Báthory Gábor: Ne bántsátok meg soha anyátokat
Nagy bűnöm van. Vallom, beismerem,/ És a szívemet ököllel verem,/ Hogy valahányszor vádolón dobban,/ Sajogjon minden sebeknél jobban!// Ki gondpárnáin ritkán nyughatott,/ Anyám: ma ismét könnyet hullatott,/ S minden cseppje, míg buggyant perrent, csordult,/ Tüzes parázsként lelkem ellen fordult.// Megbántottam bár nem szóval, tettel:/ Nem fontam át elég szeretettel!
/ Nem becézgettem, nem csókolgattam,/ Reszkető kezét nem simogattam.// Áldott kezét, amellyel ringatott,/ Mikor muzikális dallal altatott,/ S amellyel - míg tündérmeséket mondott- /A kis szobában puha ágyat bontott...// Idejét már alkonyatba futja,/ Minden perccel fogy az életútja:/ Míg Istenem megtart együtt vele,/ Ne legyen soha könnyes a szeme!// Földi pályája már-már odaér,/ Hol készen várja a Göncölszekér,/ Hogy a szivárványhídra felsegítse,/ És a jó Isten kertjébe repítse.// Ha a fényrózsás égi lakba ér,/ Mosolyáért az életem se bér, /És fájni fog, ha nem hallom szavát,/ És nem láthatom szép ezüst haját. // S ha eltakarja irigy, néma hant,/ Hol örök álmot álmodik alant /Könnyel öntözöm a sírvirágokat.../ Ne bántsátok meg soha Anyátokat!
Nagy bűnöm van. Vallom, beismerem,/ És a szívemet ököllel verem,/ Hogy valahányszor vádolón dobban,/ Sajogjon minden sebeknél jobban!// Ki gondpárnáin ritkán nyughatott,/ Anyám: ma ismét könnyet hullatott,/ S minden cseppje, míg buggyant perrent, csordult,/ Tüzes parázsként lelkem ellen fordult.// Megbántottam bár nem szóval, tettel:/ Nem fontam át elég szeretettel!
/ Nem becézgettem, nem csókolgattam,/ Reszkető kezét nem simogattam.// Áldott kezét, amellyel ringatott,/ Mikor muzikális dallal altatott,/ S amellyel - míg tündérmeséket mondott- /A kis szobában puha ágyat bontott...// Idejét már alkonyatba futja,/ Minden perccel fogy az életútja:/ Míg Istenem megtart együtt vele,/ Ne legyen soha könnyes a szeme!// Földi pályája már-már odaér,/ Hol készen várja a Göncölszekér,/ Hogy a szivárványhídra felsegítse,/ És a jó Isten kertjébe repítse.// Ha a fényrózsás égi lakba ér,/ Mosolyáért az életem se bér, /És fájni fog, ha nem hallom szavát,/ És nem láthatom szép ezüst haját. // S ha eltakarja irigy, néma hant,/ Hol örök álmot álmodik alant /Könnyel öntözöm a sírvirágokat.../ Ne bántsátok meg soha Anyátokat!