A vilag legdragabb varosa.

Spanky

Állandó Tag
Állandó Tag
Mégis Moszkva a világ legdrágább városa?



2007. 06. 18., 16:21 | Frissítve: 12 órája
A világ 15 legdrágább városa között Moszkván kívül ott van Szentpétervár is. A második London, amely sokat drágult tavalyhoz képest. Az elsõ ötvenbõl 30 európai.

Moszkva a világ legdrágább városa a külföldi kiküldöttek számára, megelõzve Londont és Tokiót, áll a Mercer Human Resource Consulting éves felmérésében, amely szerint Budapest - jóllehet jelentõsen drágult - más térségbeli nagyvárosokkal ellentétben továbbra sincs a legdrágább ötven között.
Az évente összeállított lista 143 város megélhetési költségeit vizsgálja 200 termékbõl és szolgáltatásból álló kosár átlagos dollárárának összevetése alapján; az összehasonlítási alap New York, 100-as mutatóval. A felmérés célja útmutatást adni a vállalatoknak tartós kiküldötteik várható mindennapos költségeirõl.
Moszkva a legdrágább

Az idei összeállításban tavalyhoz hasonlóan Moszkva került az elsõ helyre, 134,4-es megélhetési mutatóval. Az orosz fõváros jelentõsen drágult New Yorkhoz képest egy év alatt: tavalyi költségindexe 123,9 volt.
A világ legdrágább 15 nagyvárosa között nem Moszkva az egyetlen orosz: Szentpétervár 103-as mutatóval a 12. helyre került, ugyanoda, ahova tavaly, csak akkor még New Yorknál olcsóbb volt, 99-es átfogó mutatóval.
London jobban drágult

A világ második legdrágább városa London, amely azonban Moszkvánál sokkal nagyobb mértékben drágult, és ezzel a tavalyi 5. helyrõl jött fel az idei másodikra. A brit fõváros megélhetési mutatója a 2006-os listán kimutatott 110,6-ról 126,3-re emelkedett, és ennek szinte kizárólagos oka a lakbér meredek emelkedése, valamint a font egy év alatt végbement, 11 százalékos erõsödése a dollárhoz képest. Egy bútorozatlan, két hálószobás, luxuskategóriásnak nevezhetõ londoni belvárosi lakás átlagos havi bérleti díja ma már kétezer font (750 ezer forint), éppen a kétszerese az azonos kategóriás lakások római, madridi vagy sydneyi havi lakbérének.
A Mercer listájának legdrágább csoportját nagyrészt európai városok foglalják el: a felsõ ötvenbõl harminc európai, köztük öt kelet-európai. Ez utóbbi térségbõl - Moszkva és Szentpétervár mellett - bekerült a legdrágább ötvenbe Kijev, amelyet 91,4-es indexe a 28. helyre sorolt, valamint Pozsony, amely a tavalyi 48. helyérõl meredek drágulással a 31.-ikre jött fel, 82,4-rõl 89,2-re emelkedõ megélhetési mutatójával, és ezzel a legdrágább a négy közép-európai EU-tagállam nagyvárosai közül.
Budapest nincs az 50-ben

A térségbõl a felsõ ötvenes kategóriába még éppen bekerült Prága is, amely a 49. helyen van 85,6-es mutatójával. Budapest 83,1-es átfogó megélhetési mutatója ugyanakkor csak a 60. helyre volt elég, igaz, a magyar fõváros is drágult, ugyanis a tavalyi 80,2-es mutatóval a 65. volt a Mercer felmérésében.

http://index.hu/gazdasag/vilag/eu070618/?main&rnd=728
 

Spanky

Állandó Tag
Állandó Tag
Svájcban van a világ két legjobb városa



2007. 04. 06., 15:31 | Frissítve: 2007. április 06., péntek 16:11
A világon a legjobb Zürichben lakni. A második is svájci város a rangsorban: Genf. Sőt a kilencedik helyen is az alpesi ország fővárosa, Bern áll. A világ legszörnyűbb helye viszont Bagdad.


A világ tíz legjobb városa közül három svájci, három német és egy osztrák. Kanada, Új-Zéland és Ausztrália egy-egy településsel képviselteti magát, az életminőséget vizsgálva a Mercer Human Resource Consulting tanácsadócég jutott e megállapításra. A mostani rangsor megfelel a tavalyi Top 10-nek, csak minimális változás történt ugyanis a sorrendben.
A Kanada nyugati részén, a Csendes-óceán partján fekvő Vancouver idén ugyanis már osztozni kényszerült a harmadik helyen a tavalyi negyedik Béccsel, az új-zélandi Auckland pedig szintén holtversenyes ötödik lett a német Düsseldorffal, amely tavaly még hatodik volt. Az ausztrál Sydney egyébként a 2006-os listához hasonlóan a kilencedik pozíción osztozik a svájci fővárossal, Bernnel.
Jó helyeken a német városok

Érdekes, hogy három német város is tartja magát a legjobb tíz között: a holtversenyes ötödik Düsseldorf mellett a hetedik és a nyolcadik helyen Frankfurt és München következik. A németek további előkelő helyezéseket is begyűjtöttek: Berlin a 16., Nürnberg a 23., Hamburg pedig a 24.
<TABLE class=tablazat cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 border=1><TBODY><TR><TH vAlign=top width=300 colSpan=2>A világ legjobb városai </TH></TR><TR><TD vAlign=top width=200>Város </TD><TD vAlign=top width=50>Helyezés </TD></TR><TR><TD vAlign=top width=200>Zürich (Svájc) </TD><TD vAlign=top width=50>1. </TD></TR><TR><TD vAlign=top width=200>Genf (Svájc) </TD><TD vAlign=top width=50>2. </TD></TR><TR><TD vAlign=top width=200>Vancouver (Kanada) </TD><TD vAlign=top width=50>3. </TD></TR><TR><TD vAlign=top width=200>Bécs (Ausztria) </TD><TD vAlign=top width=50>3. </TD></TR><TR><TD vAlign=top width=200>Auckland (Új-Zéland) </TD><TD vAlign=top width=50>5. </TD></TR><TR><TD vAlign=top width=200>Düsseldorf (Németország) </TD><TD vAlign=top width=50>5. </TD></TR><TR><TD vAlign=top width=200>Frankfurt (Németország) </TD><TD vAlign=top width=50>7. </TD></TR><TR><TD vAlign=top width=200>München (Németország) </TD><TD vAlign=top width=50>8. </TD></TR><TR><TD vAlign=top width=200>Sydney (Ausztrália) </TD><TD vAlign=top width=50>9. </TD></TR><TR><TD vAlign=top width=200>Bern (Svájc) </TD><TD vAlign=top width=50>9. </TD></TR></TBODY></TABLE>
Az első ötven helyezett közé - amelyről a Mercer számolt be - nem került be kelet-közép-európai város, így Budapest sem.
Különlegesség, hogy Párizs például csak a 33. helyen található a listán, Tokió a 35., London a 39., Madrid a 42., New York a 48. a rangsorban, vagyis a legnagyobb városok hátrébb szorultak.
A legszörnyűbb hely Bagdad

A Mercer összesítése szerint az utolsó helyen az iraki főváros, Bagdad áll, csak kicsivel jobb a helyzet a német Spiegel Online beszámolója szerint Banguiban, a Közép-Afrikai Köztársaság fővárosában, a kongói Brazzaville-ben és a szudáni Khartúmban.
A tanácsadócég 215 világvárost vizsgált meg, 39 kritérium alapján. Az életminőséghez tartoznak eszerint politikai, társadalmi, gazdasági és környezeti feltételek, továbbá az ott élők személyes biztonsága, az egészségügyi ellátás, az oktatási és a közlekedési lehetőségek.
Az ausztrálok és új-zélandiak lenyomják az ázsiaiakat

Ázsia, Ausztrália és Óceániát vizsgálva, az első öt helyen csak új-zélandi és ausztrál városok találhatók a Mercer listáján. A legjobb eszerint az új-zélandi Auckland (a világon az ötödik legjobb pontszámmal), aztán az ausztrál Sydney következik (a világon a 9.), majd az új-zélandi főváros Wellington (12.), az ausztrál Melbourne (17.) és Perth (21.).
Európai sorrend a világranglista első tíz helyezettjéből alakult ki: Zürich a legjobb a világon és persze Európában is, aztán Genf a második, Bécs a harmadik (az egész világot tekintve csak holtversenyben), aztán Düsseldorf Európában a negyedik, a világon holtversenyben az ötödik. Végül Frankfurt Európában az ötödik, a világon pedig a hetedik.
Kanada a legjobb Amerikában

Amerikában rendkívül egyhangú a lista: az öt legjobb város mindegyike Kanadában található: Vancouver (a világon a 3.), Toronto (15.), a főváros Ottawa (18.), Québec székhelye, Montreal (22.) és Calgary (24.). Calgary egyébként egy "különversenyben" világelső: egészségügyi szempontból ez a világ legjobb helye.

<!-- eTarget ContextAd End -->
 

lejo

Állandó Tag
Állandó Tag
Örülök, hogy Budapest nincs benne az első ötvenben...

Most örülök, hogy Budapest nincs benne az első ötvenben sem...!
 

tekergo

Kitiltott (BANned)
Állandó Tag
BS igazabol azt akarjak mondani

"What makes one person's quality of life better or worse cannot be quantified in an objective index. Therefore, Mercer's Quality of Living report reflects only the tangible aspects of living in a city on expatriate assignments, and leaves the question of the quality of one's life to those living it!"

Vancouver downtown eastside ;) minoseg az biztos:mrgreen:
 

CatAngel

Állandó Tag
Állandó Tag
Nézőpont kérdése, a magyar fizetésekhez képest Budapest nagyon drága (vagy csak az én fizum van mélyen lent az átlagtól, állítólag: Magyar fizetések. Magyarországon az idén több mint egy százalékponttal magasabb fizetést adtak a vállalatok a dolgozóiknak, mint amennyit 2006-ban terveztek, az átlagos emelés mértéke 6,8 százalék volt.... Hogy nem tudom ezeket a vállalatokat kifogni). Olaszország északi része kb. árakban ugyanolyan mint Bp, Párizs viszont egy picivel drágább nálunk. Ami nálunk 1 € (1 eurónak megfelelő forint összeg) az náluk, 1.78 € körül, vagy 2-szeres. Prága egy bizonyos szinten olcsóbb, mint Budapest.
Sőt tovább megyek Buda is olcsóbb mint Pest (az összehasonlítást a kiskereskedelmben /magán tulajdonban lévő kis boltok/ a zsömle árából kiindulva végeztem, ami Budán ahol én szoktam venni ott még csak 15 Ft, Pesten hasonló boltban már 17-22 Ft közötti összeg). Azt már nem is merem összehasonlítani, hogy a Budai boltokban kapható kenyér finomabb vagy ami Pesten....
 

alberth

Állandó Tag
Állandó Tag
Nálunk a Hélikerben a zsömle 24-25 Ft, de ennél drágább is van. Akkor Debrecen a legdrágább város? Nem igen. Budapesten 1999-ben nem kaptam Colát 300 Ft alatt. Nálunk még most is van ahol megvehető.
 

alberth

Állandó Tag
Állandó Tag
Én egy hétvégén voltam a Állatkertb és végigjártam a Keletitől a Margisztigetig gyalog, ott végig, aztán át az Állatkerbe, ott is végig és vissza. Sehol nem volt 300 alatti Kóla.
 

Puszedliufo

Állandó Tag
Állandó Tag
Én egy hétvégén voltam a Állatkertb és végigjártam a Keletitől a Margisztigetig gyalog, ott végig, aztán át az Állatkerbe, ott is végig és vissza. Sehol nem volt 300 alatti Kóla.
Jah...hát nem mindegy ám, hogy hol veszi az ember :p
Ez olyan, mintha a Palace-ba csodálkoznál, hogy egy pohár víz 500 forint :D
Egyébként a nyáron a Margit-szigeten 250 volt fél liter kóla :D
 

alberth

Állandó Tag
Állandó Tag
Gyerekkoromban sokat voltam Budapesten. Akkor még minden egy árban volt. De olcsó is volt. 10-11 évesen Budaörsről begyalogoltam a Dunáig, persze a tv-tornyot is útba ejtettem. Majd Pesten mentem egy kört Lenin krt., Hősök útja, Asztória, Nyugati p.u. stb. Aztán vissza, fel Óbuda, Hajógyári szigetig és vissza Budaörsre. Jó nagy séta volt. 23 órára vissza is értem. Persze nem az én élményeim lényegesek, hanem az árak. Nos vettem 1 liter tejet, 1 kg. kenyeret, kb 6-7 ft. Ez elég volt üzemanyagnak...
 

gaborgabor81

Állandó Tag
Állandó Tag
Hát jártam már egy-két országban, de az észak-európai országok vitték a pálmát. Én általában egy doboz cigi árát szoktam figyelembe venni. Oslóban az otthoni ár ötszöréséért lehet kapni. Azt hittem hirtelen leszokok, amikor "2500 Ft"-ot kértek érte. Svájc, vagy Olaszország ennyire azért nem drága. Pl Stocholmban volt olyan hely ahol "3500 Ft" egy kapuccinó.
 

gaborgabor81

Állandó Tag
Állandó Tag
A legdrágább városok rangsorát nem feltétlenül az ott lakók viszonyaihoz kellene elkészíteni, hanem kellene egy lista a turisták számára is.
 

zsotza

Állandó Tag
Állandó Tag
"Csak azokat a statisztikákat fogadom el ,amiket én magam hamisítottam meg" -Ezt egy néhai angol miniszterelnök mondotta, bizonyos Winston Churchill....De a fájdalmas igazságot nem lehet elkerülni:Az árakat a nyugat-európai színvonalhoz igazítják-orrunk alá dörgölve,hogy fel kell zárkózni a fejlett világhoz!! De a bérszínvonalban meg egyre hátrébb szorulunk...meddig lehet még...lefelé...?
 

zsotza

Állandó Tag
Állandó Tag
árak és bérek

"Csak azokat a statisztikákat fogadom el ,amiket én magam hamisítottam meg" -Ezt egy néhai angol miniszterelnök mondotta, bizonyos Winston Churchill....De a fájdalmas igazságot nem lehet elkerülni:Az árakat a nyugat-európai színvonalhoz igazítják-orrunk alá dörgölve,hogy fel kell zárkózni a fejlett világhoz!! De a bérszínvonalban meg egyre hátrébb szorulunk...meddig lehet még...lefelé...?
 

dora68

Állandó Tag
Állandó Tag
A Cushman & Wakefield, mely a világ legnagyobb ingatlanügynöksége, minden évben felméri a világ nagyvárosait aszerint a szempont szerint, hogy hol legmagasabbak az üzlethelyiségek éves bérleti díjai és fenntartási költségei.
Elaine Rosall, a legújabb felmérés összeállítója szerint Dubai-ban leginkább az a tendencia figyelhető meg az ingatlan piac szempontjából, hogy szinte teljesen elfogytak a bérelhető üzlethelyiségek az utóbbi évek rendkívüli mértékű fejlődése miatt. Ebből kifolyólag a bérleti díjak és a fenntartási költségek is jelentős mértékben megnövekedtek.
A város központjában jelenleg 79 dollárba kerül négyzetlábanként egy üzlethelyiség fenntartása éves szinten, míg New Yorkban 81 dollárba.
A legdrágább városnegyed a londoni West End, ahol 241 dollárba kerül egy négyzetlábnyi üzlethelyiség éves fenntartása.

Az Egyesült Arab Emirátusokban jelenleg Abu Dhabiban növekednek a legnagyobb mértékben a bérleti díjak, mely az elmúlt évben 200 százalékkal lettek magasabbak.
 
Oldal tetejére