Mága Zoltán-A királyok hegedűse

Nagyon szeretem Maga Zoltant. Kivalo tehetseg.

A Monti csardas a kedvencem.

Ja, meg az V. magyar tanc. De csak a Muveszur eloadasaban!!!
 
Na igen, Mága Zoltán tényleg csodás művész.

S valóban nem felejtette el,hogy honnan jött. Amikor a vörösiszap katasztrófa volt, akkor is segített.

Egyszer volt alkalmam személyesen is találkozni vele, emberileg is szimpatikus, szerény, s igazán közvetlen egyéniség.

Egyszóval nagyon szeretem őt.
 
Egyetértek az előttem szólóval. És egy kicsit megdöbbentem, amikor az otthonáról láttam felvételeket - aranyozott stukkoktól kezdve...Nekem ez a fajta csillogás már talmi, hamis - úgyanúgy,ahogy az arab hercegek és királyok jóléte, akiknek ő a hegedűse...
 
Cigány vagyok, de ebben az emberben van valami ami irritál. Természetesen tagadhatatlan a munkássága, de egyszerűen ellenszenves volt az a fajta gazdagság amit a Hal a tortánba mutatott. Túl sok....
 
Jobb lenne ha a munkait munkassagat mutatnank be es nem a tetszesunket irnank meg.
 
A hegedű királya

Mága Zoltán hegedül...

M%C3%A1ga-Zolt%C3%A1n.jpg


Mága Zoltán
Lucio Dalla

Mága Zoltán hegedű művésznek, mint nemes embernek csak tisztelettel tudok adózni.
Üdv.érdeklödő
 
Úgy érzem, hogy ismét azt akarják igazolni, hogy "ugye annak ellenére, hogy ......- és itt behelyettesíthető minden kisebbségi hovatartozás - milyen tehetséges. Szerintem tehetséges, mert tehetségesnek született!!!!! Persze sikerült ezzel kitűnnie. Sok tehetségnek ez nem adatik meg különböző okok miatt. De az élet nem mindig igazságos. Ennek viszont nem a kisebbségek az okai.
 
Nagyon tehetséges embernek tartom, szeretem hallgatni a "játékát"! Átéléssel szólaltatja meg a hangszerét.
 
Prima Primissima Díj

Prima Primissima Díj

maga_prima_primissima1323035553.jpg

Mága Zoltán hegedűművész közönségdíjat kapott

Mága Zoltán hegedűművész 1975. február 19-én született Szolnokon. Zenéje egyedien ötvözi a komoly-, a nép-, a könnyű- és a cigányzenét. A nemzetközileg is elismert budapesti újévi koncert megálmodója, házigazdája. Virtuozitásával hercegeket, közjogi méltóságokat, hollywoodi sztárokat bűvölt el. 2011-ben XVI. Benedek pápa meghívására a Vatikánban játszott. Nevéhez fűződik a Magyarországon és a határokon túl élő rászorulók megsegítését szolgáló 100 templomi koncertsorozat. Jótékonysági tevékenységéért máltai lovaggá avatták és átvehette a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét is.
 
Sok-sok Mágára lenne igény

"A művészeteben mindig nagy esemény, ha új csillag tűnik fel. Nem mindennapi jelenség ez! Azt jelenti, hogy született valaki - író, költő, színész, zenész -, aki többet, valami kivételeset tud, és aki tehetségével tartósan el tudja varázsolni az ő közönségét. Ilyen fiatal csillag Mága Zoltán."

(Szinetár Miklós)




Mága Zoltán - hegedűművész


Szolnok, 1974. február 19.

Zenéjében a komolyzenét, cigányzenét és a popzenét vegyíti.

Zenészcsaládba született. Hatévesen kapta első hegedűjét, tizenkét évesen már a Rajkó Zenekar prímása volt. 1996-ban Budapest Gipsy Band néven együttest alapított. 2000-ben kezdett fellépni a magyar Moulin Rougeban, aminek 2003-ig művészeti vezetője is lett. Rengeteget koncertezik külföldön.

Számos jótékony célú kezdeményezést támogat, az Aranyhegedű Alapítvány alapítója, kuratóriumi elnöke.

Díjak, kitüntetések

* Mexikói Világzenei Fesztivál közönségdíja (2003)
* Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztje (2004)
* Kisebbségekért Díj (2005)
* A vizek kártételei elleni védekezésért érdemérem (2006)
* Európa-díj (2007)
* Sovereign Order Of Saint John Of Jerusalem Máltai Lovagrend
Becsületrend Nagykeresztje (2007)
* Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje (2007)
* Magyar országgyűlés ezüst emlékérme (2007)
* Budapesti Operettszínház örökös tagja (2007)
* Budapestért Díj (2009)
* Közép-Magyarország Pest megyei Príma-díj, előadóművész
kategória (2009)​

Sok-sok Mágára lenne szükség, és akkor rohamosan csökkenne a cigányokkal szembeni előítélet. Sajnos a hétköznapokban nagyon kevéssel találkozni.
 
Oldal tetejére