet, hogy reklámot is kellene belerakni. Nem csináltam sokáig, de például a sajátomnál a napi 1-2000 simán megvolt, holott az csak napi(néha ritkább) 1-1 írás volt valami aktuális témában. A Google saját számlálója szerint a legjobb hónap 250 ezer letöltés felett volt, és a Google egyedi letöltéseket számolt már akkor is, tehát ha valaki 1 percenként frissített, azt nem számolta újra.
Igaz ehhez előtte be kellett állni a szélbe, azaz a nagyobb online médiák saját blogfelületén kellett jókat írni, de ha ott beválogatták a szerkesztők a főoldalas írások közé, akkor az utána "önjáróvá" vált, annyira, hogy akár el is lehetett költöztetni a teljes felületet, az olvasók nagy része maradt.
 
Na ja. Én is csak néztem hogy havi ötvenezer?! Egy pornóoldalnak is nehéz lenne ennyit kaszálnia Google-reklámokból, nemhogy egy magyar nyelvű számítógépes oldalnak!

Ha 1 kattintás 1 forint, s mindenki kattint a reklámra, az is havi 50 ezer látogató... Nem reális elképzelés, na.
Nos, népszerű oldal volt (nem is értem a kételkedést - ha mesét akarnék írni, nem itt tenném).

Tíz éve Mo-on messze nem volt olyan választék honlapokból, mint ma van - a srác tudta, mit csinál, hol van hiányterület. Azóta is tudja.
Vannak olyanok, akik hamarabb ismerik föl a lehetőségeket, és ebből gazdagodnak, nem más kárán.
Egyébként nem a reklámok miatt keresték az oldalt, és nem a reklámokra kattintottak - az oldal látogatóinak száma és a honlap forgalma számított, s amikor egy bizonyos magas számot elért, a Google úgy helyezett ide reklámokat, mintha egy épületre helyezte volna - azért fizetett, hogy, aki arra az oldalra belép, lássa.
Lehet kételkedni, szuverén jog, de így volt.
 
A "koz" javat szolgalja vagy koztulajdonnak tekintjuk mar a googe a facet a Microsoftot hisz ezerrel reklamalunk hogy zsarnok meg monopol helyzetbe van ,a letezesuk beepult mar az eletunkbe .
Egyet felejtunk el, ezek magan tulajdonok valaki kitalalta megcsinalta es sikeres vallalkozas lett belole.
A XX.szazad legnagyobb vivmanya. Ha te talaltad volna ki akkor tied a dicsoseg es a halom penz amit ezzel keresni tudsz.

Az en kedvencem a XP volt de ma mar a 10 versio ami ajanlott mert az ujabb es ujabb fejlodest es lehetosegeket fogja tudni tamogatni a jovoben.
a 3.1 versiotol ami az elso gepem volt igen elszaladt a fejlodest rohamleptekben, es ma is aki up date akarja kovetni bizony nem utasithatja el az ujabb versiot ,legfeljebb a hibak javitasara tudja a figyelmet felhivni.
Az ilyen nagyon gazdag emberek , rengeteg ugyet tamogatnak es segitenek megvalositani kutatsokba milliardokat fektetnek be es a vilag fejlodeset segitik tamogatjak.

Usaba tudtak csak ilyen sikereket es anyagiakat megteremteni.
A legnagyobb milliardos se tud tobbet felelni mint par tizmillio $ a tobbi penz visszaivesztalodik a fejlesztesekbe a kutatasokba a gazdasagba.


Melitta, én nagyon jól meg tudok lenni a win10 nélkül. Az utolsó win amit használtam, a win98 volt. Azóta az oprendszerem Linux.

És mint szakember mondom neked, a legtöbb fejlesztés amit a Microsoft művel, LÁTSZAT-INNOVÁCIÓ. Valami apróságot megváltoztat, mint „csempés felület”, vagy szalagos akármik a Wordben, s ezt hatalmas fejlesztésként tálalja. Közben meg még azt se mondhatom hogy mesterségesen kreált tömegigény, mert AZ SE, hiszen sokaknak nem tetszik, csak beletörődnek, mert eszi-nem eszi a jónép, nem kap mást!

A Microsoft rengeteget ÁRTOTT a számítástechnika fejlődésének. Ez van. Ez a véleményem. Ártott, mert megölte a versenyt ahol csak tudta. Megjegyezném, az ablakozó rendszert mint kezelőfelületet se ő találta fel. Úgy lopta. Régi történet.
 
Ki tart vissza mar ennek a tudas birtokaban hogy kitalalj valami olyan forradalmit ,amibol ilyen sikeres legy?
igaz sokan hasznaljak a linuxot de meg se az az elterjedt es nem azzal veszed meg a szamitogeped, meg a masodikhelyen az Aple all.
 
Nos, népszerű oldal volt (nem is értem a kételkedést - ha mesét akarnék írni, nem itt tenném).

Tíz éve Mo-on messze nem volt olyan választék honlapokból, mint ma van - a srác tudta, mit csinál, hol van hiányterület. Azóta is tudja.
Vannak olyanok, akik hamarabb ismerik föl a lehetőségeket, és ebből gazdagodnak, nem más kárán.
Egyébként nem a reklámok miatt keresték az oldalt, és nem a reklámokra kattintottak - az oldal látogatóinak száma és a honlap forgalma számított, s amikor egy bizonyos magas számot elért, a Google úgy helyezett ide reklámokat, mintha egy épületre helyezte volna - azért fizetett, hogy, aki arra az oldalra belép, lássa.
Lehet kételkedni, szuverén jog, de így volt.

A google a forras kodot adta es neked kellett elhelyezni az oldalon.
Nyilvan minnel jobb helyre tetted annal tobben katintottak ra.
A felugro pop ablakok az idegesitoek mert muszaly raklikkeni , hogy lasd a tartalmat.
Az emberek idegenkednek a hirdetesektol , pedig sok oldalnak nincs semmilyen mas bevetele, ha nincs reklamja vagy tamogatasa akkor be kell csukni az oldalt.
A google oldal reklamja tiszta nem virusos, es ahol van ilyen batran lehet hasznalni.
Nem beszelve a hirdetonek is jol jon hisz azert hirdet penzert a googlenal ,hogy menjen az uzlete. Ez egy korforgas.
 
Hatha csak afrikat nezed a aid programot.
Remelhetoleg nem mindenhol atkozzak ki azt a gazdag tamogatot akik adnak kulobozo projectekre. Mo lasd az iskolatej program par eve.
 
Ki tart vissza mar ennek a tudas birtokaban hogy kitalalj valami olyan forradalmit ,amibol ilyen sikeres legy?
igaz sokan hasznaljak a linuxot de meg se az az elterjedt es nem azzal veszed meg a szamitogeped, meg a masodikhelyen az Aple all.

Arról feledkezel csak meg, hogy ha valami már egyszer elterjedt, azt rém nehéz leváltania valami újnak, akkor is, ha az az új jobb. Még akkor is ha az új akár sokkal jobb, hát még ha nem jobb sokkal, csak valamennyire.

Ugyanis, a megszokás nagy úr! Az emberek nem szívesen tanulnak, váltanak, akkor se ha amit meg kéne tanulniuk, amire váltaniuk kéne, határozottan jobb. Sőt még akkor se ha az új ingyenes amúgy. Mármint pénzben. Mert a tanulás is idő, emiatt mondható hogy a Linux se ingyenes, csak ott nem pénzben fizetsz érte hanem a tanulására ráfordított időben. És ezt a legtöbben nem vállalják, akkor se, ha amúgy jobb oprendszer.

Nem is beszélve arról, hogy a Linuxon azért nem futnak bizonyos (zárt forráskódú) programok, amiket megintcsak megszoktak az emberek Windows alatt. Igaz hogy többnyire ezek helyett is van linuxos alternatíva, de akkor már nem csak az oprendszert kell megszokniuk, de az új programokat is. A legtöbb ember ehhez túl kényelmes, elviseli inkább a Microsoft zsarnokságát, s még fizet is az oprendszerért (többnyire...)

Ami meg a kitalálást illeti, önmagában nem elég. Kéne azért tudod olyasmi is hogy alaptőke, meg hasonlók... Igen, ha 30 évvel ezelőtt kijöttem volna, 10 év alatt összegürizek valami alaptőkét, s mára milliomos lennék. Jól látod. Ezért is mondom többek közt hogy imádom Amerikát. Nem az USA hibája hogy takonyagyú hülye péniszfej voltam, s nem jöttem ki korábban... holott azt kellett volna tennem, s most nem itt tartanék, mert ÉN IDE VALÓ VAGYOK igazából! Sajnos későn jött meg az eszem ehhez.
Elárulom neked, fiatalabb koromban volt egy rakás olyan ötletem, ami azóta valóban meg is valósult. Csak nem általam... Magyarországon nem volt ehhez nekem alaptőkém, de még ahhoz se hogy levédessem mint szabadalmat. Ma is akad amúgy pár ötletem még, (nem fogom felsorolni...), de lehet mire meg tudnám őket valósítani, más is kitalálja s megcsinálja, csak mert neki előbb van rá pénze.
 
Folytatva az előbbi gondolatsoromat: Az USA valóban a „lehetőségek hazája”! Gondolom, ez Kanadára is igaz. Ezt amiatt írom, mert talán pár hete vagy hónapja olvastam valahol valami cikket, amiben valaki panaszkodik hogy Kanada milyen szar, mert sokan kimennek oda (a magyarok közül természetesen), aztán meg boldogan vissza is mennének, mert rájönnek hogy „ott sincs kolbászból a kerítés”, és nem tudnak boldogulni, meg becsapják/ták őket stb, de NEM TUDNAK HAZAMENNI (???!!!), mert nincs már pénzük egy repülőjegyre se! És nem keresnek annyit Kanadában, hogy abból össze tudják spórolni a rohadtuldrága repülőjegy árát, ami visszavinné őket abból a pokolból a csodálatos Magyarországba, a hazába, ami oly sok szeretettel visszavárja őket...

Nem tudtam amikor olvastam, most sírjak-e a meghatottságtól, vagy röhögjek ezen a nemtudommicsodán. Értem én, hogy nem mindenki egy IQ-bajnok azok közül akik kijönnek... Na de mennyi lehet egy repülőjegy ára vissza „magyarba”? Olyan 500 dolcsi körül úgy tudom. (USA-dollárban). Amiatt gondolom ezt, mert egy „retúr” jegy kerül durván ezer dollárba, de aki már kint van, annak elég egy „one way ticket” is ugye. Na most azt én el se tudom képzelni, hogy aki kint van, ne tudna megkeresni annyit, hogy akár 1 hónap alatt is ennyit félretegyen belőle, de legrosszabb esetben is mondjuk 2 vagy 3 hónap alatt!

De ilyen mesékkel etetik a jónépet Hungarisztánban. Ezzel szemben a valóság az, hogy én máris milliomos vagyok, többszörösen ráadásul, igaz hogy még nem dollárban csak forintban. És még csak el se kezdtem vállalkozni, semmit, egyszerűen csupán csak DOLGOZOM BECSÜLETESEN. És még azt se valami jaj de hatalmas bérért, az itteni viszonyok szerint.

Az USA tehát tényleg a „lehetőségek hazája”. No meg azoké, akik SZORGALMASAK. Ja, hát aki nem az, azzal valóban nem bánik kesztyűs kézzel, az is igaz, de ezzel nekem nincs is semmi bajom, ez szerintem nagyonis jól van így.
 
Ugyanis, a megszokás nagy úr! Az emberek nem szívesen tanulnak, váltanak, akkor se ha amit meg kéne tanulniuk, amire váltaniuk kéne, határozottan jobb. Sőt még akkor se ha az új ingyenes amúgy. Mármint pénzben. Mert a tanulás is idő, emiatt mondható hogy a Linux se ingyenes, csak ott nem pénzben fizetsz érte hanem a tanulására ráfordított időben. És ezt a legtöbben nem vállalják, akkor se, ha amúgy jobb oprendszer.

Hát igen. Több cégnél, több esetben futottam már neki ennek a kérdésnek. A legnagyobb baj, hogy ott indulunk, hogy egy MS oprendszer mondjuk 100 EUR értékben emeli meg egy kész konfiguráció árát. Ma már Magyarországon is ha elkezdem számolni, hogy mennyibe kerül leoktatni csak az apró különbségeket és mennyi munkaideje megy veszendőbe a munkavállalónak, akkor látható, hogy pillanatok alatt bukóba fordul egy ilyen project.
Viszont szerveres környezetben teljesen más a helyzet. Ott nagyon speciális eset kell, hogy az alap rendszer ne linux legyen, legalábbis az én szakmai körömben biztosan jobban boldogulunk vele. Nem utolsó sorban az összegek is más nagyságrend már csak egy egyszerű pl. webszerveres környezetben is.
 
Hát igen. Több cégnél, több esetben futottam már neki ennek a kérdésnek. A legnagyobb baj, hogy ott indulunk, hogy egy MS oprendszer mondjuk 100 EUR értékben emeli meg egy kész konfiguráció árát. Ma már Magyarországon is ha elkezdem számolni, hogy mennyibe kerül leoktatni csak az apró különbségeket és mennyi munkaideje megy veszendőbe a munkavállalónak, akkor látható, hogy pillanatok alatt bukóba fordul egy ilyen project.
Viszont szerveres környezetben teljesen más a helyzet. Ott nagyon speciális eset kell, hogy az alap rendszer ne linux legyen, legalábbis az én szakmai körömben biztosan jobban boldogulunk vele. Nem utolsó sorban az összegek is más nagyságrend már csak egy egyszerű pl. webszerveres környezetben is.


Ezt én értem is @analema , de azt nem értem, hogy... szóval, figyeld az okfejtésemet! Tegyük fel én vagyok a Bigboss. Valamiért úgy döntök, linuxosítom a cégemet. Jössz te, megtervezel mindent, bemutatod a linuxos desktopokat, mindent, s erre gyün a Mancika, hogy de kedves Főnök úr, én hogy fogok itt titkárnősködni, hát ez tök más, teljesen eltérőek az ikonok, a LibreOffice nekem primitív mert én már a szalagos agymenést szoktam meg ami a Wordben van, meg hasonlók! És mondja hogy inkább ne legyen Linux. Vagy ha mégis, neki kell egy komoly oktatás rá, persze a cég pénzén, s fizessék az oktatás idejét is neki.

Na és akkor én tudod mit mondok?

—Mancika, kérjen Analemától pár remek webcímet ahol összeszedheti a titkárnősködéshez szükséges tudnivalókat Linux alatt! Tessék megtanulni. MAGÁTÓL. Gyakorlásképpen tegyen fel vagy tétessen fel az otthoni gépére is Linuxot. Ha ezt nem vállalja vagy nem képes rá, írjon egy gyönyörű ajánlólevelet minden elképzelhető széppel, jóval és dícsérettel ÖNMAGÁRÓL, nyomtassa ki, s én aláírom, aztán menjen Isten hírével a legnagyobb konkurrensünkhöz hogy annak a termelékenységét csökkentse! Én pedig választok egyet a 64738 akárkicsodából a maga helyére, akik a portán várakoznak hogy a cégemnél titkárnők lehessenek, még kevesebb pénzért is mint amit maga kap, s nem lusták érte tanulni!

Tudod, Analema, egy titkárnőnek mindegy, milyen oprendszer dübörög a számlázóprogram alatt, vagy milyen színű az „internet” ikonja. És azt se mondja senki hogy a LibreOffice olyan nagyon más, mint a Word. Nehogymár képes ne legyen átállni ezekre magától is, EGYETLEN óra alatt!

Akinek meg ennél bonyolultabb programokkal kell foglalkoznia, az már olyan beosztásban van, hogy igenis elvárható tőle az önképzés is, önmaga és a cég érdekében, s kell is legyen annyi esze, hogy képes legyen megtanulni a szükséges dolgokat/különbségeket!

Továbbá, azt se feledd el, nem csak pénzben kell mérni egy ilyen átállást, úgy értem nem csak az egyszeri költségekben. A Windowsért nem csak egyszer fizetsz, hanem újra meg újra is. Minden új változatnál amit meg kell venned. S ami olyan, amilyennek az MS akarja. Linux esetén te mindent kézben tarthatsz. Képzelem azt is, micsoda költségek lesznek majd egy Win7 -> Win10 átálláskor is... Oktatás meg egyebek... anyázások...

Linux esetén sokkal kisebb egy efféle probéma. Mármint akkor ha amúgyis linux van már, de valamit frissíteni kell. Nem hiszem én hogy bárki felhasználó bármit is észrevenne abból, ha a rencergizda a hétvégén kicserélte a glibc összetevőt, majd új kernelt is forgatott, meg ami még kell oda, azaz teljesen kicserélt mindent a „motorháztető alatt”. Linux alatt ha nagyon muszáj, még a forráskódba is bele lehet nyúlni, windows alatt azonban lehetetlen. Mert nincs forráskódod.

Nem is beszélve a privacy szempontokról ugye... Telemetria, hehehe... Sőt, melyik rendszernél kisebb a vírusok és zsarolóprogramok fenyegetése, hm?! Mindezt figyelembe véve, nyilvánvaló, hogy bőven megéri Linuxra váltani. Még akkor is ha valóban kell „oktatás” a személyzetnek. Holott írtam fentebb, azt milyen egyszerűen intézném el. Pláne Magyarországon, ahol munkanélküliség van, de vastagon ám. Ahol azért az emberek féltik a munkahelyüket...
 
Hatha csak afrikat nezed a aid programot.
Remelhetoleg nem mindenhol atkozzak ki azt a gazdag tamogatot akik adnak kulobozo projectekre. Mo lasd az iskolatej program par eve.
Wow Afrika...es mire jutottak a sok segellyel?
Korrupcio, meg tobb korrpucio...ja es mi meg?
Korrupcio.
Jol jon viszont fegyvervasarlasra.
 
Csupan a google kell hasznalni
Bill Gates support Afrika
tobbszaz project, mezogazasagtol az egeszsegugy , oktatas stb speci fegyver nem szerepe benne.
 
Még annyit e témához @analema , hogy különböző okokból nekem a LibreOffice - legalábbis a szövegszerkesztő része - „musthave” kategória, annak ellenére, hogy amúgy rühellem a grafikus progikat mert konzolbuzi vagyok. És emlékszem még, amikor a félelemtől remegve feltettem az első Linuxomat annak idején... interNYETem volt csak akkoriban, azaz nem volt olyanom. Semminek se tudtam utánanézni tehát a neten. Angolul annyira se tudtam mint most, holott még most is alulnézetből láthatom a béka ülepét a tudásomat illetően. (jó, na, a szakszövegek már egész jól mennek, sőt az angol feliratos filmek is... na de AKKORIBAN!!! És a disztró még nem volt magyarítva! (hehe, most meg már direkt nem magyarítok benne semmit... fejlődök ha lassan is...))
Na és én féltem, mi lesz ha nem sikerül feltennem MAGAMTÓL dualbootba... megint tehetem újra a win98-at... és lesz adatvesztés... nem, nem volt pénzem arra se hogy legyen hova backupot csinálnom...
És felraktam, huh, nagy megkönnyebbülés. Hát, hangja az nem volt, hónapokba telt mire sikerült drivert vadásznom hozzá, azt is forrásból kellett leforgatnom... Na de a lényeg, amint felraktam, kerestem a Wordot... olyan nem volt, de volt OpenOffice. (akkor még úgy hívták). Katt, indul... Nos, körülbelül 10 perc volt amíg megszoktam, annyira rém más volt mint a Word6.0 ... Hát a csudába is, 10 percért talán nem muszáj elküldeni a titkárnőket átképzőtanfolyamra! Pláne hogy én nem is vagyok titkárnő, elvileg nem is a munkám a szöveg- és kiadványszerkesztés meg a levelezés, de NEKIK IGEN!

Elkényelmesedtek az emberek, tudod, ez az igazi baj. Dokumentumokkal igazolhatóan, eredetileg a VIM nevű szövegszerkesztőt TITKÁRNŐKNEK találták ki és fel. Manapság meg azt mondják róla még egyes programozók is, hogy a használata „agykárosodást” okoz, mert annyira nehéz, nem intuitív... mert már mindenki csak a WYSIWYG szövegszerkesztőket képes elképzelni és használni... (jó, a VIM ha szigorúan vesszük valóban csak text editor, nem wordprocessor...... na de akkor is ide jutottunk... a francba ha ebbe belegondolok, az a véleményem, kár volt a fejlődésért, mert csak a Homo Sapiens agyi leépülését eredményezte...)

Szóval RÉGEN a titkárnők is képesek voltak (és HAJLANDÓAK!) megtanulni még a VIM kezelését is. manapság meg már egy Word->LibreOffice váltásnál is anyáznak és átképzést követelnek?! Na tudod mit, aki ilyen, az a szememben valóban csak egy hülye plázapicsa, akitől jobb is ha megszabadul a cég, mert vélhető hogy eddig se hajtott sok hasznot! (kivéve talán az altesti örömöket...)
 
RÉGEN a titkárnők is képesek voltak (és HAJLANDÓAK!) megtanulni még a VIM kezelését is. manapság meg már egy Word->LibreOffice váltásnál is anyáznak és átképzést követelnek?! Na tudod mit, aki ilyen, az a szememben valóban csak egy hülye plázapicsa, akitől jobb is ha megszabadul a cég, mert vélhető hogy eddig se hajtott sok hasznot! (kivéve talán az altesti örömöket...)

A legnagyobb baj a "számítógépes oktatással" - legalább is MO-on -, hogy "kismajom módszerrel" tanít. Nem "lehetőségeket" tanít meg, hanem gombnyomogatások sorrendjét. Egy példa: Wordben és LibreOffice-ban is lehet a bekezdést formázni: sorkizárt, sortávolság, első sor behúzása, betűtípus... Viszont "az iskolában" nem azt tanulják meg a tanulók (akár felnőtt tanulók), hogy ez mit is jelent, hanem azt, hogy a wordben hova kell klikkelni, hogy ez-meg-ez történjen. Gondoljatok vissza, sok felhasználónál mekkora pánikot okozott az, amikor az Office 2007-ben felváltotta a régi menürendszert az új "design".
Nagyjából olyan ez, mintha matematikából nem az összeadás szabályait tanítanák meg, hanem azt, hogy 3+4 az hét, emiatt már a 4+5 nem menne.
 
Szervusztok ,
kicsit eltávolodtunk a tárgytól mert szerintem sem a Word sem pediglen a Linux nem oldja meg a multik adómenekitését . addig amig a felelösök Brüsszelben csak tökörésznek és egyik ország a másik alá kinál a különbözö adókedvezményekkel nekik addig soha nemfog egy kis ország ellenük pénz értve adóügyileg fellépni . Talán emlékeztek a 90-es évek elejére , amig nálunk az adok az égbe rohantak már kezdve az áfával addig a szomszédos országok igy a Csehek jót röhögtek a markukba és hozzták a nagy cégeket magukhoz a különbözö adókedvezményekkel . Igaz nekik volt egy "normális" parlamentjük és felelös politikusaik ,nem a második gárdát a hozzá nemértökböl alakitották meg .
 
Még annyit e témához @analema , hogy különböző okokból nekem a LibreOffice - legalábbis a szövegszerkesztő része - „musthave” kategória, annak ellenére, hogy amúgy rühellem a grafikus progikat mert konzolbuzi vagyok. És emlékszem még, amikor a félelemtől remegve feltettem az első Linuxomat annak idején... interNYETem volt csak akkoriban, azaz nem volt olyanom. Semminek se tudtam utánanézni tehát a neten. Angolul annyira se tudtam mint most, holott még most is alulnézetből láthatom a béka ülepét a tudásomat illetően. (jó, na, a szakszövegek már egész jól mennek, sőt az angol feliratos filmek is... na de AKKORIBAN!!! És a disztró még nem volt magyarítva! (hehe, most meg már direkt nem magyarítok benne semmit... fejlődök ha lassan is...))
Na és én féltem, mi lesz ha nem sikerül feltennem MAGAMTÓL dualbootba... megint tehetem újra a win98-at... és lesz adatvesztés... nem, nem volt pénzem arra se hogy legyen hova backupot csinálnom...
És felraktam, huh, nagy megkönnyebbülés. Hát, hangja az nem volt, hónapokba telt mire sikerült drivert vadásznom hozzá, azt is forrásból kellett leforgatnom... Na de a lényeg, amint felraktam, kerestem a Wordot... olyan nem volt, de volt OpenOffice. (akkor még úgy hívták). Katt, indul... Nos, körülbelül 10 perc volt amíg megszoktam, annyira rém más volt mint a Word6.0 …
No igen. Van kinek az I.e. az nem az időszámításunk előtt (BC), hanem az Internet előtt-öt jelenti...
Hát a csudába is, 10 percért talán nem muszáj elküldeni a titkárnőket átképzőtanfolyamra! Pláne hogy én nem is vagyok titkárnő, elvileg nem is a munkám a szöveg- és kiadványszerkesztés meg a levelezés, de NEKIK IGEN!
Azért ugye sejted, hogy ez egy "echte magyaros" hozzáállás?
Te "nem vagy" az, de jobban tudod, mi kell nekik…
Nem védendő, de az, aki 2o évig vetre a mechanikus, majd az elektromechanikus, végül az elektronikus írógépét, akinek nem is az agyában, hanem a kezében van a "kocsi vissza" (fiatalabbaknak az enter korai megfelelője), az nehezen fog átállni a "smittelés"re (Ctrl +c/v).
Ráadásul, tapasztalatból mondom, bár én sem vagyok titkárnő, sem gépíró, de korántsem ugyanazt kell tudnia egy vezér segítőjének, mint egy HR-es klimpírozónak. Ezért is van, hogy a Word tudásának kb 15-18%-t használják ki csupán a "zemberek" - igaz nem ugyanazt a 15-18 %-t.
Viszont egy tanfolyamon az orosz borotválógép elve működik
(Aki nem ismerné: az oroszok feltalálják a borotválógépet.
Valaki megkérdi
-De hát a férfiak feje különbözik! Hogyan használhatják?
Mire a válasz:
-Csak az első borotválásig…)
Szóval ott mindenkinek mindent (igyekeznek) megtanítani. Igaz van akinek a körlevél fogalma is kínai, az F3 gomb többszörös funkciójáról már nem is szólva.
Elkényelmesedtek az emberek, tudod, ez az igazi baj. Dokumentumokkal igazolhatóan, eredetileg a VIM nevű szövegszerkesztőt TITKÁRNŐKNEK találták ki és fel. Manapság meg azt mondják róla még egyes programozók is, hogy a használata „agykárosodást” okoz, mert annyira nehéz, nem intuitív... mert már mindenki csak a WYSIWYG szövegszerkesztőket képes elképzelni és használni... (jó, a VIM ha szigorúan vesszük valóban csak text editor, nem wordprocessor...... na de akkor is ide jutottunk... a francba ha ebbe belegondolok, az a véleményem, kár volt a fejlődésért, mert csak a Homo Sapiens agyi leépülését eredményezte...)
Meggyőződésem, hogy ezt a "konzolkötődésed" íratja veled.
Ahogy a mai fiatal autósok töbsége nem ismeri a kurbli fogalmát, pedig 4o-5o éve még kötelező alkatrész volt, őgy a mi korosztályunk config.sys-es autoexec-estudása is csak arra jó, hogy értsük a mai számítógépek működési alapelveit.
Persze én is kötődtem egy 6o Kb-os DOS-os szövegszerkesztőhöz anno. (Ugyan ki is tudja a mai fiatalok közül, hogy a 64K-s korlát jelentette a com/exe haatárt, ami a működési sebességben igencsak megmutakozhatott? De mondjuk ma már ez sem egy mérvadó dolog.)
Szóval RÉGEN a titkárnők is képesek voltak (és HAJLANDÓAK!) megtanulni még a VIM kezelését is. manapság meg már egy Word->LibreOffice váltásnál is anyáznak és átképzést követelnek?! Na tudod mit, aki ilyen, az a szememben valóban csak egy hülye plázapicsa, akitől jobb is ha megszabadul a cég, mert vélhető hogy eddig se hajtott sok hasznot! (kivéve talán az altesti örömöket...)
Na látod, a végére te is rájöttél, hogy egy titkárnő nem csupán a gépírás miatt van. (Hanem mondjuk kávéfőzésre, vendégek fogadásához és egy sor más hasznos dologhoz is szükségeltetik.)
 
Utoljára módosítva:

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

livian wrote on bnrn's profile.
Szia. Csak így ismeretlenül is szeretném megköszönni neked a Sutherland könyvek fordítását, nagyon nagy örömet okoztál a fiamnak. Hétről-hétre várta a fordításodat, napi szinten érdeklődött mindig, hogy van-e új rész. Kicsit szomorú, hogy több rész ebből a sorozatból már nem lesz.
Esetleg megkérdezhetem, tervezel hasonló sorozatot még? Olvashat még tőled fantasy fordítást?

Köszönettel: Livian
beamix wrote on Ajuda67's profile.
Szia,bocs de csak most csatlakoztam,hogyan tudok hozzájutni a fordításaidhoz ? Főképp a Kárpátok vampirjai sorozat 36,37.reszei érdekelnek. Előre is köszönöm az útbaigazítást
Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322

Statisztikák

Témák
38,140
Üzenet
4,804,329
Tagok
615,828
Legújabb tagunk
Adrienn 77
Oldal tetejére