Mit olvastál utoljára ?

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

dzsoni1

Új tag
John Keegan: A második világháború.
Nem egy könnyű olvasmány, de igazából szabadság alatt van erre idő és energia.
Akit kicsit is érdekel a történelem ezen szakasza, azoknak mindenképpen ajánlom. És persze vizsgafelkészülési forrásnak is kiváló. Nem kell végigolvasni, ki is lehet emelni belőle szakaszokat.
 

Darleyeen

Állandó Tag
Állandó Tag
Skót legendák és mesék. Farkas Piroska fordította, Grőb Tamás illusztrációival. Van közte olyan mese, aminek van magyaros megfelelője is, és van közte olyan történet, ami akár valóság is lehetett.
 

kooofic

Állandó Tag
Állandó Tag
Nógrádi Gábor: Tom és Geri a bátyám zseni

A tizenöt éves Gergő szenzációs találmányát, a két millió dollárt érő tolmácsprogramot valaki elakarja rabolni.De vajon ki?

Egy izgalmas és humoros sorozat első kötete.
 

szabogabriella

Állandó Tag
Állandó Tag
Az utolsó könyv, amit olvastam, Jodi Picoult Tizenkilenc perc című regénye. Egy "átlagos" gimnáziumot mutat be, "átlagos" diákokkal. Ám egy nap az egyik kamasz fiú az iskolába érve vérfürdőt nem rendez. Természetesen letartóztatják, de a regény bemutatja, hogyan is jutott idáig. Gyakorló pedagógusként sokat gondolkozhattam azokon a kérdéseken, amelyek a regény sorai közt rejtőznek. Visszaüssön-e az, akit bántalmaznak? Érdemes-e feladni egyéniségünket, értékszemléletünket, csakhogy befogadjon minket a közösség? Mekkora a szülők felelőssége, és mit tehet a tanár, hogy mindezt megelőzze? Igen érdekfeszítő könyv, én alig tudtam letenni a kezemből...
 

Shanara

Állandó Tag
Állandó Tag
Jeaniene Frost: Síri csendben (Cat & Bones sorozat 3. rész)

Kicsit állt a polcomon mielőt kiolvastam, mert mással voltam elfoglalva, de igazán nem bántam meg.
A sorozat nagyon megnyert magának.
 

elizabeth53

Állandó Tag
Állandó Tag
Alkonyat I, II, III. Mint egy hatalmas adrelanin, vagy drog, évk óta csak aújságokat olvastam, már rég volt ilyen, hogy könyvet letenni nem tudtam, szinte magával ragadott az olvasás örülete, mely egy igen extrém és mégis őrölt módon olvasásra kényszerítő állapotot eredményezett nálam, 2-3 óra alatt 600 oldal egyszerre kiolvasva, 3x600 oldal egymásután, folyton folyvást, míg a végére nem értem. Hát ilyen utoljársa gyerekkoromban volt, mert egy könyvmoly voltam. és újra és újra olvasom, és még mindig nem elég. Várom a 4. könyvét"hajnalhasadás--
 

fiatalember27

Állandó Tag
Állandó Tag
Jean-Marie Gustave Le Clézio: Raga

Egy különlegesen szép, álombeli leírásnak lehettem részese.
Mennyi mindennel szembesülhetünk az életünk során és igazából nem is gondolunk bele.
Valóban néha csak az álmainkban léteznek ezek a helyek, de az álmok sokszor igen is valóságos képet mutatnak, felfedezésre késztetik az embert. Most így lehetőségünk adatik megismerni az elveszettnek hitt Pünkösd-szigeteket vagy igazi nevén Ragatot.
Így pedig lehetőségünk van újra visszatérni az elfeledett álmainkhoz. Általuk pedig képesek lehetünk másképp szemlélni saját világunkat is. Elsőre egy egyszerű kis leírásnak tűnik, de mégis nagyon jó a felépítése, jelentős tanúságokat fogalmaz meg. Ezért is választottam ki egy olyan rövid részletet, amit minden nemzet megszívlelhetne, ha a saját anyaföldjéről lenne szó.
Számomra Ragat egy rejtélyes kis Paradicsom, valahol a világ eldugott kis szegletében, amely mint ha elveszett volna az idő nagy forgatagában. Ragatot egyetlen nagy kertként jellemzi.
A tenger felől érkezve az a benyomásunk támadhat, hogy nem egyéb mint egy lakatlan sziget, egy elveszett paradicsom, amelyet érintetlenül hagyott az emberiség. Sehol nem találhatunk megművelt földeket. A part mentén is csak azok a kókuszpálma-ültetvények láthatóak, amelyek az egykori gyarmatosítás során a mai napig fennmaradtak, és amelyet már teljesen benőtt a gaz. Ezek az ültetvények a mai napig is viselik a 20.században Európából és Ausztráliából ide érkező földbirtokosok nevét. A függetlenség elérésével azonban ezek a nagybirtokok megszűntek.
Raga lakói így visszatérhettek a hagyományaikhoz. Szerintük a föld nem tulajdon, hanem misztikus egyezség az ott élők és az ősök szellemei között. Milyen érdekes is ez a fajta szemlélet!
Az ültetvényesek, amikor szembesültek a megváltozott helyzettel és azzal, hogy el kell hagyniuk a szigetet, arra kötelezték Pangi lakóit, hogy gazzal és bozóttal szórják teli az ültetvényeket. Ekkor a melanézek azt gondolhatták magukban, hogy egyszerűen az a feladatuk, hogy visszatérjenek hagyományaikhoz, így a régi állapotokhoz.
A sziget belseje felé haladva azonban döbbenetes látvány fogad bennünket. A hegyeket megmászva vagy a völgyekben zubogó folyók útját követve, meglepetésként ér minket a gazdagon termő földeknek a látványa. Az erdőt szűk ösvények szelik át, és minden ösvény végén, egy-egy kis eldugott kert rejtőzik. Tarókertek, amelyhez a melanézek már több ezer éve kezdték kifejleszteni az öntözőrendszereket, víztárolókat, csatornákat. Vannak itt még pálmaligetek, maniókakertek, gyümölcsöskertek mangóval, guavával és naranccsal. A ritkás és sűrűbb erdőkben mindenütt illatos virágokkal és gyógynövényekkel találkozhatunk.
Ezek a kertek azonban különböznek a francia és angol kertektől, mivel kanyargósak, összevisszák. Észrevehető, hogy az ültetést nem egy logikus terv alapján végezték, hanem valamilyen varázslat alapján. Mint ha a magokat föld alatti szellemi erők végezték volna, amelynek titka csak az itt élő férfiak és nők emlékezetében él. A melanézek szemében a növények élő teremtmények. Életük során valamikor hasonlatosak lehettek az emberekhez. Nem csak az emberek táplálását és gyógyítását szolgálják, hanem fontos részét képezik az élőlények összességének.
E rövid, kis összefoglaló leírásból arra következtethetek, hogy Raga népei fontosnak tartják saját hagyományaikat és annak megőrzését. Függetlenségüket kiharcolva mindent visszaállítottak az eredeti rendnek megfelelően.
A természet adományait valóban nagy kincsnek tekintik. A földet nem tekintik magántulajdonnak, hanem egy misztikus egyezség részeként. Minden növény egykor hasonlatos lehetett az emberrel, ezért ugyanolyan élő teremtményként tekintenek rá. Ez abban a tekintetben is megmutatkozik, hogy nem csak az emberi szükségleteket kielégítő szerepükként tartják fontosnak jelenlétüket, hanem fontos részét képezik az élőlényeknek. Ha minden emberben élne egy ehhez hasonlatos szemléletmód, akkor talán másképp tekinthetnénk saját világunkra is.
 

Shanara

Állandó Tag
Állandó Tag
Darren Shan: Démonvilág 3. (Vérfüred), 4. (Áldozat), 5. (Fenevad) és 6. (Végítélet)

Az első lét rész után úgy gondoltam, hogy egymástól független történetekről lesz szó és csak Vész herceg lesz a közös kapocs. Szerencsére nem így történt. A 3. részben nagyon örültem, amikor viszont találkoztam Grubbs-szal és a megszokott szereplőkkel. Jól sejtettem, hogy az író tartogat meglepetéseket a számunkra.
A 4. részben megint egy kis kitekintés, vissza a múltba, de megint megtudunk egy fontos részletet, amiről a megelőző könyvekben már volt szó.
Az 5. résztől aztán beindul a történet. Tényleg eléri a kórság Grubbs-t is vagy sikerül kitalálni valamit, hogy megszabaduljon az átoktól?
A könyv vége pedig nagyon bizar. Olyan rész van a végén, ami nagyon érdekes és várja az olvasó a történet lezárását, de erre csak a következő kötetben kerül sor. Nem is tudom mit csináltam volna, ha nincs a következő kötet, amit elővehetek, hanem várnom kellett volna a megjelenésig. Hát az oldalam biztos, hogy tiszta lyuk lett volna.
Azért a 6. könyv, a Végítélet is tartogat meglepetéseket és fordulatokat bőven. Bár kicsit nyugodtabb a vége, mint az előző kötetnek. Viszont szépen összefutnak a különböző történetszálak és az eddig külön történetek most várnak teljessé.
Folytatom tovább a sorozatot, mert nagyon tetszik. Annak ellenére is, hogy már rég kinőttem a tini korból. Szerintem ez a sorozat a fantasyt, horrort szerető felnőtteknek is nagyon élvezhető.
 

tigrislany223

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok,
Én most olvastam egy könyvsorozat 8.-ik kötetét. Nagyon szeretem. Az írőnő: J.R.Ward és a Fekete Tőr Testvériség sorozatról van szó. Egyszerre romantikus, kaland, akció és erotikus a könyv. Mindent megtalálsz benne. Egy olyan világot tár elénk az írónő, ami egy csodálatos, veszélyes, kalandos és lenyűgőző világ. Én nagyon szeretem. Már a 8.-ik könyv jelent meg a sorozatból, most olvastam ki, de már nagyon várom, h megjelenjen a következő. :)
Mindenkinek ajánlom :)
 

hungarygril

Állandó Tag
Állandó Tag
Henrich Böll: Biliárd fél tízkor

Nagyon szeretem az írót, de még a többi remek könyve közül is, ez kiemelkedően csodálatos. Egy rövid nap alatt mutatja be három generáció életét, izgalmasan, és megrendítően. Szívbemarkoló olvasmány.
 

hungarygril

Állandó Tag
Állandó Tag
És itt van még egy, amit nem rég olvastam el újra... úgy ötödjére.
Frank Schätzing: Raj
Főleg olyanoknak ajánlom, akik hozzám hasonlóan élnek-halnak a biológiáért. A történet egyébként szép kerek, érdekes, izgalmas és rengeteget lehet tanulni belőle. A karakterek nem túl különlegesek, de kidolgozottak és mindegyikben van valami, ami különlegessé teszi. Nagyon szeretem az író stílusát, ahogyan megfogalmazza és az olvasók elé tárja a dolgokat.
Mindenkinek ajánlom.
 

Chböbi

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok ! Juliette Benzonitól A Forgószelek háza című 4 kötetes könyvét, nagyon jó az 1700-as években játszódik !Ajánlom mindenkinek !
 

göröngy

Állandó Tag
Állandó Tag
Agatha Seymour : Csirkék és marhák
Könyvtárból kölcsönöztem, mert vicces a könyv címe :)
témája a párkapcsolatok " Hogyan lesz abból az elragadó, elbűvölő nőből, akit meg akar hódítani a férfi, akinek a kegyeiért kezdetben mindent megtenne, szóval hogyan lesz belőlünk, kezdeti királynőkből egy megunt, megcsalt, semmibe vett "öreglány"?
 

göröngy

Állandó Tag
Állandó Tag
következő mű, amit pár nap alatt olvastam el: Ráz András - Köldök című könyve
Az író egy pár szereplő életútja bemutatásával, időutazást készít 1985 és 2035 között. Egy kicsit misztikus, egy kicsit félelmetes....
kedvenc mondatom : " volt jobb, lesz rosszabb...."
 

Shanara

Állandó Tag
Állandó Tag
Darren Shan: Démonvilág 7. (Árny), 8. (Farkassziget), 9. (Suttogás) és 10. (A pokol hősei)

Összességében: tetszett.
Részletekben: Darren Shan mindig eléri azt, hogy soha ne merj megkedvelni egy szereplőt sem, mert nem tudhatod, hogy mikor lép ki a történetből véglegesen. Ezt megcsinálta a Vámpírkönyveknél és ebben a sorozatban is. Ezt követően majd megőrültem, amikor a főhősök különváltak és egyéni akcióba kezdtek. Leginkább azért, mert egy könyv egy főhős története, a többit meg közben ott hagyjuk egy érdekfeszítő szituáció közepén.
A sorozat jó, tetszett. Nem bántam meg, hogy elolvastam. És még mondanivalója is van, nem is kevés (főleg az utolsó könyvnek). Szép keretet is kap a történet. Jól összehozta az író.
Érdemes elolvasni. Fiatalabbaknak és kicsit idősebbeknek is. Nem vagyok már tini korosztály, de élveztem a történetet.
 

Kamilla8111

Állandó Tag
Állandó Tag
Nagyon jó olvasmány!

Kate Atkinson: Fénykép ezüstkeretben (Behind the scenes at the museum)
Nagyon jól megírt családregény, pontosabban egy család több generációja nőtagjainak története.
 

Shanara

Állandó Tag
Állandó Tag
Kresley Cole: Vámpírharc
A történet tetszett, az írónő hozta a formáját, nem okozott most sem csalódást.
Egy valamit azonban nem értek (de ez a kiadó hibája), miért kellett ennek ilyen címet adni, amikor a történet nem is a vámpírokról, hanem egy vérfarkasról és egy boszorkányról szól? Tudom, hogy a vámpíros irodalom a fénykorát éli most, de attól nem kellene vámpíros címet adni egy nem ilyen témájú könyvnek. Azért enélkül is lehet még eladni könyvet a piacon. Ha valaki ismeri az írónő könyveit és tetszett neki, akkor úgy is keresni fogja a folytatásokat. De lehet, hogy csak nem értem az üzletpolitikát...
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére