Nem az első hidrogén dús csillagok van bajom hanem ahogy és amilyen tempóba zajlik ez!

Itt a Föld 4,5 milliárd éves,az az annyi keringés!

A Naprendszer ebből az ősi anyagcsomóból gazdálkodik 6 milliárd éve.

Új anyag szupernovákból,gázfelhőkből,csillagközi égi testekből nagyon kevésnek tünik?

A Tejút bekebelezte a kisebb csillagrendszereit

s jön az Andromeda,5 milliárd év múlva!

A Nagy Bumm után szétterjedő anyag galaxis méretig bizonyos kompaktságot ért el
ez helyi szerveződéssel érthető.

Viszont az a keringőzés,amivel ezek a kisebb-nagyobb strukturák kialakultak, nem elég idősek

de túl méretesek számomra ezen elrendeződésekre.

Viszont ha ezek a szerveződések egy láthatatlan hegyi patakba hulló virágszirmok lenyomatai,

akkor egy nagyobb szerveződés kút mélyéről látható szeletét hiszük világegyetemnek.

A fekete anyag és energia megismerése,feltárása tán lehetővé teszi ezen ellentmondások megértését