Informácio

Helló! Segítséget kérnék valakitől adózási ügyben. Én magyar vagyok, csak látogatóban voltam többször Vancouverben (ami csodálatos). Édesapám 25 évet élt Kanadában, és hirtelen elhunyt. Az ügyintézés nehezen, de sikerült. Amiért egy életen át dolgozott, azt nekem hagyta örökül. Rendben is ment minden, de a cég aki a Canada Pension befizetéseit kezelte adót vont le tőlem, amikor kifizette az örökséget. Segítsetek, nekem mint magyar állampolgárnak kell adót fizetnem Kanadában, ha a Cpp-t örökségként megkapom??
 
Helló! Segítséget kérnék valakitől adózási ügyben. Én magyar vagyok, csak látogatóban voltam többször Vancouverben (ami csodálatos). Édesapám 25 évet élt Kanadában, és hirtelen elhunyt. Az ügyintézés nehezen, de sikerült. Amiért egy életen át dolgozott, azt nekem hagyta örökül. Rendben is ment minden, de a cég aki a Canada Pension befizetéseit kezelte adót vont le tőlem, amikor kifizette az örökséget. Segítsetek, nekem mint magyar állampolgárnak kell adót fizetnem Kanadában, ha a Cpp-t örökségként megkapom??

Torveny (kanadai) szerint jogosan vontak le. De azt nem "toled" vontak le hanem Edesapadtol. Te a maradekot kaptad mint "orokos".
Mivelhogy a CPP Apukadnak "jovedelem" volt, az adot kotelezo levonni tole. Mindegy, hogy el az illeto vagy nem.
 
Nagyon köszönöm a segítséget Spanky, úgy néz ki a tortúrám még nem ér véget, most kaptam a hírt hogy drága nagyapám kórházban van, ő Surrey-ben lakik. Remélem jobban lesz, nem szeretném őt is elveszíteni...
 
suli

Sziasztok!
Remélem nem tévelyedtem el nagyon. Tud valamelyikőtök bárminemű információt a UBC-ről? Tanulni szeretnék, a dolgok már intézőfélben, de örülnék közelebbi tapasztalatoknak is, mint az iskola honlapja.
Annyi lenne még, hogy észre vettem, sok helyen, ha oktatási, munkahelyi vagy bármi egyéb témáról van szó a kivételek között mindig szerepel Vancouver és környéke. Sajnos még nem derült ki számomra miért. Ha tudjátok a választ örülnék neki ha megosztanátok velem.
Előre is köszi, kiss:
Québec
 
Sziasztok tud valaki az ügyben infót hogy mik azok a dolgok amiket nem lehet kivinni kanadába?Húst sajtot azt tudom hogy nem de ha én pl a számítógépem vinyóját szeretném kivinni azt nem veszik el?
 
Kedves Honfitársaim,


A segítségetek szeretném kérni, illetve üzleti partnert keres egy Vancouverben élő magyar személyében.
Amiről szó lenne: Fenyőrönköt szeretnénk importálni Canadaból Kínába.
Nagy mennyiségről (havi 10 000 m3) lenne szó, hosszú időn(10-20 év) keresztűl.
Olyas valakit keresek aki vagy fával foglalkozik, vagy van ismeretsége és akar sok pénzt keresni.
Az sem baj ha nincs ismeretség de talpra esett az illető és keres kapcsolatot.
Torontoban már tárgyalunk, de a magas szállítási költség miatt nem biztos , hogy sikeres lesz.
Viszont, ha Vancouverből tudnánk szállítani a szállítási költség sokkal kevesebb volna.
Szeretnénk minél hamarabb megkezdeni a szállítást.


Várom válaszotokat,

Szép napot mindenkinek!
 
Kedves Honfitársaim,


A segítségetek szeretném kérni, illetve üzleti partnert keres egy Vancouverben élő magyar személyében.
Amiről szó lenne: Fenyőrönköt szeretnénk importálni Canadaból Kínába.
Nagy mennyiségről (havi 10 000 m3) lenne szó, hosszú időn(10-20 év) keresztűl.
Olyas valakit keresek aki vagy fával foglalkozik, vagy van ismeretsége és akar sok pénzt keresni.
Az sem baj ha nincs ismeretség de talpra esett az illető és keres kapcsolatot.
Torontoban már tárgyalunk, de a magas szállítási költség miatt nem biztos , hogy sikeres lesz.
Viszont, ha Vancouverből tudnánk szállítani a szállítási költség sokkal kevesebb volna.
Szeretnénk minél hamarabb megkezdeni a szállítást.


Várom válaszotokat,

Szép napot mindenkinek!
 
A segítségetek szeretném kérni, illetve üzleti partnert keres egy Vancouverben élő magyar személyében.
Amiről szó lenne:
Fenyőrönköt szeretnénk importálni Canadaból Kínába.
es hogy akarsz bekerulni a kinaiak altal uralt piacra ??
azert nem art ha tudod Vancouver MINI KINA !!!
cartelek vedik a piacukat !! TOKEEROSEK !!!
eselyed sincs, a csajnizok az uzlet kozelebe sem engednek !!!!!
aki veled tarsul haaaaat sokmindent kockaztat ,elsosorban az ELETET !!!!!
Canadabol /fokent Vancouverbol /-- KINABA egyszeruen HALOTT OTLET !!!!
 
es hogy akarsz bekerulni a kinaiak altal uralt piacra ??
azert nem art ha tudod Vancouver MINI KINA !!!
cartelek vedik a piacukat !! TOKEEROSEK !!!
eselyed sincs, a csajnizok az uzlet kozelebe sem engednek !!!!!
aki veled tarsul haaaaat sokmindent kockaztat ,elsosorban az ELETET !!!!!
Canadabol /fokent Vancouverbol /-- KINABA egyszeruen HALOTT OTLET !!!!

Azert ez egy picit tulzas. :D:D:D
 
Valaki legyen kedves már elmagyarázni nekem,hogy hogy lehet itt ilyen sok templom?Körülbelül minden 3. utcában van egy church a legkülönbözőbb fajta vallásokkal!
Na nem mintha zavarna,én magam is vallásos családban nőttem fel,csak egyszerűen kiváncsi vagyok,hogy itt tényleg mindenki ilyen rendes ember,hogy vasárnap délelőtt mennek a templomba imádkozni?!:rolleyes:
 
Nem kell ahoz templomba jarni, hogy rendes legyen valaki.:)
Avval egyutt ugy tudom, hogy a nagy tobbseg nem jar rendszeresen templomba.

Na jó,ez igaz,de akkor se értem,mert azt a sok templomot,egyházközösséget valamiből fenn kell tartani és ahogy elnézem,egyik épület sincs elhanyagolva.
 
Kedves MarikaH!
Megtudnád nekem mondani pontosan,hogy Port Moody-ban hol található az a könyvtár ahol vannak magyar könyvek is?
Köszönöm!
 
K

Vancouveri Magyar hazban is szep nagy konyvtar van, meglepoen jo valasztek ! Nyitva minden kedden, es csutortokon este 6-9
728 Kingsway,
Telefon; 604 876 4720
 
Oldal tetejére