Bevandorlas Kanadaba

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
(kommentem? ezek miatt nem kapjak majd meg a normal turistak a vizomot, amit ezek miatt fognak bevezetni! ezek a felelotlen emberekre megy majd az adom egy resze, amit en es tobben akik DOLGOZUNK es TISZTESSEGESEN befizetunk az allamnak, ezek a felelotlen emberek zsebeben landol, munka nelkul, boldogan elhetnek.. ne mondjatok most nekem hogy "napjaik meg vannak szamlalva", oke?)

Gigi, nem jól emlékszel mert nem voltak rasszista megnyilvánulásaim, megnevezni egy népcsoportot még nem rasszizmus, legalább is azt hiszem. A cikket csak részben olvastam de az adóidról szerintem nem írnak benne...
De valószínüleg félre értjük egymást mert én az előző irásommal csak arra szerettem volna utalni, hogy amikor előszőr hasonlót irtam mint Te, akkor még nem volt ismeretes a cigányok mentalitása Kanada szerte, csak azt vették észre, hogy "cigányozok".
Annyit írtam amit Te is, hogy: a becsületesen dolgozók pénzét kapják a dolgozni nem akarók.
Teljesen egyet értek veled, itthon is ugyan ez megy...
 
a lenyeg a beirt cikk...
az adoim stb. szemelyes velemenyt talan nem kellett volna hozzafuznom, mert latom azon akad meg a szem, nem a cikken es annak a lenyegen...
(az adoim szorosan osszefugnek Canada gazdasagi helyzetevel, es Canada gazdasagi helyzetehez hozzatartozik az illegalis bevandorlok kervenyenek felulvizsgalata - hivatalonok fizetese pl - es az illegalis bevandorlok emberhez melto ellatasa mig Canada teruleten tartozkodnak; hat ezert beszeltem en az adomrol/adoNKrol... kapise? ;) )
 
Ez így van,vki meg kell h hívjon.

Nagyon megszigorodtak a vízumszabályok is,nézz utánna!!

Vagy esetleg az illetékes nagykövetségre menj be,mindenben segítenek!

<table border="0" cellpadding="6" cellspacing="0" width="100%"><tbody><tr><td style="border: 1px inset ;" class="alt2">Eredeti szerző pocobc
Üdv mindenkinek.

Én Vancouverben élek és FEJVADÁSZATTAL is foglalkozom.
Mint alaptörvény a kanadai jogban: KANADA TILTJA A VENDÉGMUNKÁS RENDSZERT.
Ha itt akarsz dolgozni akkor folyamodj egy bevándorlási vízumért.
Itt megnézheted az összes HIVATALOS információt:
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp
Ez a kanadai minisztérium honlapja.

Bárki, bármit mond, híresztel, tanácsol, stb.... vigyázzatok!!!!
Csak a fenti kanadai muinisztérium információja VALÓS!!!!
Nagyon sok szélhámos van akik pénzt csalnak ki bevándorolni szándékozóktól.

Tehát általában NINCS "pár éves munkaszerződés, és megyek Kanadába" lehetőség!!!!!

Ez alól vannak kivételek időszakosan, amikor a kanadai kormány engedélyez kanadai cégeknek MUNKASZERZŐDÉSES alapon külföldi munkavállalőkat Kanadába behozni. Ezek a szerződések általában 1-3 évre szólnak, és a maygar munkavállaló magával hozhatja családját is arra az időtartamra - házastárs és gyerekek OK, de nagymam, testvér, stb NEM.)

Ilyen esetekben a kanadai hatóságok szigoruan előírják, hogy milyen szakmákra és milyen feltételekkel adnak ki munkavállalási engedélyt.

Jelenleg csak EGYETLEN ilyen szakma kategória létezik:
MAGAS KÉPZETTSÉGŰ KOMPUTER ÉS TÁVKÖZLÉSI PROGRAMOZÓK.

Aki ennek megfelel és szeretne Kanadába jönni dolgozni, kérem írjon vissza emailben, és megadom a további feltételeket/elvárásokat/előírásokat.
Válaszodban kérem ne felejtsd el megadni a közvetlen email címedet.
Röviden - NAGYON röviden - add meg képzettségi szintedet, gyakorlati idődet, és némi infót arról, hogy milyen programozási nyelvekben és milyen platformon vagy járatos.

</td></tr></tbody></table>
Ennyit tudok biztosan
 
<TABLE border=0 cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%"><TBODY><TR><TD style="BORDER-BOTTOM: 1px inset; BORDER-LEFT: 1px inset; BORDER-TOP: 1px inset; BORDER-RIGHT: 1px inset" class=alt2>Eredeti szerző pocobc
Üdv mindenkinek.

Én Vancouverben élek és FEJVADÁSZATTAL is foglalkozom.
Mint alaptörvény a kanadai jogban: KANADA TILTJA A VENDÉGMUNKÁS RENDSZERT.
Ha itt akarsz dolgozni akkor folyamodj egy bevándorlási vízumért.
Itt megnézheted az összes HIVATALOS információt:
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp
Ez a kanadai minisztérium honlapja.

Bárki, bármit mond, híresztel, tanácsol, stb.... vigyázzatok!!!!
Csak a fenti kanadai muinisztérium információja VALÓS!!!!
Nagyon sok szélhámos van akik pénzt csalnak ki bevándorolni szándékozóktól.

Tehát általában NINCS "pár éves munkaszerződés, és megyek Kanadába" lehetőség!!!!!

Ez alól vannak kivételek időszakosan, amikor a kanadai kormány engedélyez kanadai cégeknek MUNKASZERZŐDÉSES alapon külföldi munkavállalőkat Kanadába behozni. Ezek a szerződések általában 1-3 évre szólnak, és a maygar munkavállaló magával hozhatja családját is arra az időtartamra - házastárs és gyerekek OK, de nagymam, testvér, stb NEM.)

Ilyen esetekben a kanadai hatóságok szigoruan előírják, hogy milyen szakmákra és milyen feltételekkel adnak ki munkavállalási engedélyt.

Jelenleg csak EGYETLEN ilyen szakma kategória létezik:
MAGAS KÉPZETTSÉGŰ KOMPUTER ÉS TÁVKÖZLÉSI PROGRAMOZÓK.

Aki ennek megfelel és szeretne Kanadába jönni dolgozni, kérem írjon vissza emailben, és megadom a további feltételeket/elvárásokat/előírásokat.
Válaszodban kérem ne felejtsd el megadni a közvetlen email címedet.
Röviden - NAGYON röviden - add meg képzettségi szintedet, gyakorlati idődet, és némi infót arról, hogy milyen programozási nyelvekben és milyen platformon vagy járatos.

</TD></TR></TBODY></TABLE>
Ennyit tudok biztosan

Meg még egy halom egyéb. Kamionsofőr, ács, gipszkartonos, hegesztő... meg még lehetne sorolni. Az adott lista minden provincia hivatalos honlapján megtalálható.
 
<TABLE border=0 cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%"><TBODY><TR><TD style="BORDER-BOTTOM: 1px inset; BORDER-LEFT: 1px inset; BORDER-TOP: 1px inset; BORDER-RIGHT: 1px inset" class=alt2>Eredeti szerző pocobc
Üdv mindenkinek.

Én Vancouverben élek és FEJVADÁSZATTAL is foglalkozom.
Mint alaptörvény a kanadai jogban: KANADA TILTJA A VENDÉGMUNKÁS RENDSZERT.
Ha itt akarsz dolgozni akkor folyamodj egy bevándorlási vízumért.
Itt megnézheted az összes HIVATALOS információt:
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp
Ez a kanadai minisztérium honlapja.

Bárki, bármit mond, híresztel, tanácsol, stb.... vigyázzatok!!!!
Csak a fenti kanadai muinisztérium információja VALÓS!!!!
Nagyon sok szélhámos van akik pénzt csalnak ki bevándorolni szándékozóktól.

Tehát általában NINCS "pár éves munkaszerződés, és megyek Kanadába" lehetőség!!!!!

Ez alól vannak kivételek időszakosan, amikor a kanadai kormány engedélyez kanadai cégeknek MUNKASZERZŐDÉSES alapon külföldi munkavállalőkat Kanadába behozni. Ezek a szerződések általában 1-3 évre szólnak, és a maygar munkavállaló magával hozhatja családját is arra az időtartamra - házastárs és gyerekek OK, de nagymam, testvér, stb NEM.)

Ilyen esetekben a kanadai hatóságok szigoruan előírják, hogy milyen szakmákra és milyen feltételekkel adnak ki munkavállalási engedélyt.

Jelenleg csak EGYETLEN ilyen szakma kategória létezik:
MAGAS KÉPZETTSÉGŰ KOMPUTER ÉS TÁVKÖZLÉSI PROGRAMOZÓK.

Aki ennek megfelel és szeretne Kanadába jönni dolgozni, kérem írjon vissza emailben, és megadom a további feltételeket/elvárásokat/előírásokat.
Válaszodban kérem ne felejtsd el megadni a közvetlen email címedet.
Röviden - NAGYON röviden - add meg képzettségi szintedet, gyakorlati idődet, és némi infót arról, hogy milyen programozási nyelvekben és milyen platformon vagy járatos.


</TD></TR></TBODY></TABLE>
Ennyit tudok biztosan

Bárki, bármit mond, híresztel, tanácsol, stb.... vigyázzatok!!!!
Csak a fenti kanadai muinisztérium információja VALÓS!!!!
Nagyon sok szélhámos van akik pénzt csalnak ki bevándorolni szándékozóktól.

Itt is pont errol van szo. Azt gondolom az illeto csak e-mail cimeket gyujtott.:rolleyes:
 
Sziasztok!
Én egy halászhajón dolgoztam 2 évig Izlandon csak sajnos csődbe ment az izlandi kormány,ezért keresek most vagy Alaszkában vagy Kanadában egy szintén halászattal foglalkozó céget! Ha valaki tudna nekem segíteni annak nagyon hálás lennék! Előre is köszönöm,Balázs
 
Sziasztok!
Én egy halászhajón dolgoztam 2 évig Izlandon csak sajnos csődbe ment az izlandi kormány,ezért keresek most vagy Alaszkában vagy Kanadában egy szintén halászattal foglalkozó céget! Ha valaki tudna nekem segíteni annak nagyon hálás lennék! Előre is köszönöm,Balázs

http://www.gofishbc.com/employment/default.htm
([email protected])

http://victoria.tc.ca/business/menu.bcjobs.html

http://www.nfl.dfo-mpo.gc.ca/e0004345

nezz utana a www.cic.gc.ca oldalon hogy milyen feltetelekkel kaphatsz munkavizumot
 
Szia Pankica,


Mi is benne vagyunk a folyamatban, mi már egy picit előrébb vagyunk, mert már a bécsi visa office is visszajelzett nekünk. Tőlünk kérték az IELTS nyelvvizsgát, pontosabban csak tőlem / a férjemtől nem/, mert én vagyok a principal applicant. Most március 6-án megyek nyelvvizsgázni, és izgulok picit.:) Én eredetileg csak proof of language proficiency-t küldtem, plusz a középfokú FCE nyelvvizsgámat, de azért csak kérik az IELTS-t. Nektek hány pontotok van összesen? Nekünk 61 pont a nyelvtudás nélkül, ezért is izgulok, hogy minden rendben menjen a nyelvvizsgán, nehogy nagy izgalmamban nagyon elrontsam.:)
Én NOC 4131 alatt jelentkeztem, mi hárman mennénk ki, a férjem, a kisfiam és én.
Jó végre magyar emberrel beszélni, aki szintén azon az őton halad amin mi.:) Én a trackitt rendszerbe is beírtam az adataimat, ott is sok hasznos infora szert lehet tenni.
Megkérdezhetem, Ti melyik NOC kód alatt jelentkeztetek az FSW kategóriában?


Szia Kitti!
Hogy sikerült a nyelvvizsga? Hogy érzed? Pont 2 hét alatt van eredmény, így már csak egy kicsit kell várnod és kiderül az pontszám. Nehéz volt? Írj, ha időd engedi!
Üdv
p.
 
Felmerült bennem egy olyan kérdés, hogy ha valakinek egyszer elutasítják a kérelmét SW kategóriában, az később beadhatja újra? Érdemes megpróbálni ha javított valamit a pontjain, vagy már eleve teljesen felesleges?:confused:

Köszönettel előre is a válaszaitokért:
Szilárd
 
Családalapítás Kanadában?

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket. Párommal (hamarosan férjemmel) erősen azon golndolkodunk, hogy kiköltözünk Kanadába. A kérdés, ami felmerült bennünk, hogy lassan családalapításba kezdenénk, de nem tudjuk, hogy ha gyerekestül mennénk ki, akkor kaphatunk-e egyáltalán valamilyen (állami)támogatást, vagy csak azután, ha az ember bizonyos ideje már ott él. Mindezt azért kérdezem, mert ha esetleg "előnyösebb" inkább azután belekezdeni a családalapításba miután már kinnt vagyunk, akkor várnánk vele még egy kicsit és ott kezdenénk.
Próbáltam a témának utána járni, de nem nagyon találtam erre vonatkozóan infót.. Mindeketten elmúltunk már 30 évesek és több szempontból is fontos döntés az, hogy érdemes-e még egy-két évet várni a gyerekvállalással a kiutazás szempontjából, vagy ennek nincsen jelentősége? Egyáltalán kaphat-e bevándorló bármilyen támogatást/szociális juttatást, mint például a GYES vagy GYED, stb.
Segítségeteket előre is köszönöm!
 
Gyes/gyed

Adókedvezmény gyermekek után:

http://www.servicecanada.gc.ca/eng/goc/cctb.shtml

Terhességhez kapcsolódó biztosítás:

http://www.servicecanada.gc.ca/eng/sc/ei/benefits/maternityparental.shtml

Általános gyermekgondozási juttatás:

http://www.servicecanada.gc.ca/eng/goc/universal_child_care.shtml

Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket. Párommal (hamarosan férjemmel) erősen azon golndolkodunk, hogy kiköltözünk Kanadába. A kérdés, ami felmerült bennünk, hogy lassan családalapításba kezdenénk, de nem tudjuk, hogy ha gyerekestül mennénk ki, akkor kaphatunk-e egyáltalán valamilyen (állami)támogatást, vagy csak azután, ha az ember bizonyos ideje már ott él. Mindezt azért kérdezem, mert ha esetleg "előnyösebb" inkább azután belekezdeni a családalapításba miután már kinnt vagyunk, akkor várnánk vele még egy kicsit és ott kezdenénk.
Próbáltam a témának utána járni, de nem nagyon találtam erre vonatkozóan infót.. Mindeketten elmúltunk már 30 évesek és több szempontból is fontos döntés az, hogy érdemes-e még egy-két évet várni a gyerekvállalással a kiutazás szempontjából, vagy ennek nincsen jelentősége? Egyáltalán kaphat-e bevándorló bármilyen támogatást/szociális juttatást, mint például a GYES vagy GYED, stb.
Segítségeteket előre is köszönöm!
 
Felmerült bennem egy olyan kérdés, hogy ha valakinek egyszer elutasítják a kérelmét SW kategóriában, az később beadhatja újra? Érdemes megpróbálni ha javított valamit a pontjain, vagy már eleve teljesen felesleges?:confused:

Köszönettel előre is a válaszaitokért:
Szilárd

Ha nem "csalás" miatt utasították el, akkor szerintem próbálkozhat amíg van kedve.
 
Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket. Párommal (hamarosan férjemmel) erősen azon golndolkodunk, hogy kiköltözünk Kanadába. A kérdés, ami felmerült bennünk, hogy lassan családalapításba kezdenénk, de nem tudjuk, hogy ha gyerekestül mennénk ki, akkor kaphatunk-e egyáltalán valamilyen (állami)támogatást, vagy csak azután, ha az ember bizonyos ideje már ott él. Mindezt azért kérdezem, mert ha esetleg "előnyösebb" inkább azután belekezdeni a családalapításba miután már kinnt vagyunk, akkor várnánk vele még egy kicsit és ott kezdenénk.
Próbáltam a témának utána járni, de nem nagyon találtam erre vonatkozóan infót.. Mindeketten elmúltunk már 30 évesek és több szempontból is fontos döntés az, hogy érdemes-e még egy-két évet várni a gyerekvállalással a kiutazás szempontjából, vagy ennek nincsen jelentősége? Egyáltalán kaphat-e bevándorló bármilyen támogatást/szociális juttatást, mint például a GYES vagy GYED, stb.
Segítségeteket előre is köszönöm!
A GYES/GYED megfeleloje az ugynevezett Maternity Leave. Ez max 52 het, apukaval felesben is ki lehet venni. Ez akkor kezdodik amikor abbahagyod a munkat, ha a 7-dik honapban abbahagyod akkor onnantol ketyed az ora. Az osszeget az elozo evi fizud alapjan szamoljak annak az 55%, de maximalva van a mindenkori EI osszegeben. En maxot kaptam kb havi $1500 es adokoteles. Ha ez az ido alatt van valami jovedelmed, akkor az egy az egyben levonjak a penzedbol.
A munkaado akkor es csak akkor koteles visszavenni a allando dolgozo voltal es mimimum 1 eves munkaviszonyod volt a ceggel azelott hogy elmentel szulni. Miutan visszamesz dolgozni ovi / bolcsi nincs allamilag tamogatva, mindegyik magankezben van. Az 1 eves gyerek bolcsije eleg horribilis: downtown toronto $1600/ho/gyerek, Edmonton/Calgary $800-$1200 helytol es minosegtol fuggon. Viszont Quebecben a helyek tamogatva vannak es parszaz dolcsi csak.
Csaladi potlek szeru penz az univeral child are benefit $100/ho mindenkinek jar 6 even aluli gyerekhez, ez kb a pelus ara...
Azonkivul minden plusz eltartott uatan egy bizonyos osszeg az adoalapbolleirhato.
Bevetell fuggoen, ha szegenyseg szint alatt el a csalad pl egyedulallo anya, kaphat valamennyi bolcsi(daycare) tamogatast meg egyeb csaladi tamogatast, de vagy nagyon sok gyerekednek kell ahhoz lenni , vagy minimalbert keresni.
 
bocs, csak azzal egeszitenem ki - talan nekem nem egyertelmu csak - hogy gyermekgondozasi penz csak akkor jar 1 ev, ha van min. 1 eves munkaviszonyod itt kinn. ha kevesebb van, kevesebbet ideig kapod csak.
a csaladipotlek szerintem talan province fuggo? mert ON-ban a kereset fuggvenye, nem szabott osszeg, ha egyrol beszelunk, itt ugy hivjak hogy child tax benefit... ezt is az elozo evi atlagkereset - csaladilag - utan szamitjak ki. hogy a O-evvel kezdoknek itt mi alapjan adjak, azt nem tudom...
ha tanacsot kersz, szvsz jobb varni a babaval, es itt kicsit befeszkelni magatokat 2-3 ev, es utana szulni; idod meg van rengeteg, manapsag a 30 ev "csak csiko korhatar" :)) pici babat vallani most, min. 2-3 ev kesest jelenthetne nektek, es joval nehezebb korulmenyeket itt.
 
bocs, csak azzal egeszitenem ki - talan nekem nem egyertelmu csak - hogy gyermekgondozasi penz csak akkor jar 1 ev, ha van min. 1 eves munkaviszonyod itt kinn. ha kevesebb van, kevesebbet ideig kapod csak.
a csaladipotlek szerintem talan province fuggo? mert ON-ban a kereset fuggvenye, nem szabott osszeg, ha egyrol beszelunk, itt ugy hivjak hogy child tax benefit... ezt is az elozo evi atlagkereset - csaladilag - utan szamitjak ki..
A $100/ho/ 6 even aluli gyerek az federal penz tartomany fuggetlenul alanyi jogon jar. A beveteltol fuggo penz az tartomanyi es az a nagyobbakra is jar,mar akinek jar. Errefele en csak tenyleg nagyon szegenyektol illetve egyedulallo szuloktol hallottam, hogy jogosultak ra.

Egyebkent szerintem jo rudni, hogy mire lehet szamitani, de a gyerekvallalast idopontjat meg veletlenul se ettol kene fuggove tenni.
 
Szia Kitti!
Hogy sikerült a nyelvvizsga? Hogy érzed? Pont 2 hét alatt van eredmény, így már csak egy kicsit kell várnod és kiderül az pontszám. Nehéz volt? Írj, ha időd engedi!
Üdv
p.


Szia pankica,


Köszönöm szépen az érdeklődést, éppen kb 3 órája tudtam meg a netről az eredményeimet. Nagyon-nagyon boldog vagyok, mert overall 7.5 lett a pontszámom, lebontva így néz ki:
Listening - 8
Reading - 7.5
Writing - 7.5
Speaking - 7

A speaking miatt kicsit dühös vagyok magamra,mert azt éreztem hogy elrontottam,kicsit elfáradtam már mire sorra kerültem. Meg hát erre nem igazán tudtam célzottan készülni, nem jártam tanárhoz, hanem magam készültem fel 1 hónap alatt. Igaz, hogy nekem ír származású a főnököm,így napi szinten beszélek angolul a munkahelyemen, de azok a témák messze nem fedik le az IELTS követelményeit.
Az írásbelit viszont nem éreztem különösebben nehéznek, de lehet hogy azért mert én olyan könyvből és tesztfüzetből tanultam,ami az academic modulra készít fel. Biztonsági okokból igyekeztem fölélőni a készülésem során.:))
A lényeg, hogy így a maximum pontot kapjuk majd a nyelvi tudásra és ezzel 77 pontunk van összesen.:))
Bármelyik nap megérkezhet az erkölcsi bizonyítványom is UK-ből és akkor mint az őrültek postázzuk majd ezt a 2 plusz doksit Bécsbe és nagyon reméljük hogy hamar érkezik válasz tőlük.
Nálad hogy áll a helyzet?
Kitti
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére