Ernoe - Itt lehet beszélgetni

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
*****

"Tapasztalatbol tudom, hogy a topikokban azonosgondolkodásu emberek keresnek kapcsolatot egymással. Nem megvitatni hanem igazolni szeretnék kölcsönösen a nézeteiket. Minden eltérö nézet csak zavar."

Ne haragudj kedves Ernő, de ez így, ebben a formában nem igaz !
Valóban olyan emberek jönnek össze egy-egy témánál, akik azonos érdeklődésűek.
Ebből viszont nem az következik, hogy "lájkolgatunk" egymásnak.

Ahogy elnézem, ez inkább Rád jellemző, hogy mandínerből tagadj mindent, és csak a Te igazad az igaz !:D
A Neked ellentmondóaknak majd jól bebizonyítod, hogy voltaképp hülyék !;):D

Előbb-utóbb majd csak rájössz, hogy a világ nem csupán fekete vagy fehér
Kedves miragem
-
A legtöbb topik amiben jártam és ellenkeztem ott az irrationalizmus ellen kellett küzdenem.
Az intelligens design és a vallásos kreationizmus között csak anyi a különbbség, hogy az utobbi egy nevet ad a tervezönek.
-
En nem tagadok hanem ellentmondok és iparkodom az állitásaimat alátámsztani. Aki csak egysoros beszolásokat tesz ellenem, vagy szövegeket bemásol amit maga sem ért az csak a hitéröl ad tanubizonyságot.
-
Lehet, hogy a vitában néha hülyén néz ki valaki de az nem rajtam hanem a másik hiányzo érvein mulik.
Egyébbként van néhény akivel kölcsönössen kiegészitjük egymás hozzászolását, ha hülyeséget mondok és kijavitanak, elnézést kérek és akceptálom.
A Yetire vigyázni kell ö mindennek utánaszámol, már párszor rajtakapott, hogy tévedtem. :)
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Miért ne lenne? Csak kreativitás kérdése, és ebben például a magyarok nagyon jók.


Kedves Oriana
-
Belehallgattam a videoba, most nincs anyi idöm részletesen mindenre válaszolnom, majd késöbb.
-
Mindenesetre mosolyognom kelett azon amit a narrator mond egy helyen " villámláskor nagy a térerö a piramis melett" Ok, ez nem csoda tudjuk, hogy a Föld egy feltöltött gömb, (elektrontöbblettel rendelkezik) mig a levegö positiv. Több mind 100 V/m a térerösség. Ezért kell vigyázni félvezetök fogdosásánál. De ami jobban idetartozik, minden nagy épület körül erösebb a térerö mind a sik mezön.
-
A következö mondat ugy hangzik: "ezt belehet bizonyitani, ha a piramis tetején megdörzsölünk egy müanyagot abbol szikra ugrik ki"
Ezt megcsinálhatja akár hol, ehez nem kell piramist épiteni.
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Mivel magyarázható a piramisok váratlan aktivizálódása?



26.01.2014, 15:26

3598767836_c5c07598bc_o.jpg

© Fotó: wikimedia.org/Ricardo Liberato/cc-by-sa 3.0
A piramis az egyik legtitokzatosabb építmény a bolygónkon. Talán senki sem vitatja, hogy e lenyűgöző alkotás jelentősége több mint egy átlagos síremlék. Most pedig újabb szenzációra bukkantak: a tudósok erős fénysugarakat érzékeltek, amelyek a piramisok csúcsáról távoznak az űr irányába. Méghozzá ez mindenhol így van. Mivel magyarázható ez a váratlan aktivitás?
A válasz erre a kérdésre nem is olyan egyszerű, mivel még mindig nagyon keveset tudunk a piramisok valódi természetéről. Sok tudós egyetért abban, hogy ezek az építmények ősi információs adóvevőként szolgálnak. Az utóbbi időben pedig ez a feltevés, úgy tűnik, hogy megerősödni látszódik…
Arra gondolhatnánk, hogy ugyan mi a közös a mexikói Yucatan-félszigeten található Kukulkan piramis, a kínai Xian-völgy piramisai és az Andokban lévő Norte Chico piramisok között? Ezek az ősi templomok, amelyeket nagyjából az egyiptomi Gizai piramisokkal egy időben építettek fel, példátlan aktivitást kezdtek el mutatni a közelmúltban.

Sokan váltak szemtanúivá annak, amikor ezek a piramisok erőteljes fényoszlopot küldtek az égbe. Fénykép- és videofelvételek is készültek erről a szokatlan jelenségről (érdemes megjegyezni, hogy a tudósoknak átadott anyagokat nem szerkesztették és nincs kétség az eredetiségüket illetően).

Anton Jermolenko asztrofizikus úgy véli, hogy alapos elemzésnek kell alávetni a mostani eseményeket:

A világ tudományos közösségének nagyobb figyelmet kell fordítania a piramisok mostani esetére. Az, hogy ezeréves alvás után aktivizálódni kezdtek, önmagában véve rendkívüli jelenség. Úgy gondolom, hogy nem szabad figyelmen kívül hagyni a nyilvánvaló tényeket. Rá kell jönni arra, hogy miért vannak jelen még mindig. Elvégre nem egy egyedi esetről van szó, hanem tömeges jelenségről, Ázsiától Dél-Amerikáig.

A legfontosabb dolog, ami a tudósokat és a hétköznapi embereket foglalkoztatja: mi okozhatta ezt a fénykibocsájtást és hová irányulnak azok?.......
a tudósok erős fénysugarakat érzékeltek, amelyek a piramisok csúcsáról távoznak az űr irányába.
-
Nem tudosok hanem egy turista fényképezett 2009-ben a handyjével egy villámlot ami egy Maya piramis mögött, messze a háttérben csapot le. A veletlen köverkezménye, hogy a fényképezö személy , a piramis és a villám egy egyebesbe esett. Nem ritka én is tartottam már a kezemben az Eifel-tornyot egy fényképen.
-
Kérlek ne döljél be mindennek amit az interneten olvasol. ;)
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Helyesbítenék, mert épült....:)

A japán Waseda egyetem finanszírozott egy kísérletet 1978-ban amit Josimura Szakudzsi professzor vezetett. Egy csupán tizenkét méteres piramis felépítése volt a cél eredeti piramisok mellett, az i.e. 2500 körüli időszak technikai színvonalát és lehetőségeit használva. A klasszikus megoldás nem működött (réz szerszámok, kőkalapács használata, vizezett homokon, vagy görgőkön vontatott, esetleg hajózott több tonnás kőtömbök csigák és daruk nélkül történő mozgatása pusztán emberi erővel).

Ekkor a modern technikához fordultak, de így sem jártak sikerrel, még annak ellenére sem, hogy számos további könnyítéssel (például nem a Nílus túlsó partjáról hozták a bányászott köveket, teherautókat, darukat és speciális, ipari kővágó gépeket használtak) éltek. Állítólag egy kőkockát 10 óra alatt tettek a helyére. Még egy japán televízió is kivonult és készítette a filmeket, annyira biztos volt a sikerben a professzor. Bezzeg egyetlen filmkocka sincs fenn a neten róla, hiába kerestem.

A "piramis" amit építettek azóta már összedőlt...:D
Igen elöfordul, hogy "kisérleti-régészet" cimszo alatt megbrobálják az emberek elmult korok eseményeit realizálni.
Katonának öltöznek, sátorban alszanak, azt eszik amit a kor embere... igy akarnak többet kideriteni, ellenörizni a történészek interpretátioját.
-
Ebböl az okol probálnak ki piramis-épitési technikákat is.
-
A kisérletböl azt vonhatjuk le, hogy az ö elképzelésük az épitési technikárol rossz volt. :)
-
Ne mondj olyat, hogy modern technikával sem képes az ember egy körakást felépiteni?
Aki egy ilyen hidat megtud épiteni annak nem lehetetlen egy halom követ egymásratenni. :)
-
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Mondjuk ez vicces, mert múltkor Gordon Ramsey a paradicsom szárának nagyobb részét beletette a kajába azzal a felkiáltással, hogy jobb íze lesz a kajának tőle!!! Komolyan!!


Ezzel a DNS manipulációval "csak" annyi a gondom, hogy mesterkélt. A természet bölcs, pl: haemofiliás csak férfi lehet, nő meg sem születik (hisz az első ciklusnál kivérezne) ... és folytathatnám... A természet bölcs, van egy korlátja, amire azt mondja, hogy " bocsi de ez az élettel össze nem egyeztethető állapot... sorry menned kell!" És pont ez az ami miatt nem értem meg azokat akik elvetélnek... most nem azokra gondolok akik sorban már a 8. magzatot veszítik el... hanem csak egyet... kíváncsian kérdezném meg tőlük, hogy most jó lenne-e neki, ha a gyerek sérült lenne??? Gondolom erre kapnék egy igen csúnya arckifejezést.... :D Erről a kukoricáról is ugyanezt gondolom: Az ember buta, nem lát meg még olyan összefüggéseket amiket meg kellene látni (vagy mert nem tartunk ott, vagy mert a gazdasági érdekek mást kívánnak). A természet viszont bölcs, mindent tud! Nem is értem, miért nem lehetett kitenyészteni egy ellenállóbb növényt és hagyni hogy a természet megmondja, hogy ez most jó-e vagy sem?!
Ha jol értelek, szerinted hagyni kell az ujfajta kukoricát kiülltetni és ha nem alkalmas ugyis megöli a természet?
-
Szerintem is. Ugy látszik a természet nincs ellene, Amerikában, Spanyolországban... már régen termesztik.
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Van leírás arról, hogyan történt a kövek "szállítása", de olyan iratokban, ami nem mérvadó a tudomány számára, mert egy kukkot sem értenek belőle. :) Valami olyasmi, mint a Védákban a repüléstechnika. Azt írják, a nehéz kövek szállításáról az ősi iratokban, hogy a köveket rátették egy lapra, amelyen mindenféle jelek voltak, a "pap" rásuhintott egy pálcával ...és a kő azonnal odasiklott, ahol be kellett építeni.

Mivel tilos a tudománynak olyant gondolni, hogy ismerhettek valamiféle antigravitációs technikát, ezért aztán ezt a részét nem kutatják még annyira sem, mint a Védákban leírt repülő isteneket a vimanájukkal. Volt már aki véletlenül mégis felfedezte ezt a technikát, mint például Edward Leedskalnin, vagy Tesla, de azt meg sikeresen elsüllyesztették, ami az ő tudásukból dokumentálva megmaradt. Persze voltak mások is, akik tudták, hogy miként tehetne szert az emberiség erre a technikára, de ők is mentek a süllyesztőbe.
http://shows.howstuffworks.com/stuff-they-dont-want-you-to-know/coral-castle-video.htm
Eközben meg valakik vagy 80 éve használják itt a Föld légkörében és az űrben azt az antigravitációs megoldást, ami ugye nincs.

Mi meg itt nem értjük mire jó ez az egész kábítás...:dr_31:
Kedves Kyra_
-
A tudosok egy több focipálya nagyságu részecskegyorsitot csináltak olyan összegért, hogy nemzetközi összefogás kelett a megteremtéséhez, csak azért, hogy a gravitátiorol (Higgs-Bozon) valamit kideritsenek.
-
Szerinted mit kéne még tenniük? Megkérdezni egy buddhista szerzetest, hogy árulja el nekik a titkot? Gondolod ö tud többet? dehogy tudnak többet, ök még a betevö falatot sem tudják elöteremteni, koldulásbol élnek.
-

-
Mit fedezett fel Teszla? A szirainduktort.
-
Már ezerszer elmondtam, hogy ha nem két drot között vezetnénk az elektromos energiát akkor az lenne a helyzet mind a miro-hullámu sütöben.
-
Fogadok még két nap és elkezdel sirni az elektroszmog miatt, ami "rákot" okoz, szidni fogod ujra a tudományt mert nem veszed észre, hogy Teszla a drotnélküli energiaátvitettelt szerette volna megcsinálni.
-
Egy telefon megengedett adoteljesitménye max. 2 W, te azt szeretnéd, hogy a Paksi erömüböl a termelt energia drot nélkül menjen a lakásokba, egészen Záhonyig és Sopronba. Tudod mi lenne akkor belöllünk, grill-csirke. Hagyad a Teszlát békében. Egy okos ember volt de belebeszéltek minden féle örültséget a munkájába.
 

FLAMINGO

Ne kérj hozzáférést! Ha jár, a rendszer ADJA.
Fórumvezető
Kormányos
Kedves Flamingo
-

-
A tömegmozgatás szempontjábol teljesen mindegy, hogy szenet vagy (a viz fajsulyánál alig a 2,6 szorosával nehezebb) mész-követ bányász ki az ember. A korunk embere igen is teljesitöképesebb mind az leltünt Egyiptomi kultura volt.
-
Japán ha jol tudom 107 millio tonna vasat dolgoz fel évent. Jo, a vas nehezebb mind a mészkö, igyis 13,8 millio köbméternek felel meg. Mégha csak az 1/3 származik ércböl a többi ujrahasznositott hulladék akkor is látni egyetlen állam, egy év alatt (nem 20 vagy 100) év alatt menyi anyagot mozgatott meg csak a vasgyártáshoz. A tetejébe azt legalább 1300 °C ra felmelegitette, egy üstben 200 tonna forro vas fér, és formába öntötte.
Azzal én is egyet tudok érteni, hogy a mai kor embere produktívabb, de a Japán hasonlatot akkor tudnám elfogadni, ha területileg akkora lenne, mint az egyiptomi piramisok által elfoglalt terület, márpedig Japán nyilván nagyobb.
Ráadásul Japán lakossága a maga 115 milliójával alig tucatszor akkora, mint az ősi Egyiptom lakossága volt....
Ez így számomra a körte összehasonlítása az almával.
-
Nem is érdemes többet beszélni rolla. Nevetséges azt mondani, hogy a piramisépités technikailag komplikáltabb lenne mind amire ma képesek vagyunk. Nem tudom megmondani miért gondolkodnak egyesek másképpen mert csak egy triviális magyarázat jut az eszembe.
Nem is komplikáltabb, de a ma emberének rendelkezésére áll a repüléstechnikától az elektromosságon át a nehéz építő gépekig minden, ami anno nem volt.
-
Ha jol tudom, Németország sem bányász már vasércet, használt vasat dolgoz fel. Azt a pici ércet amire szüksége van Koreábol hozatja hajokkal. Japán, USA, India és Oroszország a legnagyobb vasgyártok. A diagrammon látni a világ vasérctermelést az elmult években millio tonnában megadva.

Kedves Kyra_
-
A tudosok egy több focipálya nagyságu részecskegyorsitot csináltak olyan összegért, hogy nemzetközi összefogás kelett a megteremtéséhez, csak azért, hogy a gravitátiorol (Higgs-Bozon) valamit kideritsenek.
-
Szerinted mit kéne még tenniük? Megkérdezni egy buddhista szerzetest, hogy árulja el nekik a titkot? Gondolod ö tud többet? dehogy tudnak többet, ök még a betevö falatot sem tudják elöteremteni, koldulásbol élnek.
-

-
Mit fedezett fel Teszla? A szirainduktort.
-
Már ezerszer elmondtam, hogy ha nem két drot között vezetnénk az elektromos energiát akkor az lenne a helyzet mind a miro-hullámu sütöben.
-
Fogadok még két nap és elkezdel sirni az elektroszmog miatt, ami "rákot" okoz, szidni fogod ujra a tudományt mert nem veszed észre, hogy Teszla a drotnélküli energiaátvitettelt szerette volna megcsinálni.
-
Egy telefon megengedett adoteljesitménye max. 2 W, te azt szeretnéd, hogy a Paksi erömüböl a termelt energia drot nélkül menjen a lakásokba, egészen Záhonyig és Sopronba. Tudod mi lenne akkor belöllünk, grill-csirke. Hagyad a Teszlát békében. Egy okos ember volt de belebeszéltek minden féle örültséget a munkájába.

Azért kedves Ernő, ha 2 W-os telefonokkal rohangálnánk, na az tényleg sütné az "agyunkat". Úgy 25 éve voltak ilyen teljesítményű - aktatáska méretű - (analóg)telefonok, mert akkor még nem volt a lefedettség megfelelő. Ma ennek a töredéke a sugárzott teljesítmény. Ha másból nem, abból az apró tényből kiindulva, hogy az 5 V-os akkumulátorok 1,5-2,5 ezer mAh kapacitásúak, vagyis 7-12 Wh a leadható energia, vagyis max 4-6 óra működést tennének lehetővé. Ez még "beszédidőben" is hozzák még az okostelefonok is, nemhogy készenléti időben.
 
Utoljára módosítva:

furrier.

Őstag
Ha jol értelek, szerinted hagyni kell az ujfajta kukoricát kiülltetni és ha nem alkalmas ugyis megöli a természet?
-
Szerintem is. Ugy látszik a természet nincs ellene, Amerikában, Spanyolországban... már régen termesztik.
Ezzel csak az a probléma, hogy pontosan úgy van módosítva, hogy megvédje magát a természetes ellenségeitől...!!! :rolleyes2:
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Azzal én is egyet tudok érteni, hogy a mai kor embere produktívabb, de a Japán hasonlatot akkor tudnám elfogadni, ha területileg akkora lenne, mint az egyiptomi piramisok által elfoglalt terület, márpedig Japán nyilván nagyobb.
Ráadásul Japán lakossága a maga 115 milliójával alig tucatszor akkora, mint az ősi Egyiptom lakossága volt....
Ez így számomra a körte összehasonlítása az almával.

Nem is komplikáltabb, de a ma emberének rendelkezésére áll a repüléstechnikától az elektromosságon át a nehéz építő gépekig minden, ami anno nem volt.



Azért kedves Ernő, ha 2 W-os telefonokkal rohangálnánk, na az tényleg sütné az "agyunkat". Úgy 25 éve voltak ilyen teljesítményű - aktatáska méretű - (analóg)telefonok, mert akkor még nem volt a lefedettség megfelelő. Ma ennek a töredéke a sugárzott teljesítmény. Ha másból nem, abból az apró tényből kiindulva, hogy az 5 V-os akkumulátorok 1,5-2,5 ezer mAh kapacitásúak, vagyis 7-12 Wh a leadható energia, vagyis max 4-6 óra működést tennének lehetővé. Ez még "beszédidőben" is hozzák még az okostelefonok is, nemhogy készenléti időben.
Kedves Flamingo
-
A mai Japán nemcsak vasgyártásban produktivabb mind Egyiptom hanem számos más területen is. Az ös egyiptomiak épitettek egy körakást, mumifikáltak néhány embert és kész.
-
Nem lehet a Japánoknak felvetni, hogy többen vannak, miért nem voltak többen az Egyptomiak? Mert elvoltak foglalva a körakással.
Miért nem küldtek rakétát a Holdhoz mind a Japánok? Mert elvoltak foglalva a köcipeléssel.
-
japan-auf-dem-weg-zum-mond.JPG

-
A japánok egymás melett huznak fel piramisokat megszégyenitö magaságban házakat amik a tetejében még lakhatok is az összes konforttal. En nem szivesen laknék egy körakásban.
-
320px-Skyscrapers_of_Shinjuku_2009_January.jpg

-
Nem is komplikáltabb, de a ma emberének rendelkezésére áll a repüléstechnikától az elektromosságon át a nehéz építő gépekig minden, ami anno nem volt.
-
Igen a rendelkezésünkre áll mert létrehoztuk, mert ügyesebbek vagyunk, mert nem isteneket, fantázialényeket szolgálunk hanem az embert tettük az érdeködésünk középpontjában.
-
Azért kedves Ernő, ha 2 W-ps telefonokkal rohangálnánk, na az tényleg sütné az "agyunkat"...
-
Köszönöm hogy utalsz rá. Hát pont erröl van szo a hozzászolásomban. A megengedett 2 W orjási (hangsulyozom megengedettet irtam nem a gyakorlatban levöt) és nem veszélytelen, hátha még az összes háztartás a levegöböl látnán el energiábal, abban a térben mozognál amiböl a mosogép, a vasalo, mosogatogép stb. az energiáját levenné.
-
Tesla ezen elképzelése egy meggondolatlanság volt.
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Ezzel csak az a probléma, hogy pontosan úgy van módosítva, hogy megvédje magát a természetes ellenségeitől...!!! :rolleyes2:
Es szerinted ez egy probléma? A csalán, a fokhagyma és sok más növény megvédi magát az ellenségeitöl.
Az ember azért kap védöoltást, hogy megvédje magát egy korokozotol. Miért lenne ez baj? :(
-
Mond, te kinek az oldalán vagy, a kukoricamoly vagy a mi oldalunkon? :)
Az uj kukorica engedélyezésével nem lesz megtiltva a régi kukorica, azzal etetheted a molyokat. Ne félj nem fognak kipusztulni.
-
Néhány mérgezö hal amelyik nyilvánvaloan nem szereti ha megesszük.
-
Néhány mérges gomba amelyik nem szereti ha megesszük.
-
 
Utoljára módosítva:

furrier.

Őstag
A csalán, a fokhagyma és sok más növény megvédi magát az ellenségeitöl.
De mindezt természetes úton teszi, és nem emberi beavatkozás hatására...
Az ember azért kap védöoltást, hogy megvédje magát egy korokozotol.
Hogy miért kapjuk a védőoltásokat abba inkább ne menjünk bele...A kórokozók ellen meg van egy nagyon hatásos eszközünk, az immunrendszer...
Mond, te kinek az oldalán vagy, a kukoricamoly vagy a mi oldalunkon?
Ha a "mi" egy olyan csoport tagjait takarja, akik a természet ellen, vagyis természetellenesen munkálkodnak, akkor a inkább a mollyal vagyok, mint veletek...
 

FLAMINGO

Ne kérj hozzáférést! Ha jár, a rendszer ADJA.
Fórumvezető
Kormányos
Kedves Flamingo
-
A mai Japán nemcsak vasgyártásban produktivabb mind Egyiptom hanem számos más területen is. Az ös egyiptomiak épitettek egy körakást, mumifikáltak néhány embert és kész.
-
Nem lehet a Japánoknak felvetni, hogy többen vannak, miért nem voltak többen az Egyptomiak? Mert elvoltak foglalva a körakással.
Na most vagy a tányér görbe, vagy a leves nem egyenes, de te egyszerűen ignorálod azt a nyilvánvaló tényt, hogy MÉG az időszámításunk kezdetekor is csak kb 3oo millió ember élt a Földön. Ugyanígy mellőzöd azt a -számomra egyáltalán nem elhanyagolandó tényt -, hogy technikailag NEM is lehet a mai kor emberét az ókorhoz hasonlítani. Meg talán a társadalmi berendezkedés is eltért egy picit. Ugyanis hiába van Japánban császárság, hiába a japán mentalitás, a fáraó kinyilatkoztatásai szentírásként voltak értelmezendők, tehát nem volt apelláta. Ha a fáraó elrendelte a rabszolgák tízezreinek "felhasználását" a piramisokhoz, akkor azt meg kellett tenni.
Azt hogy mi értelme a piramisoknak, a mai szemmel nézve kb. annyira értelmezhető, mint egy mai autószerelő számra a rokka használata vagy egy igásló felszerszámozása- azaz nem igazán lefedhető a mai átlag tudásszinttel.
Ilyen alapon az összehasonlításoknak nincs értelme.
Miért nem küldtek rakétát a Holdhoz mind a Japánok? Mert elvoltak foglalva a köcipeléssel.
-
japan-auf-dem-weg-zum-mond.JPG

-
A japánok egymás melett huznak fel piramisokat megszégyenitö magaságban házakat amik a tetejében még lakhatok is az összes konforttal. En nem szivesen laknék egy körakásban.
-

-
A fenti kép inkább jellemző az USA-ra, de napjaink Oroszországára is. A népsűrűség és nyilván az egyén anyagi helyzete igencsak behatárolja a lakóhely milyenségét. No meg az adott ország fejlettsége is. Ausztrália közepén vajh miért nincsenek ilyen "kődzsungelek"?
A Holdra meg egyébként (hivatalosan) még az oroszok sem küldtek embert, mert az űrutazás az egyik legdrágább mulatság manapság a nagy hadronütköztető mellett.
-
Igen a rendelkezésünkre áll mert létrehoztuk, mert ügyesebbek vagyunk, mert nem isteneket, fantázialényeket szolgálunk hanem az embert tettük az érdeködésünk középpontjában.
-

-
Köszönöm hogy utalsz rá. Hát pont erröl van szo a hozzászolásomban. A megengedett 2 W orjási (hangsulyozom megengedettet irtam nem a gyakorlatban levöt) és nem veszélytelen, hátha még az összes háztartás a levegöböl látnán el energiábal, abban a térben mozognál amiböl a mosogép, a vasalo, mosogatogép stb. az energiáját levenné.
-
Tesla ezen elképzelése egy meggondolatlanság volt.
Tesla elképzelés nem volt meggondolatlanság, csak akkoriban a hullámtan, pontosabban az anyag hullámformája még nem volt annyira ismert mint napjainkban (bár napjainkban is épp változóban van). Bármilyen hihetetlen napjainkban is keresztül-kasul átjárnak minket az elektromos hullámok (tv adó, mikrohullámú átjátszók, és főként radarok).
Amikor rájött a dolog komolyságára a tervezett 5 adója megépítése helyett az 1-t is leromboltatta, ami elkészült.
Egyébiránt milyen fura, hogy napjainkban a három terjedési irányból még mindig csak kétféle van használatban (a transzverzális és a longitudinális)...
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
De mindezt természetes úton teszi, és nem emberi beavatkozás hatására...

Hogy miért kapjuk a védőoltásokat abba inkább ne menjünk bele...A kórokozók ellen meg van egy nagyon hatásos eszközünk, az immunrendszer...

Ha a "mi" egy olyan csoport tagjait takarja, akik a természet ellen, vagyis természetellenesen munkálkodnak, akkor a inkább a mollyal vagyok, mint veletek...
De mindezt természetes úton teszi, és nem emberi beavatkozás hatására...
-
Na és ez mit változtat a tényen? A tyukok emberi beavatkoz miatt tojnak szinte naponta egy tojást, ilyet nem tapasztalunk vadon élö madaraknál. A tehenek emberi beavatkozás miatt adnak akár 90 liter tejet egy nap.
-
Nevezzél nekem egy növényt vagy állatot ami tápláléknak számit, a piacon kaphato és nem gen-modositott!!!
Még a vaddiszno sem az ami egyszer volt.
-
Hogy miért kapjuk a védőoltásokat abba inkább ne menjünk bele...A kórokozók ellen meg van egy nagyon hatásos eszközünk, az immunrendszer...
-
Az uj kukorica immunrendszeréhez tartozik, hogy megvédi magát a kukoricamolytol.
-
Az ember immunrendszere több fokozatbol áll:
Mehanikai és fiziologiai
akadályok a korokozok betolakodása ellen. Az immunrendszerünk már ott kezdödik, hogy csukott szájjal járunk, hogy az orrunk szörös, a nyelvünk nyálkás...
-
Ha a szemedbe repül egy muslica, vagy kukoricamoly, elkezdel könyezni és megdöglik a betolakodo. Nemcsak a viz miatt hanem az antibakteriális "lysozym" enzim miatt, ez öli meg a bakteriumokat.
-
A szánk ugyancsak televan lysozym enzimet tartalmazo nyálkával, a gyomorsav sosav, megöl szinte minden bakteriumot ami ártana nekünk.
-
A bélbakteriumok nem tartoznak a testünkhöz, mesterségesen kerültek bele. Lehet, hogy gusztustalan amit most mondok de vannak terápiák minek keretén belül idegen kakábol nyert bakteriumokat (egyszsrüen felhigitják a szart vizzel) és beöntés formájába adják a patiensnek akinek a bél-florája nincs rendben. A legjobb ha a donor (ado) egy családtag, ugy mind a szervátültetésnél.
-
Az ember televan "Killer-sejtekkel" amik megölik a betolakodot, a korokozot.
-
Ha a "mi" egy olyan csoport tagjait takarja, akik a természet ellen, vagyis természetellenesen munkálkodnak, akkor a inkább a mollyal vagyok, mint veletek...
-
A "mi" alatt természetesen a fogyasztot értettem. Ha megakarod osztani az ebédedet a molyokkal akkor tegyed. Nem akadályoz meg téged benne senki.
-
A helyzet az, hogy a molyok gyorsabban vannak az asztalnál mind te. Hogy ugy mondjam megsem várják mig a kukorica megcsövesedik, magokat hoz. Ezért szorgalmasan elkel öket távolitani az asztaltol mérgekkel. Ezek viszont az élölenyek egy nagyobb spektrumát ölik meg.
-
Mondom, az uj kukorica miatt nem kell lemondanod a régiröl.
-
Teljesen nevetséges könnyeket ejteni egy molylepkéért aki megeszi elöllünk a kukoricát. Van neki más tápláléka is. A lapostetü kedvence a lábad, honaaljad mégsem engeded öket oda.
-
A ruhatetö szegény csak a ruhán tud megélni mégsem vagyunk könyörületesek hozzá.
-
Az ember egész életében szinte mást sem csinál mind, hogy védekezik a korokozok elle. Mit gondolsz minek van hütöszekrény, minek csomagoljuk be az élelmiszereket? Hogy a fránya makteriumok, gombák nehogy megegyék elöllünk. Ezért forralunk fel mindent.
-
Ruhát is csak azért mosunk mert a szagotado bakteriumoktol akarjuk magunkat távoltartani. Mitöl lenne koszos a ruha, csak ritkán öntjük le magunkat kávéval.
 
Utoljára módosítva:

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Na most vagy a tányér görbe, vagy a leves nem egyenes, de te egyszerűen ignorálod azt a nyilvánvaló tényt, hogy MÉG az időszámításunk kezdetekor is csak kb 3oo millió ember élt a Földön. Ugyanígy mellőzöd azt a -számomra egyáltalán nem elhanyagolandó tényt -, hogy technikailag NEM is lehet a mai kor emberét az ókorhoz hasonlítani. Meg talán a társadalmi berendezkedés is eltért egy picit. Ugyanis hiába van Japánban császárság, hiába a japán mentalitás, a fáraó kinyilatkoztatásai szentírásként voltak értelmezendők, tehát nem volt apelláta. Ha a fáraó elrendelte a rabszolgák tízezreinek "felhasználását" a piramisokhoz, akkor azt meg kellett tenni.
Azt hogy mi értelme a piramisoknak, a mai szemmel nézve kb. annyira értelmezhető, mint egy mai autószerelő számra a rokka használata vagy egyigásló felszerszámozása- azaz nem igazán lefedhető a mai átlag tudásszinttel.
Ilyen alapon az összehasonlításoknak nincs értelme.

A fenti kép inkább jellemző az USA-ra, de napjaink Oroszországára is. A népsűrűség és nyilván az egyén anyagi helyzete igencsak behatárolja a lakóhely milyenségét. No meg az adott ország fejlettsége is. Ausztrália közepén vajh miért nincsenek ilyen "kődzsungelek"?
A Holdra meg egyébként (hivatalosan) még az oroszok sem küldtek embert, mert az űrutazás az egyik legdrágább mulatság manapság a nagy hadronütköztető mellett.

Tesla elképzelés nem volt meggondolatlanság, csak akkoriban a hullámtan, pontosabban az anyag hullámformája még nem volt annyira ismert mint napjainkban (bár napjainkban is épp változóban van). Bármilyen hihetetlen napjainkban is keresztül-kasul átjárnak minket az elektromos hullámok (tv adó, mikrohullámú átjátszók, és főként radarok).
Amikor rájött a dolog komolyságára a tervezett 5 adója megépítése helyett az 1-t is leromboltatta, ami elkészült.
Egyébiránt milyen fura, hogy napjainkban a három terjedési irányból még mindig csak kétféle van használatban (a transzverzális és a longitudinális)...
technikailag NEM is lehet a mai kor emberét az ókorhoz hasonlítani.
-
Na végre egyetértünk. Most magyarázzad meg kérlek a többi olvasonak is, hogy tévednek, a ma embere igen is tudna egy piramist épiteni ha akarna csak nincs értelme. Minek?
-
Az emberek nem a haláluk után szeretnének jol élni hanem itt és most. Nemcsak a fáraora gondolnak hanem helyesen magukra is.
-
Az emberiség jövöjét nem lehet egy körakással biztositani. Nekünk a változo természettel kell megbirkoznunk különben ugy végezzük mind a Nazk-ák, a Maják és a többi piramisépitö nép.
-
A Holdra meg egyébként (hivatalosan) még az oroszok sem küldtek embert, mert az űrutazás az egyik legdrágább mulatság manapság a nagy hadronütköztető mellett.
-
A Japánok is terveznek saját holdraszállást ugy mind a Kinaiak. A japánoknak saját hordozorakétájuk van és küldtek már szatelitet a Hold köré.
-
Ajánlom a figyelmedbe a Rosetta misszioját. Már tiz éve van uton, hogy ráálljon egy komét pályájára, keringjen körülötte, kisérje 2 éven keresztül és egy kapszel leszáljon a felületére. Most kezdte meg a keringö pályára valo állást 800 millio km-re a Földtöl. Novemberben landol egy kapszel az alig 2 km nagyságu üstökösön. Ez egy nagyobb teljesitmény mind a Holdutazás. Csodálom, hogy nyugodtan tudtok ülli az izgalomtol. :)
-
Ez számunkra és az utodaink számára sokkal fontosabb mind egy körakás épitése. Ha mi körakást csinálunk annak kell, hogy értelme legyen. Mondjuk egy duzzasztogát Kinában ami 2000 méter hosszu, 150 méter magas és ellenáll egy a Bodeni tonál kétszer nagyobb to viznyomásának, energiát termel.
-
Tesla elképzelés nem volt meggondolatlanság, csak akkoriban a hullámtan, pontosabban az anyag hullámformája még nem volt annyira ismert mint napjainkban (bár napjainkban is épp változóban van).
-
Ha ezt egy kicsit kifejtenéd: ;)
-
Bármilyen hihetetlen napjainkban is keresztül-kasul átjárnak minket az elektromos hullámok (tv adó, mikrohullámú átjátszók, és főként radarok). Amikor rájött a dolog komolyságára a tervezett 5 adója megépítése helyett az 1-t is leromboltatta, ami elkészült.
-
Ez nem hihetetlen, ez direkt lett létrehozva. A handy, GPS, rádio, televizio, telemetrik, internet... nem véletlen jött létre. Direkt küldünk elektromágneses hullámokat a térbe, de vigyázunk arra, hogy a térerö ne legyen nagy mert a végén nem laborban kell a kukorica géneit megváltoztatni hanem elég kilogatnunk az ablakon. A jeans nem tudná megvédeni az ivarsejteinket a lábunk között.
 

FLAMINGO

Ne kérj hozzáférést! Ha jár, a rendszer ADJA.
Fórumvezető
Kormányos
Látom a szimultán megy, bár a kukorica nem az én asztalom (mármint a GMO-s).:)
-
Na végre egyetértünk. Most magyarázzad meg kérlek a többi olvasonak is, hogy tévednek, a ma embere igen is tudna egy piramist épiteni ha akarna csak nincs értelme. Minek?
-
Az emberek nem a haláluk után szeretnének jol élni hanem itt és most. Nemcsak a fáraora gondolnak hanem helyesen magukra is.
Én nem is azzal helyezkedem szembe, hogy a ma embere nem tudna (hisz árvízkészenlétkor komplett hegyeket hordanak el, hogy a homokzsákokba jusson homok), hanem az nem elfogadható, hogy a 4-5 ezer évvel ez előtti szintet (mind technikai, mind technológiai, mind társadalmi szinten) mindenféle hasonlítgatjuk össze transzformáció mentesen egy-az egyben . Ez számomra olyan, mintha a busmanoktól követelnénk a másodfokú egyenlet megoldóképletének levezetését.
A kérdés ma az, hogy kell e piramist építeni és ha igen mi végre? (A közel-keleten ugye komplett szigetet építettek, mert volt rá erőforrásuk. )
-
Az emberiség jövöjét nem lehet egy körakással biztositani. Nekünk a változo természettel kell megbirkoznunk különben ugy végezzük mind a Nazk-ák, a Maják és a többi piramisépitö nép.
-
Szerinted mi a mai kor "piramisa" (kőrakása) A CERN? A nanotechnológia? A génsebészet?
-
A Japánok is terveznek saját holdraszállást ugy mind a Kinaiak. A japánoknak saját hordozorakétájuk van és küldtek már szatelitet a Hold köré.
-
Ajánlom a figyelmedbe a Rosetta misszioját. Már tiz éve van uton, hogy ráálljon egy komét pályájára, keringjen körülötte, kisérje 2 éven keresztül és egy kapszel leszáljon a felületére. Most kezdte meg a keringö pályára valo állást 800 millio km-re a Földtöl. Novemberben landol egy kapszel az alig 2 km nagyságu üstökösön. Ez egy nagyobb teljesitmény mind a Holdutazás. Csodálom, hogy nyugodtan tudtok ülli az izgalomtol. :)
A 6o-as, 7o-es években még lázba tudott hozni az űrutazás. Ma már csak az eredményeinek adózom tisztelettel.
Nyilvánvalóan elismerendő teljesítmény egy űrrakéta megépítése, de kérdés, hogy az alkalmazása mekkora gyakorlati hasznot hoz. Csak azért, hogy, mondjuk Irán fellő egy rakétát, még nem hinném hogy az emberiség több lesz bármilyen téren is.
-
Ez számunkra és az utodaink számára sokkal fontosabb mind egy körakás épitése. Ha mi körakást csinálunk annak kell, hogy értelme legyen. Mondjuk egy duzzasztogát Kinában ami 2000 méter hosszu, 150 méter magas és ellenáll egy a Bodeni tonál kétszer nagyobb to viznyomásának, energiát termel.
-
Na kezdünk közeledni egymáshoz. A különbség csak abban van, hogy mindketten mai fejjel gondolkodunk és nem tudjuk a néhány ezer évvel ez előtti emberével nézni a(z akkori) világot.
-
Ha ezt egy kicsit kifejtenéd: ;)
-
Mármint Teslát?
Nekem sajátos a megközelítésem.
Amikor az elektromágneses erőterekről beszélünk, akkor az esetek zömében a mágnesességre utalunk, holott az bizony két erőtér: a mágneses és az ELEKTROMOS. Ez utóbbit a gyakorlatban talán a fázisjavító kondenzátoroknál vesszük igénybe.
Manapság lehet hogy folynak elektromos erőtér kutatások, de korántsem olyan látványosak, mint amik Siemens motorjához, Jedlik dinamójához, vagy Bláthy trafójáhz vezettek.
Én nem vagyok sem kutató fizikus, sem kutatómérnök, de itt egy kis űrt látok, ami lehet mesterséges, mert már régen lefedték, de nem akarják bizonyos körök, hogy kikerüljenek a nyilvánosság elé, mert pl, vége lenne a fosszilis energiahordozók egyeduralmának.
Amennyire tudom Tesla olyan kísérleteket hajtott végre, melynek eredményei még őt magát is annyira meglepték, hogy felhagyott velük. El nem tudom képzelni, hogy egy 1oo évvel ez előtti kísérletsorozatot nem lehetne napjainkban is megismételni, hacsak nincs valamilyen mesterséges (emberi) akadálya.
Magánvéleményem szerint Tesla rájöhetett arra, hogy az anyag hullámkénti viselkedése hogyan befolyásolható, de ez vagy megrémítette, vagy a korát nem tartotta érettnek a felfedezésére, nehogy Nobel sorsára jusson, ezért felhagyott az ezirányú munkáival.
-
Ez nem hihetetlen, ez direkt lett létrehozva. A handy, GPS, rádio, televizio, telemetrik, internet... nem véletlen jött létre. Direkt küldünk elektromágneses hullámokat a térbe, de vigyázunk arra, hogy a térerö ne legyen nagy mert a végén nem laborban kell a kukorica géneit megváltoztatni hanem elég kilogatnunk az ablakon. A jeans nem tudná megvédeni az ivarsejteinket a lábunk között.
Hála az égnek, tudjuk hogy az energiaelnyelés nem lineáris, hanem a távolság négyzetével arányos, ezért térhettünk át a kétszáz évvel ez előtti mechanikus középpontú gondolkodásról az elektromosra, de mint fentebb kifejtettem egy kicsit féloldalasan tettük, tesszük.
Ha most egy gombnyomásra megszűnne az elektromosság, igencsak gondban lennénk, hisz a kommunikációtól a közlekedésen át szinte minden arra alapul. Amúgy a jeans, ha megfelelő anyagból készül, akkor azért sok védelmet tud ezen a téren is nyújtani.:)
Az persze igencsak elgondolkodtató - számomra legalábbis -, hogy a vegyészet, különösen a gyógyszervegyészet kimaradt ez alól a hatás alól. (Mondjuk van elképzelésem a miértjéről, ezt összeesküvés elméletnek tartanák.)többen t
 

Oriana

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Ernő!
Ezt megcsinálhatja akár hol, ehez nem kell piramist épiteni.

Ez igaz, de létezik egy különleges ismeretlen energia, egy megfoghatatlan erő a piramisban, ami ellentmond a tudomány és a fizika minden törvényének. A piramisok olyan energiát sugároznak, amit egy egyszerű kőhalom általában nem tud produkálni. Antonie Boris francia tudósnak köszönhetően 1930 óta már sokan vizsgálták ezt az energiát, mely gyógyító, sejtmegújító, mumifikáló stb. hatással is rendelkezik. Ha másért nem, akkor talán ezért a piramisenergiáért érdemes lenne piramist építeni.
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Látom a szimultán megy, bár a kukorica nem az én asztalom (mármint a GMO-s).:)

Én nem is azzal helyezkedem szembe, hogy a ma embere nem tudna (hisz árvízkészenlétkor komplett hegyeket hordanak el, hogy a homokzsákokba jusson homok), hanem az nem elfogadható, hogy a 4-5 ezer évvel ez előtti szintet (mind technikai, mind technológiai, mind társadalmi szinten) mindenféle hasonlítgatjuk össze transzformáció mentesen egy-az egyben . Ez számomra olyan, mintha a busmanoktól követelnénk a másodfokú egyenlet megoldóképletének levezetését.
A kérdés ma az, hogy kell e piramist építeni és ha igen mi végre? (A közel-keleten ugye komplett szigetet építettek, mert volt rá erőforrásuk. )

Szerinted mi a mai kor "piramisa" (kőrakása) A CERN? A nanotechnológia? A génsebészet?

A 6o-as, 7o-es években még lázba tudott hozni az űrutazás. Ma már csak az eredményeinek adózom tisztelettel.
Nyilvánvalóan elismerendő teljesítmény egy űrrakéta megépítése, de kérdés, hogy az alkalmazása mekkora gyakorlati hasznot hoz. Csak azért, hogy, mondjuk Irán fellő egy rakétát, még nem hinném hogy az emberiség több lesz bármilyen téren is.

Na kezdünk közeledni egymáshoz. A különbség csak abban van, hogy mindketten mai fejjel gondolkodunk és nem tudjuk a néhány ezer évvel ez előtti emberével nézni a(z akkori) világot.

Mármint Teslát?
Nekem sajátos a megközelítésem.
Amikor az elektromágneses erőterekről beszélünk, akkor az esetek zömében a mágnesességre utalunk, holott az bizony két erőtér: a mágneses és az ELEKTROMOS. Ez utóbbit a gyakorlatban talán a fázisjavító kondenzátoroknál vesszük igénybe.
Manapság lehet hogy folynak elektromos erőtér kutatások, de korántsem olyan látványosak, mint amik Siemens motorjához, Jedlik dinamójához, vagy Bláthy trafójáhz vezettek.
Én nem vagyok sem kutató fizikus, sem kutatómérnök, de itt egy kis űrt látok, ami lehet mesterséges, mert már régen lefedték, de nem akarják bizonyos körök, hogy kikerüljenek a nyilvánosság elé, mert pl, vége lenne a fosszilis energiahordozók egyeduralmának.
Amennyire tudom Tesla olyan kísérleteket hajtott végre, melynek eredményei még őt magát is annyira meglepték, hogy felhagyott velük. El nem tudom képzelni, hogy egy 1oo évvel ez előtti kísérletsorozatot nem lehetne napjainkban is megismételni, hacsak nincs valamilyen mesterséges (emberi) akadálya.
Magánvéleményem szerint Tesla rájöhetett arra, hogy az anyag hullámkénti viselkedése hogyan befolyásolható, de ez vagy megrémítette, vagy a korát nem tartotta érettnek a felfedezésére, nehogy Nobel sorsára jusson, ezért felhagyott az ezirányú munkáival.

Hála az égnek, tudjuk hogy az energiaelnyelés nem lineáris, hanem a távolság négyzetével arányos, ezért térhettünk át a kétszáz évvel ez előtti mechanikus középpontú gondolkodásról az elektromosra, de mint fentebb kifejtettem egy kicsit féloldalasan tettük, tesszük.
Ha most egy gombnyomásra megszűnne az elektromosság, igencsak gondban lennénk, hisz a kommunikációtól a közlekedésen át szinte minden arra alapul. Amúgy a jeans, ha megfelelő anyagból készül, akkor azért sok védelmet tud ezen a téren is nyújtani.:)
Az persze igencsak elgondolkodtató - számomra legalábbis -, hogy a vegyészet, különösen a gyógyszervegyészet kimaradt ez alól a hatás alól. (Mondjuk van elképzelésem a miértjéről, ezt összeesküvés elméletnek tartanák.)többen t
-
En nagyra becsülöm az idöszámitásunk elötti emberek képességét, a világ hét csodája nem a kereszténység idelyében jött létre, ök a "tulvilágra helyezték a hangsulyt".
-
Nemcsak az Egyiptomiak hanem a Görögök és más népek is képesek voltak hatalmas oszlopokat, épületeket felállitani.
A jeruzsálemi templom is mélto vetélytársa lehetett egy piramisnak.
-
Ami ellen én vehemensen küzdök, az irrationális nézetek, az ismeretlennek a felmagasztalása a realitással a megtapasztalhatoval szemben. Sokan a Bagdadi-elemet a mai elektrotechnika fölé helyezik.
-
Szerinted mi a mai kor "piramisa" (kőrakása) A CERN? A nanotechnológia? A génsebészet?
-
Ahogy vesszük. Az Egyiptomiak egészen biztos hittek abban, hogy a piramisépités használ nekik. Reméltek abban, hogy a halál után feltámadnak mind a ganajturo bogár lárvája. Ez egy nagy tévedés volt amint ma látjuk. Bebalzsamoztak néhány fáraot egyik sem támadt fel.
-
A CERN és a többi alaptudományokat szolgálo orjásprojekt hoz a konyhára, nélkülük nem lenne számitogép, GPS, plazma-TV, digitálkamera, packemacker, szonda ami lefilmezi az egész emésztörendszert.... azt se tudom hol kezdjem a felsorolást.
-
Ezek a projektek egészen biztos elöreviszik az emberiséget. Az ürhajozás sem játék, sok minden nem lenne nélküle, a jövönk a kozmoszban van.
Ha nem akarunk ugy járni mind a dinoszauruszok akkor itt kell befektetni.
-
A 6o-as, 7o-es években még lázba tudott hozni az űrutazás. Ma már csak az eredményeinek adózom tisztelettel. Nyilvánvalóan elismerendő teljesítmény egy űrrakéta megépítése, de kérdés, hogy az alkalmazása mekkora gyakorlati hasznot hoz. Csak azért, hogy, mondjuk Irán fellő egy rakétát, még nem hinném hogy az emberiség több lesz bármilyen téren is.
-
Oh hát itt egy borzaszto deficittel redelkezik az átlagember. Az ürhajozás nélkül a béka fenekénél lennénk. A modern életünekt az ürhajozás tette lehetövé, az ürhajozás életet ment.
-
Az ürhajozás tette lehetövé a föld felületének és az atmoszférának a kutatását. Nemcsak katasztrofákat, tájfunt, hurrikant tudunk elöre jelezni vele (gondoljunk bele menyivel többen pusztultak volna el New Orleansban), hanem életet mentünk, segitséget tudunk organizálni.
-
Az idöjárásjelentés megfizethetetlen elönyökkel jár nemcsak ugy, hogy az esernyöt otthon hagyhatjuk, a nyári szabadságot tervezhetjük, hanem kevesebb repülö esik le az égböl, a nagy rendezvények épitkezések jobban tudnak tervezni...Korábban tükön ülltek a parasztok egy jégesöre várva, a mezögazdaság manapság nem tudna müködni nélküle.
-
Látjuk, hogy az ég megfigyelése már az öskorban az érdeklödés középpontjában állt, a föld körüli szatelitek jo része ennek az érdeknek a szolgálatában van.
-
Az ürálomáson folyo kutatások nagy része az orvostumányt szolgálja ami mindanyiunkat érint, pl. az izomsorvadás problémája....
-
Az ürutazás nélkül nem lenne telefonálás a világ bármelyik pontjára, nem lenne informatioszol-gáltatás mind amihez hozzászoktunk. Az elsö satelit-TV a Telstar 1, 1962 juliusában lett a világürbe küldve, ezen keresztül ment az elsö telefonálás is.
-
A navigátio, GPS mögött ugyancsak ürkutatás áll, ez nemcsak arra jo, hogy az anyunak megmondjuk mikor tegye fel a levest, mikor leszünk otthon, hanem megsporol egy csomo felesleges auto utat, irányitja a hajokat, repülöket, még a telked sarkát is hamarabb megtalálod vele mid egy földmérnök segitségével. Itt is mondhatnám, költségeket és életet ment.
-
Digitálkamera sem lenne az ürkutatás nélkül, ott volt elöször szükséges film nélkül egy fényképet csinálni és elektromosan bedolgozni.
-
A számitogépek alapanygát képezö félvezetö kristályok a sulytalanságban egészen másképp növeszthetöek mind a földön. Mindenkinek felkelett tünnie, hogy a politikai blokkok elmultával jelentek meg az elsö nagysebességü mikroprocesszorok, az oroszok már évtizedek ota rendelkeztek egy ürállomással ahol GaAs- kristályokkal kisérleteztek.
-
Amit felsoroltam nem teljes, csak egy durva izelitö, az ürhajozás a jövö, az emberiség életbiztositása.
Konkrét tervek vannak a világürbeli nyersanyag kitermelésére, ezzel meglehetne kimélni a Földet...
-
Tesla, itt megszakitom egy picit, telefon :)
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Ernő!


Ez igaz, de létezik egy különleges ismeretlen energia, egy megfoghatatlan erő a piramisban, ami ellentmond a tudomány és a fizika minden törvényének. A piramisok olyan energiát sugároznak, amit egy egyszerű kőhalom általában nem tud produkálni. Antonie Boris francia tudósnak köszönhetően 1930 óta már sokan vizsgálták ezt az energiát, mely gyógyító, sejtmegújító, mumifikáló stb. hatással is rendelkezik. Ha másért nem, akkor talán ezért a piramisenergiáért érdemes lenne piramist építeni.
Kedves Oriana
-
En attol tartok, hogy amit mondasz az csak egy legenda. :)
-
En csak olyan tényeket ismerik, hogy a "fárao átka", pincegombák a levöben amitöl a feltárok közül páran meghaltak.
-
data.jpg

-
Miért kellene uj piramist épiteni? A régi már nem müködik? :(
-
Csodálom, hogy az egyiptomiak még nem épitettek oda egy szanatoriumot ha ez egy gyogyhely lenne? Lehet, hogy a piramis egyfajta légo-pince a moszkitok ellen? Kérlek mesélj az energiákrol én még nem halottam.
 

FLAMINGO

Ne kérj hozzáférést! Ha jár, a rendszer ADJA.
Fórumvezető
Kormányos
-
En nagyra becsülöm az idöszámitásunk elötti emberek képességét, a világ hét csodája nem a kereszténység idelyében jött létre, ök a "tulvilágra helyezték a hangsulyt".
Ha a csoda szót a csodálatos szinonimájaként használod, akkor egyetértek.
-
Nemcsak az Egyiptomiak hanem a Görögök és más népek is képesek voltak hatalmas oszlopokat, épületeket felállitani.
A jeruzsálemi templom is mélto vetélytársa lehetett egy piramisnak.
Meg a Pheidasz szobra, meg ilyen lehetett Szemiramisz függőkertje, bár én inkább a kínai nagy falat tenném a priamisokkal egy vonalba - már csak méreteik miatt is (hát nem fura, hogy a fal nem tartozik a 7 csoda közé?)
-
Ami ellen én vehemensen küzdök, az irrationális nézetek, az ismeretlennek a felmagasztalása a realitással a megtapasztalhatoval szemben. Sokan a Bagdadi-elemet a mai elektrotechnika fölé helyezik.
-
Én meg azt vallom, hogy nem Volta, meg Galvani kizárólagos érdeme az egyenáram illetve annak vegyi hatásának a felfedezése, legfeljebb ők írták le tudományosan először a dolgot.
Ha az ókorban ismerték az iránytűt, miért ne ismerhették volna az egyenáram galvanizáló hatását?
-
Ahogy vesszük. Az Egyiptomiak egészen biztos hittek abban, hogy a piramisépités használ nekik. Reméltek abban, hogy a halál után feltámadnak mind a ganajturo bogár lárvája. Ez egy nagy tévedés volt amint ma látjuk. Bebalzsamoztak néhány fáraot egyik sem támadt fel.
Talán a fáraó és a papjai, de a rabszolgák?
-
A CERN és a többi alaptudományokat szolgálo orjásprojekt hoz a konyhára, nélkülük nem lenne számitogép, GPS, plazma-TV, digitálkamera, packemacker, szonda ami lefilmezi az egész emésztörendszert.... azt se tudom hol kezdjem a felsorolást.
Ez már megint pongyola megfogalmazás.
A CERN még sehol sem volt, amikor a 3o-es években megépítették az ENIAC-ot (az első csöves digitális számítógépet). A GPS annak köszönhetá, hogy az amik felszabadították 64 katonai műholdjuk jeleit a civilek számára.
Folytathatnám a sort.
Persze, ha ezzel azt kívántad kifejezni, hogy a katonai kutatások előbb-utóbb kijutnak a civil életbe, azzal én is egyet tudok érteni.
-
Ezek a projektek egészen biztos elöreviszik az emberiséget. Az ürhajozás sem játék, sok minden nem lenne nélküle, a jövönk a kozmoszban van.
Ha nem akarunk ugy járni mind a dinoszauruszok akkor itt kell befektetni.
Álláspontom szerint ha a Fölset ma megpuszilná egy ugyanolyan méretű üstökös, mint a dínókat, mi ugyanúgy kihalnánk technikai fejlettség ide vagy oda. Még messze nem vagyunk olyan szinten...
-

-
Oh hát itt egy borzaszto deficittel redelkezik az átlagember. Az ürhajozás nélkül a béka fenekénél lennénk. A modern életünekt az ürhajozás tette lehetövé, az ürhajozás életet ment.
Már megint pontatlan a megfogalmazás.
Az űrhajózás során felfedezett dolgok nélkül lennénk visszamaradottak. Bár a teflont épp most próbáljuk elfelejteni és lecserélni porcelánra....
-
Az ürhajozás tette lehetövé a föld felületének és az atmoszférának a kutatását. Nemcsak katasztrofákat, tájfunt, hurrikant tudunk elöre jelezni vele (gondoljunk bele menyivel többen pusztultak volna el New Orleansban), hanem életet mentünk, segitséget tudunk organizálni.
-
Az idöjárásjelentés megfizethetetlen elönyökkel jár nemcsak ugy, hogy az esernyöt otthon hagyhatjuk, a nyári szabadságot tervezhetjük, hanem kevesebb repülö esik le az égböl, a nagy rendezvények épitkezések jobban tudnak tervezni...Korábban tükön ülltek a parasztok egy jégesöre várva, a mezögazdaság manapság nem tudna müködni nélküle.
Ami azt illeti már vagy 13o éve tudomány a meteorológia és kb 4 napot tudunk 5o% feletti pontossággal előre jelezni, még a hipi-szupi csodaszuperszámítógépekkel is.... És az aszály is létezik még Euróőában is, meg Amerikában is...
Persze nem kicsinylem le az eddigi eredményeket, de hisz már az ókori egyiptomiak is megfigyelték a Nílus áradását.
-
Látjuk, hogy az ég megfigyelése már az öskorban az érdeklödés középpontjában állt, a föld körüli szatelitek jo része ennek az érdeknek a szolgálatában van.
-
Az ürálomáson folyo kutatások nagy része az orvostumányt szolgálja ami mindanyiunkat érint, pl. az izomsorvadás problémája....
-
Az ürutazás nélkül nem lenne telefonálás a világ bármelyik pontjára, nem lenne informatioszol-gáltatás mind amihez hozzászoktunk. Az elsö satelit-TV a Telstar 1, 1962 juliusában lett a világürbe küldve, ezen keresztül ment az elsö telefonálás is.
-
Szegény Puskás Tivadar biztos szeretett volna űrrepülni... Ettől függetlenül szerintem Neki köszönhetjük, hogy telefonálhatunk a világ bármely pontjára, már ahol van telefon.
Persze értem és elismerem a technológiai fejlődés mértékét, de attól, hogy műholdak álltak szolgálatba, csak több és esetleg jobb lett a telefonálás.
A navigátio, GPS mögött ugyancsak ürkutatás áll, ez nemcsak arra jo, hogy az anyunak megmondjuk mikor tegye fel a levest, mikor leszünk otthon, hanem megsporol egy csomo felesleges auto utat, irányitja a hajokat, repülöket, még a telked sarkát is hamarabb megtalálod vele mid egy földmérnök segitségével. Itt is mondhatnám, költségeket és életet ment.
-
Digitálkamera sem lenne az ürkutatás nélkül, ott volt elöször szükséges film nélkül egy fényképet csinálni és elektromosan bedolgozni.
Ezt részben már kifejtettem, de amit eddig nem írtam le, hogy EZ a FEJLŐDÉS. Egy magasabb minőség, de ettől még létezett élet mobil és GPS nélkül is, sőt egész jól elvoltunk.
-
A számitogépek alapanygát képezö félvezetö kristályok a sulytalanságban egészen másképp növeszthetöek mind a földön. Mindenkinek felkelett tünnie, hogy a politikai blokkok elmultával jelentek meg az elsö nagysebességü mikroprocesszorok, az oroszok már évtizedek ota rendelkeztek egy ürállomással ahol GaAs- kristályokkal kisérleteztek.
-
Ismét csak a fejlődés...
Az első számítógépek mechanikusak voltak, majd megjelentek a vákuumcsöves gépek, aztán a tranzisztoros, mazs az IC alapú rendszerek, de az elv - Neumann elve - nem változott azóta sem (na jó a neuron alapú hálókat most ne vegyük elő. Elmondható, hogy kb két generációnyi technológia mindig rendelkezésre áll már,mielőtt a hétköznapi életben elterjedne.
Az oroszok meg lehet kísérleteztek a Gallium-arsenid kristályokkal, de kék színű ledem már 3o évvel ez előtt is volt -igaz mindössze 1 db (nyilván az ára miatt). Igaz napelemem sajnos ma sincs.
Viszont orosz mikroprocesszorom a mai napig sincs.... Tartok tőle, hogy nem is lesz pedig 5 évet lenyomtam anno közöttük (ez most a dicsekvés helye, mert azért a repülőmérnöki diplomámat mégsem az ecserin szereztem:))
Nyilván közvetett kapcsolat kimutatható az orosz kutatás és a félvezetők fejlesztése között, de hogy ez mennyire domináns?
Amit felsoroltam nem teljes, csak egy durva izelitö, az ürhajozás a jövö, az emberiség életbiztositása.
Konkrét tervek vannak a világürbeli nyersanyag kitermelésére, ezzel meglehetne kimélni a Földet...
-
Tesla, itt megszakitom egy picit, telefon :)
Tervek biztosan léteznek, de a logisztikai biztosításuk szerintem még sehol sem tart....
 
Utoljára módosítva:

Oriana

Állandó Tag
Állandó Tag
En attol tartok, hogy amit mondasz az csak egy legenda. :)
Igen, lehet hogy csak misztika, megoldatlan rejtély, de amíg tudományos magyarázat nincs rá, -mármint az ellenkezőjére- én a legendára voksolok.;)

Miért kellene uj piramist épiteni? A régi már nem müködik? :(
Eddig még nem jutottam be egyetlen piramisba sem, (sajnos még a közelébe sem:()így nem tudok személyes tapasztalatot mondani az energiájáról, de hiszek az egyetemes univerzumban, az életerő energiában(vagy ahogy a tudós bácsi mondja, a nullponti energiában).:)
 
Utoljára módosítva:
Oldal tetejére