T

TH6777

Vendég

Férfi kézilabda NB I.: A Tatabánya az alapszakasz harmadikja!

A Tatabánya végzett az alapszakasz harmadik helyén a Budapest Bank férfi kézilabdaligában, mivel pénteken nagy csatában egy góllal jobbnak bizonyult idegenben a Dunaferrnél.

Alapszakasz, utolsó forduló:

Dunaferr - Tatabánya-Carbonex 32-33 (16-14)

A dunaújvárosi csapat, amelynek elég lett volna a döntetlen a harmadik hely megszerzéséhez, az első félidőben már hét góllal is vezetett, a Tatabánya azonban nem adta fel, és a szünetig két gólra felzárkózott. A második játékrész végig kiegyenlített küzdelmet hozott, olyannyira, hogy a hajrában már inkább a vendégcsapat vezetett. A vége rendkívül izgalmasan alakult, fél percnél kevesebb volt hátra, amikor a Dunaferr egyenlített, de a tatabányaiaknak leindításból még erre is volt válaszuk.
Az már korábban eldőlt, hogy a címvédő MKB Veszprém lett az első, a Pick Szeged pedig a második. Előbbivel így a Dunaferr, utóbbival pedig a Tatabánya találkozik az egyik fél második győzelméig tartó elődöntőben.

Állandó Tag
Sziasztok! lenne egy kérésem, nem tudná nekem megmondani valaki hogy milyen oldalon találom meg a Constanca-Veszprém hétvégi romániai meccs képeit?
a segítségeteket előre is köszönöm!!!

T

TH6777

Vendég

Biztos alapokra került az FTC kézilabdacsapata
2010. 04. 01. 16.45

A Ferencváros kézilabda-szakosztálya átvészelte az elmúlt évek nehézségeit, s a jövőben biztos lábakon áll majd - derült ki a szakosztály csütörtöki sajtótájékoztatóján.

A biztos anyagi háttér megteremtésével együtt az eredményekben is javulást várnak a vezetők. Kökény Beatrix, a kézilabdázók ügyvezető igazgatója elmondta: a következő szezonban a nőknél az első számú cél, hogy az együttes ismét a dobogóra álljon, a férfiaknál pedig egy erős középcsapat kialakítása a terv.

"Örülök neki, hogy megkaptuk a lehetőséget arra, hogy a Fradit ismét a csúcsra emeljük - hangsúlyozta a vezetőként is Bajnokok Ligája-sikerekre vágyó Kökény. - Remélem, olyan fényes lesz a jövője a klubnak, mint a múltja. Fordulóponthoz érkeztünk, nemcsak sok támogató, hanem egy önkormányzat is mögénk állt.

Ezzel megszüntetjük a vidéki városok helyzeti előnyét."
A csütörtöki eseményen bemutatkozott az FTC Kézilabda Kft. új vezetése, valamint a csapattal együttműködést kialakító szervezetek és társaságok több képviselője. Kocsis Máté, a VIII. kerület polgármestere bejelentette, hogy az önkormányzat stratégiai megállapodást kötött a klubbal.

"Ez egy rettentően fontos állomás a klub életében - nyilatkozta Rieb György, az FTC elnöke. - Úgy gondolom, ez a sportág a mi gyémántkövünk. Utánpótlás szinten is hosszú évtizedek óta remek munka zajlik. Most egy olyan támogatói csomagot sikerült összeállítanunk, amely hosszú távra eredményezheti a kézilabdázók sikerességét."

A szakvezetők már megkapták az engedélyeket, hogy megerősítsék a kereteket, ám konkrét érkezőként egyelőre csak Abramovics Jelenát jelölték meg, aki Hódmezővásárhelyről szerződik a zöld-fehérekhez. A Ferencváros hosszú távra tervez, ezért a csapat vezetőedzőjével, Elek Gáborral, valamint két meghatározó játékosával, Szucsánszki Zitával és Dajka Bettinával is négy évvel hosszabbítottak, míg Pastrovics Melinda további három esztendőre kötelezte el magát.

"Borzasztóan nehéz év van mögöttünk, két válogatott játékosunk, Zácsik Szandra és Szamoránszky Piroska is eligazolt. Az ő elvesztésük meghatározta a mostani szereplésünket" - mondta a 2009/2010-es szezonnal kapcsolatban Elek Gábor, akinek együttese az 5-8. helyért lép majd pályára a rájátszásban. Ezzel kapcsolatban Kökény Beatrix elárulta, hogy egy támogató segítségének köszönhetően ezeket a mérkőzéseket ingyen tekinthetik meg a zöld-fehér szurkolók.

XLsport - Mti

T

TH6777

Vendég

Újabb győzelmével kijutott a decemberi Eb-re a magyar női válogatott

2010. 04. 05. 17.08

A csütörtöki, lundi mérkőzéshez hasonlóan szoros, izgalmas mérkőzést vívott egymással húsvét vasárnap, a telt házas Békéscsabai Városi Sportcsarnokban a magyar és a visszavágás vágyától fűtött svéd női válogatott az Európa-bajnoki csoportselejtező 4. fordulójában.

A mieink kezdtek jobban, és a szünetre magabiztos, hatgólos előnyre tettek szert. Ez a különbség azonban, akárcsak három nappal korábban, gyorsan egyre-kettőre fogyott, de a végig kiélezett csatában Mátéfi Eszter tanítványai egyszer sem engedték ki a kezükből a vezetést és megnyerték a sorsdöntő összecsapást. Ezzel a sikerrel a magyar válogatott matematikailag is biztosította helyét a decemberben, Dániában és Norvégiában megrendezésre kerülő Európa-bajnokságon, ráadásul a csoportgyőzelem is borítékolható, hiszen ehhez legrosszabb esetben is elegendő további egy pont megszerzése a május végi dupla fordulóban Csehország, illetve Azerbajdzsán ellen.

A magyar gólszerzők:

Tóth Tímea 7, Szucsánszki Zita 4, Vérten Orsolya 3, Bódi Bernadett 3, Bulath Anita 2, Kovacsicz Mónika 2, Temes Bernadett 2, Tomori Zsuzsanna 2, Vincze Melinda 1.

Kettős győzelemmel nyolc között a Veszprém

Kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé az MKB Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a nyolcaddöntő szombati visszavágóján 27-26-ra nyert a vendég román Constanta csapata ellen.
A vendégeknek szinte csak felvillanásai voltak, az esélyesebb, ám a végén kiengedő hazai alakulat teljesen megérdemelten lépett tovább.

Férfi BL, nyolcaddöntő, visszavágó:
MKB VESZPRÉM-Constanta (román) 27-26 (14-9)
Továbbjutott
: a Veszprém, kettős győzelemmel, 54-49-es összesítéssel

A magyar bajnok a múlt héten jó hajrájának köszönhetően 27-23-ra nyert a Constanta otthonában, amely ezúttal nélkülözte a sérült magyar válogatott játékosát, Schuch Timuzsint.
A vendégek szerezték az első gólt, de ezután már egyszer sem vezettek. A sokkal esélyesebb Veszprém fokozatosan növelte a különbséget, a 13. percben 8-3 volt az állás, ezért időt kért a románok edzője. A biztos vezetés tudatában a hazaiak nem igazán voltak képesek összpontosítani, sok volt a hiba, a kapkodás, de nem élt a lehetőséggel a Constanta. Amikor Mocsai Lajos vezetőedző nagyobb figyelemre intette tanítványait, még emberhátrányban is sikerült növelni az előnyt.

A veszprémi védekezés és Peric kapus szenzációs volt, a rivális 19 perc alatt csak egyszer (!) talált a kapuba. A szünet előtti hajrában viszont már sokkal összeszedettebben játszott a vendéggárda, sorozatban négy gólt szerezve javított helyzetén.

A pihenőt követően megint közelebb férkőzött a Constanta, a szoros állás azonban nem tartott sokáig. A közönség ébresztőt fújt, s hamarosan visszaállt az öt-hat gólos különbség. A sérülés miatt csaknem fél évet kihagyó Vujin ugyan büntetőt hibázott, de ez sem rontott a remek hangulaton.

Nem volt mitől tartani, a biztos - ám fokozatosan apadó - előny tudatában nem erőltette a nagy iramot a Mocsai-csapat, amely teljesen megérdemelten jutott tovább.

A negyeddöntő sorsolását kedden tartják Bécsben. Mivel a Veszprém az alapszakaszban megnyerte csoportját, ezúttal sem kaphat csoportgyőztest, így biztosan elkerüli a francia Montpellier-t, a címvédő spanyol Ciudad Realt és az előző idényben finalista német THW Kielt, ráadásul a nyolc között a visszavágót szintén hazai környezetben játssza.

További eredmények:

HSV Hamburg (német)-Kielce (lengyel) 27-30 (15-16)
Tj: Hamburg, 57-54-es összesítéssel
FC Barcelona (spanyol)-CO Zagreb (horvát) 36-33 (17-17)
Tj: Barcelona, kettős győzelemmel, 69-59-es összesítéssel

csütörtökön játszották:

Csehovszki Medvegyi (orosz)-Ademar Leon (spanyol) 29-25 (15-14)
Tj.: a Csehovszki Medvegyi, kettős győzelemmel, 66-61-es összesítéssel

A további program:
szombat:

Montpellier (francia)-Kolding (dán) 17:30 ó (az első mérkőzésen: 26-26)
Ciudad Real (spanyol)-Velenje (szlovén) 18 ó (az első mérkőzésen: 31-23)

vasárnap:

Rhein-Neckar Löwen (német) - Valladolid (spanyol) 17:15 ó (az első mérkőzésen: 30-29)
THW Kiel (német)-FC Köbenhavn (dán) 19 ó (az első mérkőzésn: 33-31)

Állandó Tag
Állandó Tag
Mit szóltok a Barcelona-MKB Veszprém rangadóhoz? Jó meccs lesz az már biztos! Remélem a Veszprém ezt az akadályt is legyűri és tovább jut? amugy mikor lesz a meccs?

akoska57

Állandó Tag
Állandó Tag
egyetértek

Lassan nemzeti kincsünkké válik Görbicz Anita, a Györi ETO kézilabdás lánya. A képen egy rajongójával látható, egy mérkőzés előtt :

Sajnos egyetértek veled, mert a mai magyar kézilabda Görbicz nélkül, sajnos sokkal kevesebbet ér!!!:p

T

TH6777

Vendég
Mocsai Tamás ismét tagja a válogatott keretnek

Mocsai Lajos, a férfi válogatott szakmai igazgatója 18 fős keretet nevezett meg az április 16. és 18. között, Ózdon, Tiszaújvárosban és Miskolcon megrendezendő Pannon Kupára. Ismét tagja a keretnek Mocsai Tamás, míg ezúttal kimaradt a veszprémi Eklemovics Nikola, a hannoveri Puljezevics Nenad és a szegedi Zubai Szabolcs.

Mocsai Lajos keretéből kiderül, hogy visszatér a válogatottságot korábban az Eb előtt lemondó fia, a Lemgóban szereplő Mocsai Tamás. A jobbátlövő posztján viszont továbbra is hiányzik a névsorból Nagy László, aki korábban a Nemzeti Sport kérdésére úgy válaszolt, hogy a Bajnokok Ligája négyes döntőjéig csak a klubjára kíván koncentrálni (már persze, ha az MKB Veszprém nem állja a Barcelona útját a negyeddöntőben…).​

A behívottak között ezúttal nem szerepel a veszprémi Eklemovics Nikola (Mocsai Lajos az irányító
poszton Lékai Mátét is ki szeretné próbálni), valamint a januári Eb-n még résztvevő hannoveri Puljezevics Nenad és a szegedi Zubai Szabolcs. A Spanyolországban szereplő Törő Szabolcs – aki klubkötelezettsége miatt marad távol – helyén pedig a Tatabányával a napokban hosszabbító Halász Máté szerepel.
A négycsapatos tornán a mieink sorrendben Görögországgal, Szlovákiával és Lengyelországgal találkoznak.

A PANNON KUPÁRA KÉSZÜLŐ MAGYAR VÁLOGATOTT
KERET

Kapusok: FAZEKAS Nándor (MKB Veszprém KC), LISZKAI Szilveszter (Pick Szeged), MIKLER Roland (Dunaferr SE)

Jobbszélsők: GULYÁS Péter (MKB Veszprém KC), IVÁNCSIK Tamás (MKB Veszprém KC)

Jobbátlövők: KRIVOKAPICS Milorad (Pick Szeged), LALUSKA Balázs (RK Cimos Koper, szlovén), MOCSAI Tamás (TBV Lemgo, német)

Irányítók: CSÁSZÁR Gábor (Chambéry Savoie HB, francia), LÉKAI Máté (PLER KC), NAGY Kornél (Dunaferr SE)

Beállók: GÁL Gyula (HC Croatia O. Zagreb, horvát), SCHUCH Timuzsin (HCM Constanta, román)

Balátlövők: ILYÉS Ferenc (TBV Lemgo, német), KATZIRZ Dávid (Pick Szeged), PUTICS Barna (GWD Minden, német)

Balszélsők: HALÁSZ Máté (Tatabánya Carbonex KC), IVÁNCSIK Gergő (MKB Veszprém KC)

A PANNON KUPA PROGRAMJA 2010. április 16. (péntek), ÓZD (Városi Sportcsarnok, Brassói út 1.)15.45: Szlovákia–Lengyelország18.00:

Magyarország–Görögország2010. április 17. (szombat), TISZAÚJVÁROS (Tiszaújvárosi Sportcentrum, Teleki Blanka út 6.)12.00: Magyarország–Szlovákia14.15: Lengyelország–Görögország

2010. április 18. (vasárnap), MISKOLC (Generali Aréna, Görgey utca 19.)09.30: Görögország–Szlovákia11.55: Magyarország–Lengyelország​

T

TH6777

Vendég
Női kézilabda NB I: egymillió forintot kap a legnépszerűbb együttes!

Az Arany Ászok a napokban együttműködést írt alá a Magyar Kézilabda Szövetséggel, most pedig, az együttműködési szerződésen felül a fogyasztóit, a szurkolókat is bevonja a támogatásba.

Az Arany Ászok április 8-ától kezdődően szurkolói játékot hirdet a kézilabdarajongók számára, melynek keretében a kijelölt boltokban és vendéglátóipari egységekben Arany Ászokot vásárlók szavazhatnak kedvenc NB I-es női kézilabdacsapatukra.​

Annak az egyesületnek, amelyre a játék egy hónapja alatt a legtöbb szavazat érkezik, 1.000.000 forintot adományoz az Arany Ászok.

A 12 hazai NB I-es női kézilabdacsapat közül az kapja meg a támogatást, amelynek városában (budapesti csapatok esetében pedig kerületében) a legtöbb szavazat érkezik. Az Arany Ászok a támogatást a szurkolókkal együtt személyesen adja majd át a győztes egyesületnek, emellett pedig a szavazók között naponta 100 darab szurkolói labdát sorsolnak ki a játék teljes időtartama alatt.​

A sörmárka és a kézilabda összekapcsolódásának, valamint a szurkolói játék népszerűsítésében Görbicz Anita, válogatott kézilabdázó, a Győri Audi ETO KC játékosa is szerepet vállalt.​

„Nekem mindenem a kézilabda, imádok játszani – különösen teltházas mérkőzéseket, hiszen a szurkolók óriási erőt adnak. Azért is vállaltam el örömmel az Arany Ászok felkérését a kampányban való részvételre, mert tetszik a gondolat, miszerint a szurkolók munkája is elismerést érdemel" – mondta Görbicz Anita.​

T

TH6777

Vendég

Véget érhet Zácsik Szandra szezonja

Zácsik: Amennyiben megoperálnak, több hónapot ki kell hagynom.

A fiatal játékos a Krim Ljubljana larviki Bajnokok Ligája-mérkőzésén sérült meg.

Vállsérülése miatt kihagyta a magyar válogatott Svédország elleni Eb-selejtezőit Zácsik Szandra (fotó), és mint kiderült, sajnos még hetekig, vagy akár hónapokig harcképtelen marad az átlövő.

A fiatal játékos a Krim Ljubljana larviki BL-mérkőzésén sérült meg, és mivel még hetekkel a találkozó után is fájlalta a vállát, Magyarországon MR-vizsgálatnak vetette alá magát.

- Pénteken sor került a vizsgálatra, és az eredmény sajnos nem sok jóval kecsegtet - mondta csalódott hangon Zácsik Szandra. - A vállam továbbra is be van gyulladva, az ízületben pedig folyadék és ciszta található, valamint egy porcdarab is leszakadt. Pavlik doktor tanácsára négy hétig gyógytornára járok, ami ha nem hoz eredményt, akkor nem kerülhetem el a műtétet. Amennyiben megoperálnak, úgy több hónapot ki kell hagynom, és valószínűleg nem lehetek ott a nyári junior világbajnokságon sem.​

T

TH6777

Vendég

A PLER küzdött, de nem bírt a Veszprémmel

Az MKB Veszprém 32–22-re győzött a PLER ellen a férfi kézilabda Magyar Kupa balatonfüredi elődöntőjében.

„Megtiszteltetés, hogy a Veszprémmel vívhatjuk az elődöntőt, s esélytelenként is szeretnénk jól játszani. Nekünk a harmadik hely a reális cél" – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Zsembery Tamás, a PLER szakosztályvezetője a címvédő MKB elleni Magyar Kupa elődöntőről.

Az már a péntek délutáni meccs első perceiben kiderült, hogy a PLER játékosai valóban nem adják könnyen a bőrüket: remekül kezdték a mérkőzést, és ezzel alaposan meglepték a Veszprémet. A pestszentlőrinciek szerezték az első két találatot, míg az első MKB első góljára az ötödik percig kellett várni.
A folytatásban is a PLER vezetett, hol kettő, hol három góllal, és ebben hatalmas szerepe volt a fővárosiak remek formában védő kapusának, Paul Teodornak. A Veszprém futott az eredmény után, egészen a 16. percig, amikor is Iváncsik Tamás 8–8-ra alakította az állást, majd Ivan Lapcsevics gólja után már a bajnok vezetett.
A PLER egy ideig még tartotta magát, de 12–9-es veszprémi vezetés után „átszakadt a gát", és a jóval esélyesebb MKB szinte átgázolt ellenfelén, hatgólos előnyt szerezve. A félidő utolsó perceiben a fővárosiak faragtak egy gólt a hátrányukból, így 18–13-as veszprémi vezetéssel kezdődött a második játékrész.
A szünet szemmel láthatóan jót tett a PLER-nek (persze az is lehet, hogy a címvédő zökkent ki a ritmusból): a pestszentlőrinciek egyre feljebb zárkóztak, és a félidő felére egygólosra csökkentették a különbséget (21–22). A Veszprém azonban nem engedte tovább riválisát, és néhány perccel később, Marko Vujin hetesét követően már ismét megnyugtató, négygólos volt az előnye.
Az utolsó tíz percben már nem forgott veszélyben a Veszprém továbbjutása, csak a különbség volt kérdéses. A jóval esélyesebb címvédő végül 32–22-re győzött, a fináléban pedig a Pick-Szeged–Balatonfüred párharc győztesével találkozik majd.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA ELŐDÖNTŐ

PLER KC–MKB VESZPRÉM KC 22–32 (13–18)Balatonfüred, 1000 néző. V: Herceg, Wiedermann

VESZPRÉM: Fazekas – IVÁNCSIK T. 5, Terzics 4 (2), LUSNYIKOV 1, LAPCSEVICS 2, SULICS 5, Iváncsik G. 5 (1). Cs: Vilovszki 1, Gulyás 1, Sesum 1, PÉREZ 4, Eklemovics 1, Vujin 2 (2). Vezetőedző: Mocsai Lajos

PLER: PAUL – Rév 3, BALOGH Zs. 5, Lékai 1, Lendvay 1, Pordán 1, Bakos Gy. 2. Cs: NOVÁK (kapus), KUPI 2, Korsós 2, Székely, Forgács 1, Munkácsi 3, Tóth J. 1.
Vezetőedző: Adorján Gábor

Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–1. 10. p.: 6–3. 15. p.: 8–5. 18. p.: 8–11. 23. p.: 9–15. 36. p.: 16–19. 45. p.: 21–22. 53. p.: 21–27. 57. p.: 22–30

A Balatonfüred négy góllal kapott ki

A délutáni elődöntőn a Veszprém tíz góllal nyert a PLER ellen.

A szegediek a házigazda Balatonfüreddel csaptak össze a második elődöntőben, s a szünetben már hat góllal vezettek. A második játékrészben a balatonfürediek faragtak a hátrányon, ez azonban csak a tisztes, négygólos vereséghez volt elég.

Férfi kézilabda Magyar Kupa, elődöntő

Balatonfüred-Szeged 22-26 (9-14)

Tomori a Ferencvárosban folytatja!

Kökény Bea: Az volt a célunk, hogy komoly átlövőt igazoljunk le.

Péntek reggel rögtön a szerződés aláírás után csatlakozott a népligeti csapathoz Tomori Zsuzsanna, aki egy éves szerződést kötött a jelentős megújulás előtt álló Ferencvárossal.

„Azok közül, akiket meg lehetett szerezni, ő volt torony magasan a legjobb játékos jelenleg a hazai piacon. Mind védekezésben, mind támadásban vitathatatlanul fontos erősítést jelent a csapat számára” – szögezte le Elek Gábor a sajtótájékoztatón.

„Bár volt sok ajánlatom - külföldről és az országon belülről is egyaránt, végül a Fradit, láttam a legjobb választásnak” – fogalmazott Tomori Zsuzsa (a képen). A csapat új átlövője hozzátette, „szeretnék nemzetközi porondon is szereplő, erős csapatban játszani, ahol sok lehetőséget kapok a pályán is. Mindemellett tetszik a Fradiban most jelen levő fiatalos lendület, a következő pár év célkitűzései. Remélem, hogy ebben tudok segíteni és bele tudok illeszkedni az elképzelésekbe.”

Igazolásával kapcsolatban Kökény Bea, a klub ügyvezetője elmondta, „Az volt a célunk, hogy komoly átlövőt igazoljunk a csapatba, és úgy gondolom, hogy ez sikerült. Innentől a cél, hogy a következő évben dobogóra álljunk és a nemzetközi kupában minél előrébb végezzünk”.

„Már a mai naptól a csapattal edz” – folytatta a Ferencváros edzője. „Összesen hat olyan hét áll előttünk, amikor az edzésmunkában már aktívan részt vesz, de a találkozókon még nem szerepelhet. Ez idő alatt egyértelmű, hogy lesznek nehézségek. Ám köszönhetően ennek az időszaknak, sok taktikai megoldást és általunk használt eszközt megismerhet, így nem ismeretlenül kell elkezdenünk a nyári felkészülést” – jelentette ki Elek Gábor.

Tomori hozzátette, ez számára is több szempontból jó. „Egyrészt be tudok illeszkedni, a nyári felkészülés előtt el tudom sajátítani a taktikai megoldásokat, össze tudok szokni a csapattal, így ezzel nem megy el a nyári időszak. Másrészt pedig így lehetőségem van, hogy a május végi válogatott összetartásnál esélyem legyen Mátéfi Eszter csapatába bekerülni”.

„Remélem, hogy jól fognak fogadni a szurkolók” – bizakodott a sajtótájékoztató előtt a válogatott átlövő. Ahogy fogalmazott, „mindent el fogok követni azért, hogy a Fradi jó eredményeket érjen el velem együtt, és úgy gondolom, hogy ebben a csapat körüli szurkolók is segítségemre tudnak lenni. Bízok benne, hogy nem ellenem, hanem mellettem lesznek ők is”.

Véleményét Elek Gábor is osztotta: „egyértelműen bízok a pozitív szurkolói fogadtatásban. Azt mindenki tudja, hogy erősítenünk kell a jelenlegi csapatot, és Tomori érkezésével sikerült egy BL-döntős, többszörös magyar bajnok és válogatott átlövőt igazolunk. Bízok benne, hogy a szurkolóink épp olyan nagy szeretettel és örömmel fogadják majd, ahogy mi”.

Kökény Bea hozzátette még, hogy „bár kicsit tart Zsuzsi attól, hogy hogyan fogják fogadni a szurkolók, de remélem, hamar megszeretik őt”. Ahogy fogalmazott, „szerintem egy játékost a pályán mutatott teljesítménye alapján kell megítélni. Emellett bízok benne, hogy a Fradi család gyorsan befogadja, és értékes tagja lesz a csapat körül lévő családnak”.

(Forrás: FTC Kézilabda)

Görbicz: Nagyon várom a Valcea elleni meccset!

Az iránytón nem múlik a szereplése

A sérüléséből felépült Görbicz Anita hét góllal tért vissza a Győri Audi csapatába és a vasárnapi Bajnokok Ligája-elődöntőn is játszani szeretne.

Az alapszakaszt pontveszteség nélkül megnyerő Győri Audi ETO KC győzelemmel kezdte a bajnokság rájátszását is. Konkoly Csaba együttese a visszatérő Görbicz Anitával (fotó) a csapatban nyolc góllal verte a Békéscsabát. A válogatott irányító vasárnap az Oltchim Valcea elleni Bajnokok Ligája-elődöntőn is pályára lépne a zöld-fehér csapatban.

- Nagyon jó volt újra pályán lenni, a lábam jól bírta a terhelést - nyilatkozta a Békéscsaba elleni győzelem után Görbicz. - Az elején egy kicsit nehéz volt felvenni a ritmust, érződött a kihagyás, de úgy gondolom, ahogyan telt az idő, úgy lendültem formába. Nagyon várom a Valcea elleni meccset, rajtam biztosan nem múlik, hogy ott is a csapatban legyek.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés:

Győri Audi ETO KC-Oltchim Valcea, Győr, április 11., 17.15

Mocsai Tamás igen, Nagy László nem!

Mocsai Lajos keretet hirdetett!

A magyar férfi kézilabda válogatott szakmai igazgatója, Mocsai Lajos 18 játékost hívott meg az április 16-18. között Ózdon, Tiszaújvárosban és Miskolcon megrendezésre kerülő Pannon Kupára.

Mocsai Lajos kísérleti jellegű keretet hívott össze a Pannon Kupára, a januári ausztriai Európa-bajnokságon szereplők közül ezúttal hiányzik Eklemovics Nikola, Puljezevics Nenad, az orrsérüléssel bajlódó Zubai Szabolcs és a klubkötelezettségei miatt távol maradó Törő Szabolcs is.

Meghívót kapott viszont a szakmai igazgató fia, Mocsai Tamás (fotó), aki korábban jelezte, hogy ismét szívesen magára húzná a válogatott mezt. Nagy László sorsa továbbra is kérdéses, a Barcelona sztárja klubcsapata Bajnokok Ligája-szereplésének vége után ígért döntést.

A keret április 12-én találkozik Veszprémben, majd a Pannon Kupa következik, ahol a mieink sorrendben Görögországgal, Szlovákiával és Lengyelországgal találkoznak majd.

A férfi kézilabda válogatott kerete

Kapusok:

Fazekas Nándor (Veszprém), Liszkai Szilveszter (Szeged), Mikler Roland (Dunaferr)
Jobbszélsők:
Gulyás Péter (Veszprém), Iváncsik Tamás (Veszprém)
Jobbátlövők:
Milorad Krivokapics (Szeged), Laluska Balázs (Cimos Koper), Mocsai Tamás (Lemgo)
Irányítók:
Császár Gábor (Chambéry), Lékai Máté (PLER), Nagy Kornél (Dunaferr)
Beállók:
Gál Gyula (Croatia Zagreb), Schuch Timuzsin (Constanta)
Balátlövők:
Ilyés Ferenc (Lemgo), Katzirz Dávid (Szeged), Putics Barna (Minden)
Balszélsők:
Halász Máté (Tatabánya), Iváncsik Gergő (Veszprém)

2010. 04. 10. 15.44

A házigazda Balatonfüred lett a harmadik a férfi kézilabda Magyar Kupában, miután a négyesdöntő szombati bronzmérkőzésén hatalmas csatában büntetőkkel legyőzte a PLER együttesét.

Vendég
Férfi kézilabda MK: hatalmas csatában győzött a Veszprém!

A Szeged a mérkőzés nagy részében uralta a játékot a Veszprém ellen a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjében, de az MKB egyenlített, majd Fazekas Nándor nagyszerű védéseivel hetesekkel megnyerte a finálét.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA DÖNTŐ

MKB Veszprém–Pick-Szeged 30–28 (12–14, 27–27) – hétméteresekkel

T

TH6777

Vendég

Női kézilabda BL: hatgólos előnyt szerzett a Viborg a Larvik ellen

A címvédő dán Viborg hazai pályán hatgólos előnyt szerzett a norvég Larvik ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén.

A visszavágót a jövő hétvégén rendezik, a másik ágon a Győri Audi ETO és a román Valcea vasárnap 17.15-kor találkozik.