Ide minden madarat,ami repül vagy fut.

cicus12

Állandó Tag
Állandó Tag
1074271487eagle_03.jpg
 

Árvai Emil

Állandó Tag
Állandó Tag
internetről

<TABLE class=tablebg cellSpacing=1 width="100%"><TBODY><TR class=row1><TD class=profile vAlign=top><TABLE cellSpacing=4 width=150 align=center><TBODY><TR><TD class=postdetails></TD></TR><TR><TD>
file.php
</TD></TR><TR><TD>
icon_user_offline.gif
</TD></TR></TBODY></TABLE>

</TD><TD vAlign=top><TABLE cellSpacing=5 width="100%"><TBODY><TR><TD>
BIG_0005530929.jpg


</TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE>
 

atapata

Kormányos Ritkán benéz
Fórumvezető
Kormányos
Tollas dinoszaurusz

Forrás
hetek Országos Közéleti hetilap

Tollas dinoszauruszok (2004)




Sajátos időszaki kiállítás nyílt pénteken a Magyar Természettudományi Múzeumban. Az itt látható szárnyas dinoszauruszmaradványok 124 millió évesnek tartott kínai leletek. A kontinentális Európában először nálunk mutatják be azt a tizenhárom leletet, amely anno vihart keltett tudományos körökben.
A történet 143 évvel ezelőtt, 1861-ben kezdődött, amikor felfedezték az ősmadarat (Archaeopteryx). A csontváz körül látható tollak lenyomatai arról tanúskodtak, hogy ezek minden kétséget kizáróan egy madár – sőt, a tudomány által ismert legősibb madár – leletei. Az állat a dinoszauruszokra jellemző tulajdonságokkal is rendelkezett. Így felvetődött a kérdés: vajon a ma élő madarak a dinoszauruszok leszármazottai?
A kínai tollas dinoszauruszok az evolucionisták szerint választ jelentettek a kérdésre. A leletek alapján azt állítják, hogy a ragadozó dinoszauruszok nem haltak ki, hanem a tollak, majd később a repülés képességének kifejlődése révén madarakká alakultak!
A tollas dinoszauruszokkal és a madarakkal egy időben élt a repülő hüllők egy csoportja: a Pteroszauruszok.
A legnagyobb példányok szárnyfesztávolsága elérte a 20-22 métert is. Magyarországról is előkerültek 90 millió évesnek gondolt repülőhüllő-csontok, köztük egy 30 centiméteres, fogak nélküli teljes állkapocs. A lelet szintén látható a kiállításon. Egyes elképzelések szerint ezek az élőlények 67 millió éve végleg elt?ntek a Föld színéről. (Hetek) 2004

<!-- /node-inner, /node -->
 
Oldal tetejére