Bevandorlas Kanadaba

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

demiandi

Új tag

Nem értem nálatok sem, hogyha másokat képeznek angol nyelvből, akkor nálatok ez miért nem működik! Pedig tanárokra mindenhol szükség van, még akkor is, ha átképzés kell. Azt valószínűsíthetnék, hogy pl. egy tanár hamarabban is tanul esetleg angolul, ha kell. A te szakmáid is jók. Nem értem egyébként, hogy a magyarokkal miért keményebbek, mint mondjuk a kínaiakkal és egyéb kelet-európaiakkal. Azt tudom, hogy a kínaiaknak sokkal tartoznak, merthogy jóformán ők építették fel Canadát, na, de azért már bőven átlépték azt a határt... Vancouvert már rég Hongcouvernek hívják.
 

demiandi

Új tag
Az igaz, hogy tárt karokkal várják a munkaerőt, merthogy öregszik a canadai lakosság, de a magyarokat még mindig valahogy hátrányosan különböztetik meg! És vagy jó szakmunkás kell vagy több diplomás, kiváló angol tudással. Aki középszinten tanult, még, ha kiváló is abban, amit tanult, a papíron az nem látszik!
Igen, én Vancouverről tudok beszélni, de ott egy lakás min. 300.000 $ Most ugyanez már kb. 1.000.000. Viszont az élelmiszer szerintem hasonló áron van, mint itthon. És sok műszaki cikk is. Nem könnyű ott legálisan munkát találni. Ugyanis a pontrendszerhez már eleve nehéz olyat találni, aki vállalja, hogy biztosítja a hivatal előtt is a munkát, ha kiér valaki. Én sajnos nem tapasztaltam, hogy könnyű ott legálisan munkát vállalni. Másképp pedig nem is érdmes, mert ők ebben igen komolyak és nem bocsájtanak meg, ha valakit elkapnak.
Én szoftwareüzemeltető vagyok és számítógépes grafikus, grafikus. De ez senkinek sem kell ott. Ezért most nanny-nak tanulok majd. A szakmám ott nem kell, de általában a szociális munkaerő mindenhol kelendőbb is. De még így sem biztos, hogy beengednek dolgozni. Viszont azt nem tudom, hogyha egyszer valaki próbálkozik, akkor később, ha nem kapja meg a letelepedési engedélyt, hogy viszonyulnak a sima családlátogatáshoz? Nem befolyásolja, hogy valakinek már szándékában állt letelepedni ott?

Itt K-ban az elet europaibb mint az USA-ban, kanadaiak mondjak hogy az USA nagyon vad. Mas mint itt.
Ide legalisan meg mindig konnyebb jonni, letelepedni mint az USA-ba. Ha kiepitett egzisztenciad van Mo-n akkor is erdemes lehet a kivandorlas mellett donteni. Ha ugy erzed hogy Mo-n egyre kevesbbe van jovo, mert Mo egyre inkabb a del-amerikai demokracia-modelt koveti akkor el lehet menni.
Merlegelni kell a lehetosegeidet (eletkor, nyelvtudas, szakma, jellenlegi penzugyi helyzet) s merlegelni a celallomasok kozotti kulonbsegeket s lehetosegeket.
K-ban tart karokkal varjak a felteteleknek megfelelo bevandorlokat - Kanada a 32 millios lakossagot 20-30 ev alatt 50 milliosra szeretne duzzasztani.
Itt gyakran ujra kell tanulni az elet jatekszabalyait, ujra iskolaba kell jarni, szakmat tanulni, stb...
Fontos az hogy sok, nagyon sok penzzel gyertek mert itt minden dragabb (muszaki cikkek kivetelevel) mint Mo-n. Egy haz erteke itt akar 120-140 millio Ft is lehet, s az meg atlagos arnak szamit itt BC-ben.
Atlagosan 4-5 ev mire az angol nyelvet nagyon jol kezeled. Az akkcentus 8-10 ev alatt kezd kopni.
Most en ugy gondolom hogy megeri itt elni.
 

FDano

Új tag
Szerbusztok.
Megprobalok rovid lenni. A velemenyeteket szeretnem kerni. 25 eves lesze januarban, tobb mint 2 evet eltem UK ban, szerettem nagyon ott lenni de megsem talaltam meg a helyem.
Szeretnek kimenni Kanadaba, de nem tudom hogy mijen eselyeim vannak, ugyanis pofaraesni nem szeretnek... nagyon...
Rendszerinformatikusi es Kereskedoi vegzettsegem van... de az olvasottak alapjan azt hiszem ezzekkel nem sokat erek ott!?!?
De az autoszereleshez, a villanyszereleshez, asztalos munkakhoz, viz, futes szereleshet elektronikahoz, es meg sok mindenhez ertek, es tobbek kozott villanyszerelo voltam UK -ban is... soforkodtem, stb...
Azt olvasom, nehez legalisan munkat talalni... illegalisan meg ha elkapnak akkor nekem reszeltek... megis olvasok olyanokat is hogy... a lehetoseg adott, fogd a csomagod es induj neki...
Persze itt a bokkeno, hogy ezt komolyan is gondolja? marmint mi van azzal amit a torveny kimond, pl: asszem csak 6 honapig tartozkodhatok kinn... meg munkavallalsi, vagy meghivoi level...
szoval en nagyon szuknek es kicsinek latom azt a kaput amin be kellene jutom ha rendesen tisztessegesen Ki szeretnek menni es Maradni.
Kerlek benneteket akik kint vagytok, mondjatok el belevagjak ugy hogy nincs amerikai nagybacsim, vagy ahhoz hasonlo vlalkim aki segiene.
A szandek megvan, hatarozott vagyok, de nem akarok fejjel a falnak menni!
Koszonom szepen.
Minden jot nektek. :)
Dani
 

Scot

Állandó Tag
Állandó Tag
Köszönöm a hozzászólásokat, egyébként olyan sok pénz nem kell, hogy kint tanulj 10000 cad-ért már van 40 hetes suli ami után dolgozhatsz és az experience osztályban folyamodhatsz pr. státuszért.
Még volna egy másirányú kérdésem: mennyi időt irnak vissza Bécsből a követségről várakozási időre SW. kategóriában ?
 

foster

Kitiltott (BANned)
Nem értem egyébként, hogy a magyarokkal miért keményebbek, mint mondjuk a kínaiakkal
az ,hogy ki epitette Canadat a bevandorlashoz semmi koze !!! /a kinaiak egyebkent csak a vasutat epitettek /
annyit viszont illene tudni :confused::rolleyes:,hogy
KINA ALLAMFORMAJA KOMMUNISTA
MAGYARORSZAG PEDIG AZ EUROPAI UNIO TAGJA
AHOL DEMOKRACIA VAN !!!!!! /ebben rejlik az elbiralasi diferencia/
 

FLAMINGO

Ne kérj hozzáférést! Ha jár, a rendszer ADJA.
Fórumvezető
Kormányos
Off topic/tájékoztatás

Kedves Érdeklődő!
Ezt akkor olvasd át, ha Kanadába szeretnél kivándorolni "bármilyen" céllal:
Minden kivándorlás egyedi eset, ezért nem lehet mindenkinél egyöntetűen alkalmazható válaszokat adni a felmerülő kérdésekre.
Így a kérdéseidre adandó válaszoknak helyetted senki sem fog személyre szabottan utánajárni.(Hacsak nem ügyvéd - rengeteg pénzért.)
Van egy hivatalos oldal:http://www.cic.gc.ca/english/index.asp
Itt Minden kivándorolni kívánó ember megtalálhatja a választ a legfontosabb kérdéseire.
(Csak épp számolgatni, elemezni kell).

Nagy általánosságban: menekültként Mo-ról kijutni semmi esély. (EU,NATO tagállam és legfőképp - Kanada szemében is - jogállam vagyunk.)
Angol vagy francia nyelvtudás nélkül kijutni szintén semmi esély.

Az elérendő pontszám ami a kijutáshoz kell több elemből áll (nyelvtudás, kor, végzettség...stb.). Ennek a részletezése szintén a fenti címen megtalálható.
A kivándorlási kérelem a bécsi (kanadai) nagykövetségen keresztül adható be és az átlagos átfutási idő 1-2 év.
A többit magad is kicsemegézheted a fenti szájtról, de a bevándorlási téma mintegy 8500 hozzászólásának átolvasása is sokat segíthet.
 

Scot

Állandó Tag
Állandó Tag
Flamingo,
köszönöm neked is ! De konkrétan arra lennék kíváncsi mennyi időt írnak az AOR-ben amit a követségről küldenek, hogy vették a jelentkezésed. Ha esetleg valaki jelentkezett mostanában SW -ban és megosztaná velünk ?
Ez azért is érdekelne mert kb.: fél év míg elérem a szükséges nyelvtudást az elegendő ponthoz és nem tudom, hogy jelentkezzek-e vagy várjak még 3-6 hónapot.
 

Taligan

Állandó Tag
Állandó Tag
Hello Scot,

nem csak azokat a koltsegeidet kell figyelembe venned melyek a szigoruan vett itteni tanulmanyaidat illetik hanem azokat is melyek kapcsolodnak.
- szallas $650/ho
- kozlekedes $100/ho
- biztositas (orvosi, stb...) $200/ho
- etkezes, ruhazkodas $400/ho
- TV, internet, telefon $200/ho
- tankonyvek, PC, szoftverek $2000-$2500/ev
Nem vagyok afelol biztos hogy 40 hetes kepzes eseten is beadhatod a CEC szerinti letelepedesi kerelmedet. Nagyobb annak a valoszinusege hogy minimum 1,5-2 eves kepzesben kell gondolkozz ha az tovabbkepzes. Igy a koltsegeid elerhetik a $25-30000 is ugy hogy itt reszmunkaidoben dolgozol.
Ja igen ha nincs PR statuszod akkor a tandij is international student kategoriaba esik ami gyakran 2-3xsa a normal tandijnak.

Egy Ti84 szamologep $120-130, egy alap szamologep $15-20, egy fuzet $2, de gy tankonyv ara lehet akar $70-80 is, s a diakverzioju szoftverert fizetsz $100-200 es a szoftvert 1-1,5 evig hasznalhatod.
Arrol nem is beszelve hogy itt az alapokat is angolul kell ismerd s gyakran egy 4-5 honapos elokeszito utan mehetsz a felsooktatasi intezmenybe tanulni mert az iskolaban Mo-n magyarul tanultal mindent.
 

Senki

Állandó Tag
Állandó Tag
Nem vagyok afelol biztos hogy 40 hetes kepzes eseten is beadhatod a CEC szerinti letelepedesi kerelmedet. Nagyobb annak a valoszinusege hogy minimum 1,5-2 eves kepzesben kell gondolkozz ha az tovabbkepzes.

Sziasztok,

A hivatalos Ontario PNP szerint tobbek kozt..
"
In order to apply to Opportunities Ontario as an international student, students must:
Have completed a minimum of a two-year diploma or degree program, while studying on a full-time basis. One-year post-graduate degree programs and certificate programs, which require a previous degree or diploma (which may have been obtained abroad), are also eligible."

Szoval elviekben egy 2 feleves program is elegendo lehet (16hetX2)
 

TrafficLight

Állandó Tag
Állandó Tag
Az alábbi írás eredetijét itt találtam: canadaiswaiting.blogspot.com.
Disclaimer: Próbáltam lefordítani, de végül itt-ott bele- és átírogattam. Ha gondolod olvasd el az eredetit is. Ne felejtsd el, hogy ez egy magánember tanácsa, írása, véleménye. Nem vagyok szakértő - ebben hiába is kritizálnál. A saját sorsodért, döntéseidért te felelsz.

-----------------
A legális kanadai bevándorlás sok ember álma. A PR státuszért sokat áldoznak: erofeszítéseket, idot, és rengeteg pénzt, csak azért, hogy azt a leheto leghamarabb megszerezhessék azt. Hosszú hónapokba, és évekbe kerül, míg végül bejuthatnak Kanadába.De mi történik azután, hogy elérték a céljuk, és megpróbálhatják elkezdeni az új életet? A legtöbb új bevándorlónak ez igazán kellemetlen élmény. Minden bevándorló „azokban az években”-ként emlegeti, hiszen minden meglévo energiájuk és lelkesedésük eltunik már az ott töltött elso hetekkel kezdve.

Itt találhatóak a kudarc legnépszerubb okai.

1. Túl nagy elvárások:
Kanadát sokan „Álmaik földjeként” emlegetik, így természetesen az elvárások is az álmok szintjén léteznek: mindent azonnal! Azonban ne felejtsd el, hogy Kanada évente több, mint 300 000 új bevándorlót fogad, ami egy igen kemény versenyhelyzettel jelent egyet. Csak a legjobbak, legkitartóbbak, legszerencsésebbek maradnak meg.
Túlélési tanács: a kezdeti fázisban (hónapokban/években) ne várj sokat Kanadától.

2. Alkalmazkodóképesség hiánya:
Kanadába különbözo kultúrákból és nemzetekbol érkeznek bevándorlók. Jelenleg több mint 150 nemzet tagja él Kanadában. Nem kétséges, hogy ez egy multikulturális ország.Mint új bevándorló, néhány ember úgy érzi, hogy nem szívesen alkalmazkodik az új-, kanadai kultúrához és a társadalomhoz, így ez automatikusan elszigetelodést hoz számukra, kizárólag az alkalmazkodóképesség hiánya miatt.
Túlélési tanács: Légy nyitott. Légy felkészülve a változásra: hogy az otthonról hozott kultúrád, szokásaid nagy többségét idejétmúltnak tekintsd.

3. Pénzeszközök hiánya:
A pénz nem kizárólagos, de rendkívül fontos szerepet tölt be az új bevándorló túlélési esélyeiben. Egyes friss bevándorlók felesleges kiadásokkal terhelik magukat a letelepedés folyamatának korai szakaszaiban, és így pont a pénzhiány miatt veszítik el a folyamat befejezésének esélyét.
Túlélési tanács: Fogd vissza a kiadásaid amennyire csak lehet, amíg nem kapsz egy rendes munkát (és ezalatt ne olyan munkát érts, ami csak a létminimumhoz elegendo). Ne vásárolj se autót rögtön az elején, se lakást/házat az elso években.

4. Nyelvtudás hiánya:
Ha tagadod, ha nem, akkor is a nyelvtudás (angol vagy francia) az egyik legfontosabb tényezoje a letelepedésed sikerének. Nem lehet eléggé hangsúlyozni ezt. Neked kell kitunnöd (pozitív értelemben) a bevándorlók éves 300 000-es tömegébol.
Minden állásinterjú angol vagy francia nyelven zajlik. Ha még nem rendelkezel elég tudással, nyelvgyakorlattal, és folyékony beszédben nem tudod magad kifejezni, akkor hiába a munkatapasztalat, alkalmatlan maradsz a feladatra.
Nem számít semmilyen óhazai nyelvvizsga, papír vagy bizonyítvány.
Hiába beszélsz folyamatosan, ha minden szép, de a hangsúlyozásban hibát vétesz, akkor ezzel elbizonytalanítod a téged hallgatót. Komoly munkánál ez már kizáró ok lehet.
Túlélési tanács: folyamatosan tanulj és gyakorolj. Ha azt gondolod, hogy tudod, akkor kezdd elölrol. Ha azt gondolod, hogy nem tudod, akkor jó úton jársz. Ezt majd csak nyugdíjas korodban hagyhatod abba.

5. Életkor tényezo:
Hiába is tiltakozol, a korod is meghatározó szerepet játszik a letelepedés során. Egyszeru: az ideális helyzet az (lenne), ha életed korai szakaszában, úgy a 20-as éveid elején kezdenéd a letelepedést.
Ha mégis a 40+ éves korosztályba tarozva kezded, akkor igazán kemény feladat elé nézel. Elso munkát találni ebben a korcsoportban nagyon nehéz, különösen, ha nincs kanadai munkatapasztalatod. A már megszerzett tapasztalatod többnyire semmire sem használható, de ez persze a szakterülettol is függ.
Aztán a 40+ évesek jó eséllyel házasok és gyermekeik is vannak, így ez még nagyobb felelosséget jelent, és többet kiadást is.
Negyvenes új bevándorlóként a legtöbb esetben a fizikai jellegu munkakörök maradnak meg, mint utolsó szalmaszál a túléléshez. Itt 8-10$ órabéres igásmunka szembe állítva az óhazai karrierben elért keresettel kiábrándító lesz.
Túlélési tanács: nincs (készülj fel erre).

6. Elszigetelodés, kapcsolatok kiépítésének hiánya:
A „networking” fontosságának felismerése fontos. Ennek ellenére nagyon gyakori hiba az elszigetelodés. Eljössz egy ilyen messzi és új helyre, de nem kapcsolódsz össze a helyiekkel sem a kultúra, sem a társadalom tekintetében?! Ha nem ismerkedsz, az ismeretségi köröd beszukül, és nehéz lesz új lehetoségeket találnod.
Túlélési tanács: ismerkedj, légy nyitott. Végezz önkéntes munkát. Csatlakozz közösségekhez, klubokhoz, egyesületekhez, stb. – Ne erolködj a kapcsolatrendszered felhasználásakor. Elsoként te adj a közösségnek és ok viszont fognak segíteni.

7. Rossz helyválasztás:
A legtöbb bevándorló a nagyvárosokban köt ki, mint Toronto, Vancouver, Montreal. A nagyvárosokban valóban több lehetoséget lehet találni, mint más városokban Kanadában. Ha olyan városban próbálsz meg megtelepedni, ahol nincs óhazai közösség, akkor könnyen lehet, hogy ellehetetlenedik a letelepedési szándékod.
Túlélési tanács: Válassz olyan helyet, ahol van magyar közösség. Keress magyar közösségeket, templomi csoportokat, stb. Ha mégis kisvárosban szeretnél élni, akkor tájékozódj elore.

8. Rossz egészségi állapot:
Ez nem vicc. Ha az egészséged nem elég jó ahhoz, hogy szükség esetén képes legyél akár egy nehéz gyári munkára, akkor korlátozod a lehetoségeid, vagy ha mégis elvállalod, akkor legyengíted magad és elveszíted az egészséged. A kanadai hideg idojárás komoly hatással lehet az egészségedre. Nem azért jössz Kanadába, hogy rosszabb életed legyen és betegségbol betegségbe essél. ÉS Ne felejtsd el, hogy a rossz egészségi állapotnak komoly pénzügyi következményei vannak.
Túlélési tanács: figyelj oda az egészségedre, jobban, mint odahaza. Nem árt az érkezésedet megelozoen elvégezni egy teljes fogászati kezelést, szemészeti szurést még odahaza.

9. Csalás vagy buncselekmények elkövetése:
A kiszolgáltatottság, elkeseredés sok bevándorlóból kétségbeesett cselekedeteket is kihoz. Ne lépj erre az útra. Ne tervezz ügyeskedo megoldásokat. Az ismeretlen jogrendszer végzetes aknamezonek bizonyulhat számodra még egy egyszeru esetben is. Az otthon elismert „ügyesség” váratlan és szokatlanul durva következményekkel járhat. Az álmaid földje rácsokkal és szögesdróttal elkerített terület lenne?
A kanadai bunüldözés köszöni szépen jól van és épp elég eros ahhoz, hogy tiszteletben tartsd.
Túlélési tanács: Minden esetben és következetesen tartsd tiszteletben a jogszabályokat. Kétség esetén lépj kapcsolatba a hivatalos hatóságokkal. Kérdezz, kérdezz, kérdezz.

10. Kanadai tapasztalat hiánya:
Ez egy lehetetlen csapda. Minden egyes alkalommal, amikor megjelensz egy állásinterjún, kanadai munkatapasztalatot fognak kérni. Kezdoként honnan lenne ilyened? Nem véletlenül adnak olyan sok pontot a munkaajánlatra a kérelmed elbírálása során.
Túlélési tanács: nincs sok - vállalj el bármit elsoként, végezz önkéntes munkát.

Foképp ezek az okok vezetnek el oda, hogy rengeteg bevándorló ábrándul ki az álmai földjébol és tér vissza oda ahova eredetileg tartozott.
Túlélési tanács: Soha ne égesd fel az utat magad mögött.
 

fluevogi

Állandó Tag
Állandó Tag
Az alábbi írás eredetijét itt találtam: canadaiswaiting.blogspot.com.
Disclaimer: Próbáltam lefordítani, de végül itt-ott bele- és átírogattam. Ha gondolod olvasd el az eredetit is. Ne felejtsd el, hogy ez egy magánember tanácsa, írása, véleménye. Nem vagyok szakértő - ebben hiába is kritizálnál. A saját sorsodért, döntéseidért te felelsz.

-----------------
A legális kanadai bevándorlás sok ember álma. A PR státuszért sokat áldoznak: erofeszítéseket, idot, és rengeteg pénzt, csak azért, hogy azt a leheto leghamarabb megszerezhessék azt. Hosszú hónapokba, és évekbe kerül, míg végül bejuthatnak Kanadába.De mi történik azután, hogy elérték a céljuk, és megpróbálhatják elkezdeni az új életet? A legtöbb új bevándorlónak ez igazán kellemetlen élmény. Minden bevándorló „azokban az években”-ként emlegeti, hiszen minden meglévo energiájuk és lelkesedésük eltunik már az ott töltött elso hetekkel kezdve.

Itt találhatóak a kudarc legnépszerubb okai.

1. Túl nagy elvárások:
Kanadát sokan „Álmaik földjeként” emlegetik, így természetesen az elvárások is az álmok szintjén léteznek: mindent azonnal! Azonban ne felejtsd el, hogy Kanada évente több, mint 300 000 új bevándorlót fogad, ami egy igen kemény versenyhelyzettel jelent egyet. Csak a legjobbak, legkitartóbbak, legszerencsésebbek maradnak meg.
Túlélési tanács: a kezdeti fázisban (hónapokban/években) ne várj sokat Kanadától.

2. Alkalmazkodóképesség hiánya:
Kanadába különbözo kultúrákból és nemzetekbol érkeznek bevándorlók. Jelenleg több mint 150 nemzet tagja él Kanadában. Nem kétséges, hogy ez egy multikulturális ország.Mint új bevándorló, néhány ember úgy érzi, hogy nem szívesen alkalmazkodik az új-, kanadai kultúrához és a társadalomhoz, így ez automatikusan elszigetelodést hoz számukra, kizárólag az alkalmazkodóképesség hiánya miatt.
Túlélési tanács: Légy nyitott. Légy felkészülve a változásra: hogy az otthonról hozott kultúrád, szokásaid nagy többségét idejétmúltnak tekintsd.

3. Pénzeszközök hiánya:
A pénz nem kizárólagos, de rendkívül fontos szerepet tölt be az új bevándorló túlélési esélyeiben. Egyes friss bevándorlók felesleges kiadásokkal terhelik magukat a letelepedés folyamatának korai szakaszaiban, és így pont a pénzhiány miatt veszítik el a folyamat befejezésének esélyét.
Túlélési tanács: Fogd vissza a kiadásaid amennyire csak lehet, amíg nem kapsz egy rendes munkát (és ezalatt ne olyan munkát érts, ami csak a létminimumhoz elegendo). Ne vásárolj se autót rögtön az elején, se lakást/házat az elso években.

4. Nyelvtudás hiánya:
Ha tagadod, ha nem, akkor is a nyelvtudás (angol vagy francia) az egyik legfontosabb tényezoje a letelepedésed sikerének. Nem lehet eléggé hangsúlyozni ezt. Neked kell kitunnöd (pozitív értelemben) a bevándorlók éves 300 000-es tömegébol.
Minden állásinterjú angol vagy francia nyelven zajlik. Ha még nem rendelkezel elég tudással, nyelvgyakorlattal, és folyékony beszédben nem tudod magad kifejezni, akkor hiába a munkatapasztalat, alkalmatlan maradsz a feladatra.
Nem számít semmilyen óhazai nyelvvizsga, papír vagy bizonyítvány.
Hiába beszélsz folyamatosan, ha minden szép, de a hangsúlyozásban hibát vétesz, akkor ezzel elbizonytalanítod a téged hallgatót. Komoly munkánál ez már kizáró ok lehet.
Túlélési tanács: folyamatosan tanulj és gyakorolj. Ha azt gondolod, hogy tudod, akkor kezdd elölrol. Ha azt gondolod, hogy nem tudod, akkor jó úton jársz. Ezt majd csak nyugdíjas korodban hagyhatod abba.

5. Életkor tényezo:
Hiába is tiltakozol, a korod is meghatározó szerepet játszik a letelepedés során. Egyszeru: az ideális helyzet az (lenne), ha életed korai szakaszában, úgy a 20-as éveid elején kezdenéd a letelepedést.
Ha mégis a 40+ éves korosztályba tarozva kezded, akkor igazán kemény feladat elé nézel. Elso munkát találni ebben a korcsoportban nagyon nehéz, különösen, ha nincs kanadai munkatapasztalatod. A már megszerzett tapasztalatod többnyire semmire sem használható, de ez persze a szakterülettol is függ.
Aztán a 40+ évesek jó eséllyel házasok és gyermekeik is vannak, így ez még nagyobb felelosséget jelent, és többet kiadást is.
Negyvenes új bevándorlóként a legtöbb esetben a fizikai jellegu munkakörök maradnak meg, mint utolsó szalmaszál a túléléshez. Itt 8-10$ órabéres igásmunka szembe állítva az óhazai karrierben elért keresettel kiábrándító lesz.
Túlélési tanács: nincs (készülj fel erre).

6. Elszigetelodés, kapcsolatok kiépítésének hiánya:
A „networking” fontosságának felismerése fontos. Ennek ellenére nagyon gyakori hiba az elszigetelodés. Eljössz egy ilyen messzi és új helyre, de nem kapcsolódsz össze a helyiekkel sem a kultúra, sem a társadalom tekintetében?! Ha nem ismerkedsz, az ismeretségi köröd beszukül, és nehéz lesz új lehetoségeket találnod.
Túlélési tanács: ismerkedj, légy nyitott. Végezz önkéntes munkát. Csatlakozz közösségekhez, klubokhoz, egyesületekhez, stb. – Ne erolködj a kapcsolatrendszered felhasználásakor. Elsoként te adj a közösségnek és ok viszont fognak segíteni.

7. Rossz helyválasztás:
A legtöbb bevándorló a nagyvárosokban köt ki, mint Toronto, Vancouver, Montreal. A nagyvárosokban valóban több lehetoséget lehet találni, mint más városokban Kanadában. Ha olyan városban próbálsz meg megtelepedni, ahol nincs óhazai közösség, akkor könnyen lehet, hogy ellehetetlenedik a letelepedési szándékod.
Túlélési tanács: Válassz olyan helyet, ahol van magyar közösség. Keress magyar közösségeket, templomi csoportokat, stb. Ha mégis kisvárosban szeretnél élni, akkor tájékozódj elore.

8. Rossz egészségi állapot:
Ez nem vicc. Ha az egészséged nem elég jó ahhoz, hogy szükség esetén képes legyél akár egy nehéz gyári munkára, akkor korlátozod a lehetoségeid, vagy ha mégis elvállalod, akkor legyengíted magad és elveszíted az egészséged. A kanadai hideg idojárás komoly hatással lehet az egészségedre. Nem azért jössz Kanadába, hogy rosszabb életed legyen és betegségbol betegségbe essél. ÉS Ne felejtsd el, hogy a rossz egészségi állapotnak komoly pénzügyi következményei vannak.
Túlélési tanács: figyelj oda az egészségedre, jobban, mint odahaza. Nem árt az érkezésedet megelozoen elvégezni egy teljes fogászati kezelést, szemészeti szurést még odahaza.

9. Csalás vagy buncselekmények elkövetése:
A kiszolgáltatottság, elkeseredés sok bevándorlóból kétségbeesett cselekedeteket is kihoz. Ne lépj erre az útra. Ne tervezz ügyeskedo megoldásokat. Az ismeretlen jogrendszer végzetes aknamezonek bizonyulhat számodra még egy egyszeru esetben is. Az otthon elismert „ügyesség” váratlan és szokatlanul durva következményekkel járhat. Az álmaid földje rácsokkal és szögesdróttal elkerített terület lenne?
A kanadai bunüldözés köszöni szépen jól van és épp elég eros ahhoz, hogy tiszteletben tartsd.
Túlélési tanács: Minden esetben és következetesen tartsd tiszteletben a jogszabályokat. Kétség esetén lépj kapcsolatba a hivatalos hatóságokkal. Kérdezz, kérdezz, kérdezz.

10. Kanadai tapasztalat hiánya:
Ez egy lehetetlen csapda. Minden egyes alkalommal, amikor megjelensz egy állásinterjún, kanadai munkatapasztalatot fognak kérni. Kezdoként honnan lenne ilyened? Nem véletlenül adnak olyan sok pontot a munkaajánlatra a kérelmed elbírálása során.
Túlélési tanács: nincs sok - vállalj el bármit elsoként, végezz önkéntes munkát.

Foképp ezek az okok vezetnek el oda, hogy rengeteg bevándorló ábrándul ki az álmai földjébol és tér vissza oda ahova eredetileg tartozott.
Túlélési tanács: Soha ne égesd fel az utat magad mögött.
Rengeteg igazsag van ebben a beirasban, azert azt meg hozza tennem a rossz helyvalasztashoz, hogy ne feljel koltozni! Lehet rossz varost valasztani kezdetben(mi is ezt tettuk), de akkor azt fel kell ismerni es nem felni a koltozestol. Mi is mint sokan Ontarioban landoltuk aztan 1 ev mosogatas / eladoskodast stb utan atkoltoztunk Calgaryba ahol heteken belul szakmai munka volt jo fizuval. Szoval nem szabad felni az ujabb koltozestol, a csalad/gyerekkori baratok ugyis soktizezer kilometerre vannak, az ujabb koltozes nem eget fel semmit.
Azonkivul en ova intenem az uj bevandorlokat attol hogy a fo szocialis eletuk a magyar kozosseg legyen kezdetben. Rengeteg bevandorlo beleesik abba a hibaba, hogy megkeresi a nemzetenek megfelelo kozossegeket aztan abban benn is ragad. Nem tanul meg angolul , igy nem illeeszkedik soha be stb.
 

Ukka

Állandó Tag
Állandó Tag
Gyakorlatilag a "Cic" honlapja és Trafficlight szösszenete lefedi szinte az összes tudnivalót, fórum bezár, mehetünk haza,
mindent tudunk:p Viccet félretéve tényleg ez jön le bárki is beszél már sikeresen kivándorolt emberekkel legyen az bármely egykori nemzet tagja, gyakorlatilag ez a kivándorlók "tízparancsolata".
Köszi Traffic.
 

Oscee

Új tag
Hali, lenne egy talán tipikus újonc kérdésem, sajna nem olvastam végig a több száz oldalt :)

Egy USA (BS) diploma vajon mennyi pluszt ad (akár állásjelentkezésnél, akár bevándorlásnál)? Van (illetve lesz) mellé egy magyar BS is, azonos mérnöki szakon. MS-t most nem tervezem, inkább a munkavállalás a cél előbb, de még van időm gondolkodni rajta.

Ugyan még az eléggé távoli jövő zenéje, csak érdekelne, hogy milyen lehetőségekkel számoljak a 2-4 éves tervekben :)

(gondolom a német/spanyol nyelvtudás nem sokat nyom a latba...)
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére