Mért éppen Calgary?

octavia34

Állandó Tag
Állandó Tag
Egy titkot arulok el:

beirod www.google.com aztan az image -re kattintasz.
Majd bepotyogod: calgary skate

oke, es most nyomsz egy entert es varsz <form> <td id="resultStats" align="right" nowrap="nowrap">[SIZE=-1] (0.31 seconds) [/SIZE]</td> <td>

es tatatataaaaaaa:
11,000 talalat
</td></form>
 

TrafficLight

Állandó Tag
Állandó Tag
Városok, ahol élni szeretnénk

Megrögzött városlakók, elkötelezett városlátogatók és kozmopoliták figyelem: Íme a világ 25 legurbánusabb városa, amelynek toplistáját nem befolyásolta sem a szolgáltatások mennyisége, sem a lakosok száma, sem városok nagysága, sokkal inkább az innovatív elemek kerültek a középpontba.

A világ leginkább letisztult városait két kivétellel a földgolyó északi féltekéjén helyezkednek el. A kontinensek versenyében Európa viszi a pálmát 11 várossal, míg Amerika 10, Ausztrália 2, Ázsia pedig 3 díjazottal szerepel a 25-ös listán.
A tekintélyes Forbes magazin nem magyarázta Sanghai, Tokió, és Hong-Kong mellőzését, de szakemberek szerint, jóllehet ezek a megapoliszok fejlett infrastruktúrával rendelkeznek, igen csekély mértékben áldoznak a környezetvédelemre.

Fókuszban az oktatás, a környezetvédelem és a kereskedelem

Mit is értenek a szakemberek a letisztultságon? A listát összeállító Mercer tanácsadó cég a megtermelt javakból hátra maradt hulladékok újrahasznosításának mértéke, az oktatási intézmények száma, a tömegközlekedési hálózatok fejlettsége, és a csúcstechnológia térnyerése nyomán betelepült nemzetközi cégek száma alapján határozták meg az eredményeket. A 300 megvizsgált város "jómódúságát" tehát legkevésbé sem a városlakók megkeresett jövedelmek függvényében, vagy az idegenforgalom fejlettségében határozták meg.

A top 25-ben szereplő városok bravúrja tulajodképpen az, hogy erősen iparosodott mivoltuk ellenére a sikerágazatok profitjából jelentős összegeket fordítanak a környezetszennyezés visszaszorítására, az oktatás színvonalára és a magas vásárlóerő szinten tartására.

Mindezek figyelembevételével a kanadai Calgary városa kapta a megtisztelő első helyezést, őt követi Honolulu, Helsinki, Ottawa, Minneapolis, Oslo, Stockholm, Zürich, Katsuyama, (Japán) Bern, Montreal, Vancouver, Boston, Lexington, (USA) Pittsburg, Nürnberg, Genf Auckland, Wellington, Dublin, Amszterdam, Torontó, Lyon, Koppenhága, Kobe, (Japán) és Omuta (Japán)

Calgary, Honolulu, Helsinki
A világ leginkább élhető városa egy igazi préri tartomány, Alberta fővárosa, ahol a mai napig sokan foglalkoznak marhakereskedelemmel. Itt forgatják és fotózzák az összes cowboyos cigaretta reklámot, és összességében ez a város egész Kanada éléskamrája.

Lakosainak száma alig éri el az egymillió főt, s ez az ország egyik legdinamikusabban fejlődő városa, amely az elmúlt évszázadban Kanada és a régió egyik vezető olaj és gázkitermelő városaként vált ismertté. Manapság sport és kulturális rendezvényei kapcsán egyre több turista is ellátogat ide.

A második helyezett Honolulu egy valódi turistaparadicsom, virágzó könnyűiparral és kiváló buszhálózattal. A tömegközlekedés olyan magas színvonalon üzemel, hogy nemcsak a turisták, de még az Amerikai Tömegközlekedési Társaság (APTA) is példaértékűnek tartja a Honoluluban bevett szokásokat.

A harmadik helyezett Helsinki pedig minden kétséget kizáróan a jövő városa. Modern építészete, a cutting edge dizájn és high-tech nemzetközi szintű ismertséget kölcsönöz a városnak.

Ottawa, Minneapolis, Oslo, Stockholm
A dobogóról épphogy leszorult "versenyzők" szintén világklasszisok a maguk nemében. A kanadai fővárosban többnyire a kormányzati és az üzleti élet koncentrálódik, egy nyugodt, barátságos környezetbe ágyazva. A várost fejlettsége okán gyakran nevezik az észak szilícium völgyének is.

Prince szülővárosa Minneapolis, erősen építi nagyvárosi imázsát, miközben valójában alig 400 ezer lakos él itt. A turisták elismerését elsősorban a kiterjedt biciklis úthálózat vívta ki.

A szolgáltatások magas színvonala hozta Oslo és Stockholm számára is a sikert. Kiváló éttermek, megbízható kisiparosok, városi kellem, s a mindezt megneszelő turisták és üzletemberek erősítik a két skandináv város innovatív jellegét.

Zürich, Bern, Katsuyama
Zürich, Bern, és a többi svájci város soha nem hoz meglepetést az ilyen jellegű felmérések során. Svájc az egyik mintaország a jólét, a tolerancia tekintetében, de ugyanilyen sikereket könyvelhet el az üzleti életben, a pénzügyekben, és a kultúrában. Svájc közismerten a világ legélhetőbb országai közé tartozik, Norvégiával és Kanadával együtt.

Katsuyama Japánban, Fukoki megyében található aprócska, alig 30 ezres lakosú kisváros, amelyet 1954-ben alapítottak. Az ázsiai térség ismert síparadicsoma, amely rengeteg turistát vonzz, nemcsak a kiváló természeti adottságok miatt, hanem az ultramodern infrastruktúra okán is kapta előkelő helyezését a Forbes listáján.

Genf, Nürnberg, Auckland
Montreal, Vancouver, Lexington és Pittsburg után ismét európai helyek következnek a világ innovatív városainak huszonötös toplistáján.

Nürnberg sikerét az olyan nagyvállalatok jelenléte hozta, mint amilyen a Siemens, amely nemcsak világszínvonalú kutatásfejlesztéseket végez, de több ezer embernek nyújt kiváló munka körülményeket.

Csakúgy, mint Genf, amely Svájc második legnagyobb városa a híres és gyönyörű tó partján. A rendezett parkok, a takaros utcák, a jó levegő óriási vonzerővel bír a turisták körében. A tisztaság és rend szeretete mellett, Genf egyik legjellemzőbb tulajdonsága, hogy a környezetvédelmi előírások szigorú betartására sarkallja minden lakóját. Ennek értelmében a tömegközlekedési eszközök közül a legnépszerűbbek és a legnagyobb hálózattal rendelkező járatok a trolibuszok.

Aucklandban ezzel szemben meglehetősen kevés buszjárat létezik. Új-Zéland legnagyobb városában, az óceánparton inkább a kompok használatosak.

Dublin, Amszterdam, Torontó
A fapados járatok nagyban hozzájárultak számos európai város fellendüléséhez, így Dublinéhoz is. Jóllehet Írország már korábban is óriási bravúrokat vitt véghez gazdaságpolitikájában, közvetlen az Európai Unióba való belépését követően. Mint ismeretes Írországban a vállalatok egy részét jelképes összegért (1 dollárért) adták oda olyan befektetőknek, akik garantálni tudták a vállalat korszerűsítését és fejlesztését.

Írország húsz éve még szegény országnak számított, ma pedig megelőzi az egy főre eső GDP tekintetében a hagyományosan gazdagabb európai országokat is, mint például Franciaországot. Dublin azóta nemcsak sikeres gazdasági és pénzügyi központ lett, hanem féltve őrzött hagyományai, ősi kultúrája miatt a turisták egyik legkedveltebb európai célállomása is.

A toplista 21. helyezettje Amszterdam, ahol olyan multicégek tartják lendületben a várost, mint a Heineken és a Philips. Hasonlóan egy-két európai városhoz, Amszterdam belvárosából kitiltották az autókat, helyette pedig a hagyományos és jellegzetes biciklik a divatosak.

A bicikli, mint közlekedési eszköz és az ahhoz kapcsolódó iparágak (futárszolgálat, építőipar) legígéretesebb terve a torontói velocity ötlete. Az üvegfolyosós magasépítésű biciklisztráda környezetbarát, életmódjavító, modern, költséghatékony, és ami a legjobb: hogy tényleg van rá igény. A város fölött szinte lebegő biciklisztráda, összehasonlítva más tömegközlekedési lehetőségekkel, lényegesen csökkentené a zajhatásokat és környezetszennyezés esélyét, ezért a Velocity terve a kanadai környezetvédők álmainak netovábbja. A felmérések szerint Észak -Amerika Amszterdamjában naponta 300-330 ezer ember ül nyeregbe, és ebből csaknem 160-200 ezer városi használja közlekedési eszközként a biciklit, vagyis ezzel jár munkába.

Lyon, Koppenhága, Kobe, Omuta
A 25-ös toplistát két európai és két ázsiai város zárja. Lyon a városlátogató turisták egyik kedvelt célpontja: tágas terei, megkapó épületei és remek konyhája miatt évente sok millióan keresik föl.

Lyon-hoz hasonlóan a dán fővárosban is sok a turista, akik különösen a jellegzetes "gyalogos város" hírnevében álló Koppenhágára kíváncsiak. A fejlett infrastruktúra hívószavára olyan beruházásokat ütöttek nyélbe a dánok, mint például az Oresund vagyis a Dániát Svédországgal összekötő kombinált köz és vasúti híd.

Maga a híd 7 845 m hosszú, ami a két part közötti távolság mintegy felét teszi ki. A maradékot a Peberholm nevű mesterséges sziget és az onnan a dán oldalra vezető alagút hidalja át.

A Japánban található Omuta aprócska kikötővárosa eddig szénbányászatáról volt híres, most azonban a hulladék-újrahasznosításban jeleskedik. Itt nem vittek véghez olyan gigantikus méretű beruházást, mint Kobéban, az addig csak heves földrengéseiről elhíresült másfélmilliós nagyvárosban.

Kobéban néhány éve adták át az utasforgalomnak azt a repülőteret, amely a világon nem elsőként ugyan, de a legdrágább beruházásként épült egy mesterséges szigetre.

A turisták és helyiek tömött buszokon érkeznek a reptérre gyönyörködni a városra, illetve az öbölre nyíló kilátásban. Kobe-ban, Japán hatodik legnagyobb városában, közel ötvenezer külföldi él és dolgozik és mintegy kétezer diák tanul.

Szabó Kata
[origo]

<!--[if gte vml 1]><v:shapetype id="_x0000_t75" coordsize="21600,21600" o:spt="75" o:preferrelative="t" path="m@4@5l@4@11@9@11@9@5xe" filled="f" stroked="f"> <v:stroke joinstyle="miter"/> <v:formulas> <v:f eqn="if lineDrawn pixelLineWidth 0"/> <v:f eqn="sum @0 1 0"/> <v:f eqn="sum 0 0 @1"/> <v:f eqn="prod @2 1 2"/> <v:f eqn="prod @3 21600 pixelWidth"/> <v:f eqn="prod @3 21600 pixelHeight"/> <v:f eqn="sum @0 0 1"/> <v:f eqn="prod @6 1 2"/> <v:f eqn="prod @7 21600 pixelWidth"/> <v:f eqn="sum @8 21600 0"/> <v:f eqn="prod @7 21600 pixelHeight"/> <v:f eqn="sum @10 21600 0"/> </v:formulas> <v:path o:extrusionok="f" gradientshapeok="t" o:connecttype="rect"/> <o:lock v:ext="edit" aspectratio="t"/> </v:shapetype><v:shape id="_x0000_i1025" type="#_x0000_t75" alt="" style='width:.75pt; height:.75pt'> <v:imagedata src="file:///C:\DOCUME~1\U80375\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_image001.gif" o:href="http://magazin.utazas.origo.hu/p/s.gif"/> </v:shape><![endif]--><!--[if !vml]--><!--[endif]--> http://magazin.utazas.origo.hu/archivum/20070427varosok.html
 

Ginger

Állandó Tag
Állandó Tag
Tudja valaki közületek, hogy lehet-e Calgaryban laktózmentes tejet kapni? A családomban több laktózéerzékeny személy is van akik persze nem szeretnének lemondani a tejről.
Itthon van laktózmentes tartós tej. Friss tejből nincs ilyen (legalábbis Magyarországon nincs). Az csak egy érdekesség, hogy a magyar lakosság kb. 10%-a laktózérzékeny, bár a többségük nem tud róla, hogy az.
 

Spanky

Állandó Tag
Állandó Tag
Calgary, Honolulu, Helsinki
A világ leginkább élhető városa egy igazi préri tartomány, Alberta fővárosa, ahol a mai napig sokan foglalkoznak marhakereskedelemmel. Itt forgatják és fotózzák az összes cowboyos cigaretta reklámot, és összességében ez a város egész Kanada éléskamrája.

Hogy ezt honan vettek?

Eloszor is, Calgary soha nem nyerte el a "vilag legelhetobb varosa" cimet.
Az iden az elso harom; 1, Zurich, 2, Genf es 3, Vancouver volt.

Masodszor, Calgary nem Alberta fovarosa.
Alberta fovarosa Edmonton. ;)
 

Hahalman

Állandó Tag
Állandó Tag
Ginger,

Amint Melitta emlitette, itt joforman minden erzekenysegre van kereskedelmi megoldas, hisz ez is egy piac, amit ki lehet aknazni...;)

Nyilvan kisebb telepuleseken szukebb az ilyen dolgok elerhetosege (pld. nem valoszinu hogy koser hust, 'echte' olasz fenyomagot, vagy szojatejfolt talalsz mondjuk egy videki Ontario kisvaros uzletenek a polcain), de egesz Kanada lakossaganak tobb mint 80%-a(!) osszesen 9 metropoliszban el (Toronto, Montreal, Vancouver, Ottawa/Hull, Edmonton, Calgary, Quebec, Hamilton, es Winnipeg), marpedig a piac is ehhez igazodik.

Torontoban pld. a hozzam legkozelebbi (es sajnos atlag-alatti) uzletben harom kulonbozo fajta tejalapu laktozmentes, es ket kulonbozo szoja-alapu laktozmentes tej kaphato, hogy a szoja-alapu tejfolrol, vajrol, kremsajtrol, stb. ne is beszeljek. A nagyvarosokban meg a legtobb pekseg is tejtermek nelkul kesziti a kenyeret, mert igy el tudja adni oket a vegetarianus/zsido/laktozerzekeny vasarloknak is. Emellett, mivel az azsiabol szarmazok etrendje sokkal kevesebb tejtermeket foglal magaba (es gyakoribb koztuk a laktozerzekenyseg), ahol pld. haromnal tobb kinai/koreai/japan/vietnami/stb. el egyutt, mar meg fogod talalni oket.:cool:
 

Rezso

Állandó Tag
Állandó Tag
Ha minden kotel szakad, akkor az allatkereskedesben talalsz macskatejet, ami szinten laktozmentes. :)
 

ilves

Állandó Tag
Állandó Tag
Hogy ezt honan vettek?

Eloszor is, Calgary soha nem nyerte el a "vilag legelhetobb varosa" cimet.
Az iden az elso harom; 1, Zurich, 2, Genf es 3, Vancouver volt.
A hivatkozott Forbes cikkben felallitott sorrend egy koztisztasagi/kornyezetvedelmi/egeszsegugyi sorrend ami az origo cikkeben valahogyan "letisztultsagga" es "elhetosege" valtozott. :confused:

Amugy erdekessegkeppen megemlitendo, hogy az ebben a kategoriaban listavezetonek kihozott Calgaryban igaz, hogy peldaul az LRT (HEV-szeruseg) 100%-ban del-Albertaban termelt szelenergiaval mukodik, ugyanakkor viszont Calgary tudtommal az egyetlen nagyobb kanadai varos ahol meg mindig nincs hivatalos "curbside recycling" program (2009-re igerik).

Masodszor, Calgary nem Alberta fovarosa.
Alberta fovarosa Edmonton. ;)
Hah, mar csak ez hianyzott az edmontoni kiSsebbrenduseg-erzesnek :)
 

Ginger

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Melitta, Hahalman és Rezso,
köszönöm az információkat! A macskatejen jót mulattam mert itthon már régóta gyanítjuk, hogy nagy üzleti fogásként a literes laktózmentes tejet töltik át mikroméretű flakonocskákba és árulják aranyárban Whiskas macskatejecske néven az állatkereskedésben. De persze, ha igaz amit ismerősünk állít, hogy Kanadában minden élelmiszert hajlamosak nagyobb kiszerelében árusítani, nos, akkor végül is az állatkereskedés is szóba jöhet, ha nincs elég kínai a városban ahhoz, hogy virágozzon a laktózmentes tejtermékek kereskedelme. De azért bízom benne, hogy Calgary ilyen szempontból képviseli a szükséges vásárlóerőt.
Mi a macskáinknak persze itthon Nagykovácsiban a literes kiszerelésű, emberek számára gyártott laktózmentes tejet szervírozzuk mert az állatkereskedésből ugyanez kb. a 4-5szörösébe jönne.
Még egyszer köszi az infót és a tippeket!!!
Mindnyájatoknak kellemes vasárnap délutánt kívánok Magyarországról
Ginger
 
Sziasztok!

Képzeljétek, szereztem egy állást Calgaryban és a feleségemmel már a repülőjegyekre várunk (amit a cég küld) és utazunk!
Kicsit félek, hogy mi lesz ott kint és lesznek e nyelvi nehézségeim, valamint a munkatársaim, hogy fognak viszonulni hozzám.

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan fogunk tudni Calgaryban jogosítványt szerezni, bankkártyát csináltatni? A bankban nem fognak akadékoskodni, vagy a cégtől kell majd igazolást szereznem? Hallottam még a PR kártyáról és a Health Card-ról - ezeket nekünk kell megszereznünk vagy ezt a leendő cégem adja ki?

Köszi a segítséget,
Norbi
 

Rezso

Állandó Tag
Állandó Tag
? Gratulalok, ritka dolog, hogy valaki kulfoldrol tud munkat szerezni, kulonosen ugy, hogy nem tudja, hogy lesznek-e nyelvi nehezsegei.

A PR kartyat es a Health Card-ot nektek kell megszereznetek.

Keszittess nemzetkozi jogositvanyt. Azt egy kresz vizsga meg egy gyakorlati vizsga utan be tudod cserelni rendes jogositvanyra.

A bakkartyat akkor tudod intezni, ha lesz mar SIN numbered.
 

fluevogi

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

Képzeljétek, szereztem egy állást Calgaryban és a feleségemmel már a repülőjegyekre várunk (amit a cég küld) és utazunk!
Kicsit félek, hogy mi lesz ott kint és lesznek e nyelvi nehézségeim, valamint a munkatársaim, hogy fognak viszonulni hozzám.

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan fogunk tudni Calgaryban jogosítványt szerezni, bankkártyát csináltatni? A bankban nem fognak akadékoskodni, vagy a cégtől kell majd igazolást szereznem? Hallottam még a PR kártyáról és a Health Card-ról - ezeket nekünk kell megszereznünk vagy ezt a leendő cégem adja ki?

Köszi a segítséget,
Norbi
Gratula a munkadhoz! Azert hiaba Alberta booming mint a fene es folyamatosan hoznak be munkavizummal is embereket. A munkahelyeden nem kell felni a hogy viszonyulnaktol, ugyanis mindenhol egeto szukseg van munkaerore. Egy jo munkaero nagyon nagy terhet vesz le az emberhiany miatt tulterhelt munkatarsak vallarol es a messiast latjak a dolgozok egy-egy uj emberben :)
A munkaajanlat megmutatasaval szvsz bankszamlat siman lehet nyitni.
Jogsit szerezni is konnyu felcsapod a yellowpages es beirod registry es szazasaval dobja ki a helyeket es sok hetvegen es este is nyitva.
Viszont az elso jogsihoz kell hozza lakcimigazolas. Jelenleg Calgaryban piszok nehez jo es megfizetheto alberletet talalni talalni, monduk fizutol fugg mi a megfizetheto :)
A heath card -t is magad kell intezzed egy formanyomtatvany kitoltese az alberta health weboldararol aztan majd postan kuldik.
A PR card-ot csak akkor kap valaki ha permanent resident. Nem irtad milyen statusszal josz ki , de ugy hangzik, mintha munkavizummal jonnel es nem mint bevandorlo. Ha ez igy van akkor neked PR card mint olyan nem lesz.
Sok sikert!
 
meló calgaryban

Szija Norbi,

és Neked hogy sikerült melót szerezi ha nem vagyok indiszkrét?
a férjemmel mi is oda készülünk, most adjuk be a papírokat..de melónk persze még nincs:)

üdv
Beja
 
Sziasztok!

Bocsánat a késői válaszért, de el voltunk foglalva az utazással, majd pedig Calgaryval. Köszönöm a tanácsokat. Most kezdek majd utánajárni a dolgoknak. Már 3 napot ledolgoztam, rengeteg jó élményem van. Mindenki segítőkész és kedves. Nem csak a cégnél, hanem az utcán is bárkit megkérdezhetek.

A melót úgy szereztem, hogy én már Magyarországon is ennek a cégnek dolgoztam. Könnyű volt így.

Ha bárki kijön, azt tudom javasolni, hogy Immigrant Status-t igényeljen. Én elkeféltem a dolgot, mert munkavállalási vízumot kértem és kaptam, de Immigrant Status-szal például a feleségem ingyen nyelviskolába járhatna. Pedig az IS-hez lett volna elegendő pontom. Még sok is.

Aki ki akar jönni, annak sok sikert kívánok hozzá.

Norbi
 

ilves

Állandó Tag
Állandó Tag
Ha bárki kijön, azt tudom javasolni, hogy Immigrant Status-t igényeljen. Én elkeféltem a dolgot, mert munkavállalási vízumot kértem és kaptam, de Immigrant Status-szal például a feleségem ingyen nyelviskolába járhatna. Pedig az IS-hez lett volna elegendő pontom. Még sok is.
Annyira azert nem kefelted el, a bevandorloi vizumra ugyis nagysagrendekkel tobbet kell varni mint egy munkavizumra (evek vs honapok, habar munkajanlattal a kulonbseg joval kisebb). A bevandorloi vizum kerelmezeset amugy innen is beindithatod, es ha hosszabb tavra tervezel akkor meg is eri minel hamarabb elkezdeni a procedurat.
 

Genovese33

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

Bocsánat a késői válaszért, de el voltunk foglalva az utazással, majd pedig Calgaryval. Köszönöm a tanácsokat. Most kezdek majd utánajárni a dolgoknak. Már 3 napot ledolgoztam, rengeteg jó élményem van. Mindenki segítőkész és kedves. Nem csak a cégnél, hanem az utcán is bárkit megkérdezhetek.

A melót úgy szereztem, hogy én már Magyarországon is ennek a cégnek dolgoztam. Könnyű volt így.

Ha bárki kijön, azt tudom javasolni, hogy Immigrant Status-t igényeljen. Én elkeféltem a dolgot, mert munkavállalási vízumot kértem és kaptam, de Immigrant Status-szal például a feleségem ingyen nyelviskolába járhatna. Pedig az IS-hez lett volna elegendő pontom. Még sok is.

Aki ki akar jönni, annak sok sikert kívánok hozzá.

Norbi

Ha már kinn vagy, akkor add be PN Program keretén belül, érvényes munkavállalóival majdhogynem síma ügy...
 

ilves

Állandó Tag
Állandó Tag
Ha már kinn vagy, akkor add be PN Program keretén belül, érvényes munkavállalóival majdhogynem síma ügy...
Amennyire en tudom, a szovetsegi szinten hasonlo prioritassal kezelik az Arranged Employment-el rendelkezo Skilled Worker jelentkezeseket mint a PNP Selection Certificate-el jelentkezoket (es mindketten leelozik az osszes, a simplified application process elso fazisaban levo, Arranged Employment nelkuli Skilled Worker jelentkezest). Aztan hogy a valosagban melyik lenne a gyorsabb fogalmam sincs.
 

Genovese33

Állandó Tag
Állandó Tag
Amennyire en tudom, a szovetsegi szinten hasonlo prioritassal kezelik az Arranged Employment-el rendelkezo Skilled Worker jelentkezeseket mint a PNP Selection Certificate-el jelentkezoket (es mindketten leelozik az osszes, a simplified application process elso fazisaban levo, Arranged Employment nelkuli Skilled Worker jelentkezest). Aztan hogy a valosagban melyik lenne a gyorsabb fogalmam sincs.

Való igaz! :-D
 

Ginger

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok,
lenne egy kérdésem a Calgaryban (vagy Albertában) lakó fórumtagokhoz: mennyire van meg a lehetőség Calgaryban részmunkaidős állást vállalni, pl. cégeknél.
Én eddig a piackutatásban dolgoztam de egyáltalán nem biztos, hogy Calgaryban is ezen a vonalon fogok, ezért a kérdés inkább általános.
Saját magamnak az a tapasztalatom, egy évtized Németország után, hogy ott sokkal többen dolgoznak vagy szabadúszóként vagy 4 esetleg 6 órás állásokban, vagy hetente 3 napot full, négyet nem (főleg anyukák).
Magyarországon megdöbbenve tapasztaltam, hogy akinek van állása az napi minimum 8 órát dolgozik.
Érdekelne, hogy Albertában a rendszer, ill. a munkaadók mennyire rugalmasak e téren.
Mi Calgaryba szeretnénk menni és kíváncsi lennék, hogy mi vár rám ott.
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Ginger
 
Oldal tetejére