Idézetek

Flower222

Állandó Tag
Állandó Tag
Minden napunkon elvesztünk valamit.

Fogadd el ,hogy elveszítheted a lakásod összes kulcsát.

Én két várost vesztettem, két folyót, egy kontinenst...

és hiányoznak, de nem lehet belőle katasztrófa.

Még, ha Te tűnsz el, a vicces hangod, egy mozdulat,amit szeretek,én azt hazudom Neked, egyértelmű, hogy a veszteséget művészet lenne mindig leírni,

Bár néha úgy tűnik, mint egy katasztrófa."

/Bishop/
 

Flower222

Állandó Tag
Állandó Tag
„Fekete rózsa vérével vésted az égre:
Ártatlannak születtünk, a bűn belőlünk fakadt
Tudatlan éljük életünk, lelkünk, vágyunk szabad
Ám végül elvész minden, csak a fájó álom,
s a magány marad” - B.R. Cartwright –
 

Flower222

Állandó Tag
Állandó Tag
"Megígérem, hogy a reményt sosem vesztem el, és mindig megtalálom az emlékeimet, az érzéseimet, és végül téged.”
 

Flower222

Állandó Tag
Állandó Tag
" A legfontosabb dolgokat a legnehezebb elmondani. Ha ezekről beszélsz, nevetségesnek érzed magad, hiszen szavakba öntve összezsugorodnak - amíg a fejedben vannak, határtalannak tűnnek, de kimondva jelentéktelenné válnak. Ám azt hiszem, többről van itt szó. A legfontosabb dolgok túl közel lapulnak ahhoz a helyhez, ahol a lelked legféltettebb titkai vannak eltemetve, irányjelzőként vezetnek a kincshez, amit az ellenségeid oly szívesen lopnának el. Ha mégis megpróbálsz beszélni róluk, a hallgatóságtól csak furcsálló tekinteteket kapsz cserébe, egyáltalán nem értenek meg, nem értik, miért olyan fontos ez neked, hogy közben majdnem sírva fakadsz. És szerintem ez a legrosszabb. Amikor a titok nem miattad marad titok, hanem mert nincs, aki megértsen."
 

jazsu

Állandó Tag
Állandó Tag
"Ha rájössz, hogy képes vagy elérni kitűzött céljaidat, újabb, akár még az előzőeknél is merészebb álmok megvalósításába fogsz belekezdeni. Aki megérzi egyszer az akaraterejével szakított gyümölcs ízét, azt már nem lehet megállítani a maga választotta úton."
 

livingstons

Állandó Tag
Állandó Tag
"Az egyetlen abszolút önzetlen barát, akire az ember szert tehet ebben az önző világban, az egyetlen, aki sosem hagyja el őt, az egyetlen, aki sosem hálátlan és hűtlen hozzá – az a kutyája. Ő az, aki mellette áll jóban-rosszban, egészségben-betegségben.
Ott alszik a hideg földön, ahol a barátságtalan szelek fújnak, s ádázul zuhog a hó, csakhogy gazdája oldalán lehessen.
Megnyalja a kezet, amiben nincs élelem, amit felajánlhatna.
Nyalogatja a sebeket, és enyhíti a fájdalmakat, melyeket a világ kegyetlensége ejt.
Úgy őrzi koldus gazdája álmát, mintha király volna. Mikor minden barát eltűnik, ő marad. Ha elmúlik a gazdagság vagy a hírnév szertefoszlik, ő olyan hűséges marad szeretetében, ahogy a nap kitart az útján az égen."
/George Graham Vest/
 

livingstons

Állandó Tag
Állandó Tag
NÉZŐPONTOK AZ ELSŐ VILÁGHÁBORÚBÓL
Február közepéig látható a „Nézőpontok – Térhatású fényképek a Nagy Háborúból" című kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban.

NezoPont_FellaPhoto.jpg

Az első látogató. Fotó: Felvinczi Gabriella

A Nézőpontok című, térhatású fényképeket bemutató kiállításhoz főleg Felvinczi Sándor magángyűjtő és a Nemzeti Múzeum birtokában lévő első világháborús felvételek adják a képanyagot.

Felvinczi Sándor saját gyűjteményből készült 3D-s fényképei az első világháborúban a szemben álló felek különleges látásmódját mutatják be – a Nemzeti Múzeum sztereó-fotó gyűjteményét kiegészítve.

Az ötlettől a kivitelezésig több év telt el, amíg a száz esztendeje kirobbant háború aktuálissá tette a képek bemutatását. A tárlat megszervezése is több hónapig tartott.

Egy kép elkészítése számítógépes munkálatokkal körülbelül egy napot vesz igénybe, tehát rengeteg háttérmunkát igényelt.

Felvinczi Sándor elmesélte, mit is jelent a sztereofénykép, és hogyan lesz belőle 3D-s fénykép.
A sztereofénykép egy különleges fotográfia, amely valójában kettő, egymástól kissé eltérő képből áll, amelyeket az emberi szem állásának megfelelően, két különböző szögből vettek fel (speciális két objektívvel rendelkező sztereo-fényképezőgéppel) ugyanarról a tárgyról.
A képpár egy speciális szerkezetben, a sztereoszkópban szemlélve, egyetlen térhatású képpé olvad össze a képnézegető tudatában.
Azért, hogy ezeket a sztereofotókat egy kiállításon úgy tudjuk bemutatni, hogy sztereo néző nélkül is érzékelhető legyen a térhatásuk, a fotókat digitális eljárással összeszerkesztettük, (a sztereo-fotó fotópárjait egy anaglif képbe olvasztva).
Így egy piros-kék színszűrős szemüveg segítségével az átalakított fényképek is 3D-s látványt nyújtanak.”


A kiállítást megtekintve, a Holt Költök Társasága egyik jelenete jutott eszembe. Az az érzés tört rám, amikor megálltam egy-egy kép előtt, mintha a fotók beszélnének hozzánk a múltból.

“Kérem jöjjenek egészen közel és vegyenek szemügyre pár arcot a múltból. Sokszor elmentek már előttük, de kötve hiszem ,hogy megfigyelték őket !
Nem sokban különböznek önöktől igaz, hasonló a frizurájuk, teli vannak életerővel mint önök, övék a világ mint önök is hiszik, legyőzhetetlennek, azt hiszik nagy tettekre hivatottak mint önök is biztosan ,
a szemükben remény csillog, akár az önökében.
Vajon mi történhetett?
Túl sokáig halogatták, hogy kibontakoztassák képességeiket, mert hát uraim ezek a fiúk azóta alulról szagolják az ibolyát!
De ha jól fülelnek, meghallhatják mit üzennek önöknek, hajoljanak közelebb figyeljenek, hallják: Carpe, Carpe, Carpe Diem. Éljetek a mának fiúk, használjátok ki az Életet!!!”

A kiállításon remek emberi pillanatok elevenednek meg a szemünk előtt, vannak köztük sokkolók és emberközeliek is.


A kiállítás anyaga könyv formájában is elkészült Bodnár Katalin Nemzeti Múzeum fényképtárának munkatársa és Felvinczi Sándor gondozásában.


Felvinczi Sándor mesélt a könyvről is.

Könyvünk háromdimenziós fényképeket tár az olvasók elé: a fotók, ha a mellékelt piros-kék „szemüvegen” keresztül nézzük őket, a magasság és a szélesség két dimenziója mellett, a mélység harmadik dimenziójával gazdagodnak.

Mindegyik felvétel az első világháborúhoz kapcsolódik, s mindegyik eredetije egy sztereofénykép. Összeállításunk a német Neue Photographische Gesellschaft cég száz képet tartalmazó „Világháború 1914-16.” sorozatából, az amerikai Keystone View Company 1923-ben kiadott háromszáz darabos sorozatából, valamint privát fényképezők sztereofelvételeiből válogat.

A könyvhöz mellékelt „szemüveg” segítségével megelevenedik előttünk a Nagy Háború: bepillanthatunk lövészárkokba, végigtekinthetünk menetelő katonák és hadifoglyok hosszú során, és plasztikus képet kaphatunk a pusztítás mértékéről is.

Nagy Katalin


Szeretném felhívni a figyelmet egy remek kiállításra.:cool:

http://gepnarancs.hu/2015/01/nezopontok-az-elso-vilaghaborubol/

https://hu-hu.facebook.com/gepnarancs.hu/posts/776277479088326
 
Oldal tetejére