Bevandorlas Kanadaba

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Agnes,
Az egyszeri parasztember csak az volt, ami. A juhaszod hany embernek biztositott munkat es megelhetest? A fiat, aki nem ezt az utat koveti, te magad minositetted lehutonek.

(egyebkent a PhD diplomat sem szoktak a koporsora szogelni.)

Addig tomitek a fejemet, amig mindjart kidobom a francba az eppen tanult UofT marketing, a Citrix meg az SQL konyveimet a francba a pageremmel egyutt, aztan beintek a szomszed shoppers drugmart elott ucsorgo homelessnek es kozlom vele, hogy en aztan tobbet nem fizetek adot amibol a segelyet finanszirozzak es elmegyek Bahamakra nyaralni, mert csak egyszer vagyok 38 eves.

Ha minden jol megy, csutortokon jol berugok oromomben, es meg hozzaszolok a temahoz, de majd megprobalom ugy tenni, hogy ne legyen off-topic. :)
 
Agnes,
Az egyszeri parasztember csak az volt, ami. A juhaszod hany embernek biztositott munkat es megelhetest? A fiat, aki nem ezt az utat koveti, te magad minositetted lehutonek.

(egyebkent a PhD diplomat sem szoktak a koporsora szogelni.)

Addig tomitek a fejemet, amig mindjart kidobom a francba az eppen tanult UofT marketing, a Citrix meg az SQL konyveimet a francba a pageremmel egyutt, aztan beintek a szomszed shoppers drugmart elott ucsorgo homelessnek es kozlom vele, hogy en aztan tobbet nem fizetek adot amibol a segelyet finanszirozzak es elmegyek Bahamakra nyaralni, mert csak egyszer vagyok 38 eves.

Ha minden jol megy, csutortokon jol berugok oromomben, es meg hozzaszolok a temahoz, de majd megprobalom ugy tenni, hogy ne legyen off-topic. :)

Ne húzd fel magad, nem szólt itt ellened senki egy rossz szót se. ;)
Az illető juhász fia mást csinált. Leginkább elitta, amit az apja keresett.
Ami igaz, az igaz, én se viszek magammal semmit a föld alá - azért kösz a bátorítást :) Egyébként nem is sejtenéd, milyen gyakran gondolkozom el ezen magam is, főleg mostanság. De ez már nagyon off.
Nem tömjük a fejed, elég nagy lehet már... Ne haragudj. Természetesen itt mindenki egyetért Veled, az élet kb annyit érne, mint egy kis színes bogyó meg egy nem működő pacemaker, ha nem lenne mindenkinek magához való rendes munkája és a munkához mérten megfelelő fizetése. Csak semmit nem szabad túlzásba vinni. :rolleyes: (Az ivást se! De ha attól jobb kedved lesz, nosza, legalább derűsebb sorokat olvashatunk Tőled.)
Chill out...!
 
Ne aggodj, nem gondoltam komolyan. Csak a szelsosegek ravilagitanak egy kerdes megvalaszolhatatlansagara. :)

Egyebkent nem az a lenyeg, amit az ember a fold ala visz, hanem amit folotte hagy.
 
Egyebkent nem az a lenyeg, amit az ember a fold ala visz, hanem amit folotte hagy.

Látod, ebben igazad van. Sajna az sem lesz sok... :( Pár folyóméter könyv meg papír meg pár ezer hsz a CH-on. Na jó, azt hiszem, nekem sem ártana most valami ital. Egészen lehangolt ez a beszélgetés. :(
(;) )
 
Van valaki koztetek (koztunk) aki ebben az evben adta be a bevandorlasi kerelmet (SW-t) Becsbe?
Szia Scarboro!

Mi a héten küldtük el a kérelmet, Vancouver-be szeretnénk menni. Amint megkaptuk a gyerekek útleveleit, másnap postáztuk a kérelmet.

Az MKB-nál elég gördülékenyen ment a befizetés. Forintban fizettünk, a bank konvertálta CAD-ra, s utalt. Az igazoláson szerepelt mind CAD-ban, mind HUF-ban az átutalt összeg. Ílymódon középárfolyamon számoltak, s párezer forintot megspóroltunk. A biztonság kedvéért mi is kértünk egy lepecsételt másolatot az igazolásról.

Kiváncsi vagyok mikor jutunk ki. Elképedve nézzük a 36-48 hónapos visszajelzéseket. Titkon azért reménykedünk, hogy másfél éven belül kijutunk.

Üdv
Jucus
 
Jucus4, azt végül sikerült kideríteni, hogy hol kaphatsz munkát? Emlékszem, még régebben írtad, hogy tanári diplomád van, de azzal nem tudnál elhelyezkedni. Azóta sikerült találni valamit?
 
Szia Ágnes!

Egyelőre olvasgatom a fórumot, s próbálok ötleteket szerezni. A szinte biztos, hogy váltanom kell. Az végülis nem baj, csak jól érezzem magam.

Az tisztán látszik, hogy Kanada nem olyan hely, ahol az ember 10-20 évig dolgozik egy munkahelyen. S ez valahol nagyon is jó. Az ember nem szűkűl be, s így szellemileg is frissebb marad. Remélem, mire kijutunk, sikerül belőni, hogy milyen irányba is kellene elindulni.

Pillanatnyilag lefoglal az angol, teljes gőzzel azt tanulom. Van ugyan egy megkopott középfokú francia nyelvvizsgám is, ami jól jöhet még odakint.

Üdv:
Jucus
 
Többféle ember, többféle vélemény. Ez természetes és így jó.
Szerintem a legfontosabb a lényeglátás.
Azokat a legfontosabb dolgainkat meglátni és elvégezni a jelenben, aminek hiányát a jövőben visszasírnánk. ;)
 
Szia Scarboro!

Mi a héten küldtük el a kérelmet, Vancouver-be szeretnénk menni. Amint megkaptuk a gyerekek útleveleit, másnap postáztuk a kérelmet.

Az MKB-nál elég gördülékenyen ment a befizetés. Forintban fizettünk, a bank konvertálta CAD-ra, s utalt. Az igazoláson szerepelt mind CAD-ban, mind HUF-ban az átutalt összeg. Ílymódon középárfolyamon számoltak, s párezer forintot megspóroltunk. A biztonság kedvéért mi is kértünk egy lepecsételt másolatot az igazolásról.

Kiváncsi vagyok mikor jutunk ki. Elképedve nézzük a 36-48 hónapos visszajelzéseket. Titkon azért reménykedünk, hogy másfél éven belül kijutunk.

Üdv
Jucus

Mi is most adnánk be, de egy kisebb betegség hátráltat ebben. Én eddig azt hittem csak személyesen lehet elvinni a kérelmet, ezek szerint postázni is lehet... Elszeretném kérni a címet, köszönöm. Jó ez a átváltás is, igy tényle lehet spórólni egy pár ezrest ;)
 
Megiscsak vannak joszandeku emberek a vilagon !!!

Sziasztok.
Itt a nyilvanossag elott kivanom a kerdesemet feltenni Hahalman-nak de elotte nagyon koszonom neki a valaszt! Ettol kezdve mindent itt, nyilvanosan kerdek mert tenyleg sokan masok tanulhatnak/nyerhetnek tapasztalatot vagy valaszt a kerdeseikre. szoval amit mar megint priviben kuldtem azt ide bemasolom (mert a privit olvastam el es csak utanna jottem be a forumra es olvastam el amit ide irt. Szoval nem bonyolitom tovabb!!!

Nagyon koszonom, hogy ilyen reszletesen es oszinten irtal! Nem szamitottam ra! Nekem egy olyan egyszeru kerdesem lett volna, hogy mit gondolsz mint szakember? Melyik a konyebb ut kivandorolni?:A Nominee programon keresztul vagy a SW-n keresztul? Es mivel konyebb vagy egyszerubb az egyik mint a masik? Mi most keszulunk beadni a papirokat az SW-re de koben kijott az ujj Nominee program es kicsit gondolkodoban estunk. Ha nem kerek sokat akkor a velemenyedre/tanacsodra lennek kivancsi. Meg az is erdekelne, hogy tegyuk fel pozitiv valasz jon, kb. mennyi idot kapunk az atkoltozesre? Mondjuk nehany teten belul kell menni vagy nehany honapon belul?
Koszi es have a nice day. ;) (Eskuszon nem tudom ha ezt lehe-e szepen/egyszeruen magyarul mondani)

Scarboro
 
Mi is most adnánk be, de egy kisebb betegség hátráltat ebben. Én eddig azt hittem csak személyesen lehet elvinni a kérelmet, ezek szerint postázni is lehet... Elszeretném kérni a címet, köszönöm. Jó ez a átváltás is, igy tényle lehet spórólni egy pár ezrest ;)

Szia Laci268

itt a cim ahova bepostazhatod a szukseges iromanyokat !


IN PERSON or BY MAIL

<!--End Section Name--><!--End Breadcrumb and Headers--><!--Start content developer / owner links--><!--End content developer / owner links --><!--Begin Dynamic Text and Images--> Laurenzerberg 2, A-1010 Vienna, Austria
 
Szia Laci268!

Amint látom, Scarboro már megelőzött, s megadta a bécsi nagykövetség címét. Csak arra vigyázz, hogy ne hajtsd össze a kérelmet, hanem nagyméretű borítékban küldd el. (Ezt valahol olvasatam.)

Szerintem felesleges személyesen beadni. Ajánlottan és elsőbbségi levélként adtam fel, s mindössze 1040Ft-ot fizettem. Kicsit olcsóbb, mint kimenni.

Üdv,
Jucus
 
Azért a nominee programnál nem árt azt figyelembe venni, hogy érvényes állásajánlattal is kell rendelkezni. Jól olvastam?
Kíváncsi vagyok, hogy innen Magyarországról mennyire kivitelezhető a dolog.
 
bevándorlás

Köszönöm szépen a válaszotokat ! Nagyon rendesek vagytok kiss . Még azt szeretném megkérdezni, hogy mikor kaptátok a visszajelzést, hogy megérkezett a jelentkezés és dolgoznak az ügyeteken ?
 
Bocs, lehet, hogy osszetevesztettelek valamelyik hozzaszoloval?! A kivandorlashoz elengedhetetlen feltetel a nyelvtudast felmero teszt. Ez az IELTS. Attol fuggoen, hogy melyik reszben szeretnel menni, Franciaul vagy angolul kell bizonyits. Nos en erre gondoltam.
www.[B]ielts[/B].org
Itt talalsz bovebben rola csak azt nem tudom, hogy magyarul van-e lehetoseged elolvasni?! Talan valaki az olvasok kozul valaszol erre mert ha nem tudsz angolul akkor hiaba is kuldtem a site-ot.
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére