Mi volt a mai menü? II.

A húslevesből még maradt mára csak daragaluskák készítettem hozzá.
Szombatról maradt még párolt zöldségköret, ami mellé főztem még rizst és rántott csirkemell ill. rántott gomba készült még.

Köszönjük a jókívánságaitokat, amit átadtam a szülinaposnak.
Az én májam pedig nagyot hízott a sok dícsérettől, amit szintén köszönök szépen. :D
 
Mai ebédünk az ünnepelt kérésére:
húsleves - "mert Anya a te húslevesedet imádom!"
Subwayből szendvics - már nagyon rég volt
És a torta, amely sima piskóta főzött vaníliakrémmel+mascarponeval+tejszínnel töltve; tejszínhabbal díszítve.
Mivel az ünnepelt gombás tortát kért, így gomba és virág alakú kekszeket sütöttem, amit cukormázzal díszítettem és ezek kerültek még a tortára.
Finom volt és tetszett is az ünnepeltnek! :D
Ez most kukta hiányában ilyenre sikeredett.
Gratula az ünnepeltnek és Neked is a tortádhoz! Cuki a díszítése, nagyon aranyos lett.
Sajnos a lángosról lemaradtunk, mert 12-kor bezárt a piac :( :( Az Auchan-ban vettünk a soron kaját, hát többé soha, inkább eszem szendvicset. Alig vártuk, hogy hazaérjünk és a vasárnapi maradék tarját felfalhassuk.
Rántott sajt és zöldborsó-zeller főzelék volt ma az ebéd.
Holnap sütök pizzát.
 
Maradék húsleves, rántott csirkemell és gomba.
Csak a köret változott a tegnapihoz képest: krumplipüré és petrezselymes krumpli.
Desszertnek még a torta.
A kekszek visszapuhultak és főleg a gombán a piros festék megereszkedett és a gomba szára is már pirosodik.
Így elég brutálisan néz már ki a torta, de talán ma már elfogy. :D
 
Én ma nem főztem, de nálunk is töltött káposzta volt.
Főzés helyett a kertben a faházat takarítottam. Én még ennyi büdös bogarat egyhelyen nem láttam. Függönyön, plédeken, sőt a fiókokban, szekrényekben is. Szerencse hogy még hibernált allapotban vannak... így könnyű összefogdosni és kidobálni őket. Azt mondta a férjem lépjek rájuk mert visszajönnek, de erre nem vagyok képes.
Holnap hurkát es kolbászt sütök. Krumplipürével es csemege ubival.
 
Gyorsan elfogyott a káposzta ,a leves és a hókifli,ezeket nagyon szereti a család.
Holnapra lencsefőzeléket terveztem sült csirkecombbal,a változtatás jogát szerencsére jól viselik.

Gyulám,remélem már meggyógyultatok mind a ketten?
Gumelig ,rendbe van mind a két műtött szemed?Nem kell szemüveg?
Ha jól emlékszem rencsi007-tel mi van ?régen járt erre.
 
Gyorsan elfogyott a káposzta ,a leves és a hókifli,ezeket nagyon szereti a család.
Holnapra lencsefőzeléket terveztem sült csirkecombbal,a változtatás jogát szerencsére jól viselik.

Gyulám,remélem már meggyógyultatok mind a ketten?
Gumelig ,rendbe van mind a két műtött szemed?Nem kell szemüveg?
Ha jól emlékszem rencsi007-tel mi van ?régen járt erre.
rencsi007, a keresztszemesben láttam. Viszont előkerült Varázsdoboz! :)
 
Gyorsan elfogyott a káposzta ,a leves és a hókifli,ezeket nagyon szereti a család.
Holnapra lencsefőzeléket terveztem sült csirkecombbal,a változtatás jogát szerencsére jól viselik.

Gyulám,remélem már meggyógyultatok mind a ketten?
Gumelig ,rendbe van mind a két műtött szemed?Nem kell szemüveg?
Ha jól emlékszem rencsi007-tel mi van ?régen járt erre.
Vándorcsillag,
Köszönöm szépen kérdésed , már "javulgatunk" nejem kezd a jövöhéten már dolgozni . Nekem mint a doki mondta valami a melhártyákon maradt , majd valahogy kikezelem magam .
Amugy nejem nagyörömömre tegnap kedvenc ételem fözte meg igaz rizzsel de igy is nagyon finom . Az itteni ugynevezett "Würzfleischt" ez az igazi borjuhúsból készült "finom ragú" NDK-s változata ami sertéshúsból készül . Jó degeszre ettem magam ! Most meg keresem a "bilagitot" :rohog:
 
Vándorcsillag,
Köszönöm szépen kérdésed , már "javulgatunk" nejem kezd a jövöhéten már dolgozni . Nekem mint a doki mondta valami a melhártyákon maradt , majd valahogy kikezelem magam .
Amugy nejem nagyörömömre tegnap kedvenc ételem fözte meg igaz rizzsel de igy is nagyon finom . Az itteni ugynevezett "Würzfleischt" ez az igazi borjuhúsból készült "finom ragú" NDK-s változata ami sertéshúsból készül . Jó degeszre ettem magam ! Most meg keresem a "bilagitot" :rohog:
Küldjek pár doboz Pantoprazolt?
Örülök, hogy meggyógyultatok! :)
 
Oldal tetejére