Betegséggel, egészséggel kapcsolatos - feltöltések!

posti

Állandó Tag
Állandó Tag
Dr Eke Károly-A keleti Gyógyítás Útjain
canvas.png
Djvu
A modern orvostudomány az elmúlt évszázad során csodálatra méltó eredményeket ért el. A fertőző betegségek megelőzésével, illetve gyógyításával világszerte elkerülhetővé tette például olyan járványok felbukkanását, mint a pestis, a kolera, a feketehimlő, amelyek még a XVIII. században is rendszeresen visszatérve többmilliós áldozatot követeltek. A rettegett gyermekbénulás, az alattomos tuberkulózis vagy a nemi megbetegedések, de sok parazitás eredetű megbetegedés is lassan bár, de már a múlté. A rákos megbetegedések gyógyítása is egyre reményteljesebb. Mi szükség van ilyen ragyogó eredmények mellett az ősi kínai hagyományos gyógymód ismertetésére, tanulmányozására? - kérdezheti a kedves olvasó. Felmerül-e új szempont, amely aktuálissá teszi a keleti gyógyítás megismerését? A jogos kérdésre határozott igennel kell válaszolnunk. Létezik egy nagyon fontos ok, amely miatt feltétlenül érdemes követnünk a keleti gyógyítás útjait, már csak azért is, mert az elmúlt évtizedek során kezdődött el elsősorban a Kínai Népköztársaságban, de világszerte is, a több ezer éves, hagyományos gyógyítási rendszernek a modern orvostudomány módszereivel történő tanulmányozása és értékelése. 1929-ben Csang Kai-sek rendszerében indult meg a törekvés, amely az ősi kínai gyógyeljárást - "mind tudománytalant" - meg kívánta szüntetni. 1949 után a kínai népi hatalom ezt a törekvést is revideálta, és elkezdődött az ősi gyógyítási rendszer egzakt tudományos elemzése. 1961-ben a Kínai Tudományos Akadémai Élettani Intézetében T. P. Feng akadémikus laboratóriumában dolgozva magam is szemtanúja voltam számos ilyen vizsgálatnak. Például magas vérnyomás akupunktúrás kezelését vagy a fájdalomcsillapítás elektrofiziológiai elemzését láttam állatkísérletekben, amikor is a sokak által felhozott placebóhatás teljesen kizárható volt.
 

Csatolások

  • Eke Karoly_A keleti gyogyitas utjain.djvu.zip
    25.3 MB · Olvasás: 90

edinus1

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

Nagyon keresem
Kovács József: A kerozin - A rák és egyéb betegségek gyógyítója
A gyógyító szódabikarbóna című könyveit
 
Utoljára módosítva:

Gaguly

Állandó Tag
Állandó Tag
Parkinson kór - kezelésében - kanadai kutatók áttörést értek el

Már a szabadban is tudnak sétálni korábban otthonukhoz kötött Parkinson-kóros páciensek kanadai kutatók egy új kezelésének köszönhetően. A szakértők szerint az eredmények nagy reményekre adnak okot.
"A pácienseink többsége 15 éve szenved Parkinson-kórban, és évek óta nem tudnak biztonságosan sétálni. Jelentős változás az életükben, hogy elsétálhatnak egy üzletbe bevásárolni vagy üdülni mehetnek, hiszen korábban az elesés kockázata miatt nem tudtak otthonról kimozdulni" – magyarázta Mandar Jog professzor, az ontariói Nyugati Egyetem tudósa, aki szerint a kezelés okozta javulás "a legvadabb álmaikat is felülmúlta".
Egy normális séta során az agyból küldött utasítások hatására mozog a láb. Mikor a mozgás befejeződött, az agy visszajelzéseket kap, mielőtt a következő lépéshez utasításokat küldene. Jog professzor szerint a Parkinson-kór ezeket a visszajelzéseket redukálja, megtöri a kört, és a páciens mozgása "lefagy". A tudóscsoport által kifejlesztett implantátum, amely a gerincvelőt ingerli elektromos stimulusokkal, felerősíti a jelet, és a páciens így képes lesz normálisan sétálni. Jogot különösen az lepte meg, hogy a kezelés hosszú távon maradandó hatású volt,
akkor is működött, amikor az implantátumot kikapcsolták. A professzor szerint az elektromos stimulálás felébresztette a visszacsatolási mechanizmust a lábaktól az agyba, amelyet a betegség lerombolt.
"Ez egy teljesen más rehabilitációs terápia. Azt gondoltuk, az okozza a mozgásproblémát, hogy a Parkinson-kórban szenvedőknél a jelek nem jutnak el az agyból a lábakhoz. De úgy tűnik, az agyba visszatérő jelek romlottak le" – magyarázta.
Az agyi szkennelés kimutatta, hogy az elektromos kezelés előtt a páciensek azon agyterülete, amely a mozgás ellenőrzéséért felelős, nem működött megfelelően. Néhány hónapos kezelés után azonban ezeknek a területeknek a működése helyreállt.
A kutatásban részt vevő 66 éves Gail Jardine naponta kétszer-háromszor is elesett, és gyakran "ledermedt" mozgás közben. Két hónapja megkapta az implantátumot, és azóta már férjével a parkban is tud sétálni, amire már két éve nem volt képes állapota miatt. Mint mondta, a kezelés kezdete óta nem esett el, magabiztosabban mozog, és azt tervezi, hogy egyedül is sétál majd.
A 70 éves Guy Alden 2012-ben nyugdíjba kényszerült Parkinson-kórja miatt, mert az erősen korlátozta mozgását. Míg korábban gyakran "fagyott le" járás közben, a kezelés óta már nyaralni is volt feleségével, és egy idő után a kerekesszékét sem kellett használnia, a szűk utcákon és lejtőkön is jól közlekedett. A brit Parkinson Intézet kutatási igazgatója, Beckie Port szerint a tanulmányban ismertetett eredmények nagyon biztatóak, és a terápiában rejlő lehetőségeket tovább kell vizsgálni. "Ha a további kutatások hasonlóan ígéretesek lesznek, drámaian javulhat a páciensek életminősége, és a Parkinson-kóros betegek nagy szabadságot kapnak mindennapi aktivitásaikhoz".
(Forrás: hvg.hu)
A nagy felütéses cikk kereken 5 éves.
Olyan baromi nagy áttörést azóta viszont a Parkinson gyógyitásában nem ért el a klinikum....
 

Pattuss

Állandó Tag
Állandó Tag
Ez valóban hatásos, tk. a Breuss-féle léböjtkura alapanyaga.1 kiegészités hozzá: NEM centrifugálni! Az ok: a pörgö tengely és a ház között elektromos töltésmegoszlás keletkezik,a lé elektromosan polárissá válik. Erre a tényre Max Gerson jött rá, s igaza is van.

Tehát: nem elektromos kütyüvel.Amugy kiválóan hat a praxisban is.
Kedves Gagul, elnézést a bugyuta kérdésért, de hogy lehet kifacsarni elektromos kütyü nélkül? Nagyon szépen köszönöm a választ
 
Oldal tetejére