Egy idős férfi Miamiból felhívta a fiát New Yorkban:

M

magdusis

Vendég
Talán mindenki eltudja magának dönteni, hogy mi a fontos, mi a fontosabb. Leginkább az szokott gondot okozni, ha túl későn döbbenünk rá, hogy már fel is nőt az a csepp gyermek.
Én addig hol is voltam ?
Egy újszülött, akár egy hófehér lap, a szülei kezdenek írni erre a hófehér lapra, vagyis; a kicsi elméjébe.
A gyerekek olyanok lesznek, amilyennek neveljük őket. "Hozzáértők szerint", a gyerekek 6 - 7 éves korig átveszik azokat a szokásokat, viselkedés mintákat, elsősorban szüleiktől, mert jó esetben a szüleivel van legtöbbet a baba, másodsorban a többiektől(egyéb családtagok, barátok, ismerősök, satöbi ) amelyek meghatározzák az egész hátralévő életét, gondolkodását, viselkedését, reakcióit. Velem is ez történt, ahogyan szinte kivétel nélkül mindenkivel, de én már azt is tudom, hogy ezeken a beidegződéseken, megszokásokon, lehetséges változtatni.
Te tudsz abból adni ami neked nincs ?
Ha valaki nem kapott gyermek korában szeretetet, mert a rengeteg játék az nem szeretett, a zsebpénz sem szeretet, hogy bekapcsolom a tévét és leültetem elé a gyermekemet, hogy ne legyen láb alatt az sem szeretet.
Tehát, ha valaki nem kapott gyermek korában szeretetet, akkor az honnan is tudhatná, hogyan is kell szeretetet adni ?
Hogyan is kellene a szeretetet kimutatni vagy éreztetni ?
Ez az emberke azt hiszi majd, hogy az a szeretet, amit ő kapott.
Ha sose figyelt rá igazán senki, akkor honnan tudja az a mára már felnőtt, hogy mit is kéne neki most csinálni ?
Hogy figyelmet kéne szentelnem a gyermekemnek, időt kéne töltenem vele, bújócskázni, fogócskázni, együtt kacagni, összebújni.
Ezek olyan élmények amelyet semmi sem helyettesíthet, semmi sem pótolhat.
Áááá; dehogy, van ennél fontosabb is, a gyerek úgyis felnő magától, inkább megyek túlórázni, haverozni, ülni a számítógép előtt.
Mindenki azt csinálja, amit ő is látott, hallott és kapott a szüleitől, de lehet, hogy még annyit se tud vissza adni, mert ugye felejteni is tudunk.
Akkor mit is várhat ez a szülő ?
Minden nézőpont kérdése.
Olyat is olvastam már, hogy a gyermek, a szülő tükörképe, ha a szülő elégedetlen a gyermekével, az csak annyit jelent, hogy az a szülő elégedetlen saját magával, csak ezzel nem szívesen szembesíti magát az a felnőtt.
Sokan Inkább a kényelmesebb utat választják, szidják gyermeküket, mert ehhez már úgyis hozzá szokott a gyerek is és a szülő is.

Az a probléma, hogy egyre inkább a tárgyakat kezdjük szeretni és az embereket kezdjük használni.
Akkor lesz itt jó világ, ha újra rádöbbenünk, hogy a tárgyak valók arra, hogy használjuk őket és az emberek valók arra, hogy szeressük őket.
 
M

magdusis

Vendég
Nem mintha csökkentené a felnőttek gyerekekkel kapcsolatos felelősségét vagy a viselkedésük fontosságát a személyes példaadás szempontjából;de meg vagyok győződve arról,hogy az újszülöttek egyáltalán nem fehér lapok,amire a nevelés,környezet,stb írják,hogy milyen emberek lesznek.Meggyőződésem,hogy egy ember sokkal nagyobb mértékben olyannak születik,amilyen lesz,és könnyen lehet,hogy annál nagyobb későbbi problémákat okozunk egy ember személyiségének,minél többet vagy távolabb próbáljuk alakítani az eleve adottól.
Magam is Voltaire híve voltam,a gyermekek egy az egyet való gyengéd nevelésével-tanításával;ám egyre inkább meggyőződtem arról hogy mindez elvesztegetett energia és törődés,sőt lehet hogy még káros is hosszútávon.Ma már inkább Rousseauval értenék egyet;hogy a gyermekekkel egyáltalán ne törődjünk,sőt adjuk köz- vagy állami-féle gondoskodásba.A probléma csak az,hogy szinte elképzelhetetlen ennek a gyakorlati kivitelezése;legtöbben hiába jövünk rá az agyunkkal,képtelenek lennénk elfogadni a szívünkkel-lelkünkkel hogy mennyire kevés valódi hatással vagyunk vagy lehetünk a ránk bízatott gyermekekre.
Hogy mennyire keveset befolyásolhatunk azon az íráson,ami az újszülöttek talán fehér lapjára láthatatlan tintával eleve rá van írva,csak mi nem látjuk vagy nem értjük vagy ha tényleg írunk rá valamit,esetleg csak összezavarjuk a később előtűnő,eredetileg láthatatlan tintával eleve odaírtakat.
 
Oldal tetejére