Idézetek

"A dolgok nem kívül kezdődnek, hanem belül, és nem alul, hanem felül, és nem a láthatóban, hanem a láthatatlanban." Hamvas Béla
 
"Nem emlékezett rá, köszönt-e a hölgynek, csak annyit tudott, hogy elveszített valamit, ami egykor az övé volt. Valami megfoghatatlant, birtokolhatatlant, mint amilyen az első napsugár vihar után, vagy a virágillatú szellő… az ilyen csodát elveszíteni a legnagyobb fájdalom a világon."

Bogár Erika: Végtelen mezők vándora
 
— A házi állata, a te érték- rended szerint, nem? A ronda Konstantin által szerkesztett Bibliád szerint az asszony nem más, mint egy állat a férfi birtokán! Ennek tartanátok minket, nemde? Szolgáljuk kedvetek, gondoskodjunk utódjaitokról és otthonotokról!

Tíria Devil: Láng és puskapor
 
"(…) amikor az embert teremtette az Isten maga az ördög tartotta neki a gyertyát."

Cormac MacCarthy - Véres délkörök, avagy vörös alkony a nyugati égen
 
"A szeretet olyan, mint egy magányos hegyi kunyhó, amelyben az ember csak azt találja, amit magával visz."

Kurt Tepperwein
 
"Amíg vannak emlékeink, a tegnap megmarad.
Amíg van reményünk a holnap vár ránk.
Amíg szeretünk, a ma gyönyörű."
(Ismeretlen szerző)
 
"Az emberek legtöbbjének folyton meg kell mondani, hogy szeretjük (...) vagy meg kell mutatnunk úgy, hogy megértsék, különben sok gondjuk-bajukban nem veszik észre."

Szabó Magda
 
" Álmodj magadnak szép napot,
Ha már a nyár úgy itt hagyott.
Álmodj magadnak színeket,
Ha benned minden szürke lett.
Álmodj nyíló virágokat,
Andalító illatokat,
S mire elér újra a tél,
Mesédben minden dalra kél! "
William Shakespeare
 
“Csak az tud élni, ki mindig nevet,
kiből kicsordul minden szeretet,
kinek lelke élettől vidám,
ki himnuszt zeng az élet alkonyán.
Ki az élet útján győztesen robog,
csak az tud élni,
ki mindig mosolyog!”
(Sándor Dénes)
 
Oldal tetejére