Ásványvíz és az ezzel járó őrület

A lúgos(ító) ásványvizek(ph8 tól) a jók szerintem, mert általában az emberek nagy többsége el van savasodva.
Nem kell feltétlenül a legdrágábbra gondolni és megvenni.
A veritasnak vagy spar verde pl olcsó és nagyon jó a vize.
 
A legnagyobb átverés az oxigénnel dúsított ásványvíz. A szervezet szempontjából teljesen értékelhetetlen mennyiségű oxigént visz a szervezetbe a gyomor nyálkahártyán keresztül. Két nagy lélegzetvétellel többet érek...
Ez nem teljesen így van. Már a száj nyálkahártyáján keresztül is felszívódik közvetlenül a véráramba. Aktív fizikai-szellemi aktivitás közben-után nagyon hasznos tud lenni, főleg megfelelő táplálékbevitel mellett.
Csodát persze nem kell várni tőle.
 
Ha vesekövet nem is képez, de itt-ott lerakódik a szervezetben.
Szerintem érdemesebb alacsony ásványianyag tartalmú vizet fogyasztani.
 
Azért nem szabad elhanyagolni azt sem, hogy vannak vidékek ahol a szervezet számra szükséges ásványi anyagok elég alacsony mennyiségben fordulnak elő! Itt kifejezetten hasznos az ásványvíz fogyasztása.
 
Kedves Forex!
Ugyan már... Hogy a föld alatti patakból pont olyan víz folyjon, melynek minden literében pontosan 45 mg kálcium, meg 11 mg. magnézium, stb. legyen - ugye senki nem hiszi ezt el???? Teljesen igazad van, mű dolgok ezek...
 
a palackos vizek/ásványvizek közül se mindegy melyiket veszi az ember.
Mo-n sok helyen sajna olyan a csapvíz hogy ihatatlan. Régen nálunk is finom volt, de egy ideje fáj tőle a gyomrom.
Illetve tudok olyan falut, ahol a csapvíz zavaros....és nem is kicsit.....azt bizony meg nem innám. hiába mondják hogy forralás után jó.
 
Cukros vagyok, 2 éve derült ki, azóta javollott nem csapvizet innom. Teszteltem már az összeset, és meg kell mondani, hogy szerintem nem okoz vesekövet, meg lerakódást, ha több fajtát iszol, és váltogatod őket, ugyanis mindnek más az összetétele, így nem szokja meg a szervezeted
 
Sokáig ásványvízet ittunk, próbáltuk néha cserélgetni, sőt az IPM-ben megjelent egy nagyon komoly elemzés is az egyes ásványvízekről. Mostanában átálltunk a forrásvízre, az talán még egészségesebb.
 
Azért nem szabad elhanyagolni azt sem, hogy vannak vidékek ahol a szervezet számra szükséges ásványi anyagok elég alacsony mennyiségben fordulnak elő! Itt kifejezetten hasznos az ásványvíz fogyasztása.

Szia ratij!

Én úgy tudom, hogy ha valaki oda született és azóta azt a vizet fogyasztja a szervezete arra áll be és semmi hiány hátrány nem lesz!!! De ez így logikus is!!!

Fénnyel teli áldott szép napot kívánok.:Kati
 
én a szénsavas vizet nem bírom meginni és sok mentesnek is megvan az a rossz mellék íze :p
Szia!

Gondoljunk csak bele, hogy az a víz mikor került a palackba? Az időjárás kihatásainak is ki van téve, és a palackot alkotó műanyaggal is van ideje reakcióba lépni. Még az is ízesíti.
Ahol csak lehetőség van rá az emberek a forrásvizeket részesítik előnybe, tuti annál jobb nincs mert azt az ember még nem tudta manipulálni, dúsítani mérgező anyagokkal.

Fénnyel teli áldott szép napot kívánok.:Kati
 
Oldal tetejére