Új Germán Medicina

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

vadvirag81

Állandó Tag
Állandó Tag
Mikor menjünk orvoshoz, menjünk-e egyáltalán orvoshoz, mi a hagyományos, akadémikus orvoslás helye a GNM rendszerében és van-e ilyen egyáltalán...? Úgy emlékszem, felmerült ez a kérdés is.

Természetesen az Új Orvostudomány is támaszkodik a "régi" orvostudomány valamennyi tényére (szövettan, anatómia...), csak a hipotéziseket és felvetéseket utasítja el. Az akadémikus orvosok bravúros életmentő műtétekre képesek, és diagnosztizálásban is pontosabbak, precízebbek egy orvosi képzettséggel nem rendelkező egyénnél. Ezért is fontos, hogy az orvosok mielőbb megismerjék a Germán Új Medicinát.

Bár a Germán Új Medicina segítségével, a konfliktusok mielőbbi tudatosításával és megoldásával elkerülhetjük az életveszélyes helyzeteket, előfordulhat, hogy egy sokáig tartó, intenzív konfliktus következtében az illető mégis életveszélyes állapotba kerül. Ilyen esetben még mindig jó szövetségesünk a hagyományos orvoslás, azonban a beavatkozások 90%-a értelmetlen és olykor veszélyes.

Fontos azonban, hogy a gyógyulást csak a konfliktus feloldásával lehet elérni, és GNM konzulensként nagyon fontosnak tartom, hogy tudatosuljon bennünk a konfliktus, mert így lehet tanulni, fejlődni a betegségek által. Annak nem sok értelme van, ha az ember időről időre elköveti ugyanazokat a hibákat, de sosem tanul belőle, mert nem tudja az okot és az értelmét. Azért is érdemes lehet elmenni orvoshoz, hogy felállítsa a pontos diagnózist, ezáltal mi magunk is pontosan meghatározhassuk a konfliktusaink konkrét érzelmi tartalmát.

Az egyes elváltozásokat (korábbi nevén megbetegedéseket) egyébként a sokkal bővebben körbejártuk már, mint amit most leírtam Nektek, ha egy-egy téma érdekel Titeket, érdemes ott is körülnézni. Bárki regisztrálhat, de azért az 5 természettörvényt illik ismerni. ;)
 

kolonte

Kitiltott (BANned)
Sziasztok! Mivel néhol összemostatok össze nem tartozó érzelmi tartalmakat és szervi tüneteket (már csak ezért is, arra kérlek Benneteket, hogy óvatosan bánjatok az elérhető anyagok módosításával), engedjetek meg egy kis korrekciót.

Mire gondolsz vadvirág81? -a bejegyzések eddig, mint ahogy jelölve is volt, idézetek.
Rossz lenne a forrás?

Amúgy vadvirág81, sok féle konfliktus van.
- „falat" Konfliktus
- támadás Konfliktus
- alulértékeltség Konfliktus
- szétválás Konfliktus
Te más konfliktusokat is említesz. nemi-birtok, területvesztési, birtokbosszúsági konfliktus, identitáskonfliktus, döntéskonfliktus,stb.
Tudnál ezeknek jobb átlátásában segíteni az érdeklődő olvasóknak?
 

most

Állandó Tag
Állandó Tag
Gertrúd érdekes eset, ugyanis a máj- és epevezetékek megint a nemi-birtok zónákhoz tartoznak. Jobb kezes férfi esetében egy birtokbosszúsági konfliktus, mérgelődés, túlkapás, visszaélés. Bal kezes nő esetében pedig identitáskonfliktus, döntéskonfliktus. A biológiai értelem itt az epevezeték fekélyes tágítása, hogy a méreg és bosszúság megemésztéséhez több epe folyhasson keresztül. (Szerv Atlasz 131. oldal)


nah ez azt érdekes a máj ás az epe mint nemi birtok? - pont ez a problémám
logitkátlan igy a dolog :( ezzel a diganoszikával vmi gond van
de a csontok sem stimmelnek ha önértékelés, a kitartás felelösségvállalás a kiállás a egyenesség és a makacsság lehetnek csont ügyek de az ha aluértékelt
sztem vérnyomás és idegredszer vagy agy-ideg
 

kolonte

Kitiltott (BANned)
nah ez azt érdekes a máj ás az epe mint nemi birtok? - pont ez a problémám
logitkátlan igy a dolog :( ezzel a diganoszikával vmi gond van
de a csontok sem stimmelnek ha önértékelés, a kitartás felelösségvállalás a kiállás a egyenesség és a makacsság lehetnek csont ügyek de az ha aluértékelt
sztem vérnyomás és idegredszer vagy agy-ideg

Hát igen! Ezért tér el minden más gyógyászattól a Germán Új Medicina.
Hamer doktor tényleges esetek tízezreinek dokumentálása után alkotta meg a rendszerét. és azt a tudományosan igazolt háttér információt amit most te is eddigi ismereteiddel kétségbe vonsz.
vadvirág81 pontosítása is megmutatja, hogy mennyire másabb módszer mint az edigiek. Új feltárások a lelki konfliktus háttérben, és egyáltalán!
Amikor azt írod, hogy "szerintem", akkor megértelek. Amikor azt írod, hogy "nem stimmel", "logikátlan", 'valami gond van" csodálkozom, hogy mire alapozod magabiztosságod.
Akinek tényleges problémája van -egészségügyi- annak javaslom a Germán Új Medicina- (GNM) által való megközelítést és betegség-ok-megértést, ő minden eddigi lehetőségéhez képest, ténylegesen közelebb fog jutni gyógyulásához.
 

vadvirag81

Állandó Tag
Állandó Tag
Szia kolonte, most és minden kedves érdeklődő!

kolonte írta:
Mire gondolsz vadvirág81? -a bejegyzések eddig, mint ahogy jelölve is volt, idézetek. Rossz lenne a forrás?

Semmiképp sem rossz a forrás, csupán a megértéshez jobb, ha néhol tovább pontosítjuk. Például, nem mindegy, hogy az ember egy undor + félelem érzelmi tartalmú elhatárolódási konfliktust él át, vagy aljasságnak, mocskos dolognak érez valamit, mert ez egy (kimenő) falat konfliktus. Inkább arra utaltam ezzel, hogy nagyon fontos, hogy az érzelmi tartalomban a legapróbb árnyalatnyi eltérések is más és más szerv elváltozásához vezetnek.

kolonte írta:
Te más konfliktusokat is említesz. nemi-birtok, területvesztési, birtokbosszúsági konfliktus, identitáskonfliktus, döntéskonfliktus,stb. Tudnál ezeknek jobb átlátásában segíteni az érdeklődő olvasóknak?

Ezek a konfliktusok mind az elválasztási, elhatárolódási konfliktusok közé tartoznak, a konfliktus konkrét érzelmi tartalma alapján adunk nekik külön neveket. Ez valójában a négyfajta alap konfliktus további részletezése az érzelmi tartalomnak megfelelően. Tehát, az érzelmi tartalmat jelöli, mint ahogy Te is írtad, hogy keserű, vagy ilyen-olyan érzelmei vannak. Ha egy férfi kártyán elveszti az autóját, átélhet egy területvesztési konfliktust: elválasztódik valamitől, ami az ő területe, birtoka (talán így jobban érthető, hogy lehet a területvesztés egy elválasztási konfliktus).

A nagyagy kéregállománya a legdifferenciáltabb, így az elválasztási, elhatárolódási konfliktusok a legsokszínűbbek. Jogos az észrevétel, ha egy konkrét konfliktusról írok, akkor odaírom majd, hogy a négy alapkonfliktus közül melyikbe tartozik.

A nemi-birtok zónák speciális szerepet kapnak az elválasztási, elhatárolódási konfliktusokon belül. Ezek nemre jellemző konfliktusok (tehát a nemi-birtok azt jelenti, hogy nemtől függő), minden esetben elválasztási, elhatárolódási konfliktusok. A nagyagy kéregállományában bizonyos szerveket vezérlő központok összességét hívják nemi-birtok zónáknak. Szokták is mondani az orvosok, hogy ilyen meg olyan betegség inkább nők vagy férfiak körében gyakori, vagy változókor utáni nőket érint,... No, ezek rendszerint a nemi-birtok zónákba esnek.

Egy rémületkonfliktus például a női nemi-birtok zónába csapódik be (és elhatárolódás, mivel a nő szeretne elhatárolódni az ijesztő dologtól). Egy férfi nem rémüldözik, csak ha kibillent hormonális állapotban van (pl. változókor után). Ugyanígy, a birtoklás inkább egy férfias tulajdonság, a férfi az, akinek fontos, hogy birtokoljon egy autót, egy pozíciót, egy nőt. A nők inkább valahova tartoznak.

Gertrúd kapcsán hoztam fel a nemi-birtok zónákat, ugyanis az ő példáján említetted, hogy a máj- és epevezeték elváltozásáról van szó. Ennek a nagyagy kéregállománybeli vezérlő központja a férfi nemi-birtok zónában van, tehát az alábbi esetekben lehet Gertrúdnak (mivel nő) ilyen szervi elváltozása két esetben lehet:

1.) Bal kezes nő, és ez egy identitáskonfliktus, döntéskonfliktus: nem tud választani két út közül, hogy mitévő legyen (elválasztási, elhatárolódási konfliktus).

2.) Ha kibillent hormonális állapotban van, például mert a.) változókor után van b.) fogamzásgátlót szed c.) már van egy aktív konfliktusa a női nemi-birtok zónákban, akkor ez egy birtokbosszúsági, mérgelődési, bosszankodási konfliktus miatt van (elválasztási, elhatárolódási konfliktus).

3.) Jobb kezes férfinak lehet ilyen konfliktusa, mert a birtokot érintő bosszúság férfias érzelem.

Igazából csak érdekességképpen írtam, a nemi-birtok zónáknál ugyanis egy kicsit trükkösebbek ezek a konfliktusok, semmiképp sem akartam tovább bonyolítani a dolgot. Úgy emlékszem, hogy az Orvostudomány a feje tetején című könyv nem említ neveket a munkahelyről való kirúgáskor, csak jelezni akartam, hogy bizonyos szervi elváltozásoknál több dolgot is figyelembe kell venni ahhoz, hogy megállapíthassuk, mi is volt az érzés, ami beindította.

Volt egy birtokbosszúsági konfliktusom (férfi nemi-birtok zónához tartozik, máj- és epevezeték elváltozással) márciusban, és mivel jobb kezes nő vagyok, ilyenem úgy lehetett, hogy akkor már volt egy identitáskonfliktusom (ez a női nemi-birtok zónához tartozik), nem tudtam választani két lehetőség között, ez kibillentett a normális hormonális állapotból, és képessé váltam rá, hogy férfias érzelemvilággal éljek meg dolgokat.

Az én birtokbosszúsági konfliktusom az volt, hogy az autómat egy mögöttem haladó figyelmetlen sofőr gazdasági totálkárra törte. Ez egy, az én birtokomat (autómat) érintő bosszúság, mérgelődés. Hát ez nagyon nem hiányzott az életemből, vagyis szívesen kihagytam volna, elhatárolódtam volna az eseménytől.

Így érthető? ;) Vagy csak kuszább lett? :(
 

vadvirag81

Állandó Tag
Állandó Tag
most írta:
nah ez azt érdekes a máj ás az epe mint nemi birtok? - pont ez a problémám

Ne a szerv alapján kategorizálj, hanem az érzelmi tartalom alapján. A máj- és epevezetékhez tartozó elválasztási, elhatárolódási konfliktus érzelmi tartalma egy birtokbosszúsági, mérgelődési konfliktus. Bosszankodni a férfiak szoktak (és a kibillent hormonális állapotú nők), ezért ez egy férfias konfliktus (a férfi nemi-birtok zónába tartozik). A szervi elváltozás az érzelmi sokk következménye. Mindig az érzelemből indulj ki, ne a szervből (a szerv csak ahhoz kell, hogy meg tudd határozni a pontos érzelmi tartalmat), és akkor össze fog állni a kép. ;)

most írta:
de a csontok sem stimmelnek ha önértékelés, a kitartás felelösségvállalás a kiállás a egyenesség és a makacsság lehetnek csont ügyek de az ha aluértékelt

A makacsság például egyfajta ellenállás lehet. Az ellenállás + félelem vezet a magas cukorszinthez, a hasnyálmirigy Langerhans béta szigetsejtjeinek funkciókimaradásához. Az ellenállás görcsös izomtevékenység (gondolj bele, hogy megfeszül az ember, ha meg akar tartani egy felboruló szekrényt), az izomtevékenységhez több cukor kell, több cukrot úgy lehet előállítani, ha kevesebb az inzulin és nem bontja le. Milyen más érzelmi tartalommal lehet a makacsságot kifejezni (azért kérdem, mert nekem nem jut eszembe más, de hátha Nektek)? Ettől függ ugyanis, hogy miféle szervi elváltozások alakulhatnak ki miatta.

Itt is azt tudom javasolni, hogy mindig az adott szerv funkciójából indulj ki. A csontozat egy vázszerkezet, ez adja a tartásunkat, ha nem lennének csontjaink, összeesnénk, mint egy rongybaba. Ezért, ha alapjaiban érzi úgy valaki, hogy nem elég jó, akkor a fő tartószerkezetet erősíti meg a szervezete. Ha van egy házad, és úgy érzed, hogy képtelen betölteni a ház funkciót, mindjárt a fejedre dől, gondolom, megerősíted a falakat, és nem képeket akasztasz rájuk. Ha csak egy kicsit érzed rossznak a házad, akkor az is elég lehet, ha kicseréled az ablakokat vagy a vízvezetékeket.

Az, hogy egy önértékelés letörésre a kötőszövet, az izmok, inak, porcok, nyirokerek, csontok,... reagálnak-e, az attól függ, hogy mennyire súlyos az önértékelés letörés, illetve mi a pontos érzelmi tartalom. A csontok arra reagálnak, ha nagyon súlyos önértékelés letörése van valakinek, vagyis alapjaiban van problémája saját magával. A háznak is van alapja, a testünknél is a csont az alap, amire a többi szövetünk ráépül.

most írta:
sztem vérnyomás és idegredszer vagy agy-ideg

A magas vérnyomás általános tünete a konfliktus aktív szakasznak és a stresszes élethelyzeteknek. A magas vérnyomás valamennyi konfliktus velejáró tünete, melyiknek jobban, melyiknek kevésbé (egy egész topic foglalkozik vele a GNM fórumon). Az aggyal kapcsolatban kérlek, ne hagyd figyelmen kívül, hogy a hagyományos orvoslás az agyat egy lapon említi a többi szervvel. Az agy valójában egy bioszámítógép, ami a többi szervünket irányítja, vezérli.

Az agy és az idegrendszer különben is a külső csíralemezből alakult ki, míg az önértékelés letörésre reagáló szervek az új mezodermából, tehát az agy semmi esetre sem reagálhatna önértékelés letörésre (de amúgy sem, mert ez egy speciális szerv). Ha valaki idegileg gyenge, azt egy vagy több fennálló súlyos konfliktusra lehet visszavezetni. Bizonyos konfliktusok egyidejű aktivitása vezet például a mentális zavarok vagy elmebajok néven ismert pszichikai jelenségekhez, de ez megint megér egy misét, és nem szeretném tovább bonyolítani az eddigieket, már így is lelkifurdim van (igaz viszont, hogy a kérdésekhez, amik felmerültek, meg sokszor szükséges a plusz infó)... :eek:

Minél mélyebb szinten ismerkedik meg az ember a Germán Új Medicinával, annál inkább átlátja a logikát a rendszerben. Kedves most, a dilemmáid, úgy látom, abból fakadnak, hogy nagyon sok információ nincs még a birtokodban. Érdemes átolvasni a kolonte által csatolt ismertetőt, vagy ha konkrét kérdésed van, tedd fel bátran, szívesen segítek.
 

kolonte

Kitiltott (BANned)
Így érthető? ;) Vagy csak kuszább lett? :(

Így érthetőbb is, és kuszább is lett! :)
Köszönöm vadvirág81!

A könyv amelyet idéztem írja is, hogy csak nagyon egyszerűsített formában mutatja be Hamer dr. Germán Új Medicináját, mert a teljes áttekintést jobban segíti egy könnyen megemészthető falat formában való megismerése az anyagnak, és azt is említi, hogy -mint ahogy a te bejegyzésedból is látszik- ez egy nagyon cizellált, rendkívül pontos és tökéletesen kimunkált ismeret.

Az pedig ermészetesen böngészgetem, és sokat tanulok belőle!
 

vadvirag81

Állandó Tag
Állandó Tag
kolonte írta:
Így érthetőbb is, és kuszább is lett! :)

Ennek örülök! :) Tényleg itt kóválygott a fejemben, hogy talán nem kellett volna belemenni a sűrűjébe, de mostnak olyan jó kérédései, kételyei vannak, amik egy kicsit mélyebbre viszik az embert az Új Medicinában. Hiszek benne, hogy ha az ember megérti, tapasztalja, hogy az Új Medicina igaz és logikus, az többet számít, mintha csak bizonygatnánk neki, hogy de, de, nagyon is logikus ez... :)

kolonte írta:
A könyv amelyet idéztem írja is, hogy csak nagyon egyszerűsített formában mutatja be Hamer dr. Germán Új Medicináját, mert a teljes áttekintést jobban segíti egy könnyen megemészthető falat formában való megismerése az anyagnak, és azt is említi, hogy -mint ahogy a te bejegyzésedból is látszik- ez egy nagyon cizellált, rendkívül pontos és tökéletesen kimunkált ismeret.

Igen, a könyv inkább érdeklődés felkeltés, emiatt a pontatlansága is megbocsátható, hiszen valóban azért írták, hogy bárki megértse a lényeget. Az esetpéldák nagyon jók benne, és jogosan merül fel az olvasóban a kíváncsiság, hogy akkor most hogy is van ez? :)
 

vadvirag81

Állandó Tag
Állandó Tag
Csatolok egy képet a Hameri gócról, ez az egyik kedvencem az Új Medicinában. CT felvételen jól látszik a konfliktus aktív szakaszban a céltáblaszerű, körkörös formáció. Amikor egy érzelmi sokkhatás éri az embert, szinte azonnal kimutatható az agyi CT felvételen a hozzá tartozó szerv vezérlő központjában ez az elváltozás, az agy szövetének körkörös leválása. A megoldás utáni szakaszban ez a góc beödémásodik, az éles határvonalak elmosódnak, és a sérült területen megkezdődik a gliasejtek beraktározása, ezáltal az agy szövetének a helyreállítása. Ezt az ödémát szokták agydaganatnak diagnosztizálni (és mindenféle horror terápiával kezelni), pedig csak arról van szó, hogy egy korábbi konfliktus gyógyulási szakaszba került.

Az ödéma kiterjedése az epikrízisben a legnagyobb. Mivel nyomja a környező agyi szöveteket, ez lehet fájdalmas. Sőt! Ez a fejfájás. Akinek fájt már a feje, annak volt egy ilyen gyógyulófélben lévő Hameri góc, ödéma a fejében. Még jó, hogy ilyenkor az ember nem megy el kivizsgálásra, különben még az is előfordulhat, hogy agydaganatot állapítanának meg nála, és elkezdenének ágyúval lőni a verébre... Azért szeretem ezt a példát, mert a feje szerintem mindenkinek fájt már (megoldás utáni szakaszban és/vagy epikrízisben), és nincs is jobb, mint saját bőrünkön tapasztalni, hogy tényleg működik az Új Medicina. ;)
 

vadvirag81

Állandó Tag
Állandó Tag
Kolonte, ahogy írod, a végbélráknál nagyon fontos kideríteni az illető nemét és biológiai oldalúságát (ugyanis ez is a női nemi-birtok zónákhoz tartozik). A végbél-nyálkahártya elválasztási, elhatárolódási konfliktusokra reagál, a konfliktus érzelmi tartalma jobb kezes nőnél identitáskonfliktus, más néven döntéskonfliktus (nem tudom, ki vagyok, mit tegyek, kinek adjak igazat,...), bal kezes férfi esetében pedig birtokbosszúsági konfliktus (összekülönbözés, vita, bosszúság tulajdonnal kapcsolatban, amin jó lenne túl lenni).

Fontos megjegyezni azt is, hogy változókor után az ember kibillen a normális hormonális állapotából, tehát a GNM szerint a jobb kezes nő innentől kezdve úgy viselkedik, mint egy jobb kezes férfi, és fordítva, meg szokás szerint a nemi-birtok zónák elég érdekesen viselkednek, de a lényeg, hogy mindenképpen a fenti két konfliktus valamelyikéről van szó. A konfliktus aktív szakaszban a nyálkahártya fekélyesedik, ezt nem veszik észre, a megoldás utáni szakaszban állítja helyre szervezetünk az elváltozást, duzzanat által: ez vérzik és fáj is.

Érdemes ebben a Germán Új Medicinás fórum témában elmélyedni:

A húgyhólyag laphám nyálkahártyához kapcsolódó konfliktus is elválasztási, elhatárolódási konfliktus, nő és férfi esetében is birtokkijelölési konfliktus, csak amíg nőknél inkább a birtokhatáron belül, a családi fészekben, addig férfiaknál ez tágabb fogalom. Itt is a megoldás utáni szakaszban jelentkezik duzzanat, vérzés, fájdalom, ekkor veszik észre. Görcsös, elviselhetetlen fájdalom esetén elképzelhető, hogy egy másik (elhagyatottsági) konfliktus is lehet a háttérben, ami komplikációkat okoz, ha bármilyen elváltozás megoldás utáni szakaszával egyidejűleg áll fenn. Ezt most csak azért nem részletezném, hogy ne bonyolítsam tovább a dolgot.

Érdemes ebben a Germán Új Medicinás fórum témában elmélyedni:

Kemoterápiát semmilyen körülmények között nem javasol Hamer doktor, azt mondja, aki ezt kitalálta, emlékművet érdemelne a pokolban! A kemoterápiához használt anyag valójában egy nagyon erős méreg, amelyet korábban biológiai fegyverként használtak a háborúkban. Ráadásul szimpatikotón szer, tehát az ősagy által vezérelt elváltozásoknál még erősíti is a rákos folyamatot! Tehát nem elég, hogy szegény gyógyulni vágyó ember kimerült, még meg is mérgezik! Ha ezek után túléli, az felér egy csodával... A kemo a gyorsan szaporodó sejteket támadja, vagyis a szaporító sejteket, az őssejteket... és talán, esetleg a rákos sejteket is.

Vannak ezek a riogató plakátok a leukémiás gyerekekről, ahol úgy néznek ki, mintha atomtámadás sújtotta területről jönnének. Jó ha tudjátok, hogy ezt a megrázó kinézetet (hullaszerű arc, kihullott haj) nem a ráknak, hanem a kemoterápiának "köszönhetik". Mindenki, aki GNM-mel foglalkozik, akár konzulens, akár csak családon belüli alkalmazás miatt jött el a képzésekre, elhatárolódik a kemoterápia és a sugárterápia alkalmazásától. Ha érdekel, erről is sokat írnak a GNM fórumon.

Remélem, tudtam segíteni. Kérlek, hívd fel az ismerősöd figyelmét rá, hogy a Germán Új Medicina nem ezoterika, hanem színtiszta természettudomány, orvostudomány. Úgy látom, érdekel Téged ez a téma. Gondoltál már rá, hogy esetleg komolyabban is elmélyedj benne (például Szerv Atlasz, alap szeminárium által)?
 

most

Állandó Tag
Állandó Tag
kolonte
:)
jah a kedvenc technikám majdnem elfelejtettem.. ha semmi nem jut eszembe a kispárnámat szoktam elverni ... de nagyon ám

igen vannak továbi kérdéeseim de tul sokat :) irtatok, amit köszönök

egy kis visszatérö .. reflux esetén igen is van savtöblet ... láttam a családban

megfigyeléseim az életböl leszem el és régota a szerv test rész funkciója szerint

gyogyitom tudatositom meditációval .a problémákat (-nah ez most nagyon ezoterikus lett de sztem értitek)

szal jönnek a kérdések bár ugylátom h közelit a véleményünk pár dologban
jobban képben lennék ha egyetlen példa estet beszélnénk meg egyszerre


a csont.. fenti példában(már !nem vagyok elég jó) elfogadnám kiegyeznék a csont- csontritkulással bár az nem rövidstressz betegség- rövid stressz nek nevezem pl a kirugást hosszu stressz pl egy évekig huzodo kinevezés hiánya ...
vagy elvált közös lakásban


Gertrúd kapcsán hoztam fel a nemi-birtok zónákat, ugyanis az ő példáján említetted, hogy a máj- és epevezeték elváltozásáról van szó. Ennek a nagyagy kéregállománybeli vezérlő központja a férfi nemi-birtok zónában van, tehát az alábbi esetekben lehet Gertrúdnak (mivel nő) ilyen szervi elváltozása két esetben lehet:

"1.) Bal kezes nő, és ez egy identitáskonfliktus, döntéskonfliktus: nem tud választani két út közül, hogy mitévő legyen (elválasztási, elhatárolódási konfliktus).

2.) Ha kibillent hormonális állapotban van, például mert a.) változókor után van b.) fogamzásgátlót szed c.) már van egy aktív konfliktusa a női nemi-birtok zónákban, akkor ez egy birtokbosszúsági, mérgelődési, bosszankodási konfliktus miatt van (elválasztási, elhatárolódási konfliktus)."

nah itt valahol aszem v ti közelitetek felém aminek azért kevéssé örülök mert kicsit mert messze van az idézett szöveg és mintha belevesznénk ... ki mit mondott...

ezenkivül pedig ne menjünk el amellett h az elsödleges a személy öntudatlan reakciója tehát most mi azt nézzük h pl egy csont probléma, vs reflux milyen gondolati problémával kezdödik ami mellesleg egy stressz heylzetböl energiát nyert
ezek olyan beinditó szavak gondolatok ...

pl adott egy személy +stressz aki nagyon fél a maga tehetetlenségtöl . ami természetesen már jelentkezett alvásproblémákban de nyilván megoldás hiányában további gond ... milyen szervi tünet fog jelentkezni nála?
 

vadvirag81

Állandó Tag
Állandó Tag
most írta:
egy kis visszatérö .. reflux esetén igen is van savtöblet ... láttam a családban

Szia most! Nem csak azért tűnt savtöbbletnek, mert a refluxnál néha érintett a nyelőcső és gyomor kis kanyarulat izomzat, és a tápcsatorna tartalmának visszafelé áramlása miatt jött fel egy kis sav is? Az a biológiai értelme, hogy ha nem akar valamit lenyelni az illető, vagy nem veszi be a gyomra, el akar tőle határolódni, a szervezet segít neki kilökni magából. Eddigi tapasztalataim szerint a sok sav inkább a gyomor nagy kanyarulatának elváltozásakor jelentkezik, falat konfliktusok esetében, az emésztést segítendő. Ha egyidejűleg áll fenn a két konfliktus, akkor lehet sav túltengés.

most írta:
gyogyitom tudatositom meditációval .a problémákat (-nah ez most nagyon ezoterikus lett de sztem értitek)

Bár a GNM színtiszta orvostudomány, természettudomány, és semmi köze az ezoterikához, bármit segítségül lehet hívni a gyógyuláshoz. Én is szoktam meditálni, sőt, ismerem Brandon Bays módszerét, a belső utazást, és számos egyéb meditatív technikát is, amelyek segítenek a konfliktust feloldani, vagy akár felderíteni. Egyszer például sikerült meditációval tudatosítanom magamban a konfliktust, amikor még nem ismertem a GNM-et. :)

Nagyon vicces volt, megkérdeztem, miért viselt meg annyira, hogy totálkárra törték az autómat az M0-n. Az volt a válasz, hogy azért, mert hátulról jött. Ezzel akkor nem tudtam mit kezdeni, mivel úgy gondoltam, mindegy, milyen irányból törték össze a kocsimat. Másfél hónappal később, amikor a Germán Új Medicinát megismertem, zavarni kezdett egy szervi tünetem, és fellapoztam a Szerv Atlaszt, ahol ezt olvastam: "hátulról érkező veszély félelmi konfliktusa". Segítségül lehet tehát hívni bármit, meditációt, táplálékkiegészítőket, ha jól esik, de egy a fontos: végérvényes gyógyulást csak és kizárólag a konfliktus feloldásával lehet elérni.

most írta:
jobban képben lennék ha egyetlen példa estet beszélnénk meg egyszerre

Mondj egy példát, amit szeretnél szőröstől bőröstől átbeszélni, ami a legjobban foglalkoztat, én benne vagyok. :)

most írta:
a csont.. fenti példában(már !nem vagyok elég jó) elfogadnám kiegyeznék a csont- csontritkulással bár az nem rövidstressz betegség- rövid stressz nek nevezem pl a kirugást hosszu stressz pl egy évekig huzodo kinevezés hiánya ...

Ahogy írod, a konfliktus aktív szakasz egyik meghatározója az idő, hogy mennyi ideig áll fenn a stressz. A másik viszont az, hogy a konfliktus mennyire intenzív. Például, ha valakivel közlik, hogy egy nagyon kedves rokona, barátja meghalt, akkor pillanatok alatt is hatalmas konfliktustömeget tud felhalmozni, egy intenzív érzelmi reakció kapcsán. A konfliktustömeg az eltelt idő és a konfliktus intenzitásának függvénye, mindkét tényező számít.

Tegyük fel, hogy egy diák egy egész hónapon át tanult a számvitel vizsgájára, úgy érzi, hogy nagyon jól sikerült az írásbeli, erre közlik vele, hogy elégtelen, és megbukott. Ez egy érzelmi sokk, igencsak letaglózhatja az embert. Ha hajlamos rá a diák, hogy ezt súlyos önértékelés letörésként élje meg, akkor indulhat be nála csont különprogram, de ha csak enyhe önértékelés letörésnek éli meg, akkor "csak" a kötőszövetjei lesznek érintettek, nem a csontok.

most írta:
nah itt valahol aszem v ti közelitetek felém aminek azért kevéssé örülök mert kicsit mert messze van az idézett szöveg és mintha belevesznénk ... ki mit mondott...

Ezt nem nagyon értem, kifejtenéd bővebben?

most írta:
ezenkivül pedig ne menjünk el amellett h az elsödleges a személy öntudatlan reakciója tehát most mi azt nézzük h pl egy csont probléma, vs reflux milyen gondolati problémával kezdödik ami mellesleg egy stressz heylzetböl energiát nyert
Így van, nagyon jól látod, hogy egy öntudatlan reakcióról van szó! Ha a diáknál maradunk, nála is öntudatlanul jön a reakció, és nem kezd el rajta agyalni, hogy "Megvágtak... Hm... Most kezdjek el dühöngeni? Ááá, az nem illik hozzám. Esetleg egy kis önértékelés letörés? Jaaaa, igen, igen, ez az! Már arra sem vagyok képes, hogy átmenjek a vizsgán, már semmit sem érek!" Ami pedig nagyon fontos, amit nem győzök hangsúlyozni, hogy ez egy érzelem. Ha csak úgy gondolunk valamit, az nem elég a különprogramunk beindításához, és ugyanez igaz a konfliktus megoldására is.

most írta:
pl adott egy személy +stressz aki nagyon fél a maga tehetetlenségtöl . ami természetesen már jelentkezett alvásproblémákban de nyilván megoldás hiányában további gond ... milyen szervi tünet fog jelentkezni nála?
A tehetetlenség, tehetetlenség-félelem elhatárolódási, elválasztási konfliktus, és a pajzsmirigy-vezetékek külön programját indítja be. A vezeték a konfliktus ideje alatt fekélyesedik, a megoldás utáni szakaszban pedig duzzanat által újjáépül (és ha ilyenkor elzárja a váladék útját, és az felgyülemlik, azt szokták sokszor cisztának, golyvának, strúmának diagnosztizálni, és mivel nem jut a vérbe a pajzsmirigy váladék, látszólagos pajzsmirigy alulműködést is tapasztalhatunk). Ezt az elváltozást amúgy a konfliktus aktív szakaszban ritkán veszik észre, max. enyhe húzódást éreznek, a megoldás utáni szakaszban produkál kellemetlen tüneteket.

Üdv, szép napot! :)
 

kolonte

Kitiltott (BANned)
most-nak!
én azt szeretném tőled kérni, hogy ne rövidíts a szavakon, mert nekem nagyon nehéz értelmezni a bejegyzéseidet.

vadvirág81-nek pedig köszönöm a hozzászólását, mert nagyon segít az új medicina jobb megértésében.
 

vadvirag81

Állandó Tag
Állandó Tag
Kolonte, szívesen segítek, örülök, ha minél többen megismerhetik a Germán Új Medicinát, mert hiszek benne, hogy ezzel elkerülhetőek még az igen súlyosnak mondott betegségek is, vagy ha már benne van az ember, akkor a mielőbbi gyógyulásban tud segíteni Hamer doktor módszertana.

Tegnap az allergiával kísérleteztem... ;-) Kimentem a kertbe, és sokat kellett matatnom az aljnövényzetben a mogyoróbokor alatt. Amikor bejöttem, a karomon a bőr (felhám) viszketett és enyhe bőrpírt tapasztaltam, ami egy bőrrel kapcsolatos elhatárolódási konfliktus megoldás utáni szakasza. Vagyis, nem nagyon szeretem, amikor a sok furcsa növény csiklandozza a bőrömet, és amikor bejöttem a lakásba, megoldódott a konfliktus és jött a bőrpír. :) Persze, amikor kint voltam, nem tudatosult a konfliktusom, csak a tüneteket látva.

Kipróbáltam, mi van akkor, ha tudatosítom magamban a konfliktust, és rábeszélem magamat, hogy nem is olyan rossz a susnyásban ténykedni. Ismét kimentem a kertbe dolgozni, és amikor bejöttem, egyáltalán nem viszketett és bőrpírt sem tapasztaltam. Egyébként a legtöbb GNM-es szeret így kísérletezni magával, nagyon hasznos tapasztalatokat lehet szerezni, és csak ajánlani tudom én is az effajta önismereti gyakorlatokat. :)
 

most

Állandó Tag
Állandó Tag
A tehetetlenség, tehetetlenség-félelem elhatárolódási, elválasztási konfliktus, és a pajzsmirigy-vezetékek külön programját indítja be. A vezeték a konfliktus ideje alatt fekélyesedik, a megoldás utáni szakaszban pedig duzzanat által újjáépül (és ha ilyenkor elzárja a váladék útját, és az felgyülemlik, azt szokták sokszor cisztának, golyvának, strúmának diagnosztizálni, és mivel nem jut a vérbe a pajzsmirigy váladék, látszólagos pajzsmirigy alulműködést is tapasztalhatunk). Ezt az elváltozást amúgy a konfliktus aktív szakaszban ritkán veszik észre, max. enyhe húzódást éreznek, a megoldás utáni szakaszban produkál kellemetlen tüneteket.

Üdv, szép napot! :)

akkor maradjunk ennél a példánál ... a többit lépjük át mert a megértés szempontjábol igy jobban járunk elnézést ha valamit .. nem irtam érthetöen,
kicsit fura számomra ha az idézésnél csak a választ hoza be vagy talán tul hosszut idéztem.. mindegy... Kolonte igyekszem kiirni mindent ... azt gondoltam hogy érthetö lessz igyis bocsánat...

Miért pazsmirigy és mik lennének a beindito gondolatok?
mert szerintem a tehetetlenség a rák okozoja és miért a nyak ? szerintem a tehetelenség esösorban testi tett dolog tehát ha a tehetelenségét érzi nyilván hosszu stessz és ennek kapcsán a érzés eluralkodik rajta ezért meggyözödésévé válik hogy nincs kiut-akkor elzárodás ( talán végbél)vagy ha ugygondolja azért tehetetlen mert nem engedik meg a körülmények akkor szterintem csont problémák jelentkeznek ha nem birja akkor izom .. értitek?

kérdésem lényege h biszonyos stressz állapotokat ismerünk akkor valahogyan támodathatnánk meg a személyt a megfelelö szerv mentális védelmével...
mert itt hármas dolog áll fenn a 1 stressz ..a 2 nyomásalatti elsö gonolat ami adott pillanatban kockázat csökkentö lehet de mégis mivel önkorlátozó csak téves rossz lehet... és a 3 szervezet maga választja ki ennek megfelelö megoldást...

ugyanis ugygondolom hogy ha nem tud kifelé kifejezödni az az energia ami a stressz alatt képzödik gyülik bennünk akkor befelé önmaga fellé forditja a páciens
ezért valojában rengeteg élet energia rejlik egy egy stressz szituációban ami még mindig le lehet vezetni ... a betegség elött alatt de ehhez az a fontos h meglássuk mi volt az önkorlátozás.. gondolata.- persze az emberek elmondják de már csak akkor mikor a kortörténetük eredetét mesélik el :( akkor emg már szervben- testben van...
de akkor ez vissza fele is müködhet értitek ?
 

vadvirag81

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves most, szeretem a kérdéseidet, mert arról tanúskodnak, hogy alaposan átgondolod, hogy miről is lehet szó. Maradjunk a tehetetlenség, tehetetlenség-félelem érzésnél, ami a pajzsmirigy-vezeték szervi elváltozásához vezet, és elemezzük ezt (igyekszem minden más, nem ebbe a témába vágó szervi elváltozást félretenni, hogy jobban megérthessük a GNM-et).

most írta:
Miért pazsmirigy és mik lennének a beindito gondolatok?

Minden esetben az adott szerv biológiai funkciójából kell kiindulni. Utánaolvastam a neten, hogy mit csinál a pajzsmirigy. Valójában kétféle hormont termel, amelyek a szervezet valamennyi sejtjének aktivitását szabályozzák: elősegítik a sejtek oxigén felvételét, így szabályozzák a táplálék fő elemeinek hasznosítását (legalábbis nagyvonalakban ennyi, talán már ez is elegendő a megértéshez).

A pajzsmirigy-vezeték az, ami a vérárarmba juttatja ezeket a hormonokat (a pajzsmirigy váladékkal együtt). Ha tehát az ember úgy érzi, hogy tehetetlen, meg van kötve a keze, képtelen rá, hogy cselekedjen, akkor biológiai szempontból előnyös, ha felpörög a sejtek működése, és hatékonyabban használják fel a tápanyagot, és a több energia gyorsabbá, cselekvőképesebbé teszi az embert.

Kell egy kis energia? Dobj be egy Sport szeletet. ;) Vagy tiroxin hormont. Azzal, hogy a szervezetünk a pajzsmirigy-vezetéket fekélyesíti, elvékonyítja, növeli az átmérőjét, ezáltal a pajzsmirigy váladék a hormonokkal együtt könnyebben, gyorsabban kerül a véráramba. Ez történik a konfliktus aktív szakaszban, és ezeket a tüneteket ritkán vesszük észre, nem érzékeny a fekélyesedés.

Ne feledkezzünk el róla, hogy minden betegség két szakaszú. Ha megoldódik a konfliktus, nincs rá többé szükség, hogy extra adag pajzsmirigy váladék folyjon át a vezetékeken, és beindul a szövet helyreállítása, duzzanat által. Ha a duzzanat elzárja a váladék útját, mögötte felgyülemlik a váladék. Ezt szokták golyvának, strúmának diagnosztizálni, pedig ez csak felgyülemlett váladék. Ha emiatt nem jut elég hormon a vérbe, az látszólagos alulműködést okoz. Azért látszólagosat, mert termel a pajzsmirigy, csak nem jut a vérbe.

A nincs kiút, nincs lehetőségem választani, inkább identitás alias döntés konfliktus, és tényleg a végbél lesz az érintett, de azért, mert már az érzelmi tartalom árnyalatnyi különbsége is egy másik szervet érint. Ha pedig önértékelés letörésként jelentkezik, hogy én már arra se vagyok képes, hogy cselekedjek, akkor egy enyhébb konfliktus esetén az izmok, egy intenzív konfliktus esetén pedig a csontok lesznek érintettek az elváltozásban.

Minden attól függ, hogy mi a konfliktus pontos érzelmi tartalma, és az árnyalatnyi különbségek is számítanak. A pajzsmirigy-vezeték kifejezetten a tehetetlenségtől való félelemre reagál, vagyis mi lesz, ha oda kerülök, és nem tudok mit tenni? Semmi gond, egy kis tiroxint küldünk a véráramba! Az, ha az illetőnek az önbecsülése szenved csorbát a tehetetlensége miatt, az már egy másik kérdés, de úgy látom, az inkább utólagos eseményekre vonatkozik: nem tudtam megtenni, én már semmire sem vagyok képes: csontok.
 

vadvirag81

Állandó Tag
Állandó Tag
most írta:
ugyanis ugygondolom hogy ha nem tud kifelé kifejezödni az az energia ami a stressz alatt képzödik gyülik bennünk akkor befelé önmaga fellé forditja a páciens

Igen, erről van szó. Ha az illető nem talál megoldást a problémára, akkor akcióba lép az agy, és hozzárendeli az érzelmi tartalomhoz a leginkább megfelelő szervi reakciót. Ahogy fentebb írtam, ahhoz, hogy egy ilyen biológiai különprogramot beindító DHS-e legyen valakinek, ahhoz szükséges az is, hogy elszigetelten élje meg a konfliktust, vagyis magába fojtsa az érzéseit (fontos, hogy nem a gondolatait, hanem az érzéseit, minden az érzésből indul ki).

most írta:
ezért valojában rengeteg élet energia rejlik egy egy stressz szituációban ami még mindig le lehet vezetni ... a betegség elött alatt de ehhez az a fontos h meglássuk mi volt az önkorlátozás.. gondolata.- persze az emberek elmondják de már csak akkor mikor a kortörténetük eredetét mesélik el :sad: akkor emg már szervben- testben van...

Így van, rengeteg energia van benne, annyi, hogy képes a saját fizikai állapotát megváltoztatni vele az ember! Ez csodálatos, és egyben félelmetes dolog is - mert mi mindenre vagyunk képesek, ha erre képesek vagyunk? Mi mindenre lehetne ezeket a "kárba ment" energiákat fordítani? Például alkothatnánk valamit.

Sajnos az emberek többségében nem is feltétlenül tudatosul egy konfliktus, annyira hozzá vagyunk már szokva ahhoz, hogy az érzelmeinket magunkba fojtsuk, vagy nem érünk rá foglalkozni vele, ha valami nem stimmel a lelkivilágunkban, vagy ha észre is vesszük, hogy valami nem tetszik a lelkünknek, akkor sem gondol bele az ember, hogy húha, ebből még egy szervi elváltozás lehet.

A betegség tulajdonképpen figyelmeztet rá, hogy valamit rosszul csináltunk vagy csináltunk, hogy lelki fejlődésre van szükségünk.

most írta:
de akkor ez vissza fele is müködhet értitek ?

Mire gondolsz ezzel? Ha megoldódik a konfliktus, akkor mindent "visszacsinál" a szervezet olyanra, mint amilyen a konfliktus előtt volt (kivéve a nagyagy velőállomány által vezért szerveinknél, amik önértékelés letörésre reagálnak, ott ugyanis egy maradandó megerősítésről van szó, ami később is jól jöhet). Pontosan erről szól az Új Medicina: ha az ember észreveszi, hogy stresszelt, és megoldja a konfliktusát, akkor beindul a helyreállítási szakasz, és a rákos daganatokat elbontja a szervezet, a fekélyeket újjáépíti.

Amire még érdemes odafigyelni, hogy el kell különíteni, hogy egy betegség tünet konfliktus aktív vagy megoldás utáni szakasz tünet. Régen ugye, úgy gondolkodtunk, hogy van a betegség, holott sok betegség tünet valójában gyógyulási tünet, mert a megoldás utáni szakaszban jelentkezik, amikor a konfliktus már megoldódott.

Ha bármi kérdésed van a tehetetlenség-félelmi konfliktussal (ami valójában egy elválasztási, elhatárolódási konfliktus típus) vagy a fentiekben bármivel kapcsolatban, szólj, és elemezhetjük tovább. Üdv!
 

kolonte

Kitiltott (BANned)
..Azzal, hogy a szervezetünk a pajzsmirigy-vezetéket fekélyesíti, elvékonyítja, növeli az átmérőjét, ezáltal a pajzsmirigy váladék a hormonokkal együtt könnyebben, gyorsabban kerül a véráramba. Ez történik a konfliktus aktív szakaszban, és ezeket a tüneteket ritkán vesszük észre, nem érzékeny a fekélyesedés....

Kedves vadvirág81!
Ezt ezentúl "vezetékeknél" értsem mindíg így,
fekélyesítés - elvékonyítás - átmérő, áteresztő képesség növelés?
 

vadvirag81

Állandó Tag
Állandó Tag
kolonte írta:
Ezt ezentúl "vezetékeknél" értsem mindíg így,
fekélyesítés - elvékonyítás - átmérő, áteresztő képesség növelés?

Kedves kolonte! Igen, nagyon jó észrevétel, ez igaz minden vezetékre.

Az is igaz, hogy a mirigyek (például fültőmirigy, pajzsmirigy, hasnyálmirigy) falat konfliktusokra reagálnak, amikor sejtszaporulatot produkálnak a konfliktus aktív szakaszban (hogy több váladékot termelhessenek a falat továbbításához, megemésztéséhez), és elbontásra kerülnek a megoldás utáni szakaszban...

...a bennük lévő vezetékek viszont elválasztási, elhatárolódási konfliktusokra reagálnak, a konfliktus aktív szakaszban fekélyesedéssel, elvékonyodással (azért, hogy az áteresztő képességük jobb legyen, több váladék folyhasson át), a megoldás utáni szakaszban pedig duzzanat általi helyreállítással.
 

most

Állandó Tag
Állandó Tag
akkor körvolnalazom a problémát :)

adott egy gond jelen esetben a tehetelenség .. amiröl az illetö egyén igy vagy ugy gondolkodik maga a tehetlenség egy érzés ami okozza a stesszt emiatt !
gyülik össze az energia amit azzal gyüjt össze h megfogalmazza a beinditó szót
illetve megmondja az irányt h mit gondol a tehettlenség röl .. ennek kapcsán jut el oda h egy konkrét helyre irányitja a tehetlenség miatt összegyült energiát
akkor mikor kimondja magában. nem vagyok erre képes, mert tehetellen vagyok...


igy értehtö?

tehát nem , vagy nem csak az érzésre van szükségünk hanem az érzésre adott válszra...

az érzelem és a gondolat két dolog... az érzés az energia nincs iránya.. az egész testben vagy körvonal nélkül van..de valamit gondolunk rola ettöl lessz célja... és az fogja meghatározni a szevet- és nem az érzés.. sztem

vissza fele ... ha stessz ér tehát negativ érzés amit nem tudsz kifejezni !
(üss vagy fuss enegiája a sressz) akkor ez az energia bennünk marad okoz egy érzést.. amiröl gondolunk valamit ( ez redszerint már a környezet is képes észre veszi-itt lenne jo diagnoszizálni ) ha ekkor... azt a gondolatot amit külömben egy szevre irányitanánk... fülöncsipjük és végig gondoljuk h miért nem hejes és hogyan
lehet kijavitani a gondolatot! ,akkor a fentmarado energia könyedén levezethető akár milyen fizikai tevékenységgel vagyis nem lessz betegség...

a stressz energiájábol soha nem lesz alkotás maximum egy szobrász használhatja a szobor ...anyagának eldarabolásásra..bár ezt is kétlem... üss vagy fuss -tehát tiszta eröböl történö tevékenység re kell forditani... de lehet rövitávfutásra használni vagy bokszolásra... és akkor vissztértünk az üss vagy fuss ra... avagy levezettük ...
(ugylátom a rákosok sokszor számolnak be tehetetlenség röl... azért a kérdés de amugy fikció... )
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére