Keresztszemes mintak,gobelinek es egyeb kezimunkak kivarrva 2012-2013-2014-2015-2016-2017-2018

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
nagyon szép lett! hogy csináltad? berácsoztad vagy szemmértékes vagy kivarrtad xszemes anyagon körbevágtad és úgy varrtad fel?

Vagy a pólóra rögzítesz egy teljesen átlagos keresztszemes anygot, rávarrod a mintát, és utána kifejted az aidát, vagy hímzővásznat alóla. Én ez utóbbit szoktam művelni, mert sokkal ólcsóbb, és erre el tudom használni a nagyobb képekből leeső dirib-darab anyagokat.
 
:dr_4: Ez egy mesehős, ez a neve és egy sárkány. Kicsi még az az unokaöcsi meg unokahugi.:rohog:
Upppsz. Lebuktam. De rosszul is vagyok összerakva, soha nem nézek ilyen rajzfilmet, akármilyen gáz is a hozzáállásom, szégyellem is magam. :) Valószínűleg az egyetlen lehetek ezek szerint, még ilyen réginek számítókat sem láttam, mint a Madagaszkár... vagy mi is a címe?, vagy Jégkorszak. Sőt, jobbat mondok, soha nem láttam a Shreket, és nem is fogom megnézni. :) úgyhogy na, tényleg. Nálam megállt az élet a Futrinka utca meg a Mézga család között, de ha rajtam múlna a világ sora, ezeket sem nézhetnék meg a gyerekek.

Sőt, még borzasztóbbat mondok az ÉRTŐ (= korban hasonló) közönségnek. Egyik nap álltam a postán néhány fős tömegben, megszólalt a postás mobilja, az egyetlen voltam, aki hangosan fel"kacagtam", nem szépen, :D , mert a KÓRHÁZ A VÁROS SZÉLÉN-nek a zenéje volt, nyihahahahahahahaaaa. A többiek meg értetlenül néztek rám, hát ennek meg mi a baja. :D
 
Upppsz. Lebuktam. De rosszul is vagyok összerakva, soha nem nézek ilyen rajzfilmet, akármilyen gáz is a hozzáállásom, szégyellem is magam. :) Valószínűleg az egyetlen lehetek ezek szerint, még ilyen réginek számítókat sem láttam, mint a Madagaszkár... vagy mi is a címe?, vagy Jégkorszak. Sőt, jobbat mondok, soha nem láttam a Shreket, és nem is fogom megnézni. :) úgyhogy na, tényleg. Nálam megállt az élet a Futrinka utca meg a Mézga család között, de ha rajtam múlna a világ sora, ezeket sem nézhetnék meg a gyerekek.

Sőt, még borzasztóbbat mondok az ÉRTŐ (= korban hasonló) közönségnek. Egyik nap álltam a postán néhány fős tömegben, megszólalt a postás mobilja, az egyetlen voltam, aki hangosan fel"kacagtam", nem szépen, :D , mert a KÓRHÁZ A VÁROS SZÉLÉN-nek a zenéje volt, nyihahahahahahahaaaa. A többiek meg értetlenül néztek rám, hát ennek meg mi a baja. :D
Kár, hogy csak egy tetszik nyomható...
És a többi film, meg rajzfilm..anno...És hétfőn kibírtuk adásszünettel együtt, nem volt más választásunk. Még most is dobban a szívünk a régi műsorok egy részének láttán.A csengő hangokat szerintem itt azért többen is felismernénk. Én is szívesen nosztalgiázok.
 
Vagy a pólóra rögzítesz egy teljesen átlagos keresztszemes anygot, rávarrod a mintát, és utána kifejted az aidát, vagy hímzővásznat alóla. Én ez utóbbit szoktam művelni, mert sokkal ólcsóbb, és erre el tudom használni a nagyobb képekből leeső dirib-darab anyagokat.

Ó Betti, ez nekem sem újdonság, hímeztem a pólómra egy hímzős macskát, de csak körbe tudtam vágni, mert az Aida ragaszkodott a helyéhez.:(
Szóval van egy hajléktalan bűn ronda macsekom.:rohog:
Te viszont ügyes vagy!:cool:
 
ha egy kisgyereket teljesen eltiltasz a meséktől az se jó mert a közösségben azért fogják esetleg kicsúfolni netán kirekeszteni mert azt se tudja mi az. nálunk tv nincs, de néha nézhet mesét, pl Pampalini, Jamie és a Csodalámpa, de épp ez a sárkányos is megvan a Fületlennel, elég pörgős mese néhol, de aranyos. Szóval ebben is meg kell találni az arany középutat szerintem mint mindenben tudod Buddha is ment egyik szélsőségtől a másikig aztán rájött hogy középen van az igazság.
én is hímeztem pl Kisvakondot meg Miki egeret, de az sosem lesz kész teljesen :dr_64: de ha mégis majd lefotózom, de ez a kis pólóra való hímzés nagyon jó ötlet! nekem is vannak ilyen kis anyagdarabok, legalább fel tudom használni ügyes vagy!
 
Utoljára módosítva:
Ó Betti, ez nekem sem újdonság, hímeztem a pólómra egy hímzős macskát, de csak körbe tudtam vágni, mert az Aida ragaszkodott a helyéhez.:(
Szóval van egy hajléktalan bűn ronda macsekom.:rohog:
Te viszont ügyes vagy!:cool:

Az anyagokban is van különbség. Van amit nehezebb szétszedni, én a hubert vászonnal kínlódtam.

Fejtés után kicsit nekem is laza szokott lenni, de mosás után összeugrik egy kicsit a fonal. Persze ha sok a kontúr én is kínlódok, de most nagyon figyeltem hogy a félszemeknél, kontúroknál se szúrjam át a szálakat. így könnyebben fejtettem mint vártam.
 
Karácsonyi tányéralátét amit ajándékba készítettem,de csak holnap fogom odaadni.Az almás pitét ma sütöttem a családomnak.A River Ramblert kezdtem el hímezni.Linda hímzővászonra 2x2 szállal.Nekem ez a kedvencem,mert annyira jó rá hímezni!
 

Csatolások

  • P1010339.JPG
    P1010339.JPG
    1.7 MB · Olvasás: 88
  • P1010341.JPG
    P1010341.JPG
    1.6 MB · Olvasás: 76
  • river4.jpg
    river4.jpg
    267.5 KB · Olvasás: 76
Utoljára módosítva:
Nagyon szép az alátét!
A madár meg iszonyú édes, imádom a szürke gémet (is), annyira jó feje és testtartása van.
Hol lehet megtalálni a mintát?
Köszi!

Karácsonyi tányéralátét amit ajándékba készítettem,de csak holnap fogom odaadni.Az almás pitét ma sütöttem a családomnak.A River Ramblert kezdtem el hímezni.
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére