Mit olvastál utoljára ?

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Válasz magamnak. Jo Nebo nagyon izgalmas könyveket ír, még akkor is , ha kicsit egy kaptafára mennek a jellemei. Mindig van pár jó és pár rossz detektív, és a rossz többnyire szívdöglesztően jóképű.

szerintem az egyik legszerethetőbb- negatív férfi nymozó karaktert írta meg Nesbo- Harry Hole személyében.
de a Doktor Proktor mesekönyve nem egy telitalálat. -szerintem...
 

sivecste

Állandó Tag
Állandó Tag
Jennifer Probst: Eltervezett házasság (Miiliárdosfeleségek 4.)
Amolyan sablon sztori...jó is, hogy ez volt az utolsó rész...már nem tudott újdonságával lekötni, hiszen a lényeg ugyanaz volt, mint az előző részben, csak épp a lepedő-akrobatikus mutatványok újultak...
 

Kristin Rita

Állandó Tag
Állandó Tag
Nagyon különleges könyv Carole Martinez Összevarrt szívek című könyve. Én még ilyet nem is olvastam, nem tudom semmihez sem hasonlítani. Sajnos nem tudok róla, hogy jelent volna meg magyarul más könyve is az írónőnek. És nagyon jó a fordítás is.

Így ajánlják:
"Az Ibériai-félsziget kopár hegyek közé zárt, porlepte kis falujában él Frasquita Carasco, a szépséges varázslónő. Frasquita csodákat művel varrás közben, az egész világot hímezi bele terítőibe, ruháiba. Férje, José derék, szorgos ember, aki naphosszat bognárműhelyében dolgozik, ám olykor különös rögeszmék vesznek erőt rajta. Valahányszor „kigyógyul” őrületéből, meglátogatja felesége ágyát, és ölelkezésükből mindannyiszor egy gyermek születik. Aztán egy napon minden addiginál veszedelmesebb téboly keríti hatalmába Josét. Házát, egész vagyonát elveszti egy kakasviadalon; még feleségét is, aki testével fizeti meg férje adósságát. A kényszerű házasságtörés után Frasquitának nem marad más választása, mint hogy elmenjen szülőfalujából, amely kiveti magából a bűnös nőt. Egy kordéra felrakja összes gyermekét, és nekivág a nagyvilágnak. Kísérteties, lázálomszerű utazás veszi kezdetét, át az egész Ibériai-félszigeten, le a tengerig, és még azon is túl…

A negyvenéves francia tanárnő első regénye igazi sikertörténet. Eleinte szájról szájra járt a hír, hogy ezt a könyvet mindenkinek olvasnia kell, mára pedig az összes fontos irodalmi díjat begyűjtötte, hatalmas rajongótábora van.
Varázslatos és kísérteties, minden érzékszervünket felajzó, lenyűgöző világ tárul fel előttünk e regény lapjain.
Nem véletlen, hogy Gabriel Garcia Marquezt emlegetik az Összevarrt szívek kapcsán."
 

tobyboby

Állandó Tag
Állandó Tag
szerintem az egyik legszerethetőbb- negatív férfi nymozó karaktert írta meg Nesbo- Harry Hole személyében.
de a Doktor Proktor mesekönyve nem egy telitalálat. -szerintem...
A mesekönyvet nem ismerem, tehát nem tudok hozzászólni. Viszont a Harry Hole-ról kialkotott véleményeddel tökéletesen egyetértek.Meglepően még akkor is, ha az alkoholisták ellenszenvesek a számomra.
 

zital

Állandó Tag
Állandó Tag
Afrika lelke. Afrikai novellák Szabó Marianna fordításában.
Nem ez volt az utolsó, de ez következik. Újra. Rá kell hangolódni. Nekem tetszett. Az utolsó novella a leg.
 

LightHolder

Állandó Tag
Állandó Tag
Stephen King: Blaze
Az író korai, álnéven íródott krimije. Valóban krimi, melyben még csak nyomokban lehet felfedezni az író későbbi műveiből ismert misztikumok és rejtélyek világát.
Ha valaki szereti Kinget, akkor azért érdemes mégis ezt a művét elolvasni, mert érzékelhető általa a fejlődés, amit az író az elmúlt évtizedekben produkált.
Védelmében legyen mondva, hogy a könyv megélhetési regény volt abban az időszakban, amikor King még nem volt "király".
 

sivecste

Állandó Tag
Állandó Tag
Sarah Mason: Partiszezon avagy a nagy fogadás
Maga a történet nem egy nagy durranás, de ahogyan leírja, és a szituációk amiket bemutat, annyira jók...volt egy rész, ahol potyogtak a könnyeim a röhögéstől...A befejezés nagyon hirtelen, én még akartam az utolsó szó után is lapozni...ezt nem pontoztam, de különben jó kis humoros könyv... :)
 

LightHolder

Állandó Tag
Állandó Tag
Szabó Győző: Toxikoma
Nem szórakoztató irodalom, inkább bulvár. Régóta el akartam olvasni, most szakítottam rá néhány órát....többet szerintem nem is ér, de ennyit talán igen. Színészként szeretem Győzőt, a drogos múltja (ami ennek a könyvnek a központi témája) viszont elég brutális. Tisztelem, hogy volt vér a pucájában ezeket leírni....és örülök, hogy vissza tudta még fordítani a szekerét....viszont kérdés, hogy azok, akik mögött ilyen anyagi, baráti és érzelmi háttér nincs, azokkal mi lesz. Mindent egybevetve szomorú a könyv és valahol minden addikcióról - nem csak a drogról - szól. Valahogy Johnny Depp és Benicio Del Toro ugrik be...:)
 

sivecste

Állandó Tag
Állandó Tag
Rachel Ward: Nem enged a mélység
Érdekes volt, de nem éppen a legjobb értelemben...Nyomasztó és hihetetlen, legalábbis számomra...hála az égnek, nem tudtam átérezni...
 

sivecste

Állandó Tag
Állandó Tag
Kathryn Taylor: Felszabadulva (A szerelem színei 1.)
Az újabban megszokott stílus, viszont elég jó a sztori...voltak mulatságos pillanatai, pl. a reptéri incidens, volt idegesítő része, az ilyen pl. hogy fel nem foghatom, hogyan lehetséges egy felnőtt nőnél, hogy ennyi idő alatt teljesen belehabarodjon egy hímbe, és aztán látja és megtapasztalja, hogy semmi esély normális kapcsolatra, mégis feladva a büszkeségét, nyálcsorgatva behódol a pasinak...mi meg nem kell történjen, hogy felfogja végre: ő csak egy lecserélhető, hús-vér ágybetét...
amúgy mikor lesz folytatása? mert abban mindenesetre kitűnő az író nő, hogy felszított idegekkel hagyjon...
 

Godzi75

Állandó Tag
Állandó Tag
Natasha Solomons: The House at Tyneford
Évek óta nem olvastam ilyen gyönyörű könyvet - ami nem kis dolog, lévén rengeteget olvasok. A regény a II. világháború idején játszódik, egy Angliába menekülő bécsi zsidó lány története, meg persze annál sokkal több. Láthatjuk a háború előtti Bécset, a művészvilágot; a zsidóüldözést; a háború előtti, alatti és utáni angol vidéki életet, ami nagyon megváltozik abban a néhány ében, felbomlanak a táradalmi rétegek, újak alakulnak ki, minden változik. Elize szerelmes lesz, nagy fájdalmak és veszteségek érik, de megtalálja a maga boldogságát és helyét ebben az új világban.
Amitől a könyv egyedi, az a hangulata. Féltem, hogy nagyon nyomasztó és komor lesz, de nem, és ugyan telebőgtem egy halom zsepit olvasás közben, mégsem szomorú a könyv. Az élet diadalát zengi minden oldalon, ahogy részletesen leírja a vidék flóráját és faunáját (rengeteget szótáraztam, nem ismerem a növények és apró állatok angol nevét), ízét és illatát, ami aláhúzza Elize történetét. Élet és halál örök körforgása, padlóra kerülünk de felállunk újra és azért is Élünk, így nagybetűvel, nem csak létezünk.
Jó volt, na. Ajánlom mindenkinek.
 

Szilviati

Állandó Tag
Állandó Tag
Sylvain Reynard-tól a Pokoli erényt és a Pokoli gyönyört.

Tetszett a történet bár néha már kiborító volt a nyavajgása a két főszereplőnek.
 

Yeye001

Állandó Tag
Állandó Tag
Jose Rodrigues Dos Santos konyveit olvastam ujra:
A 632-es kodex
Az isteni formula
A hetedik pecset
A vegso titok
Az ordog keze

Mar csak egy mu maradt ki a listabol: Isten haragja

Olvasta esetleg vki? Tudnatok velemenyt irni rola? Az eddig olvasott konyveket nagyon szerettem. Szivesen olvasom, lapozom fel oket ujra s ujra. Sokszor elidozok egyes reszeken, elgondolkodtat az mellett, hogy szorakoztatonak tartom az ilyen temaju muveket. Jol felepitett a tortenet, a karakterek kidolgozasa is tetszik. Szmelz szerint en csak ajanlani tudom nektek, csak pozitiv velemenyt tudok mondani.
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére