Keresztszemes mintak,gobelinek es egyeb kezimunkak kivarrva 2012-2013-2014-2015-2016-2017-2018

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Elkészültem a téli sétával. Sajnos a kép nem túl jó minőségű.
Augusztus vége óta készült. A háttér 3 szállal, gobelin-öltéssel,az alakok keresztszemessel, 2 szállal.
Ha valaki elkezdi a minta hímzését, annak javaslom, hogy színesben és fekete-fehérben is nyomtassa ki a mintát- ugyanis a háttér jól olvasható a színesről, de az alakok a színes mintaíven összeolvadnak. Ezért azokat a fekete-fehérről kell hímezni, bár az is nagyon szempróbáló.Szerintem eddigi életem legnehezebb mintája volt.
 

Csatolások

  • HPIM0197.JPG
    HPIM0197.JPG
    5.2 MB · Olvasás: 145
Elkészültem a téli sétával. Sajnos a kép nem túl jó minőségű.
Augusztus vége óta készült. A háttér 3 szállal, gobelin-öltéssel,az alakok keresztszemessel, 2 szállal.
Ha valaki elkezdi a minta hímzését, annak javaslom, hogy színesben és fekete-fehérben is nyomtassa ki a mintát- ugyanis a háttér jól olvasható a színesről, de az alakok a színes mintaíven összeolvadnak. Ezért azokat a fekete-fehérről kell hímezni, bár az is nagyon szempróbáló.Szerintem eddigi életem legnehezebb mintája volt.

HÚ ez valami csodaszép lett! Büszke lehetsz magadra! :cool:
Nekem a lányról mindig Lucy Liu jut eszembe :D
 
Gyűrűpárna

Elkészült a kolléganőmnek szánt gyűrűpárna!
Sajnálom, hogy színek nem pontosan jönnek vissza a fotóról, a lila helyett pöspöklilát képzeljetek el, olyan sötét pinket.
Aki ismeri az eredeti mintát, az látja, hogy a kontúrozás hiányzik, de nem azért mert időre készült és késésben voltam, hanem, mert túl kontrasztosnak tartottam, nekem így jobban tetszett.
Remélem nektek is, és a menyasszonynak is!
Nagyon szép lett! A mintát szeretném elkérni! Köszönöm! :dr_175:
 
:cool:Szép lett nagyon!

Hogy rejtetted el az anyagszéleket? A képekből nem jöttem rá.

Először az oldalakat ragasztottam le a tetőn és az alján is, de úgy, hogy először kívülről majd aztán behajtottam belülre, vagyis ugyanaz az anyag van kívül is meg belül is, előtte azért megvasaltam az élt bele, hogy könnyebb dolgom legyen a szélén tartani az irányt, aztán a kilógórészeket bevagdostam - kör lévén - és visszaragasztottam. Utána vékonyabb kartonból megcsináltam a kör részeket, négyet, kettőt belülre kettőt kívülre, ezekre kicsit odapöttyintettem az agyagot majd bevagdostam megint a széleket és visszaragasztottam és utána ragasztottam bele illetve kívülről rá. A tetejét vastagabb kartonra raktam rá és tettem alá némi vatelint, mivel ott az illesztés látványosabb maradt meg úgy gondoltam, hogy kell egy kis átmenet az anyag meg a hímzés között - mert bár nem látszik, de az alap amire hímeztem halványrózsaszín 20as aida - ezért került rá a szalag szintén óvatosan ragasztva és végül a masnit varrtam egyedül egy kicsit meg, hogy ne bomoljon szét.

bár ezt a képet elnézve lehet ezesetben a tetejével kezdenék, aztán az oldalával
http://canadahun.com/attachments/doboz4-jpg.1414063/

mégjobban átgondolva először a külső kört vonnám be, aztán a külső oldaláról behatva a belső oldalát és ragasztanám a belső kört megint
hát most nagyon gondolkodóba estem :D
 
Utoljára módosítva:
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére